ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 09:02

Britania: Rusia qëndron mbrapa sulmit kibernetik në Gjeorgji

Britania: Rusia qëndron mbrapa sulmit kibernetik në Gjeorgji
Një sulm i madh kibernetik që ka prekur më shumë se 2,000 faqe internet në Gjeorgji një vit më parë, është kryer nga Rusia, kanë thënë Gjeorgjia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Së fundmimediat ...
GazetaTema | 21-Feb-2020 09:31
Një sulm i madh kibernetik që ka prekur më shumë se 2,000 faqe internet në Gjeorgji një vit më parë, është kryer nga Rusia, kanë thënë Gjeorgjia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Së fundmimediat ...

Sulm kibernetik ndaj Gjeorgjisë, SHBA dhe Britania fajësojnë Rusinë
Shtetet e Bashkuara dhe Britania iu bashkuan të enjten Gjeorgjisë duke fajësuar Rusinë për një sulm kibernetik në shkallë të gjerë vitin e kaluar, që nxorri jashtë funksionit me mijëra faqe interneti si dhe ndërpreu ...
Medial | 21-Feb-2020 20:15
Shtetet e Bashkuara dhe Britania iu bashkuan të enjten Gjeorgjisë duke fajësuar Rusinë për një sulm kibernetik në shkallë të gjerë vitin e kaluar, që nxorri jashtë funksionit me mijëra faqe interneti si dhe ndërpreu ...

SHBA dhe Britania akuzojnë Rusinë për sulme kibernetike në Gjeorgji
“Fushata e rrezikshme dhe e paturpshme e sulmit kibernetik të GRU-së kundër Gjeorgjisë, një komb sovran dhe i pavarur, është plotësisht e papranueshme”, tha ministri i Jashtëm britanik, Dominic Raab në një deklaratë. ...
Lajminet | 21-Feb-2020 18:08
“Fushata e rrezikshme dhe e paturpshme e sulmit kibernetik të GRU-së kundër Gjeorgjisë, një komb sovran dhe i pavarur, është plotësisht e papranueshme”, tha ministri i Jashtëm britanik, Dominic Raab në një deklaratë. ...

SHBA dhe BM akuzojnë Rusinë për sulme kibernetike në Gjeorgji
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britania e Madhe akuzuan shërbimin sekret ushtarak rus (GRU) se fshihej pas sulmeve kibernetike të bëra ndaj Gjeorgjisë në vitin 2019. “Fushata e rrezikshme dhe e paturpshme e sulmit ...
Medial | 21-Feb-2020 17:58
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britania e Madhe akuzuan shërbimin sekret ushtarak rus (GRU) se fshihej pas sulmeve kibernetike të bëra ndaj Gjeorgjisë në vitin 2019. “Fushata e rrezikshme dhe e paturpshme e sulmit ...

Britania: Rusia qëndron mbrapa sulmit kibernetik në Gjeorgji
Një sulm i madh kibernetik që ka prekur më shumë se 2,000 faqe internet në Gjeorgji një vit më parë, është kryer nga Rusia, kanë thënë Gjeorgjia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Qeveria britanike ka thënë ...
Standard | 21-Feb-2020 14:15
Një sulm i madh kibernetik që ka prekur më shumë se 2,000 faqe internet në Gjeorgji një vit më parë, është kryer nga Rusia, kanë thënë Gjeorgjia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Qeveria britanike ka thënë ...

SHBA dhe BM akuzojnë Rusinë për sulme kibernetike në Gjeorgji
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britania e Madhe akuzuan shërbimin sekret ushtarak rus (GRU) se fshihej pas sulmeve kibernetike të bëra ndaj Gjeorgjisë në vitin 2019. “Fushata e rrezikshme dhe e paturpshme e sulmit ...
Koha.net | 21-Feb-2020 12:05
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britania e Madhe akuzuan shërbimin sekret ushtarak rus (GRU) se fshihej pas sulmeve kibernetike të bëra ndaj Gjeorgjisë në vitin 2019. “Fushata e rrezikshme dhe e paturpshme e sulmit ...

Britania: Rusia qëndron mbrapa sulmit kibernetik në Gjeorgji
Një sulm i madh kibernetik që ka prekur më shumë se 2,000 faqe internet në Gjeorgji një vit më parë, është kryer nga Rusia, kanë thënë Gjeorgjia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Qeveria britanike ka thënë ...
BalkanWeb | 20-Feb-2020 22:22
Një sulm i madh kibernetik që ka prekur më shumë se 2,000 faqe internet në Gjeorgji një vit më parë, është kryer nga Rusia, kanë thënë Gjeorgjia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Qeveria britanike ka thënë ...

Britania: Rusia qëndron mbrapa sulmit kibernetik në Gjeorgji
Një sulm i madh kibernetik që ka prekur më shumë se 2,000 faqe internet në Gjeorgji një vit më parë, është kryer nga Rusia, kanë thënë Gjeorgjia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Qeveria britanike ka thënë ...
TetovaSot | 20-Feb-2020 23:04
Një sulm i madh kibernetik që ka prekur më shumë se 2,000 faqe internet në Gjeorgji një vit më parë, është kryer nga Rusia, kanë thënë Gjeorgjia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Qeveria britanike ka thënë ...

Britania: Rusia qëndron prapa sulmit kibernetik në Gjeorgji
Një sulm i madh kibernetik që ka prekur më shumë se 2,000 faqe internet në Gjeorgji një vit më parë, është kryer nga Rusia, kanë thënë Gjeorgjia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Qeveria britanike ka thënë ...
Klan Kosova | 20-Feb-2020 22:58
Një sulm i madh kibernetik që ka prekur më shumë se 2,000 faqe internet në Gjeorgji një vit më parë, është kryer nga Rusia, kanë thënë Gjeorgjia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Qeveria britanike ka thënë ...

Britania: Rusia qëndron mbrapa sulmit kibernetik në Gjeorgji
Një sulm i madh kibernetik që ka prekur më shumë se 2,000 faqe internet në Gjeorgji një vit më parë, është kryer nga Rusia, kanë thënë Gjeorgjia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Së fundmimediat ...
ABCNews | 20-Feb-2020 22:37
Një sulm i madh kibernetik që ka prekur më shumë se 2,000 faqe internet në Gjeorgji një vit më parë, është kryer nga Rusia, kanë thënë Gjeorgjia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Së fundmimediat ...

Britania: Rusia qëndron mbrapa sulmit kibernetik në Gjeorgji
Një sulm i madh kibernetik që ka prekur më shumë se 2,000 faqe internet në Gjeorgji një vit më parë, është kryer nga Rusia, kanë thënë Gjeorgjia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Qeveria britanike ka thënë ...
Arbresh | 20-Feb-2020 22:52
Një sulm i madh kibernetik që ka prekur më shumë se 2,000 faqe internet në Gjeorgji një vit më parë, është kryer nga Rusia, kanë thënë Gjeorgjia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Qeveria britanike ka thënë ...

Britania thotë se Rusia qëndron mbrapa sulmit kibernetik në Gjeorgji
Një sulm i madh kibernetik që ka prekur më shumë se 2,000 faqe internet në Gjeorgji një vit më parë, është kryer nga Rusia, kanë thënë Gjeorgjia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Qeveria britanike ka thënë ...
Gazeta Express | 20-Feb-2020 22:28
Një sulm i madh kibernetik që ka prekur më shumë se 2,000 faqe internet në Gjeorgji një vit më parë, është kryer nga Rusia, kanë thënë Gjeorgjia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Qeveria britanike ka thënë ...

SHBA-ja e dënoi Rusinë për kiber sulmet në Gjeorgji
SHBA-ja e dënon Rusinë për shkak të kiber sulmeve në Gjeorgji të kryera në tetor të vitit të kaluar. Siç theksohet në deklaratën e sekretarit shtetëror Majk Pompeo, më 28 tetor të vitit 2019, Drejtoria e përgjithshme e ...
Portalb | 20-Feb-2020 21:35
SHBA-ja e dënon Rusinë për shkak të kiber sulmeve në Gjeorgji të kryera në tetor të vitit të kaluar. Siç theksohet në deklaratën e sekretarit shtetëror Majk Pompeo, më 28 tetor të vitit 2019, Drejtoria e përgjithshme e ...

Britania: Rusia qëndron mbrapa sulmit kibernetik në Gjeorgji
Qeveria britanike ka thënë se inteligjenca ushtarake ruse (GRU) ka qenë mbrapa “tentimeve për të dëmtuar sovranitetin e Gjeorgjisë”. Ministri i Jashtëm britanik, Dominic Raab e ka përshkruar këtë incident si ...
Lajminet | 20-Feb-2020 21:17
Qeveria britanike ka thënë se inteligjenca ushtarake ruse (GRU) ka qenë mbrapa “tentimeve për të dëmtuar sovranitetin e Gjeorgjisë”. Ministri i Jashtëm britanik, Dominic Raab e ka përshkruar këtë incident si ...

Britania: Rusia qëndron mbrapa sulmit kibernetik në Gjeorgji
Një sulm i madh kibernetik që ka prekur më shumë se 2,000 faqe internet në Gjeorgji një vit më parë, është kryer nga Rusia, kanë thënë Gjeorgjia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Qeveria britanike ka thënë ...
Medial | 20-Feb-2020 20:13
Një sulm i madh kibernetik që ka prekur më shumë se 2,000 faqe internet në Gjeorgji një vit më parë, është kryer nga Rusia, kanë thënë Gjeorgjia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Qeveria britanike ka thënë ...

Britania: Rusia qëndron mbrapa sulmit kibernetik në Gjeorgji
Një sulm i madh kibernetik që ka prekur më shumë se 2,000 faqe internet në Gjeorgji një vit më parë, është kryer nga Rusia, kanë thënë Gjeorgjia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Qeveria britanike ka thënë ...
Radio Evropa e Lire | 20-Feb-2020 20:12
Një sulm i madh kibernetik që ka prekur më shumë se 2,000 faqe internet në Gjeorgji një vit më parë, është kryer nga Rusia, kanë thënë Gjeorgjia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Qeveria britanike ka thënë ...

SHBA-ja me dënim për Rusinë për kiber sulmet në Gjeorgji
SHBA-ja e dënon Rusinë për shkak të kiber sulmeve në Gjeorgji të kryera në tetor të vitit të kaluar. Siç theksohet në deklaratën e sekretarit shtetëror Majk Pompeo, më 28 tetor të vitit 2019, Drejtoria e përgjithshme e ...
Aktuale.MK | 20-Feb-2020 20:03
SHBA-ja e dënon Rusinë për shkak të kiber sulmeve në Gjeorgji të kryera në tetor të vitit të kaluar. Siç theksohet në deklaratën e sekretarit shtetëror Majk Pompeo, më 28 tetor të vitit 2019, Drejtoria e përgjithshme e ...

SHBA, Britania dënojnë sulmin kibernetik të Rusisë në Gjeorgji
Shtetet e Bashkuara dhe Britania iu bashkuan të enjten Gjeorgjisë duke fajësuar Rusinë për një sulm kibernetik në shkallë të gjerë vitin e kaluar, që nxorri jashtë funksionit me mijëra faqe interneti si dhe ndërpreu ...
Zeri Amerikes | 20-Feb-2020 19:54
Shtetet e Bashkuara dhe Britania iu bashkuan të enjten Gjeorgjisë duke fajësuar Rusinë për një sulm kibernetik në shkallë të gjerë vitin e kaluar, që nxorri jashtë funksionit me mijëra faqe interneti si dhe ndërpreu ...

SHBA-ja me dënim për Rusinë për kiber sul*met në Gjeorgji
Uashington, 20 shkurt – SHBA-ja e dënon Rusinë për shkak të kiber sulmeve në Gjeorgji të kryera në tetor të vitit të kaluar. Siç theksohet në deklaratën e sekretarit shtetëror Majk Pompeo, më 28 tetor të vitit 2019, ...
Koha.mk | 20-Feb-2020 18:33
Uashington, 20 shkurt – SHBA-ja e dënon Rusinë për shkak të kiber sulmeve në Gjeorgji të kryera në tetor të vitit të kaluar. Siç theksohet në deklaratën e sekretarit shtetëror Majk Pompeo, më 28 tetor të vitit 2019, ...


Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved