ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 13:50

Deputetët gjermanë nga CDU/CSU: Përgjegjësit në Kosovë të garantojnë vazhdimësinë e funksionimit të qeverisë

Deputetët gjermanë nga CDU/CSU: Përgjegjësit në Kosovë të garantojnë vazhdimësinë e funksionimit të qeverisë
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...
Lexo | 26-Mar-2020 13:26
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...

Një oreks politik që i duhej kursyer Kosovës
E rrëzuan Qeverinë në Kosovë . Ia arritën pavarësisht situatës dramatike që po kalon i gjithë globi,pavarësisht reagimit kundërshtues qytetar,megjithëse u thirrën në mënyrë hipokrite në emër të tyre. Thirrjet për ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 13:22
E rrëzuan Qeverinë në Kosovë . Ia arritën pavarësisht situatës dramatike që po kalon i gjithë globi,pavarësisht reagimit kundërshtues qytetar,megjithëse u thirrën në mënyrë hipokrite në emër të tyre. Thirrjet për ...

CDU/CSU deklaratë për Kosovën: Duhet urgjentisht një qeveri e aftë për veprim dhe për vendimmarrje
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...
Standard | 26-Mar-2020 12:50
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...

Deputetët gjermanë nga CDU/CSU kërkojnë nga përgjegjësit në Kosovë që të garantojnë vazhdimësinë e funksionimit të qeverisë
Nënkryetari i Grupit parlamentar të CDU/CSU, Johann Wadephul në një deklaratë për media, të cilën e ka Deutsche Welle, si edhe dy raportuesit për Kosovën, Peter Beyer (CDU) dhe Christian Schmidt (CSU), kërkojnë krijim ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 12:38
Nënkryetari i Grupit parlamentar të CDU/CSU, Johann Wadephul në një deklaratë për media, të cilën e ka Deutsche Welle, si edhe dy raportuesit për Kosovën, Peter Beyer (CDU) dhe Christian Schmidt (CSU), kërkojnë krijim ...

BE: Udhëheqësit e Kosovës të veprojnë me përgjegjësi
Bashkimi Evropian vlerësoi të enjten se Kosovës i duhet qëndrueshmëri dhe udhëheqësit politik duhet të veprojnë me përgjegjësi në situatën e krijuar pas rrëzimit të qeverisë së kryeministrit Albi Kurti. ...
Zeri Amerikes | 26-Mar-2020 12:35
Bashkimi Evropian vlerësoi të enjten se Kosovës i duhet qëndrueshmëri dhe udhëheqësit politik duhet të veprojnë me përgjegjësi në situatën e krijuar pas rrëzimit të qeverisë së kryeministrit Albi Kurti. ...

Deputetët gjermanë nga CDU/CSU deklaratë për Kosovën: Duhet urgjentisht një qeveri e aftë për veprim dhe për vendimmarrje
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 10:33
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...

Deputetët gjermanë kërkojnë funksionim të aktiviteteve të qeverisë
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Së fundi në një deklaratë për ...
AlbInfo | 26-Mar-2020 12:03
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Së fundi në një deklaratë për ...

Deputetët gjermanë thirrje politikës në Kosovë: Urgjent qeveria e re!
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...
Lapsi | 26-Mar-2020 10:57
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...

Deputetët gjermanë: Kosova duhet të ketë urgjentisht një qeveri të aftë për veprim dhe vendimmarrje
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...
Telegraf | 26-Mar-2020 10:45
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...

Mocioni ndaj Albin Kurtit, deklaratë nga CDU/CSU: Të krijohet sa më shpejt qeveria e re
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet ...
Mapo | 26-Mar-2020 10:54
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet ...

Përplasja me BE-në garanton mos liberalizimin e vizave dhe të ardhme të pa qartë
Dje, Ministritë e Punëve të Jashtme të Gjermanisë dhe Francës kanë shprehë shqetësimin për situatën politike në Kosovë. Në veçanti, dy vende kanë nënvizuar se dialogu për normalizimin e marrëdhënieve në mes Kosovës dhe ...
Top Channel | 25-Mar-2020 11:27
Dje, Ministritë e Punëve të Jashtme të Gjermanisë dhe Francës kanë shprehë shqetësimin për situatën politike në Kosovë. Në veçanti, dy vende kanë nënvizuar se dialogu për normalizimin e marrëdhënieve në mes Kosovës dhe ...

Tre deputetë gjermanë kerkojnë të krijohet shpejt Qeveria e re
Në një deklaratë për media, të cilën e ka Deutsche Welle, nënkryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU, Johann Wadephul, si edhe dy raportuesit për Kosovën, Peter Beyer (CDU) dhe Christian Schmidt (CSU), kërkojnë krijim ...
Zeri | 26-Mar-2020 10:45
Në një deklaratë për media, të cilën e ka Deutsche Welle, nënkryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU, Johann Wadephul, si edhe dy raportuesit për Kosovën, Peter Beyer (CDU) dhe Christian Schmidt (CSU), kërkojnë krijim ...

Franca dhe Gjermania: Të shtyhet ose rishqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë në Kosovë
Ministritë e Jashtme të Francës dhe Gjermanisë me një deklaratë të përbashkët kanë kërkuar që mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë në Kosovë nga LDK të shtyhet ose rishqyrtohet. Dy fuqitë botërore bëjnë thirrje që Kosovës ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 08:40
Ministritë e Jashtme të Francës dhe Gjermanisë me një deklaratë të përbashkët kanë kërkuar që mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë në Kosovë nga LDK të shtyhet ose rishqyrtohet. Dy fuqitë botërore bëjnë thirrje që Kosovës ...

Tre deputetë gjermanë kërkojnë të krijohet shpejt qeveria e re
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e Qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 10:32
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e Qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...

Deputetët gjermanë kërkojnë që në Kosovë të garantohet vazhdimësia e funksionimit të qeverisë
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...
Arbresh | 26-Mar-2020 09:28
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...

Deputetët gjermanë kërkojnë që në Kosovë të garantohet vazhdimësia e funksionimit të qeverisë
Në një deklaratë për media, të cilën e ka Deutsche Ëelle, nënkryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU, Johann Ëadephul, si edhe dy raportuesit për Kosovën, Peter Beyer (CDU) dhe Christian Schmidt (CSU), kërkojnë krijim ...
Lajminet | 26-Mar-2020 09:15
Në një deklaratë për media, të cilën e ka Deutsche Ëelle, nënkryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU, Johann Ëadephul, si edhe dy raportuesit për Kosovën, Peter Beyer (CDU) dhe Christian Schmidt (CSU), kërkojnë krijim ...

Deputetët gjermanë kërkojnë që në Kosovë të garantohet vazhdimësia e funksionimit të qeverisë
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...
Medial | 26-Mar-2020 09:14
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...

Instituti EPIK: Përplasja me BE garanton mos liberalizim të vizave dhe të ardhme të paqartë
Instituti EPIK, përmes një komunikate për medie ka shprehur shqetësim në lidhje me diskursin dhe përplasjes me Bashkimin Evropian, duke thënë se kjo përplasje mund të sjellë pasoja negative për vendin. Sipas EPIK, ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 10:13
Instituti EPIK, përmes një komunikate për medie ka shprehur shqetësim në lidhje me diskursin dhe përplasjes me Bashkimin Evropian, duke thënë se kjo përplasje mund të sjellë pasoja negative për vendin. Sipas EPIK, ...

Deputetët gjermanë kërkojnë që në Kosovë të garantohet vazhdimësia e funksionimit të qeverisë
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...
Klan Kosova | 26-Mar-2020 09:03
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...

Deputetët gjermanë: Kosova të garantojë vazhdimësinë e funksionimit të qeverisë
Deputetët gjermanë nga CDU/CSU kërkojnë nga përgjegjësit në Kosovë që të garantojnë vazhdimësinë e funksionimit të qeverisë. Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 08:36
Deputetët gjermanë nga CDU/CSU kërkojnë nga përgjegjësit në Kosovë që të garantojnë vazhdimësinë e funksionimit të qeverisë. Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved