ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 07:31

Një shtetas malazez i infektuar me koronavirus

Një shtetas malazez i infektuar me koronavirus
Shtetasi malazez që është anëtar i ekuipazhit të anijes “Diamond Princess”, është i infektuar me koronavirus, kanë treguar testet. Ai nuk ka mundur të transportohet me fluturimin special italian, me të cilin është ...
Koha.net | 21-Feb-2020 23:55
Shtetasi malazez që është anëtar i ekuipazhit të anijes “Diamond Princess”, është i infektuar me koronavirus, kanë treguar testet. Ai nuk ka mundur të transportohet me fluturimin special italian, me të cilin është ...

Koronavirusi hyn në një fazë të re: Shumëfishohen rastet jashtë Kinës, Korea e Jugut dhe Japonia, në alarm
Numri i të infektuarve nga koronavirusi në Korenë e Jugut u rrit sipër 200, në Singapor dhe Japoni kanë kaluar 85 dhe janë mbi 600 persona të tjera nga anija turistike që ankoroi në portin e Tokjos. Ndërkohë që rastet e ...
GazetaTema | 21-Feb-2020 14:44
Numri i të infektuarve nga koronavirusi në Korenë e Jugut u rrit sipër 200, në Singapor dhe Japoni kanë kaluar 85 dhe janë mbi 600 persona të tjera nga anija turistike që ankoroi në portin e Tokjos. Ndërkohë që rastet e ...

Alarmante! 14 raste koronaviruesi në shtetin fqinj me Shqipërinë
Një shpërthim i koronavirusit në veri të Italisë u përkeqësua të premten. Zyrtarët njoftojnë për 14 raste infektimi në rajonin e pasur të Lombardisë, ndërsa dy raste u raportuan në rajonin e Venetos aty pranë. ...
TetovaSot | 21-Feb-2020 22:15
Një shpërthim i koronavirusit në veri të Italisë u përkeqësua të premten. Zyrtarët njoftojnë për 14 raste infektimi në rajonin e pasur të Lombardisë, ndërsa dy raste u raportuan në rajonin e Venetos aty pranë. ...

Izrael, konfirmohet rasti i parë me koronavirus
Ministria izraelite e Shëndetësisë njoftoi se për herë të parë në vend u përcaktua koronavirusi i ri (Covid-19) tek një person, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë me shkrim nga ministria njoftohet se në ...
Shenja | 21-Feb-2020 21:12
Ministria izraelite e Shëndetësisë njoftoi se për herë të parë në vend u përcaktua koronavirusi i ri (Covid-19) tek një person, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë me shkrim nga ministria njoftohet se në ...

Itali, raportohen raste me koronavirus
Një shpërthim i koronavirusit në veri të Italisë u përkeqësua të premten. Zyrtarët njoftuan për 14 raste infektimi në rajonin e pasur të Lombardisë, ndërsa dy raste u raportuan në rajonin e Venetos aty pranë. ...
Zeri Amerikes | 21-Feb-2020 20:59
Një shpërthim i koronavirusit në veri të Italisë u përkeqësua të premten. Zyrtarët njoftuan për 14 raste infektimi në rajonin e pasur të Lombardisë, ndërsa dy raste u raportuan në rajonin e Venetos aty pranë. ...

Një shtetas i Malit të Zi është infektuar nga koronavirusi
Një shtetas i Mali të Zi, i cili ndodhet në anijen “Diamond Princess” në portin japonez Jokahoma, është prekur nga koronavirusi, njoftoi Ministria e Jashtme e Malit të Zi, raporton Anadolu Agency (AA). Ministria thotë ...
Portalb | 21-Feb-2020 20:45
Një shtetas i Mali të Zi, i cili ndodhet në anijen “Diamond Princess” në portin japonez Jokahoma, është prekur nga koronavirusi, njoftoi Ministria e Jashtme e Malit të Zi, raporton Anadolu Agency (AA). Ministria thotë ...

Infektohet nga koronavirusi një shtetas i Malit të Zi
Ministria thotë se presin që shtetasi malazez të bartet nga anija në një spital në Japoni, raporton Anadolu Agency (AA). “Shtetasi malazez që ndodhet në anijen ‘Diamond Princess’ në portin japonez Jokahoma ka rezultuar ...
AlbInfo | 21-Feb-2020 20:27
Ministria thotë se presin që shtetasi malazez të bartet nga anija në një spital në Japoni, raporton Anadolu Agency (AA). “Shtetasi malazez që ndodhet në anijen ‘Diamond Princess’ në portin japonez Jokahoma ka rezultuar ...

Infektohet nga koronavirusi një shtetas i Malit të Zi
Ministria thotë se presin që shtetasi malazez të bartet nga anija në një spital në Japoni, raporton Anadolu Agency (AA). “Shtetasi malazez që ndodhet në anijen ‘Diamond Princess’ në portin japonez Jokahoma ka rezultuar ...
Lajminet | 21-Feb-2020 19:16
Ministria thotë se presin që shtetasi malazez të bartet nga anija në një spital në Japoni, raporton Anadolu Agency (AA). “Shtetasi malazez që ndodhet në anijen ‘Diamond Princess’ në portin japonez Jokahoma ka rezultuar ...

Infektohet nga koronavirusi një shtetas i Malit të Zi
Një shtetas i Malit të Zi, i cili ndodhet në anijen “Diamond Princess” në portin japonez Jokahoma, është prekur nga koronavirusi, njoftoi Ministria e Jashtme e Malit të Zi, raporton Anadolu Agency. Ministria thotë se ...
Medial | 21-Feb-2020 18:43
Një shtetas i Malit të Zi, i cili ndodhet në anijen “Diamond Princess” në portin japonez Jokahoma, është prekur nga koronavirusi, njoftoi Ministria e Jashtme e Malit të Zi, raporton Anadolu Agency. Ministria thotë se ...

Shtetasi i Maqedonisë me coronavirus në Japoni është në gjendje të mirë shëndetësore
Shtetasi i Maqedonisë së Veriut, i cili është hospitalizuar pasi është infektuar me coronavirus në karantinë në portin e qytetit japonez, Jokohama, është në gjendje të mirë shëndetësore. Epidemiologu Zharko Karaxhovski, ...
Telegrafi | 21-Feb-2020 14:18
Shtetasi i Maqedonisë së Veriut, i cili është hospitalizuar pasi është infektuar me coronavirus në karantinë në portin e qytetit japonez, Jokohama, është në gjendje të mirë shëndetësore. Epidemiologu Zharko Karaxhovski, ...

Konfirmohet rasti i parë i koronavirusit në Izrael
Ministria izraelite e Shëndetësisë njoftoi se për herë të parë në vend u përcaktua koronavirusi i ri (Covid-19) tek një person, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë me shkrim nga ministria njoftohet se në ...
Arbresh | 21-Feb-2020 18:40
Ministria izraelite e Shëndetësisë njoftoi se për herë të parë në vend u përcaktua koronavirusi i ri (Covid-19) tek një person, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë me shkrim nga ministria njoftohet se në ...

Shtetasi i Maqedonisë me coronavirus në Japoni është në gjendje të mirë shëndetësore
Shtetasi i Maqedonisë së Veriut, i cili është hospitalizuar pasi është infektuar me coronavirus në karantinë në portin e qytetit japonez, Jokohama, është në gjendje të mirë shëndetësore. Epidemiologu Zharko Karaxhovski, ...
Republika | 21-Feb-2020 15:49
Shtetasi i Maqedonisë së Veriut, i cili është hospitalizuar pasi është infektuar me coronavirus në karantinë në portin e qytetit japonez, Jokohama, është në gjendje të mirë shëndetësore. Epidemiologu Zharko Karaxhovski, ...

Shtetasi ynë i hospitalizuar me koronavirus në Jokohama është në gjendje të mirë shëndetësore
Shtetasi ynë, i cili është hospitalizuar pasi është infektuar me koronavirus në kroçeren në portin e qytetit japonez, Jokohama, është në gjendje të mirë shëndetësore. Pas trajtimit trejavor ai do të lëshohet, theksoi ...
Shenja | 21-Feb-2020 14:00
Shtetasi ynë, i cili është hospitalizuar pasi është infektuar me koronavirus në kroçeren në portin e qytetit japonez, Jokohama, është në gjendje të mirë shëndetësore. Pas trajtimit trejavor ai do të lëshohet, theksoi ...

2126 të vdekur nga koronavirusi, shqetësuese situata në anijen e “infektuar”
Numri i viktimave të shënuara deri tani nga koronavirusi ka shkuar në 2126. Autoritetet kineze saktësojnë gjithashtu se numri I të infektuarve deri tani mendohet të jetë 75600. Ajo që mbush me shpresë autoritetet kineze ...
VizionPlus | 20-Feb-2020 11:33
Numri i viktimave të shënuara deri tani nga koronavirusi ka shkuar në 2126. Autoritetet kineze saktësojnë gjithashtu se numri I të infektuarve deri tani mendohet të jetë 75600. Ajo që mbush me shpresë autoritetet kineze ...

Shtetasi ynë i hospitalizuar me koronavirus në Jokohama është në gjendje të mirë shëndetësore
Shkup, 21 shkurt 2020 (MEDIAL) – Shtetasi ynë, i cili është hospitalizuar pasi është infektuar me koronavirus në kroçeren në portin e qytetit japonez, Jokohama, është në gjendje të mirë shëndetësore. Pas trajtimit ...
Medial | 21-Feb-2020 13:55
Shkup, 21 shkurt 2020 (MEDIAL) – Shtetasi ynë, i cili është hospitalizuar pasi është infektuar me koronavirus në kroçeren në portin e qytetit japonez, Jokohama, është në gjendje të mirë shëndetësore. Pas trajtimit ...

Koronavirusi hyn në një fazë të re – Shumëfishohen rastet jashtë Kinës. Korea e Jugut dhe Japonia, në alarm
Numri i të infektuarve nga koronavirusi në Korenë e Jugut u rrit sipër 200, në Singapor dhe Japoni kanë kaluar 85 dhe janë mbi 600 persona të tjera nga anija turistike që ankoroi në portin e Tokjos. Ndërkohë që rastet e ...
ScanTv | 21-Feb-2020 13:34
Numri i të infektuarve nga koronavirusi në Korenë e Jugut u rrit sipër 200, në Singapor dhe Japoni kanë kaluar 85 dhe janë mbi 600 persona të tjera nga anija turistike që ankoroi në portin e Tokjos. Ndërkohë që rastet e ...

Humbin jetën dy persona të prekur nga koronavirusi, ndodheshin në anijen e bllokuar në Yokohama
Dy persona të infektuar nga koronavirusi në bordin e Diamond Princess, anija kroçere e bllokuar në Yokohama, kanë vdekur. Lajmin e bën me dije televizioni publik japonez NHK. Bëhet fjalë për një çift rreth 80 vjeç. Të ...
Standard | 20-Feb-2020 14:13
Dy persona të infektuar nga koronavirusi në bordin e Diamond Princess, anija kroçere e bllokuar në Yokohama, kanë vdekur. Lajmin e bën me dije televizioni publik japonez NHK. Bëhet fjalë për një çift rreth 80 vjeç. Të ...

Ndërrojnë jetë dy persona nga coronavirusi në anijen Diamond Princess në Japoni
Dy pasagjerët që vuanin nga coronavirusi në anijen “Diamond Princess” në Japoni, kanë ndërruar jetë. Lajmin e kanë konfirmuar edhe autoritetet në Japoni, ndërsa bëhet fjalë për një grua 84 vjeçe dhe një burri 87 vjeç. ...
Arbresh | 20-Feb-2020 09:51
Dy pasagjerët që vuanin nga coronavirusi në anijen “Diamond Princess” në Japoni, kanë ndërruar jetë. Lajmin e kanë konfirmuar edhe autoritetet në Japoni, ndërsa bëhet fjalë për një grua 84 vjeçe dhe një burri 87 vjeç. ...

Vdesin dy turistë në anijën e izoluar nga koronavirusi
Dy pacientë që prej kohësh ishin izoluar në anijën krocere në Jokahoma të Japonisë kanë gjetur vdekjen. Lajmi u bë I ditur nga autoritetet shëndetesore në Tokio. Prej më shumë se dy javësh që në momentin që u evidentua ...
VizionPlus | 20-Feb-2020 08:43
Dy pacientë që prej kohësh ishin izoluar në anijën krocere në Jokahoma të Japonisë kanë gjetur vdekjen. Lajmi u bë I ditur nga autoritetet shëndetesore në Tokio. Prej më shumë se dy javësh që në momentin që u evidentua ...

Coronavirusi: Dy pasagjerë japonezë vdesin në anijen e karantinuar
Dy pasagjerë japonezë që kontraktuan virusin Covid-19 në anije të një lundrimi në karantinë në Japoni kanë vdekur. Një pasagjer vdiq nga Covid-19, ndërsa tjetri vdiq nga pneumonia, thuhet në raportet lokale. Të dy ishin ...
Medial | 20-Feb-2020 08:58
Dy pasagjerë japonezë që kontraktuan virusin Covid-19 në anije të një lundrimi në karantinë në Japoni kanë vdekur. Një pasagjer vdiq nga Covid-19, ndërsa tjetri vdiq nga pneumonia, thuhet në raportet lokale. Të dy ishin ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved