ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 15:04

Koronavirusi pezullon pa afat gjyqet, rastet që bëjnë përjashtim do zhvillohen online

Koronavirusi pezullon pa afat gjyqet, rastet që bëjnë përjashtim do zhvillohen online
E ndërsa deri tani ishte vendosur shtyrja edhe me dy javë, tashmë pas shpalljes së fatkeqësisë natyrore gjyqet të gjitha zyrtarisht pezullohen pa afat. Qeveria ka vendosur që seancat gjyqësore në çështjet ...
Gazeta Dita | 26-Mar-2020 08:39
E ndërsa deri tani ishte vendosur shtyrja edhe me dy javë, tashmë pas shpalljes së fatkeqësisë natyrore gjyqet të gjitha zyrtarisht pezullohen pa afat. Qeveria ka vendosur që seancat gjyqësore në çështjet ...

Merret vendimi, pezullohen ndërhyrjet kirurgjikale edhe në spitalet private nga frika e koronavirusit
Çdo qendër që ofron shërbime për qytetarët do të mbyllet deri më datë 3 prill. Në vendimi e marrë nga Ministria e Shëndetësisë, përfshihen embiente të tilla si lokale nate, ambiente për argëtimin e fëmijëve, palestra, ...
Lajmi i Fundit | 25-Mar-2020 22:47
Çdo qendër që ofron shërbime për qytetarët do të mbyllet deri më datë 3 prill. Në vendimi e marrë nga Ministria e Shëndetësisë, përfshihen embiente të tilla si lokale nate, ambiente për argëtimin e fëmijëve, palestra, ...

Koronavirusi/ Meret vendimi, pezullohen të gjitha ndërhyrjet kirurgjikale edhe në spitalet private
Çdo qendër që ofron shërbime për qytetarët do të mbyllet deri më datë 3 prill. Në vendimi e marrë nga Ministria e Shëndetësisë, përfshihen embiente të tilla si lokale nate, ambiente për argëtimin e fëmijëve, palestra, ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 22:33
Çdo qendër që ofron shërbime për qytetarët do të mbyllet deri më datë 3 prill. Në vendimi e marrë nga Ministria e Shëndetësisë, përfshihen embiente të tilla si lokale nate, ambiente për argëtimin e fëmijëve, palestra, ...

Fatkeqësia Natyrore/ Zbardhet vendimi: Nga kontrollet në banesa te ndalimi i punës, ja kufizimet..
Qeveria mbrëmjen e kaluar shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së koronavirusit, dhjetra të prekurve dhe 5 viktimave. Sot është publikuar edhe vendimi ku është vendosur Komiteti Ndërministror i ...
Telegraf | 25-Mar-2020 16:44
Qeveria mbrëmjen e kaluar shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së koronavirusit, dhjetra të prekurve dhe 5 viktimave. Sot është publikuar edhe vendimi ku është vendosur Komiteti Ndërministror i ...

Komiteti për parandalimin e torturës i KE-së: Ndalesë absolute për torturë, trajtim johuman dhe degradues të personave të privuar nga liria
Shkup, 25 mars 2020 (MEDIAL) – Për ndalesë absolute të torturës, trajtimit johuman dhe degradues, apelon Komiteti për parandalimin e torturës i Këshillit të Evropës, i cili publikoi mendimin për trajtimin e personave të ...
Medial | 25-Mar-2020 16:27
Shkup, 25 mars 2020 (MEDIAL) – Për ndalesë absolute të torturës, trajtimit johuman dhe degradues, apelon Komiteti për parandalimin e torturës i Këshillit të Evropës, i cili publikoi mendimin për trajtimin e personave të ...

Gjendja e fatkeqësisë natyrore, zbardhet akti normativ i qeverisë: Nuk lejohet të punoni dhe dilni jashtë Shqipërisë
Qeveria mbrëmjen e kaluar shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së koronavirusit, dhjetra të prekurve dhe 5 viktimave. Sot është publikuar edhe vendimi ku është vendosur Komiteti Ndërministror i ...
Lapsi | 25-Mar-2020 16:21
Qeveria mbrëmjen e kaluar shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së koronavirusit, dhjetra të prekurve dhe 5 viktimave. Sot është publikuar edhe vendimi ku është vendosur Komiteti Ndërministror i ...

Qeveria shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore/ Zbardhet vendimi: Nga kontrollet e njëanshme të banesave tek ndalimi i punës, ja kufizimet
Qeveria mbrëmjen e kaluar shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së koronavirusit, dhjetra të prekurve dhe 5 viktimave. Sot është publikuar edhe vendimi ku është vendosur Komiteti Ndërministror i ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 14:35
Qeveria mbrëmjen e kaluar shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së koronavirusit, dhjetra të prekurve dhe 5 viktimave. Sot është publikuar edhe vendimi ku është vendosur Komiteti Ndërministror i ...

Pasojat ligjore që sjell gjendja e jashtëzakonshme e fatkeqësisë natyrore dhe dëmshpërblimet dhe hetimet përkatëse!
Opinion juridk nga Av. @Erald Aga per Studion Ligjore Aga & Goxhaj Law Firm Ja pse te gjitha ndeshkimet dhe penalizimet si dhe demtimet qe u jane bere qytetareve dhe bizneseve qe nga dt 9 Mars 2020 e deri ne dt 24 Mars ...
Telegraf | 25-Mar-2020 15:27
Opinion juridk nga Av. @Erald Aga per Studion Ligjore Aga & Goxhaj Law Firm Ja pse te gjitha ndeshkimet dhe penalizimet si dhe demtimet qe u jane bere qytetareve dhe bizneseve qe nga dt 9 Mars 2020 e deri ne dt 24 Mars ...

Masat e reja të Qeverisë shqiptare, reagon reperi i njohur
Qeveria e Shqipërisë ka shtuar masat mbrojtëse ndaj koronavirusit. Në Shqipëri mbrëmë u vendos që të shpallet gjendje të fatkeqësisë natyrore, si pasojë e pandemisë, shkruan lajmi.net. Ky vendim erdhi pasi numri i të ...
Zeri | 25-Mar-2020 15:57
Qeveria e Shqipërisë ka shtuar masat mbrojtëse ndaj koronavirusit. Në Shqipëri mbrëmë u vendos që të shpallet gjendje të fatkeqësisë natyrore, si pasojë e pandemisë, shkruan lajmi.net. Ky vendim erdhi pasi numri i të ...

“Në emër të popullit”
Nga Arben Isaraj Coronavirusi është tani një sëmundje infektive globale, që po ndikon në jetën dhe ekonominë e njerëzve si dhe vendeve të prekura. Ku dhe Shqipëria nuk bën përjashtim. Ndaj kudo, më shpejt apo më ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 12:55
Nga Arben Isaraj Coronavirusi është tani një sëmundje infektive globale, që po ndikon në jetën dhe ekonominë e njerëzve si dhe vendeve të prekura. Ku dhe Shqipëria nuk bën përjashtim. Ndaj kudo, më shpejt apo më ...

Masat e reja të Qeverisë shqiptare, reagon reperi i njohur
Në Shqipëri mbrëmë u vendos që të shpallet gjendje të fatkeqësisë natyrore, si pasojë e pandemisë, shkruan . Ky vendim erdhi pasi numri i të infektuarve në Shqipëri ka shkruar në 123, kurse kanë vdekur pesë persona. ...
Lajminet | 25-Mar-2020 15:52
Në Shqipëri mbrëmë u vendos që të shpallet gjendje të fatkeqësisë natyrore, si pasojë e pandemisë, shkruan . Ky vendim erdhi pasi numri i të infektuarve në Shqipëri ka shkruar në 123, kurse kanë vdekur pesë persona. ...

Pajisje mjekësore nga Turqia/ Rama: Do t’u shërbejnë të sëmurëve dhe mjekëve
Mberrijne nga Turqia pajisje ne funksion te pacienteve dhe mjekeve qe perballen cdo dite me virusin korona. Permes nje postimi ne rrjetet sociale, kryeministri Edi Rama njoftoi blerjen e materialeve ne ndihme te ...
VizionPlus | 25-Mar-2020 14:25
Mberrijne nga Turqia pajisje ne funksion te pacienteve dhe mjekeve qe perballen cdo dite me virusin korona. Permes nje postimi ne rrjetet sociale, kryeministri Edi Rama njoftoi blerjen e materialeve ne ndihme te ...

Shpallja e gjendjes së fatkeqësisë natyrore/ Nga ndalimi i punës tek kontrollet e banesave, ja çfarë përmban vendimi
Qeveria mbrëmjen e kaluar shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së koronavirusit, dhjetra të prekurve dhe 5 viktimave. Sot është publikuar edhe vendimi ku është vendosur Komiteti Ndërministror i ...
AlMaKos | 25-Mar-2020 15:30
Qeveria mbrëmjen e kaluar shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së koronavirusit, dhjetra të prekurve dhe 5 viktimave. Sot është publikuar edhe vendimi ku është vendosur Komiteti Ndërministror i ...

“Nuk lejohet të punoni dhe dilni jashtë Shqipërisë”/ Zbulohet Akti Normativ për gjendjen e emergjencës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Qeveria mbrëmjen e kaluar shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së koronavirusit, dhjetra të prekurve dhe 5 viktimave. Sot është publikuar edhe vendimi ...
Mapo | 25-Mar-2020 15:13
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Qeveria mbrëmjen e kaluar shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së koronavirusit, dhjetra të prekurve dhe 5 viktimave. Sot është publikuar edhe vendimi ...

FOTOT: Turqia i dërgon ndihma e pajisje mjekësore Shqipërisë
Pak ditë parë, kryeministri Rama u shpreh se ka folur me Erdoganin për të marrë pajisje mjekësore nga Turqia. Nuk ka zgjatur shumë dhe në mesnatë, Rama ka bërë të ditur se avioni i “Air Albania”, “Lasgushi”, ishte duke ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 09:03
Pak ditë parë, kryeministri Rama u shpreh se ka folur me Erdoganin për të marrë pajisje mjekësore nga Turqia. Nuk ka zgjatur shumë dhe në mesnatë, Rama ka bërë të ditur se avioni i “Air Albania”, “Lasgushi”, ishte duke ...

Foto/ Rama: Lasgushi duke u ngarkuar në Stamboll me armë për mbrojtjen e jetës së pacientëve dhe mjekëve tanë
Bota është ‘pushtuar’ nga pandemia e koronavirusit. Qeveria shqiptare ka marrë masa për të parandaluar përhapjen e virusit vdekjeprurës.
Top Channel | 25-Mar-2020 08:14
Bota është ‘pushtuar’ nga pandemia e koronavirusit. Qeveria shqiptare ka marrë masa për të parandaluar përhapjen e virusit vdekjeprurës.

Auto-Skicë
Kryeministri Edi Rama lajmëron se Shqipëria po merr nga Turqia mjete mbrojtëse për personelin shëndetësor. Në një status në FB, ai bën me dije se aeroplani i ”Air Albania” me emrin ”Lasgushi” ndodhet në Stamboll ku po ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 07:24
Kryeministri Edi Rama lajmëron se Shqipëria po merr nga Turqia mjete mbrojtëse për personelin shëndetësor. Në një status në FB, ai bën me dije se aeroplani i ”Air Albania” me emrin ”Lasgushi” ndodhet në Stamboll ku po ...

”Lasgushi u ngarkua në Stamboll”, Shqipëria merr pajisje mbrojtëse nga Turqia për pacientët dhe mjekët
Kryeministri Edi Rama lajmëron se Shqipëria po merr nga Turqia mjete mbrojtëse për personelin shëndetësor. Në një status në FB, ai bën me dije se aeroplani i ”Air Albania” me emrin ”Lasgushi” ndodhet në Stamboll ku po ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 07:07
Kryeministri Edi Rama lajmëron se Shqipëria po merr nga Turqia mjete mbrojtëse për personelin shëndetësor. Në një status në FB, ai bën me dije se aeroplani i ”Air Albania” me emrin ”Lasgushi” ndodhet në Stamboll ku po ...

Shpallet gjendja e fatkeqësisë natyrore, merren masa të jashtëzakonshme, kompenson gjithë të dëmtuarit
Qeveria shqiptare shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore. Marrja e këtij vendimi nënkupton se, qeveria dhe bashkitë kanë detyrim ligjor të kompensojnë të gjithë qytetarët të prekur nga fatkeqësia natyrore.
Top Channel | 25-Mar-2020 00:59
Qeveria shqiptare shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore. Marrja e këtij vendimi nënkupton se, qeveria dhe bashkitë kanë detyrim ligjor të kompensojnë të gjithë qytetarët të prekur nga fatkeqësia natyrore.

U shpall gjendja e fatkeqësisë natyrore, por çfarë do të thotë kjo?
Pak më parë në fletoren zyrtare është botuar një akt bazë për të shpallur gjendjen e fatkeqësisë natyrore.
Top Channel | 24-Mar-2020 22:59
Pak më parë në fletoren zyrtare është botuar një akt bazë për të shpallur gjendjen e fatkeqësisë natyrore.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved