ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 07:10

Pendarovski: Nevojitet ndihmë ndërkombëtare për vetingun në gjyqësi

Pendarovski: Nevojitet ndihmë ndërkombëtare për vetingun në gjyqësi
Kryetari i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në emision në Kanal 5 tha se është e nevojshme ndihmë prej ekspertëve ndërkombëtare për zbatimin e vetingut në gjyqësi. “Të jemi real, Gruevski i pari e dha idenë për ...
Telegrafi | 21-Feb-2020 19:42
Kryetari i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në emision në Kanal 5 tha se është e nevojshme ndihmë prej ekspertëve ndërkombëtare për zbatimin e vetingut në gjyqësi. “Të jemi real, Gruevski i pari e dha idenë për ...

Nuhiu: Vetingu është parakusht për drejtësi joselektive
Anëtari i BDI-së dhe zv.ministër i Punëve të Brendshme Agim Nuhiu, sot në konferencë për shtyp tha se BDI-ja fokusin kryesor e ka tek sundimi i ligjit dhe i së drejtës. Ai tha se BDI-ja do të realizojë veting në ...
Telegrafi | 21-Feb-2020 13:55
Anëtari i BDI-së dhe zv.ministër i Punëve të Brendshme Agim Nuhiu, sot në konferencë për shtyp tha se BDI-ja fokusin kryesor e ka tek sundimi i ligjit dhe i së drejtës. Ai tha se BDI-ja do të realizojë veting në ...

Pendarovski: Nevojitet ndihmë ndërkombëtare për vetingun në gjyqësi
Kryetari i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në emision në Kanal 5 tha se është e nevojshme ndihmë prej ekspertëve ndërkombëtare për zbatimin e vetingut në gjyqësi. “Të jemi real, Gruevski i pari e dha idenë për ...
Arbresh | 21-Feb-2020 20:04
Kryetari i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në emision në Kanal 5 tha se është e nevojshme ndihmë prej ekspertëve ndërkombëtare për zbatimin e vetingut në gjyqësi. “Të jemi real, Gruevski i pari e dha idenë për ...

Nuhiu: Zbatimi i dygjuhësisë në uniforma në kuadër të afateve ligjore
Shkup, 21 shkurt 2020 (MEDIAL) – Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu sot i hodhi poshtë informatat se nuk është i interesuar për zbatimin e gjuhës shqipe në uniformat policore. Ai shtoi se në MPB i ka mbi ...
Medial | 21-Feb-2020 13:16
Shkup, 21 shkurt 2020 (MEDIAL) – Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu sot i hodhi poshtë informatat se nuk është i interesuar për zbatimin e gjuhës shqipe në uniformat policore. Ai shtoi se në MPB i ka mbi ...

Nuhiu: BDI i shpall luftë drejtësisë selektive nëpërmjet vetingut
Shkup, 21 shkurt 2020 (MEDIAL) – Sundimi i ligjit dhe i së drejtës për Bashkimin Demokratik për Integrim, është parakusht absolut për drejtësi joselektive, për luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit si dhe ...
Medial | 21-Feb-2020 12:28
Shkup, 21 shkurt 2020 (MEDIAL) – Sundimi i ligjit dhe i së drejtës për Bashkimin Demokratik për Integrim, është parakusht absolut për drejtësi joselektive, për luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit si dhe ...

Veting për luftë kundër drejtësisë selektive
“Drejtësia selektive në vend është e frymëzuar nga politika, e aplikuar nga prokurorë dhe e zbatuar nga gjykatës me paragjykime nga sisteme të kaluara, me bindje të vjetruara dhe me prirje korruptive. BDI angazhohet për ...
Koha.mk | 21-Feb-2020 12:11
“Drejtësia selektive në vend është e frymëzuar nga politika, e aplikuar nga prokurorë dhe e zbatuar nga gjykatës me paragjykime nga sisteme të kaluara, me bindje të vjetruara dhe me prirje korruptive. BDI angazhohet për ...

Nuhiu:BDI i shpall luftë drejtësisë selektive nëpërmjet vetingut
Agim Nuhiu përmes një preskonference ka deklaruar se Bashkimi Demokratik për Integrim konsideron që sundimi i ligjit dhe i së drejtës është parakusht absolut për drejtësi joselektive, luftë kundër krimit të organizuar ...
TetovaSot | 21-Feb-2020 11:59
Agim Nuhiu përmes një preskonference ka deklaruar se Bashkimi Demokratik për Integrim konsideron që sundimi i ligjit dhe i së drejtës është parakusht absolut për drejtësi joselektive, luftë kundër krimit të organizuar ...

BDI i shpall luftë drejtësisë selektive nëpërmjet vetingut
Bashkimi Demokratik për Integrim konsideron që sundimi i ligjit dhe i së drejtës është parakusht absolut për drejtësi joselektive, luftë kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit si dhe zhvillim ekonomik.Këtë e ...
Aktuale.MK | 21-Feb-2020 11:56
Bashkimi Demokratik për Integrim konsideron që sundimi i ligjit dhe i së drejtës është parakusht absolut për drejtësi joselektive, luftë kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit si dhe zhvillim ekonomik.Këtë e ...

Konferencë shtypi e Agim Nuhiut për drejtësinë selektive dhe vetingun
Drejtësia selektive dhe vetingu në vend do të jetë tema e konferencës së sotme për shtyp e anëtarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Agim Nuhiu. Konferenca për shtyp do të mbahet në orën 11:00 në selinë e Bashkimit ...
TetovaSot | 21-Feb-2020 10:06
Drejtësia selektive dhe vetingu në vend do të jetë tema e konferencës së sotme për shtyp e anëtarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Agim Nuhiu. Konferenca për shtyp do të mbahet në orën 11:00 në selinë e Bashkimit ...

Konferencë shtypi e Agim Nuhiut për drejtësinë selektive dhe vetingun
Shkup, 21 shkurt 2020 (MEDIAL) – Drejtësia selektive dhe vetingu në vend do të jetë tema e konferencës së sotme për shtyp e anëtarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Agim Nuhiu. Konferenca për shtyp do të mbahet në ...
Medial | 21-Feb-2020 09:58
Shkup, 21 shkurt 2020 (MEDIAL) – Drejtësia selektive dhe vetingu në vend do të jetë tema e konferencës së sotme për shtyp e anëtarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Agim Nuhiu. Konferenca për shtyp do të mbahet në ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved