ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 07:31

Pas kërcënimeve të Presidentit turk për ndërhyrje ushtarake, Putin dhe Erdogan diskutojnë për situatën në Siri

Pas kërcënimeve të Presidentit turk për ndërhyrje ushtarake, Putin dhe Erdogan diskutojnë për situatën në Siri
Kremlini njoftoi të premten se presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdogan, kanë rënë dakord për të intensifikuar bisedimet lidhur me situatën në rajonin Idlib të Sirisë. Të dy liderët, ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 21:36
Kremlini njoftoi të premten se presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdogan, kanë rënë dakord për të intensifikuar bisedimet lidhur me situatën në rajonin Idlib të Sirisë. Të dy liderët, ...

Presidenti Macron dënon sulmet e regjimit të Assadit në Idlib
PARIS Presidenti i Francës, Emmanuel Macron dënoi fuqishëm sulmet që regjimi i Bashar al-Assadit është duke kryer që disa javë ndaj civilëve në Idlib. Macron, para Samitit të Liderëve të Bashkimit Evropian (BE) që po ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 07:01
PARIS Presidenti i Francës, Emmanuel Macron dënoi fuqishëm sulmet që regjimi i Bashar al-Assadit është duke kryer që disa javë ndaj civilëve në Idlib. Macron, para Samitit të Liderëve të Bashkimit Evropian (BE) që po ...

Guterres thirrje për “armëpushim” në Idlib
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres bëri thirrje për “armëpushim” në Idlib dhe për dhënien fund të menjëhershëm të “ciklit të makthit dhe dhunës”. Në një deklaratë për gazetarët në ...
Koha.mk | 21-Feb-2020 23:41
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres bëri thirrje për “armëpushim” në Idlib dhe për dhënien fund të menjëhershëm të “ciklit të makthit dhe dhunës”. Në një deklaratë për gazetarët në ...

Vriten dy ushtarë turq nga sulmet ruse në Siri
Turqia ka thënë se i janë vrarë dy ushtarë dhe pesë të tjerë i janë plagosur nga sulmet ajrore ruse në veriperëndim të rajonit të Idlibit në Siri, duke dhënë shenja për përshkallëzim të dhunës civile, në të cilën ...
VizionPlus | 21-Feb-2020 09:49
Turqia ka thënë se i janë vrarë dy ushtarë dhe pesë të tjerë i janë plagosur nga sulmet ajrore ruse në veriperëndim të rajonit të Idlibit në Siri, duke dhënë shenja për përshkallëzim të dhunës civile, në të cilën ...

Guterres thirrje për “armëpushim” në Idlib
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres bëri thirrje për “armëpushim” në Idlib dhe për dhënien fund të menjëhershëm të “ciklit të makthit dhe dhunës”, transmeton Anadolu Agency (AA). Në ...
Arbresh | 21-Feb-2020 23:31
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres bëri thirrje për “armëpushim” në Idlib dhe për dhënien fund të menjëhershëm të “ciklit të makthit dhe dhunës”, transmeton Anadolu Agency (AA). Në ...

Putin dhe Erdogan diskutojnë për situatën në Siri
Kremlini njoftoi të premten se presidenti rus Vladimir Putin dhe homologu i tij turk Recep Tayyip Erdogan kanë rënë dakord për të intensifikuar bisedimet lidhur me situatën në rajonin Idlib të Sirisë. Të dy liderët, ...
Klan Kosova | 21-Feb-2020 23:18
Kremlini njoftoi të premten se presidenti rus Vladimir Putin dhe homologu i tij turk Recep Tayyip Erdogan kanë rënë dakord për të intensifikuar bisedimet lidhur me situatën në rajonin Idlib të Sirisë. Të dy liderët, ...

SHBA mesazh ngushëllimi dhe mbështetjeje Turqisë për Idlibin
Në një deklaratë nga Departamenti Amerikan i Shtetit, qeverisë turke i shprehen ngushëllimet për dëshmorët e rënë në Idlib, duke iu shprehur se “ndodhemi pranë Turqisë aleatit tonë të NATO-s”, transmeton Anadolu Agency ...
Arbresh | 21-Feb-2020 22:27
Në një deklaratë nga Departamenti Amerikan i Shtetit, qeverisë turke i shprehen ngushëllimet për dëshmorët e rënë në Idlib, duke iu shprehur se “ndodhemi pranë Turqisë aleatit tonë të NATO-s”, transmeton Anadolu Agency ...

Situata në Siri/ Putin dhe Erdogan diskutojnë për gjendjen në shtetin sirian
Kremlini njoftoi të premten se presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdogan, kanë rënë dakord për të intensifikuar bisedimet lidhur me situatën në rajonin Idlib të Sirisë. Të dy liderët, ...
Lexo | 21-Feb-2020 22:22
Kremlini njoftoi të premten se presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdogan, kanë rënë dakord për të intensifikuar bisedimet lidhur me situatën në rajonin Idlib të Sirisë. Të dy liderët, ...

Guterres thirrje për “armëpushim” në Idlib
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres bëri thirrje për “armëpushim” në Idlib dhe për dhënien fund të menjëhershëm të “ciklit të makthit dhe dhunës”, transmeton Anadolu Agency (AA). Në ...
Shenja | 21-Feb-2020 21:00
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres bëri thirrje për “armëpushim” në Idlib dhe për dhënien fund të menjëhershëm të “ciklit të makthit dhe dhunës”, transmeton Anadolu Agency (AA). Në ...

Putin dhe Erdogan diskutojnë për situatën në Siri
Kremlini njoftoi të premten se presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdogan, kanë rënë dakord për të intensifikuar bisedimet lidhur me situatën në rajonin Idlib të Sirisë. Të dy liderët, ...
Radio Evropa e Lire | 21-Feb-2020 20:21
Kremlini njoftoi të premten se presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdogan, kanë rënë dakord për të intensifikuar bisedimet lidhur me situatën në rajonin Idlib të Sirisë. Të dy liderët, ...

Putin, mbledh Këshillin e Sigurisë për situatën në Idlib
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë ka diskutuar situatën në Idlib, transmeton Anadolu Agency (AA). Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, në një deklaratë për gazetarët njoftoi se ...
Shenja | 21-Feb-2020 18:02
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë ka diskutuar situatën në Idlib, transmeton Anadolu Agency (AA). Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, në një deklaratë për gazetarët njoftoi se ...

Kolumnisti turk: Në Idlib, së pari duhet të ndalojmë Rusinë
Kolumnisti turk Ismail Yasa thotë se vendi i tij duhet të veprojë më me vendosmëri dhe të sigurojë tërheqjen e forcave të regjimit sirian pas pikave të kontrollit turk me çdo kusht, për të kundërshtuar planet ...
Tesheshi | 21-Feb-2020 17:19
Kolumnisti turk Ismail Yasa thotë se vendi i tij duhet të veprojë më me vendosmëri dhe të sigurojë tërheqjen e forcave të regjimit sirian pas pikave të kontrollit turk me çdo kusht, për të kundërshtuar planet ...

Erdogan: Numri i pjesëtarëve të neutralizuar të regjimit është rreth 150
Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se sipas të dhënave të fundit, numri i pjesëtarëve të neutralizuar të regjimit është rreth 150, raporton Anadolu Agency (AA). Erdogan këto vlerësime i bëri ...
Shenja | 21-Feb-2020 16:36
Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se sipas të dhënave të fundit, numri i pjesëtarëve të neutralizuar të regjimit është rreth 150, raporton Anadolu Agency (AA). Erdogan këto vlerësime i bëri ...

Erdogan: Kjo momentalisht në Siri është luftë
Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan deklaroi sot se ajo që po ndodh momentalisht në provincën siriane Idlib mund të quhet luftë. “Ajo që po ndodh në Idlib mund të përshkruhet vetëm me fjalën – luftë. Ne atje tashmë kemi ...
Aktuale.MK | 21-Feb-2020 16:32
Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan deklaroi sot se ajo që po ndodh momentalisht në provincën siriane Idlib mund të quhet luftë. “Ajo që po ndodh në Idlib mund të përshkruhet vetëm me fjalën – luftë. Ne atje tashmë kemi ...

Kombet e Bashkuara i frikësohen një gjakderdhjeje të re në Siri
Kombet e Bashkuara përsëritën thirrjen për ndaljen e veprimeve ushtarake në veri-perëndim të Sirisë. Sipas Kombeve të Bashkuara ekziston frika se dhuna atje, mund të përfundojë me një “gjakderdhje”. “Rreth 900.000 ...
Portalb | 21-Feb-2020 13:58
Kombet e Bashkuara përsëritën thirrjen për ndaljen e veprimeve ushtarake në veri-perëndim të Sirisë. Sipas Kombeve të Bashkuara ekziston frika se dhuna atje, mund të përfundojë me një “gjakderdhje”. “Rreth 900.000 ...

BE bën thirrje për ndalimin e konflikteve në Idlib
Këshilli i BE-së ka publikuar një deklaratë lidhur me situatën e fundit në qytetin Idlib të Sirisë ku i bën thirrje të gjitha palëve që të ndalojnë menjëherë konfliktet e armatosura. Bashkimi Evropian (BE) ka theksuar ...
Arbresh | 21-Feb-2020 13:31
Këshilli i BE-së ka publikuar një deklaratë lidhur me situatën e fundit në qytetin Idlib të Sirisë ku i bën thirrje të gjitha palëve që të ndalojnë menjëherë konfliktet e armatosura. Bashkimi Evropian (BE) ka theksuar ...

Turqia i kërkon Rusisë leje për të përdorur hapësirën ajrore të Sirisë
Turqia po diskuton me Rusinë mundësinë e përdorimit të hapësirës ajrore të Sirisë, tha ministri turk i Mbrojtjes Hulusi Akar. Sipas tij, “negociatat po vazhdojnë” dhe vështirësitë mund të tejkalohen nëse Rusia nuk ...
Tesheshi | 21-Feb-2020 13:19
Turqia po diskuton me Rusinë mundësinë e përdorimit të hapësirës ajrore të Sirisë, tha ministri turk i Mbrojtjes Hulusi Akar. Sipas tij, “negociatat po vazhdojnë” dhe vështirësitë mund të tejkalohen nëse Rusia nuk ...

Kombet e Bashkuara i frikësohen një gjakderdhjeje të re në Siri
Kombet e Bashkuara përsëritën thirrjen për ndaljen e veprimeve ushtarake në veri-perëndim të Sirisë. Sipas Kombeve të Bashkuara ekziston frika se dhuna atje, mund të përfundojë me një “gjakderdhje”. “Rreth 900.000 ...
Aktuale.MK | 21-Feb-2020 13:01
Kombet e Bashkuara përsëritën thirrjen për ndaljen e veprimeve ushtarake në veri-perëndim të Sirisë. Sipas Kombeve të Bashkuara ekziston frika se dhuna atje, mund të përfundojë me një “gjakderdhje”. “Rreth 900.000 ...

Kombet e Bashkuara i frikësohen një gjakderdhjeje të re në Siri
Kombet e Bashkuara përsëritën thirrjen për ndaljen e veprimeve ushtarake në veri-perëndim të Sirisë. Sipas Kombeve të Bashkuara ekziston frika se dhuna atje, mund të përfundojë me një “gjakderdhje”. “Rreth 900.000 ...
Radio Evropa e Lire | 21-Feb-2020 12:22
Kombet e Bashkuara përsëritën thirrjen për ndaljen e veprimeve ushtarake në veri-perëndim të Sirisë. Sipas Kombeve të Bashkuara ekziston frika se dhuna atje, mund të përfundojë me një “gjakderdhje”. “Rreth 900.000 ...

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë nga Pompeo që të ushtrojë presion ndaj Asadit dhe Rusisë
Dy ligjvënës amerikanë shprehën shqetësimet e tyre të enjten për masakrën në provincën Idlib të Sirisë dhe i kërkuan Sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, të ndërmarrë veprime diplomatike kundër regjimit sirian ...
Shenja | 21-Feb-2020 11:21
Dy ligjvënës amerikanë shprehën shqetësimet e tyre të enjten për masakrën në provincën Idlib të Sirisë dhe i kërkuan Sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, të ndërmarrë veprime diplomatike kundër regjimit sirian ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved