ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 22:07

Italia dhe Spanja po vuajnë pasojat e një ndeshjeje futbolli, kryebashkiaku: Ajo ndeshje ishte një “bombë biologjike”

Italia dhe Spanja po vuajnë pasojat e një ndeshjeje futbolli, kryebashkiaku: Ajo ndeshje ishte një “bombë biologjike”
Provinca e Bergamos është më e “sakatuara” në Itali, dhe ndoshta e dyta në botë pas Wuhanit për koronavirusin. Kryetari i Bashkisë së Bergamos, Gori, ka drejtuar gishtin futbollit si shkaktare për atë që po përjeton jo ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 19:07
Provinca e Bergamos është më e “sakatuara” në Itali, dhe ndoshta e dyta në botë pas Wuhanit për koronavirusin. Kryetari i Bashkisë së Bergamos, Gori, ka drejtuar gishtin futbollit si shkaktare për atë që po përjeton jo ...

Kryetari i Bergamos: Ndeshja me Valencian ishte si një “bombë biologjike”
Kryetari i Bergamos është i bindur se ndeshja e parë e 1/8-ës së finales së Ligës së Kampionëve, e luajtur mes Atalantës dhe Valencias në ‘San Siro’ më 19 shkurt, shkaktoi një përhapje masive të Koronavirusit në Itali ...
Koha.mk | 25-Mar-2020 18:34
Kryetari i Bergamos është i bindur se ndeshja e parë e 1/8-ës së finales së Ligës së Kampionëve, e luajtur mes Atalantës dhe Valencias në ‘San Siro’ më 19 shkurt, shkaktoi një përhapje masive të Koronavirusit në Itali ...

“Ajo ndeshje ishte një bombë biologjike për ne”
“Ajo ndeshje ishte një bombë biologjike që shpërtheu në stadium dhe tani po vret qytetin tonë”, ka deklaruar Giorgio Gori, përcjell . “Ne nuk dinim akoma se çfarë po ndodhte, sepse ndeshja ishte më 19 shkurt dhe ...
Lajminet | 25-Mar-2020 15:48
“Ajo ndeshje ishte një bombë biologjike që shpërtheu në stadium dhe tani po vret qytetin tonë”, ka deklaruar Giorgio Gori, përcjell . “Ne nuk dinim akoma se çfarë po ndodhte, sepse ndeshja ishte më 19 shkurt dhe ...

'Bomba biologjike': Kryetari i komunës: 40 mijë tifozët që morën pjesë në këtë ndeshje, janë të infektuar me koronavirus
Kryetari i Bergamos, Giorgio Gori tha se 40 mijë tifozët që morën pjesë në ndeshjen Atalanta - Valencia të luajtur më 19 shkurt në Milano, janë infektuar me koronavirus. "Aso kohe, ne nuk dinim se çfarë po ndodhte. ...
Zeri | 25-Mar-2020 15:40
Kryetari i Bergamos, Giorgio Gori tha se 40 mijë tifozët që morën pjesë në ndeshjen Atalanta - Valencia të luajtur më 19 shkurt në Milano, janë infektuar me koronavirus. "Aso kohe, ne nuk dinim se çfarë po ndodhte. ...

Konfirmohet “bomba bioligjike” nga sfida Atalanta-Valencia
Kryetari i qytetit të Bergamos, Xhorxho Gari, ka konfirmuar se të gjithë tifozët që ishin në sfidën e Ligës së Kampionëve mes Atalantës dhe Valencias, janë pozitiv me virusin “Covid 19”. Skuadra italiane më 19 shkurt, ...
Alsat-M | 25-Mar-2020 13:45
Kryetari i qytetit të Bergamos, Xhorxho Gari, ka konfirmuar se të gjithë tifozët që ishin në sfidën e Ligës së Kampionëve mes Atalantës dhe Valencias, janë pozitiv me virusin “Covid 19”. Skuadra italiane më 19 shkurt, ...

Kryebashkiaku i Bergamos thotë se ndeshja Atalanta – Valencia ishte “bombë biologjike”
Kryebashkiaku i Bergamos, Giorgio Gori ka thënë se ndeshja e Ligës së Kampionëve mes Atalantas dhe Valencias më 19 shkurt në Milano ka qenë një lloj “bombe biologjike”, që ka kontribuar në përhapjen e koronavirusit. ...
Koha.net | 25-Mar-2020 13:18
Kryebashkiaku i Bergamos, Giorgio Gori ka thënë se ndeshja e Ligës së Kampionëve mes Atalantas dhe Valencias më 19 shkurt në Milano ka qenë një lloj “bombe biologjike”, që ka kontribuar në përhapjen e koronavirusit. ...

Bergamo e “pushtuar” nga koronavirusi, pozitiv edhe portieri i Atalantës
Është identifikuar edhe rasti i parë i një futbollisti të prekur nga koronavirusi në Bergamo dhe bëhet fjalë për portierin e Atalantës Marco Sportiello, i cili u është nënshtruar testeve ditën e sotme dhe ka marrë ...
TetovaSot | 25-Mar-2020 10:26
Është identifikuar edhe rasti i parë i një futbollisti të prekur nga koronavirusi në Bergamo dhe bëhet fjalë për portierin e Atalantës Marco Sportiello, i cili u është nënshtruar testeve ditën e sotme dhe ka marrë ...

Rasti i parë me koronavirus tek Atalanta e Berat Xhimshitit
Konfirmohet rasti i parë me koronavirus tek Atalanta e Berat Xhimshitit. Bëhet fjalë për portierin, Marko Sportiello, ndërsa lajmin e kanë konfirmuar nga vetë klubi nga Bergamo. “Ju njoftojmë se autoritetet lokale ...
InfoSport.mk | 25-Mar-2020 00:59
Konfirmohet rasti i parë me koronavirus tek Atalanta e Berat Xhimshitit. Bëhet fjalë për portierin, Marko Sportiello, ndërsa lajmin e kanë konfirmuar nga vetë klubi nga Bergamo. “Ju njoftojmë se autoritetet lokale ...

Bashkëlojtari i yllit të Kombëtares kuqezi infektohet me koronavirus
Marco Sportiello, shok skuadre i Berat Gjimshitit te Atalanta, është bërë lojtar i parë i klubit që infektohet me koronavirus. Atalanta njoftoi këtë mbrëmje se portieri Sportiello ka dalë pozitiv në testin për virusin ...
TetovaSot | 24-Mar-2020 23:52
Marco Sportiello, shok skuadre i Berat Gjimshitit te Atalanta, është bërë lojtar i parë i klubit që infektohet me koronavirus. Atalanta njoftoi këtë mbrëmje se portieri Sportiello ka dalë pozitiv në testin për virusin ...

E pranon Atalanta: Futbollisti jonë me koronavirus, karantina mbyllet në datën…
Portieri i skuadrës së Atalantës Marko Sportielo konfirmohet si i infektuar me koronavirus. Klubi bergamesk, për të cilin luan dhe futbollisti i Shqipërisë Berat Gjimshiti, konfirmoi se 27-vjeçari italian rezultoi ...
E Dua Sportin | 24-Mar-2020 22:42
Portieri i skuadrës së Atalantës Marko Sportielo konfirmohet si i infektuar me koronavirus. Klubi bergamesk, për të cilin luan dhe futbollisti i Shqipërisë Berat Gjimshiti, konfirmoi se 27-vjeçari italian rezultoi ...

22:23 Bashkëlojtari i yllit të Kombëtares infektohet me koronavirus Marco Sportiello, shok skuadre i Berat Gjimshitit...
Marco Sportiello, shok skuadre i Berat Gjimshitit te Atalanta, është bërë lojtar i parë i klubit që infektohet me koronavirus. Atalanta njoftoi këtë mbrëmje se portieri Sportiello ka dalë pozitiv në testin për virusin ...
Kosova Sot | 24-Mar-2020 22:28
Marco Sportiello, shok skuadre i Berat Gjimshitit te Atalanta, është bërë lojtar i parë i klubit që infektohet me koronavirus. Atalanta njoftoi këtë mbrëmje se portieri Sportiello ka dalë pozitiv në testin për virusin ...

Portieri i Atalantas, Sportiello pozitiv me coronavirus
Portieri i Atalantas, Marco Sportiello, iu nënshtrua sot testeve dhe ka marr përgjigjje se është pozitiv me coronavirus. Ai është futbollisti i parë i prekur nga Atalanta. Klubi i Atalantas njoftoi se Sportiello nuk ka ...
Telegrafi | 24-Mar-2020 21:46
Portieri i Atalantas, Marco Sportiello, iu nënshtrua sot testeve dhe ka marr përgjigjje se është pozitiv me coronavirus. Ai është futbollisti i parë i prekur nga Atalanta. Klubi i Atalantas njoftoi se Sportiello nuk ka ...

Portieri i Atalantas, Sportiello pozitiv me coronavirus
Portieri i Atalantas, Marco Sportiello, iu nënshtrua sot testeve dhe ka marr përgjigjje se është pozitiv me coronavirus. Ai është futbollisti i parë i prekur nga Atalanta. Klubi i Atalantas njoftoi se Sportiello nuk ka ...
E Dua Sportin | 24-Mar-2020 22:01
Portieri i Atalantas, Marco Sportiello, iu nënshtrua sot testeve dhe ka marr përgjigjje se është pozitiv me coronavirus. Ai është futbollisti i parë i prekur nga Atalanta. Klubi i Atalantas njoftoi se Sportiello nuk ka ...

Bashkëlojtari i yllit të Kombëtares kuqezi infektohet me koronavirus
Marco Sportiello, shok skuadre i Berat Gjimshitit te Atalanta, është bërë lojtar i parë i klubit që infektohet me koronavirus. Atalanta njoftoi këtë mbrëmje se portieri Sportiello ka dalë pozitiv në testin për virusin ...
Gazeta Express | 24-Mar-2020 21:49
Marco Sportiello, shok skuadre i Berat Gjimshitit te Atalanta, është bërë lojtar i parë i klubit që infektohet me koronavirus. Atalanta njoftoi këtë mbrëmje se portieri Sportiello ka dalë pozitiv në testin për virusin ...

Tjetër futbollist i Serisë A rezulton pozitiv me koronavirus
Portieri i Atalantas, Marco Sportiello ka rezultuar pozitiv me koronavirus, transmeton zeri.info Klubi bergamas ka konfirmuar përmes një njoftimi në uebfqen zyrtare se Sportielli ka rezultuar pozitiv me Covid-19. ...
Zeri | 24-Mar-2020 20:49
Portieri i Atalantas, Marco Sportiello ka rezultuar pozitiv me koronavirus, transmeton zeri.info Klubi bergamas ka konfirmuar përmes një njoftimi në uebfqen zyrtare se Sportielli ka rezultuar pozitiv me Covid-19. ...

Sportiello, lojtari i parë i Atalantas i prekur me koronavirus
Portieri Marco Sportiello është i pari te skuadra e Atalantas i diagnostikuar me koronavirus. Këtë e ka bërë të ditur të martën klubi italian i futbollit, raporton Koha.net. Atalanta të martën është njoftuar se ...
Koha.net | 24-Mar-2020 20:41
Portieri Marco Sportiello është i pari te skuadra e Atalantas i diagnostikuar me koronavirus. Këtë e ka bërë të ditur të martën klubi italian i futbollit, raporton Koha.net. Atalanta të martën është njoftuar se ...

Pesë lojtarë të klubit anglez diagnostifikohen me COVID-19
Atalanta njofton se Marco Sportiello, portier rezervë, testoi pozitiv për Coronavirus, por është asimptomatik. Sportiello është lojtari i radhës nga Serie A që infektohet me virusin vdekjeprurës, COVID-19, shkruan ...
GazetaBlic | 24-Mar-2020 20:41
Atalanta njofton se Marco Sportiello, portier rezervë, testoi pozitiv për Coronavirus, por është asimptomatik. Sportiello është lojtari i radhës nga Serie A që infektohet me virusin vdekjeprurës, COVID-19, shkruan ...

Portieri i Atalantës del pozitiv në koronavirus
Marco Sportiello është vetëm sportisti tjetër që preket nga koronavirusi. Lajmi është bërë nga faqja zyrtare e Atalantës. Sipas njoftimit të Atalantës, portieri ndodhet në karantinë, si të gjithë anëtarët e ekipit të ...
Lajminet | 24-Mar-2020 20:20
Marco Sportiello është vetëm sportisti tjetër që preket nga koronavirusi. Lajmi është bërë nga faqja zyrtare e Atalantës. Sipas njoftimit të Atalantës, portieri ndodhet në karantinë, si të gjithë anëtarët e ekipit të ...

Atalanta konfirmon se lojtari i tyre është infektuar me koronavirus
Futbollisti i Atalantës, Marco Sportiello është futbollisti i radhës në Itali që ka dalë pozitiv me koronavirus. Ai bëhet lojtari i parë me këtë sëmundje edhe pse është karantinë po thuajse qe dy javë. “ Me këtë ...
Indeks Online | 24-Mar-2020 20:09
Futbollisti i Atalantës, Marco Sportiello është futbollisti i radhës në Itali që ka dalë pozitiv me koronavirus. Ai bëhet lojtari i parë me këtë sëmundje edhe pse është karantinë po thuajse qe dy javë. “ Me këtë ...

Ylli i Serie A zbulon shkakun: San Siro ishte fajtori i përhapjes!
Kapiteni i Atalantës, Papu Gomes, bëri me dije se e gjithë situata u agravua në Bergamo pas ndeshjes së ekipit të tij me Valencian. Ai mendon se kjo ishte arsyeja kryesore se pse u përhap në masë virusi. “Situata ...
Politiko | 24-Mar-2020 14:15
Kapiteni i Atalantës, Papu Gomes, bëri me dije se e gjithë situata u agravua në Bergamo pas ndeshjes së ekipit të tij me Valencian. Ai mendon se kjo ishte arsyeja kryesore se pse u përhap në masë virusi. “Situata ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved