ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 13:50

Abuzuan me çmimet/ Gjobiten 9 administratorë subjektesh, 3 nën hetim

Abuzuan me çmimet/ Gjobiten 9 administratorë subjektesh, 3 nën hetim
Gjatë 24 orëve të fundit janë proceduar penalisht 3 administratorë subjektesh dhe janë ndëshkuar me masë administrative 9 të tjerë, pasi kanë abuzuar me çmimet e produkteve ushqimore dhe fruta-perimeve, fshehjen e të ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 15:42
Gjatë 24 orëve të fundit janë proceduar penalisht 3 administratorë subjektesh dhe janë ndëshkuar me masë administrative 9 të tjerë, pasi kanë abuzuar me çmimet e produkteve ushqimore dhe fruta-perimeve, fshehjen e të ...

Covid-19, kontrolle në mbarë vendin/ Abuzim me çmimet, procedohen dhe gjobiten disa qytetarë
Në mbarë vendin vazhdojnë operacionet kundër informalitetit, ku edhe gjatë 24 orëve të fundit janë ushtruar kontrolle të befasishme për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit me çmimet e medikamenteve, ...
Top Channel | 26-Mar-2020 15:29
Në mbarë vendin vazhdojnë operacionet kundër informalitetit, ku edhe gjatë 24 orëve të fundit janë ushtruar kontrolle të befasishme për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit me çmimet e medikamenteve, ...

Abuzime me çmimet në kohë koronavirusi, ndëshkohen me gjoba 7 administratorë subjektesh
Ndonëse vendi ynë po përjeton ditë të vështira për shkak të koronavirsuit, kur nga njëra anë disa familje shqiptare nuk kanë me se të mbyllin shpenzimet mujore, disa të tjerë mundohen të përfitojnë sa të munden. Në sajë ...
Lajmi i Fundit | 26-Mar-2020 15:26
Ndonëse vendi ynë po përjeton ditë të vështira për shkak të koronavirsuit, kur nga njëra anë disa familje shqiptare nuk kanë me se të mbyllin shpenzimet mujore, disa të tjerë mundohen të përfitojnë sa të munden. Në sajë ...

Kundërshtoi urdhrin e policisë për të ndaluar, pranga të riut nga Kukësi
Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria, për vënien në kontroll të pasojave që sjellin përhapjen e COVID-19. Në Kukës është arrestuar ...
Telegraf | 26-Mar-2020 15:26
Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria, për vënien në kontroll të pasojave që sjellin përhapjen e COVID-19. Në Kukës është arrestuar ...

VIDEO/ Abuzime me çmimet në kohë koronavirusi, ndëshkohen me gjoba 7 administratorë subjektesh, 3 nën hetim
Ndonëse vendi ynë po përjeton ditë të vështira për shkak të koronavirsuit, kur nga njëra anë disa familje shqiptare nuk kanë me se të mbyllin shpenzimet mujore, disa të tjerë mundohen të përfitojnë sa të munden. Në sajë ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 14:54
Ndonëse vendi ynë po përjeton ditë të vështira për shkak të koronavirsuit, kur nga njëra anë disa familje shqiptare nuk kanë me se të mbyllin shpenzimet mujore, disa të tjerë mundohen të përfitojnë sa të munden. Në sajë ...

Covid-19, kontrolle në mbarë vendin/ Abuzim me çmimet, procedohen dhe gjobiten disa qytetarë
Në mbarë vendin vazhdojnë operacionet kundër informalitetit, ku edhe gjatë 24 orëve të fundit janë ushtruar kontrolle të befasishme për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit me çmimet e medikamenteve, ...
Lexo | 26-Mar-2020 15:08
Në mbarë vendin vazhdojnë operacionet kundër informalitetit, ku edhe gjatë 24 orëve të fundit janë ushtruar kontrolle të befasishme për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit me çmimet e medikamenteve, ...

Shqipëria në karantinë! Aksion policor/ Ndëshkohen shoferë dhe këmbësorë, gjobiten njësi tregtie
Gjatë 24 orëve të fundit ka vazhduar gjobitja dhe arrestimi në mbarë vendin i personave që kanë shkelur rregullat e karantinimit. Të ndëshkuar janë drejtues mjetesh, pasagjerë si dhe këmbësorë.
Top Channel | 26-Mar-2020 14:48
Gjatë 24 orëve të fundit ka vazhduar gjobitja dhe arrestimi në mbarë vendin i personave që kanë shkelur rregullat e karantinimit. Të ndëshkuar janë drejtues mjetesh, pasagjerë si dhe këmbësorë.

Shqipëria në karantinë/ Aksion policor, ndëshkohen shoferë dhe këmbësorë, gjobiten njësi tregtie
Në një njoftim të Policisë së Shtetit bëhet me dijeni se: Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të ...
Lajminet | 26-Mar-2020 15:02
Në një njoftim të Policisë së Shtetit bëhet me dijeni se: Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të ...

Kundërshtoi me dhunë policin, arrestohet kuksiani/ Gjobiten 40 këmbësorë
Një 30-vjeçar është arrestuar dhe vëllai i tij është proceduar në gjendje të lirë nga Policia e Kukësit, pasi kanë kundërshtuar me dhunë punonjësin e policisë. Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale B. B. dhe U. B., 40 ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 14:52
Një 30-vjeçar është arrestuar dhe vëllai i tij është proceduar në gjendje të lirë nga Policia e Kukësit, pasi kanë kundërshtuar me dhunë punonjësin e policisë. Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale B. B. dhe U. B., 40 ...

COVID 19, Policia vazhdon kontrollet dhe masat e ashpra
Policia Shqiptare vazhdon të mbajë në kontroll të rreptë territorin e vendit, duke kërkuar zbatim rigoroz të masave të shpallura nga qeveria shqiptare, për të minimizuar përhapjen e COVID-19. Në të gjithë vendin janë ...
RTSH | 26-Mar-2020 14:57
Policia Shqiptare vazhdon të mbajë në kontroll të rreptë territorin e vendit, duke kërkuar zbatim rigoroz të masave të shpallura nga qeveria shqiptare, për të minimizuar përhapjen e COVID-19. Në të gjithë vendin janë ...

Masat kundër COVID/ Kundërshtoi dhunshëm urdhrin e policisë për të ndaluar, pranga të riut nga Kukësi. Gjobiten 40 qytetarë që ‘thyhen’ shtetrrethimin
Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të pasojave që sjellin përhapjen e COVID-19. Në Kukës është ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 14:17
Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të pasojave që sjellin përhapjen e COVID-19. Në Kukës është ...

Shqipëria në karantinë/ Ndëshkohen shoferë dhe këmbësorë, gjobiten subjekte tregtie
Në vijim të thyrjes së rregullave të karatinimit, gjatë 24 orëve të fundit, 65 persona janë ndëshkuar me gjobë në Tiranë, po kështu janë evidentuar 76 drejtues mjetesh që kanë shkelur urdhrin e ndalimqarkullimit si dhe ...
Top Channel | 25-Mar-2020 10:32
Në vijim të thyrjes së rregullave të karatinimit, gjatë 24 orëve të fundit, 65 persona janë ndëshkuar me gjobë në Tiranë, po kështu janë evidentuar 76 drejtues mjetesh që kanë shkelur urdhrin e ndalimqarkullimit si dhe ...

Theu vetëkarantinimin, ndëshkohet me 700 mijë lekë kryeqytetasi, gjoba dhe 65 qytetarëve që dolën nga banesa jashtë orarit të lëvizjes
Një person i cili theu vetëkarantinimin është gjobitur me 700 mijë lekë në Tiranë. K.B, kishte hyrë në SHqipëri më 11 mars dhe Policia gjatë 24 orëve të fundit e ka konstatuar në rrugë. Po ashtu 65 persona që kishin ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 10:30
Një person i cili theu vetëkarantinimin është gjobitur me 700 mijë lekë në Tiranë. K.B, kishte hyrë në SHqipëri më 11 mars dhe Policia gjatë 24 orëve të fundit e ka konstatuar në rrugë. Po ashtu 65 persona që kishin ...

Masat kundër COVID/ Kundërshtoi dhunshëm urdhrin e policisë për të ndaluar, pranga të riut nga Kukësi. Gjobiten 40 qytetarë
Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria, për vënien në kontroll të pasojave që sjellin përhapjen e COVID-19. Në Kukës është arrestuar ...
Lapsi | 26-Mar-2020 14:38
Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria, për vënien në kontroll të pasojave që sjellin përhapjen e COVID-19. Në Kukës është arrestuar ...

2 javë karantinë, 1200 këmbësore të gjobitur! Lleshaj: Qëndrimi në shtëpi, e vetmja mënyrë për të shpëtuar
TIRANË- Rreth 1200 këmbësorë në të gjithë vendin janë ndëshkuar me gjobë 10 mijë lekë që nga momenti i hyrjes në fuqi të Aktit Normativ për parandalimin e përhapjes së Covid-19. Këto masa janë ndërmarrë pasi këta ...
Lajmi i Fundit | 26-Mar-2020 14:51
TIRANË- Rreth 1200 këmbësorë në të gjithë vendin janë ndëshkuar me gjobë 10 mijë lekë që nga momenti i hyrjes në fuqi të Aktit Normativ për parandalimin e përhapjes së Covid-19. Këto masa janë ndërmarrë pasi këta ...

1200 qytetarë të gjobitur/ Lleshaj: Ndëshkimet do të jenë më të ashpra e të forta
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj paralajmëroi se masat ndëshkimore për qytetarët që shkelin rregullat e vendosura nga qeveria do të ashpërsohen. Në një postim në “Facebook”, Lleshaj u shpreh se deri tani janë ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 13:51
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj paralajmëroi se masat ndëshkimore për qytetarët që shkelin rregullat e vendosura nga qeveria do të ashpërsohen. Në një postim në “Facebook”, Lleshaj u shpreh se deri tani janë ...

Tiranë/ Theu urdhrin e vetëkarantinimit, gjobitet me 700 mijë lekë
Një qytetar i kthyer në Shqipëri nga vendet e prekura me koronavirus është gjobitur me 700 mijë lekë të reja, pasi ka dalë nga banesa dhe ka thyer rregullin e vetëkarantinimit të detyrueshëm. Bëhet fjalë për shtetasin ...
VizionPlus | 25-Mar-2020 14:31
Një qytetar i kthyer në Shqipëri nga vendet e prekura me koronavirus është gjobitur me 700 mijë lekë të reja, pasi ka dalë nga banesa dhe ka thyer rregullin e vetëkarantinimit të detyrueshëm. Bëhet fjalë për shtetasin ...

Gjoba shoferëve e këmbësorëve/ Policia: Situatë më problematike në tregjet e fruta-perimeve
65 këmbësorë janë gjobitur me 10 mijë lekë secili dhe 76 shoferë janë ndëshkuar me heqje patente për shkak se kanë lëvizur jashtë fashave orare të lejuara nga ana e qeverisë duke përbërë rrezik për përhapjen e ...
VizionPlus | 25-Mar-2020 14:31
65 këmbësorë janë gjobitur me 10 mijë lekë secili dhe 76 shoferë janë ndëshkuar me heqje patente për shkak se kanë lëvizur jashtë fashave orare të lejuara nga ana e qeverisë duke përbërë rrezik për përhapjen e ...

Gjobiten 76 drejtues mjetesh/ Ndëshkohen edhe këmbësorë e subjekte tregtare
Policia po vazhdon aksionin e monitorimit ne te gjithe vendin. 76 drejtues mjetesh jane ndaluar gjate 24 oreve te fundit, pasi kane thyer rregullin e ndalim – qarkullimit. Ata jane ndeshkuar me heqjen e lejes se ...
VizionPlus | 25-Mar-2020 13:12
Policia po vazhdon aksionin e monitorimit ne te gjithe vendin. 76 drejtues mjetesh jane ndaluar gjate 24 oreve te fundit, pasi kane thyer rregullin e ndalim – qarkullimit. Ata jane ndeshkuar me heqjen e lejes se ...

Brenda 24 orësh gjobiten 65 këmbësorë/ Ndëshkohet edhe një qytetar që theu karantinën
Policia e Shtetit ka gjobitur në 24 orët e fundit 65 këmbësorë që kanë lëvizur në këmbë ose me biçikletë pa ndonjë arsye emergjence. Njëri prej tyre u dërgua në komisariat dhe u procedua penalisht sepse kundërshtoi ...
VizionPlus | 25-Mar-2020 11:19
Policia e Shtetit ka gjobitur në 24 orët e fundit 65 këmbësorë që kanë lëvizur në këmbë ose me biçikletë pa ndonjë arsye emergjence. Njëri prej tyre u dërgua në komisariat dhe u procedua penalisht sepse kundërshtoi ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved