ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 08:12

Grupi i Punës për Veprime Financiare e vendos Iranin në listën e zezë

Grupi i Punës për Veprime Financiare e vendos Iranin në listën e zezë
Grupi i Punës për Veprime Financiare (FATF) e ka renditur Iranin në listën e zezë, për shkak të dështimit në marrjen e masave kundër pastrimit të parave dhe financimit të grupeve terroriste. Grupi ndërqeveritarë me ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 21:55
Grupi i Punës për Veprime Financiare (FATF) e ka renditur Iranin në listën e zezë, për shkak të dështimit në marrjen e masave kundër pastrimit të parave dhe financimit të grupeve terroriste. Grupi ndërqeveritarë me ...

Media spanjolle: Kryeministri bullgar Borisov nën hetim në Spanjë për pastrim parash
Nga Erion Kaçorri Gazeta spanjolle elPeriodico publikoi të Premten (21 Shkurt) një raport hetimor ku thuhej se Kryeministri Bullgar Boyko Borissov po hetohet nga policia Katalanase për dyshimin e përfshirjes në pastrim ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 19:34
Nga Erion Kaçorri Gazeta spanjolle elPeriodico publikoi të Premten (21 Shkurt) një raport hetimor ku thuhej se Kryeministri Bullgar Boyko Borissov po hetohet nga policia Katalanase për dyshimin e përfshirjes në pastrim ...

Shqipëria futet sërish në “listën gri” të pastrimit të parave
Shqipëria rezulton i vetmi shtet europian së bashku me islandën që është identifikuar në të ashtuquajturën listën gri të pastrimit të parave, që janë nën monitorim të vazhdueshëm nga Task Forca Financiare (FATF) e ...
Lapsi | 21-Feb-2020 21:05
Shqipëria rezulton i vetmi shtet europian së bashku me islandën që është identifikuar në të ashtuquajturën listën gri të pastrimit të parave, që janë nën monitorim të vazhdueshëm nga Task Forca Financiare (FATF) e ...

Shqipëria futet sërish në listën gri të pastrimit të parave
Shqipëria rezulton i vetmi shtet europian që është identifikuar në të ashtuquajturën listën gri të pastrimit të parave, që janë nën monitorim të vazhdueshëm nga Task Forca Financiare (FATF) e MONEYVAL, që është një ...
Monitor | 21-Feb-2020 20:24
Shqipëria rezulton i vetmi shtet europian që është identifikuar në të ashtuquajturën listën gri të pastrimit të parave, që janë nën monitorim të vazhdueshëm nga Task Forca Financiare (FATF) e MONEYVAL, që është një ...

Grupi i Punës për Veprime Financiare e vendos Iranin në listën e zezë
Grupi i Punës për Veprime Financiare (FATF) e ka renditur Iranin në listën e zezë, për shkak të dështimit në marrjen e masave kundër pastrimit të parave dhe financimit të grupeve terroriste. Grupi ndërqeveritarë me ...
Medial | 21-Feb-2020 18:58
Grupi i Punës për Veprime Financiare (FATF) e ka renditur Iranin në listën e zezë, për shkak të dështimit në marrjen e masave kundër pastrimit të parave dhe financimit të grupeve terroriste. Grupi ndërqeveritarë me ...

Grupi i Punës për Veprime Financiare e vendos Iranin në listën e zezë
Grupi ndërqeveritar me qendër në Paris, që mbështet luftën kundër pastrimit të parave dhe financimit të terrorizmit, e bëri njoftimin më 21 shkurt. Në një deklaratë, FATF gjithashtu njoftoi se po heq një pezullim të ...
Lajminet | 21-Feb-2020 18:50
Grupi ndërqeveritar me qendër në Paris, që mbështet luftën kundër pastrimit të parave dhe financimit të terrorizmit, e bëri njoftimin më 21 shkurt. Në një deklaratë, FATF gjithashtu njoftoi se po heq një pezullim të ...

Grupi i Punës për Veprime Financiare e vendos Iranin në listën e zezë
Grupi i Punës për Veprime Financiare (FATF) e ka renditur Iranin në listën e zezë, për shkak të dështimit në marrjen e masave kundër pastrimit të parave dhe financimit të grupeve terroriste. Grupi ndërqeveritarë me ...
Gazeta Express | 21-Feb-2020 18:43
Grupi i Punës për Veprime Financiare (FATF) e ka renditur Iranin në listën e zezë, për shkak të dështimit në marrjen e masave kundër pastrimit të parave dhe financimit të grupeve terroriste. Grupi ndërqeveritarë me ...

Grupi i Punës për Veprime Financiare e vendos Iranin në listën e zezë
Grupi i Punës për Veprime Financiare (FATF) e ka renditur Iranin në listën e zezë, për shkak të dështimit në marrjen e masave kundër pastrimit të parave dhe financimit të grupeve terroriste. Grupi ndërqeveritarë me ...
Radio Evropa e Lire | 21-Feb-2020 18:43
Grupi i Punës për Veprime Financiare (FATF) e ka renditur Iranin në listën e zezë, për shkak të dështimit në marrjen e masave kundër pastrimit të parave dhe financimit të grupeve terroriste. Grupi ndërqeveritarë me ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved