ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/04/2020 13:02

COVID-19/ Senati amerikan miraton paketën 2 trilionë dollarë të ndihmës, më e madhja në histori

COVID-19/ Senati amerikan miraton paketën 2 trilionë dollarë të ndihmës, më e madhja në histori
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 08:46
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

Emmanuel Macron: Objektivi ynë është të bashkohemi për të luftuar virusin
Presidenti francez, Emmanuel Macron, foli sot në mbrëmje nga Franca Lindore, pasi vizitoi një spital ushtarak urgjencë, të ngritur në Mulhouse në Alsace, ku ka patur një shpërthim të madh rastesh me koronavirusin e ri. ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 08:42
Presidenti francez, Emmanuel Macron, foli sot në mbrëmje nga Franca Lindore, pasi vizitoi një spital ushtarak urgjencë, të ngritur në Mulhouse në Alsace, ku ka patur një shpërthim të madh rastesh me koronavirusin e ri. ...

“70-80 metra e ndajnë këtë grumbullim njerëzish nga Infektivi”/ Tritan Kalo nxjerr fotot: Mos i shtyni kufijtë e mundësive të ndihmesës në honet e pamundësisë!
Mjeku i njohur Tritan Kalo ka postuar në profilin e tij disa foto që tregojnë grumbullime njerëzish, që janë janë shkrepur 60 apo 70 metra në vijë ajrore nga Infektivi ku të tjerë njerëz po luftojnë me COVID 19 në një ...
Top Channel | 26-Mar-2020 08:30
Mjeku i njohur Tritan Kalo ka postuar në profilin e tij disa foto që tregojnë grumbullime njerëzish, që janë janë shkrepur 60 apo 70 metra në vijë ajrore nga Infektivi ku të tjerë njerëz po luftojnë me COVID 19 në një ...

Tritan Kalo nxjerr fotot që nuk duan koment: Mos i shtyni kufijtë e mundësive të ndihmesës në honet e pamundësisë!
Mjeku i njohur Tritan Kalo ka postuar në profilin e tij disa foto që tregojnë grumbullime njerëzish. Ai thotë se fotot janë shkrepur 60 apo 70 metra në vijë ajrore nga Infektivi ku të tjerë njerëz po luftojnë me COVID ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 08:24
Mjeku i njohur Tritan Kalo ka postuar në profilin e tij disa foto që tregojnë grumbullime njerëzish. Ai thotë se fotot janë shkrepur 60 apo 70 metra në vijë ajrore nga Infektivi ku të tjerë njerëz po luftojnë me COVID ...

Cardi B akuzon të famshmit se po paguhen për të thënë që kanë COVID-19, reagon aktori i infektuar
SHBA Aktori Idris Elba i është përgjigjur akuzave të bëra nga reperja Cardi B, e cila pretendont se personat e famshëm po paguhen për të thënë se kanë COVID-19. Reperja kritikoi qeverinë amerikane për lejimin e njerëzve ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 08:13
SHBA Aktori Idris Elba i është përgjigjur akuzave të bëra nga reperja Cardi B, e cila pretendont se personat e famshëm po paguhen për të thënë se kanë COVID-19. Reperja kritikoi qeverinë amerikane për lejimin e njerëzve ...

Rrëzimi i Kurtit, hapat e radhës për qeverinë e re për të mos shkuar në zgjedhje. Çfarë pritet të bëjë Thaçi
Me 82 vota për 32 kundër dhe vetëm një abstenim, deputetët e Kuvendit votuan mocionin e iniciuar nga LDK-ja, për rrëzimin e qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti, pas vetëm 50 ditëve të jetës së saj. Por, pas këtij ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 08:07
Me 82 vota për 32 kundër dhe vetëm një abstenim, deputetët e Kuvendit votuan mocionin e iniciuar nga LDK-ja, për rrëzimin e qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti, pas vetëm 50 ditëve të jetës së saj. Por, pas këtij ...

Vetëm 51 ditë në pushtet, Albin Kurti zyrtarisht kryeministri më jetëshkurtër në historinë e Kosovës. Ja sa kanë zgjatur qeveritë e tjera
Duke nisur nga sot, Albin Kurti do të jetë kryeministër në detyrë i Kosovës. Mbrëmë Kuvendi rrëzoi qeverinë Kurti me mocion mosbesimi, duke bërë që Kurti të jetë kryeministri më jetëshkurtër që nga paslufta në Kosovë. ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 08:04
Duke nisur nga sot, Albin Kurti do të jetë kryeministër në detyrë i Kosovës. Mbrëmë Kuvendi rrëzoi qeverinë Kurti me mocion mosbesimi, duke bërë që Kurti të jetë kryeministri më jetëshkurtër që nga paslufta në Kosovë. ...

Një orë pas votimit të mocionit në parlament, Albin Kurti shkarkon zëvendëskryeministrin Hoti
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit, Avdullah Hotin nga Lidhja Demokratike e Kosovës. “Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 08:01
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit, Avdullah Hotin nga Lidhja Demokratike e Kosovës. “Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë ...

Finlanda izolon kryeqytetin për të kufizuar përhapjen e koronavirusit
Kreu i qeverisë finlandeze, Sanna Marin, njoftoi dje në mbrëmje izolimin e Helsinkit dhe rajonin të tij, përqendrimi më i madh i përhapjes së koronavirusit të ri në Finlandë. Sanna 1585192956 “Lëvizja brenda dhe jashtë ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 07:58
Kreu i qeverisë finlandeze, Sanna Marin, njoftoi dje në mbrëmje izolimin e Helsinkit dhe rajonin të tij, përqendrimi më i madh i përhapjes së koronavirusit të ri në Finlandë. Sanna 1585192956 “Lëvizja brenda dhe jashtë ...

Shkon në 1031 numri i personave të vdekur në SHBA, rreth 70 mijë të infektuar
SHBA Pandemia e koronavirusit vazhdon të zgjerohet në Shtetet e Bashkuara. Sipas të dhënave të Johns Hopkins University viktimat e koronavirusit në Shtetet e Bashkuara kanë shkruar në 1 031, ndërsa rastet pozitive janë ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 07:43
SHBA Pandemia e koronavirusit vazhdon të zgjerohet në Shtetet e Bashkuara. Sipas të dhënave të Johns Hopkins University viktimat e koronavirusit në Shtetet e Bashkuara kanë shkruar në 1 031, ndërsa rastet pozitive janë ...

Jeta e shqiptarëve në karantinë, sa shpenzon në muaj një familje? Çfarë mbulon kompensimi për COVID-19
Që kur rastet e para të të infektuarve me Covid-19 u evidentuan në vend, jeta e qytetarëve është kufizuar për të parandaluar dhe për të ngadalësuar përhapjen e virusit në popullatë. Të vetmet aktivitete që aktualisht ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 07:43
Që kur rastet e para të të infektuarve me Covid-19 u evidentuan në vend, jeta e qytetarëve është kufizuar për të parandaluar dhe për të ngadalësuar përhapjen e virusit në popullatë. Të vetmet aktivitete që aktualisht ...

Shkarkimi i Kurtit, Haradinaj: 82 vota pro mocionit të votëbesimit tregojnë se Kushtetuta dhe Kuvendi funksionojnë
Pas rrëzimit të Qeverisë Kurti, reagimeve iu është bashkuar edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj u shpreh se ka besim të plotë që institucionet e ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 07:29
Pas rrëzimit të Qeverisë Kurti, reagimeve iu është bashkuar edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj u shpreh se ka besim të plotë që institucionet e ...

Rrëzimi i qeverisë Kurti, Shpend Ahmeti: ?Kushdo që mori pjesë në krizën politike, meriton karantinë
Pas rënies së qeverisë Kurti, kyetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka paralajmëruar se që nesër do të fillojë planifikimin për intervenimin ekonomik në kryeqytet dhe se do të punojë me të gjithë, pavarësisht ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 07:20
Pas rënies së qeverisë Kurti, kyetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka paralajmëruar se që nesër do të fillojë planifikimin për intervenimin ekonomik në kryeqytet dhe se do të punojë me të gjithë, pavarësisht ...

“Koronavirusi është ‘armiku publik numër një’”, Kreu I OBSH-së: Masat të domosdoshme, mund të përballemi me ‘ringjallje’ të virusit
Koronavirusi është “armiku publik numër një”, tha sekretari i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Ai iu bëri thirrje vendeve të izoluara të marrin masa “për të gjetur, ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 23:30
Koronavirusi është “armiku publik numër një”, tha sekretari i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Ai iu bëri thirrje vendeve të izoluara të marrin masa “për të gjetur, ...

Pak para rrëzimit të qeverisë/ Kurti në fjalimin e fundit si kryeministër: Thaçi dhe Vuçiç kanë marrëveshje të fshehur
Pas para se Kuvendi të votonte mocionin e mosbesimit të qeverisë, Albin Kurti bëri fjalimin e fundit si kryeministër i Kosovës. Gjatë fjalës së tij ai nuk i kurseu akuzat në drejtim të presidentit Hashim Thaçi dhe ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 23:18
Pas para se Kuvendi të votonte mocionin e mosbesimit të qeverisë, Albin Kurti bëri fjalimin e fundit si kryeministër i Kosovës. Gjatë fjalës së tij ai nuk i kurseu akuzat në drejtim të presidentit Hashim Thaçi dhe ...

“Kush del nga shtëpia është naiv, budalla ose kriminel”, mjeku reanimator në QSUT: Ja skenarët kundër COVID-19 nëse rendohet gjendja
Krenar Lila, mjek reanimator pranë QSUT-së, koordinator përgjegjës për organizimin e punës së shërbimit anestezi- reanimacion në të gjithë strukturat spitalore shëndetësore, që do të trajtojnë personat me COVID-19 ka ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 23:10
Krenar Lila, mjek reanimator pranë QSUT-së, koordinator përgjegjës për organizimin e punës së shërbimit anestezi- reanimacion në të gjithë strukturat spitalore shëndetësore, që do të trajtojnë personat me COVID-19 ka ...

Kronika e 2015 në televizionin italian: “Kinezët krijojnë supervirusin pulmonar”. Rai: “Asnjë lidhje me Covid-19”. E mohon dhe Conte
Bëri xhirot e rrjeteve sociale, por shkenca mohon dhe gjithashtu u mohua nga Kryeministri italian Conte kronika e TGR Leonardo i cili më 16 nëntor 2015 lançoi lajmin “Kinezët krijojnë supervirusin në laborator”. ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 23:10
Bëri xhirot e rrjeteve sociale, por shkenca mohon dhe gjithashtu u mohua nga Kryeministri italian Conte kronika e TGR Leonardo i cili më 16 nëntor 2015 lançoi lajmin “Kinezët krijojnë supervirusin në laborator”. ...

“Spitali Infektiv mund të mbajë deri 60 të sëmurë në gjendje kritike”, mjeku reanimator: Jemi të përgatitur edhe për skenarin më të keq
Mjeku reanimator Krenar Lilaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se për situatën e koronavirusit, mjekët janë të përgatitur për skenarin më të keq. Lilaj theksoi se Spitali Infektiv mund të mbajë ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 22:51
Mjeku reanimator Krenar Lilaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se për situatën e koronavirusit, mjekët janë të përgatitur për skenarin më të keq. Lilaj theksoi se Spitali Infektiv mund të mbajë ...

Nutricioniste Hyrida Basha: Si të ushqehemi në vetëizolim dhe aktiviteti fizik
Në një lidhje Skype për emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, nutricioniste Hyrida Basha ka folur se si duhet të ushqehemi gjatë vetëizolimit, ku aktiviteti fizik është zero dhe dëshira për të ngrënë eshtë e ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 22:41
Në një lidhje Skype për emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, nutricioniste Hyrida Basha ka folur se si duhet të ushqehemi gjatë vetëizolimit, ku aktiviteti fizik është zero dhe dëshira për të ngrënë eshtë e ...

Koronavirusi/ Meret vendimi, pezullohen të gjitha ndërhyrjet kirurgjikale edhe në spitalet private
Çdo qendër që ofron shërbime për qytetarët do të mbyllet deri më datë 3 prill. Në vendimi e marrë nga Ministria e Shëndetësisë, përfshihen embiente të tilla si lokale nate, ambiente për argëtimin e fëmijëve, palestra, ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 22:33
Çdo qendër që ofron shërbime për qytetarët do të mbyllet deri më datë 3 prill. Në vendimi e marrë nga Ministria e Shëndetësisë, përfshihen embiente të tilla si lokale nate, ambiente për argëtimin e fëmijëve, palestra, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved