ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 14:23

COVID-19/ Senati amerikan miraton paketën 2 trilionë dollarë të ndihmës, më e madhja në histori

COVID-19/ Senati amerikan miraton paketën 2 trilionë dollarë të ndihmës, më e madhja në histori
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
Lexo | 26-Mar-2020 09:32
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

Senati amerikan miraton pakon e shpëtimit të ekonomisë, 2 trilionë dollarë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh. Paketa është për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën ...
Telegraf | 26-Mar-2020 09:17
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh. Paketa është për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën ...

SHBA, Senati miraton pakon për shpëtimin e ekonomisë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
Shprehja | 26-Mar-2020 09:15
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

SHBA, Senati miraton pakon për shpëtimin e ekonomisë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
Alsat-M | 26-Mar-2020 09:15
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

Senati amerikan miraton pakon e shpëtimit të ekonomisë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 09:14
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

Senati amerikan miraton paketën gjigante ekonomike kundër koronavirusit
Senati amerikan mbështeti në mënyrë unanime paketën 2 trilionë dollarë që ka për synim të ndihmojë personat e mbetur pa punë dhe industritë e godituara nga epidemia e koronavirusit, si dhe do furnizojë sistemin ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 08:55
Senati amerikan mbështeti në mënyrë unanime paketën 2 trilionë dollarë që ka për synim të ndihmojë personat e mbetur pa punë dhe industritë e godituara nga epidemia e koronavirusit, si dhe do furnizojë sistemin ...

COVID-19/ Senati amerikan miraton paketën 2 trilionë dollarë të ndihmës, më e madhja në histori
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 08:46
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

Senati amerikan miraton pakon e shpëtimit të ekonomisë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 09:06
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

Senati amerikan e miratoi pakon e shpëtimit të ekonomisë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
Portalb | 26-Mar-2020 08:57
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

Zyrtari i lartë amerikan shokon opinionin: Të moshuarit të gatshëm të sakrifikohen, mos rrezikoni ekonominë
Kanë shokuar opinion publik amerikan fjalët e Dan Patrick, zëvendës guvernatorit të Teksasit i cili në një intervistë për FOX News në SHBA ka deklaruar se për hir të së ardhmes së vendit dhe familjes së tyre, shumë të ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 11:16
Kanë shokuar opinion publik amerikan fjalët e Dan Patrick, zëvendës guvernatorit të Teksasit i cili në një intervistë për FOX News në SHBA ka deklaruar se për hir të së ardhmes së vendit dhe familjes së tyre, shumë të ...

Kongresi amerikan arrin marrëveshjen për paketën 2 trilionë dollarë kundër koronavirusit
Senatorët amerikanë dhe zyrtarët e administratës së presidentit Trump arritën marrëveshjen për paketën e madhe ekonomike që do të përdoret për të lehtësuar impaktin e pandemisë së koronavirusit mbi ekonominë e Shteteve ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 09:52
Senatorët amerikanë dhe zyrtarët e administratës së presidentit Trump arritën marrëveshjen për paketën e madhe ekonomike që do të përdoret për të lehtësuar impaktin e pandemisë së koronavirusit mbi ekonominë e Shteteve ...

Senati amerikan miraton pakon e shpëtimit të ekonomisë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
Radio Evropa e Lire | 26-Mar-2020 08:39
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

SHBA “zgjidh qesen” për COVID-19/ Jepen 2 trilionë dollarë për ekonominë
Pas Europës, edhe SHBA po përballet ashpër me shpërthimin e pandemisë së koronavirusit. Miliona njerëz janë urdhëruar të qëndrojnë në shtëpi ndërsa numërohen 784 të vdekur dhe rreth 55 mijë persona të infektuar. Në këto ...
VizionPlus | 25-Mar-2020 14:35
Pas Europës, edhe SHBA po përballet ashpër me shpërthimin e pandemisë së koronavirusit. Miliona njerëz janë urdhëruar të qëndrojnë në shtëpi ndërsa numërohen 784 të vdekur dhe rreth 55 mijë persona të infektuar. Në këto ...

Rritje e frikshme e infektimeve me COVID-19 në Nju Jork
Në SHBA numri i të prekurve me COVID-19 ka arritur në rreth 46,500, me rreth 600 të vdekur dhe sëmundja ka prekur të gjitha shtetet. Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi të martën se SHBA mund të shndërrohen ...
GazetaTema | 24-Mar-2020 21:47
Në SHBA numri i të prekurve me COVID-19 ka arritur në rreth 46,500, me rreth 600 të vdekur dhe sëmundja ka prekur të gjitha shtetet. Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi të martën se SHBA mund të shndërrohen ...

SHBA/ Ligjvënësit, masa për të ndihmuar ekonominë e goditur rëndë nga koronavirusi
Ligjvënësit amerikanë pritet të miratojnë këtë javë një paketë ekonomike të paprecedent, për të mbështetur një ekonomi amerikane githnjë e më të paralizuar nga përpjekjet për të frenuar koronavirusin. Tregjet e ...
Medial | 26-Mar-2020 06:11
Ligjvënësit amerikanë pritet të miratojnë këtë javë një paketë ekonomike të paprecedent, për të mbështetur një ekonomi amerikane githnjë e më të paralizuar nga përpjekjet për të frenuar koronavirusin. Tregjet e ...

Presidenti Trump: Disa media duan që ta mbaj vendin mbyllur
Presidenti amerikan Donald Trump përsëriti të mërkurën pretendimin se “disa njerëz” në media duan që ekonomia të vuajë si rezultat i epidemisë së koronavirusit. Duke folur në Shtëpinë e Bardhë në konferencën e ...
Zeri Amerikes | 26-Mar-2020 01:06
Presidenti amerikan Donald Trump përsëriti të mërkurën pretendimin se “disa njerëz” në media duan që ekonomia të vuajë si rezultat i epidemisë së koronavirusit. Duke folur në Shtëpinë e Bardhë në konferencën e ...

SHBA: Ligjvënësit, masa për të ndihmuar ekonominë e goditur rëndë nga koronavirusi
Ligjvënësit amerikanë pritet të miratojnë këtë javë një paketë ekonomike të paprecedent, për të mbështetur një ekonomi amerikane githnjë e më të paralizuar nga përpjekjet për të frenuar ...
Zeri Amerikes | 25-Mar-2020 23:05
Ligjvënësit amerikanë pritet të miratojnë këtë javë një paketë ekonomike të paprecedent, për të mbështetur një ekonomi amerikane githnjë e më të paralizuar nga përpjekjet për të frenuar ...

Udhëheqësit amerikanë bien dakord rreth paketës së shpëtimit
Udhëheqësit e Shteteve të Bashkuara thanë të mërkurën herët se kanë arritur një marrëveshje mbi një paketë ekonomike të shpëtimit prej 2 trilion dollarësh, për të ndihmuar punëtorët dhe bizneset të përballen me gjendjen ...
Portalb | 25-Mar-2020 21:38
Udhëheqësit e Shteteve të Bashkuara thanë të mërkurën herët se kanë arritur një marrëveshje mbi një paketë ekonomike të shpëtimit prej 2 trilion dollarësh, për të ndihmuar punëtorët dhe bizneset të përballen me gjendjen ...

SHBA: Shtohen rastet me koronavirus, Nju Jorku me numrin më të lartë
Në SHBA, numri i të prekurve me koronavirus e ka kaluar shifrën 55 mijë, me më shumë se 800 të vdekur. Vetëm qyteti i Nju Jorkut numëron rreth një të tretën e të gjitha rasteve të konfirmuara me COVID-19. Zyrtarët kanë ...
Shprehja | 25-Mar-2020 19:14
Në SHBA, numri i të prekurve me koronavirus e ka kaluar shifrën 55 mijë, me më shumë se 800 të vdekur. Vetëm qyteti i Nju Jorkut numëron rreth një të tretën e të gjitha rasteve të konfirmuara me COVID-19. Zyrtarët kanë ...

SHBA: Shtohen rastet me koronavirus, Nju Jorku me numrin më të lartë
Në SHBA, numri i të prekurve me koronavirus e ka kaluar shifrën 55 mijë, me më shumë se 800 të vdekur. Vetëm qyteti i Nju Jorkut numëron rreth një të tretën e të gjitha rasteve të konfirmuara me COVID-19. Zyrtarët kanë ...
Alsat-M | 25-Mar-2020 18:28
Në SHBA, numri i të prekurve me koronavirus e ka kaluar shifrën 55 mijë, me më shumë se 800 të vdekur. Vetëm qyteti i Nju Jorkut numëron rreth një të tretën e të gjitha rasteve të konfirmuara me COVID-19. Zyrtarët kanë ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved