ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 07:21

Pompeo: Marrëveshja e paqes me talibanët pritet të nënshkruhet më 29 shkurt

Pompeo: Marrëveshja e paqes me talibanët pritet të nënshkruhet më 29 shkurt
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se marrëveshja e paqes mes Shteteve të Bashkuara dhe talibanëve në Afganistan do të nënshkruhet më 29 shkurt. “Shtetet e Bashkuara dhe talibanët janë angazhuar në bisedime ...
Shprehja | 22-Feb-2020 02:28
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se marrëveshja e paqes mes Shteteve të Bashkuara dhe talibanëve në Afganistan do të nënshkruhet më 29 shkurt. “Shtetet e Bashkuara dhe talibanët janë angazhuar në bisedime ...

SHBA-ja dhe talebanët, me marrëveshje të shpejtë të paqes
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe talebanët janë afër nënshkrimit të një marrëveshjeje që do të çojë në tërheqjen e mijëra trupave amerikane nga Afganistani dhe nisjen e bisedimeve gjithëpërfshirëse të paqes midis ...
Koha.net | 21-Feb-2020 20:22
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe talebanët janë afër nënshkrimit të një marrëveshjeje që do të çojë në tërheqjen e mijëra trupave amerikane nga Afganistani dhe nisjen e bisedimeve gjithëpërfshirëse të paqes midis ...

Gati fillimi i zbatimit të marrëveshjes për pakësimin e dhunës në Afganistan
Zbatimi i marrëveshjes për shtatë ditë “pakësim të dhunës”, premtuar nga Talebanët do të fillojë të premten në mbrëmje, tha një zyrtar i lartë i Departamentit të Shtetit, pa përcaktuar kohën e saktë. Ky do të ishte hapi ...
GazetaTema | 21-Feb-2020 15:43
Zbatimi i marrëveshjes për shtatë ditë “pakësim të dhunës”, premtuar nga Talebanët do të fillojë të premten në mbrëmje, tha një zyrtar i lartë i Departamentit të Shtetit, pa përcaktuar kohën e saktë. Ky do të ishte hapi ...

Stoltenberg përshëndet marrëveshjen SHBA-talebanë
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg përshëndeti sot marrëveshjen e arritur mes SHBA-së dhe talebanëve për të reduktuar dhunën në Afganistan. “Kjo arritje mund t’i hapë rrugën marrëveshjes me afganët, ...
Aktuale.MK | 21-Feb-2020 19:15
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg përshëndeti sot marrëveshjen e arritur mes SHBA-së dhe talebanëve për të reduktuar dhunën në Afganistan. “Kjo arritje mund t’i hapë rrugën marrëveshjes me afganët, ...

Stoltenberg përshëndet marrëveshjen SHBA-talebanë
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg përshëndeti sot marrëveshjen e arritur mes SHBA-së dhe talebanëve për të reduktuar dhunën në Afganistan. “Kjo arritje mund t’i hapë rrugën marrëveshjes me afganët, ...
Shprehja | 21-Feb-2020 18:46
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg përshëndeti sot marrëveshjen e arritur mes SHBA-së dhe talebanëve për të reduktuar dhunën në Afganistan. “Kjo arritje mund t’i hapë rrugën marrëveshjes me afganët, ...

Stoltenberg përshëndet marrëveshjen SHBA-talebanë
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg përshëndeti sot marrëveshjen e arritur mes SHBA-së dhe talebanëve për të reduktuar dhunën në Afganistan. “Kjo arritje mund t’i hapë rrugën marrëveshjes me afganët, ...
Alsat-M | 21-Feb-2020 18:34
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg përshëndeti sot marrëveshjen e arritur mes SHBA-së dhe talebanëve për të reduktuar dhunën në Afganistan. “Kjo arritje mund t’i hapë rrugën marrëveshjes me afganët, ...

Pompeo: Marrëveshja me talebanët më 29 shkurt
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo sot njoftoi se SHBA-të dhe talibanët kanë arritur marrëveshje për “uljen e dhunës në të gjithë Afganistanin”, e cila do të nënshkruhet më 29 shkurt, raporton Anadolu Agency (AA). ...
Shenja | 21-Feb-2020 17:44
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo sot njoftoi se SHBA-të dhe talibanët kanë arritur marrëveshje për “uljen e dhunës në të gjithë Afganistanin”, e cila do të nënshkruhet më 29 shkurt, raporton Anadolu Agency (AA). ...

Gati fillimi i zbatimit të marrëveshjes për pakësimin e dhunës në Afganistan
Zbatimi i marrëveshjes për shtatë ditë “pakësim të dhunës”, premtuar nga Talebanët do të fillojë të premten në mbrëmje, tha një zyrtar i lartë i Departamentit të Shtetit, pa përcaktuar kohën e saktë. Ky do të ishte hapi ...
Medial | 21-Feb-2020 17:43
Zbatimi i marrëveshjes për shtatë ditë “pakësim të dhunës”, premtuar nga Talebanët do të fillojë të premten në mbrëmje, tha një zyrtar i lartë i Departamentit të Shtetit, pa përcaktuar kohën e saktë. Ky do të ishte hapi ...

Afganistan: Amerikanët dhe talibanët afganë do të nënshkruajnë armëpushimin e pjesshëm
Armëpushimi shtatë-ditor midis SHBA-së, talibanëve dhe afganëve do të fillojë të shtunën e ardhshme. “Ky është një hap i rëndësishëm drejt paqes”, tha ditën e sotme Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo. Sipas ...
Arbresh | 21-Feb-2020 16:14
Armëpushimi shtatë-ditor midis SHBA-së, talibanëve dhe afganëve do të fillojë të shtunën e ardhshme. “Ky është një hap i rëndësishëm drejt paqes”, tha ditën e sotme Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo. Sipas ...

Lufta në Afganistan, amerikanët dhe talibanët afganë do të nënshkruajnë armëpushimin e pjesshëm
Armëpushimi shtatë-ditor midis SHBA-së, talibanëve dhe afganëve do të fillojë të shtunën e ardhshme, tregojnë zyrtarët. “Ky është një hap i rëndësishëm drejt paqes”, tha të premten Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Mike ...
EkonomiaOnline | 21-Feb-2020 15:31
Armëpushimi shtatë-ditor midis SHBA-së, talibanëve dhe afganëve do të fillojë të shtunën e ardhshme, tregojnë zyrtarët. “Ky është një hap i rëndësishëm drejt paqes”, tha të premten Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Mike ...

Gati fillimi i zbatimit të marrëveshjes për pakësimin e dhunës në Afganistan
Zbatimi i marrëveshjes për shtatë ditë “pakësim të dhunës”, premtuar nga Talebanët do të fillojë të premten në mbrëmje, tha një zyrtar i lartë i Departamentit të Shtetit, pa përcaktuar kohën e saktë. Ky do të ishte hapi ...
Zeri Amerikes | 21-Feb-2020 14:42
Zbatimi i marrëveshjes për shtatë ditë “pakësim të dhunës”, premtuar nga Talebanët do të fillojë të premten në mbrëmje, tha një zyrtar i lartë i Departamentit të Shtetit, pa përcaktuar kohën e saktë. Ky do të ishte hapi ...

Pas dekadash në konflikt, SHBA arrin një armëpushim me talebanët
Shtetet e Bashkuara arrijnë një marrëveshje armëpushimi me talebanët në Afganistan. Për 7 ditë palët do të ndalojnë dhunën dhe luftimet, sipas asaj që njofton Departamenti Amerikan i Shtetit. “Pas një dekade konflikt, ...
Indeks Online | 21-Feb-2020 14:32
Shtetet e Bashkuara arrijnë një marrëveshje armëpushimi me talebanët në Afganistan. Për 7 ditë palët do të ndalojnë dhunën dhe luftimet, sipas asaj që njofton Departamenti Amerikan i Shtetit. “Pas një dekade konflikt, ...

Pompeo: Marrëveshja e paqes me talibanët pritet të nënshkruhet më 29 shkurt
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se marrëveshja e paqes mes Shteteve të Bashkuara dhe talibanëve në Afganistan do të nënshkruhet më 29 shkurt. “Shtetet e Bashkuara dhe talibanët janë angazhuar në bisedime ...
GazetaTema | 21-Feb-2020 13:19
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se marrëveshja e paqes mes Shteteve të Bashkuara dhe talibanëve në Afganistan do të nënshkruhet më 29 shkurt. “Shtetet e Bashkuara dhe talibanët janë angazhuar në bisedime ...

Pompeo: Marrëveshja e paqes me talibanët pritet të nënshkruhet më 29 shkurt
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se marrëveshja e paqes mes Shteteve të Bashkuara dhe talibanëve në Afganistan do të nënshkruhet më 29 shkurt. “Shtetet e Bashkuara dhe talibanët janë angazhuar në bisedime ...
Alsat-M | 21-Feb-2020 13:31
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se marrëveshja e paqes mes Shteteve të Bashkuara dhe talibanëve në Afganistan do të nënshkruhet më 29 shkurt. “Shtetet e Bashkuara dhe talibanët janë angazhuar në bisedime ...

Pompeo: Marrëveshja e paqes me talibanët pritet të nënshkruhet më 29 shkurt
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se marrëveshja e paqes mes Shteteve të Bashkuara dhe talibanëve në Afganistan do të nënshkruhet më 29 shkurt. “Shtetet e Bashkuara dhe talibanët janë angazhuar në bisedime ...
Gazeta Observer | 21-Feb-2020 13:25
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se marrëveshja e paqes mes Shteteve të Bashkuara dhe talibanëve në Afganistan do të nënshkruhet më 29 shkurt. “Shtetet e Bashkuara dhe talibanët janë angazhuar në bisedime ...

Pompeo: Marrëveshja e paqes me talibanët pritet të nënshkruhet më 29 shkurt
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se marrëveshja e paqes mes Shteteve të Bashkuara dhe talibanëve në Afganistan do të nënshkruhet më 29 shkurt. “Shtetet e Bashkuara dhe talibanët janë angazhuar në bisedime ...
EkonomiaOnline | 21-Feb-2020 12:58
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se marrëveshja e paqes mes Shteteve të Bashkuara dhe talibanëve në Afganistan do të nënshkruhet më 29 shkurt. “Shtetet e Bashkuara dhe talibanët janë angazhuar në bisedime ...

Pompeo: Marrëveshja e paqes me talibanët pritet të nënshkruhet më 29 shkurt
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se marrëveshja e paqes mes Shteteve të Bashkuara dhe talibanëve në Afganistan do të nënshkruhet më 29 shkurt. “Shtetet e Bashkuara dhe talibanët janë angazhuar në bisedime ...
Gazeta Express | 21-Feb-2020 12:55
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se marrëveshja e paqes mes Shteteve të Bashkuara dhe talibanëve në Afganistan do të nënshkruhet më 29 shkurt. “Shtetet e Bashkuara dhe talibanët janë angazhuar në bisedime ...

Pompeo: Marrëveshja e paqes me talibanët pritet të nënshkruhet më 29 shkurt
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se marrëveshja e paqes mes Shteteve të Bashkuara dhe talibanëve në Afganistan do të nënshkruhet më 29 shkurt. “Shtetet e Bashkuara dhe talibanët janë angazhuar në bisedime ...
Radio Evropa e Lire | 21-Feb-2020 12:52
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se marrëveshja e paqes mes Shteteve të Bashkuara dhe talibanëve në Afganistan do të nënshkruhet më 29 shkurt. “Shtetet e Bashkuara dhe talibanët janë angazhuar në bisedime ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved