ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 13:34

“Mos guxoni…”, Rama: Ja mesazhi që iu kemi çuar dje prokurorëve dhe gjyqtarëve të korruptuar, ka nisur lufta më ekstreme ndaj krimit

“Mos guxoni…”, Rama: Ja mesazhi që iu kemi çuar dje prokurorëve dhe gjyqtarëve të korruptuar, ka nisur lufta më ekstreme ndaj krimit
Kryeministri Edi Rama foli për operacionin “Forca e Ligjit”, të nisur në fillim të këtij muaji dhe që shënjestron pasuritë e personave të njohur të botës së krimit, por edhe për gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar, të ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 22:22
Kryeministri Edi Rama foli për operacionin “Forca e Ligjit”, të nisur në fillim të këtij muaji dhe që shënjestron pasuritë e personave të njohur të botës së krimit, por edhe për gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar, të ...

Rama: Nga sot gjyqtarët mund të arrestohen, ligji që miratuam dje është goditja më e fortë ndaj krimit
Kryeministri Rama ka thënë mbrëmjen e sotme se me ligjin e ri të kaluar dje në Kuvend, gjyqtarët e korruptuara dhe të lidhur me krimin mund të arrestohen. I ftuar në emisionin Opinion, Rama ka thënë se me qeverinë e re ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 22:40
Kryeministri Rama ka thënë mbrëmjen e sotme se me ligjin e ri të kaluar dje në Kuvend, gjyqtarët e korruptuara dhe të lidhur me krimin mund të arrestohen. I ftuar në emisionin Opinion, Rama ka thënë se me qeverinë e re ...

“Pse nuk merret OFL me Gjirin e Lalzit dhe Surrelin?”, Rama: Do iu përgjigjem sot
Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në Facebook ka lajmëruar se mbrëmjen e sotme do t’iu jap përgjigje të gjitha pyetjeve mbi OFL-në dhe se përse aksioni i sekuestrimit të pasurive nuk nis nga Surreli, Gjiri i ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 10:45
Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në Facebook ka lajmëruar se mbrëmjen e sotme do t’iu jap përgjigje të gjitha pyetjeve mbi OFL-në dhe se përse aksioni i sekuestrimit të pasurive nuk nis nga Surreli, Gjiri i ...

Rama mesazh gjyqtarëve dhe prokurorëve – ‘100 për qind do të arrestohen’
Kryeministri Rama tha në emisionin Opinion se me ndryshimet e fundit ligjore në statusin e Gjyqtarëve dhe Prokurorëve ata mund të arrestohen nëse provohet se kanë dhënë vendime që ai i quajti ‘skandaloze’. Rama tha se ...
Telegrafi | 13-Feb-2020 23:30
Kryeministri Rama tha në emisionin Opinion se me ndryshimet e fundit ligjore në statusin e Gjyqtarëve dhe Prokurorëve ata mund të arrestohen nëse provohet se kanë dhënë vendime që ai i quajti ‘skandaloze’. Rama tha se ...

“Nuk mjafton burgu, duhen zhveshur nga pasuritë”/ Rama: OFL tronditi krimin
Në të 10-tën, ditë të hedhjes në veprim të Operacionit Forca e Ligjit, kryeministri Edi Rama nga foltorja e parlamentit është shprehur i kënaqur por kritikat ia adresojë analistëve të caktuar pa ia përmendur emrin.
Top Channel | 12-Feb-2020 15:16
Në të 10-tën, ditë të hedhjes në veprim të Operacionit Forca e Ligjit, kryeministri Edi Rama nga foltorja e parlamentit është shprehur i kënaqur por kritikat ia adresojë analistëve të caktuar pa ia përmendur emrin.

Rama tregon mesazhin që u çoi prokurorëve dhe gjykatësve të korruptuar
I ftuar në emisionin “Opinion”, kryeministri i vendit, Edi Rama ka folur për operacionin “Forca e Ligjit”, që godet grupet kriminale. Rama tha se, prej ditës së djeshme kur u miratua ligji, ka nisur goditja e ...
Dritare | 14-Feb-2020 00:26
I ftuar në emisionin “Opinion”, kryeministri i vendit, Edi Rama ka folur për operacionin “Forca e Ligjit”, që godet grupet kriminale. Rama tha se, prej ditës së djeshme kur u miratua ligji, ka nisur goditja e ...

Bardhi: “AntiKÇK” të nisë punën nga vila luksoze 2 milionë euro e Edi Ramës
Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, iu kundërpërgjigj deklaratave të Ramës në seancën plenare të kuvendit këtë të mërkurë mbi domosdoshmërinë e operacionit “Anti-KÇK”. Bardhi i bën thirrje Ramës që operacioni ...
VizionPlus | 12-Feb-2020 14:43
Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, iu kundërpërgjigj deklaratave të Ramës në seancën plenare të kuvendit këtë të mërkurë mbi domosdoshmërinë e operacionit “Anti-KÇK”. Bardhi i bën thirrje Ramës që operacioni ...

Anti KÇK çon në burg gjyqtarët e prokurorët që japin vendime skandaloze, OFL godet fuqinë financiare të kri mit të organizuar
“Me ligjin e miratuar në Kuvend prokurorët dhe gjykatësit që shkelin ligjin, shkojnë në bu rg”, tha sot kryeministri Edi Rama i ftuar në një emision televiziv. Kryeministri Edi Rama tha se: “Kemi marrë dje në parlament ...
Lexo | 13-Feb-2020 23:07
“Me ligjin e miratuar në Kuvend prokurorët dhe gjykatësit që shkelin ligjin, shkojnë në bu rg”, tha sot kryeministri Edi Rama i ftuar në një emision televiziv. Kryeministri Edi Rama tha se: “Kemi marrë dje në parlament ...

“OFL i ka futur thikën në palcë krimit”, Rama: Beteja do të vazhdojë për jetë a vdekje
Dy javët e para të Operacionit Forca e Ligjit, për Edi Ramën kanë pasur një efekt tronditës. “E kemi tronditur krimin e organizuar në palcë me operacionin Forca e Ligjit”, tha kryeministri. Kryeministri zotohet se ...
ABCNews | 12-Feb-2020 15:41
Dy javët e para të Operacionit Forca e Ligjit, për Edi Ramën kanë pasur një efekt tronditës. “E kemi tronditur krimin e organizuar në palcë me operacionin Forca e Ligjit”, tha kryeministri. Kryeministri zotohet se ...

“Mos guxoni të bënim më veprime të tilla”/ Rama: Rama: Nga sot, me ligjin e ri gjyqtarët mund të arrestohen
Kryeministri Rama ka thënë mbrëmjen e sotme se me ligjin e ri të kaluar dje në Kuvend, gjyqtarët e korruptuara dhe të lidhur me kri min mund të arrestohen. I ftuar në emisionin Opinion, Rama ka thënë se me qeverinë e re ...
Lexo | 13-Feb-2020 22:54
Kryeministri Rama ka thënë mbrëmjen e sotme se me ligjin e ri të kaluar dje në Kuvend, gjyqtarët e korruptuara dhe të lidhur me kri min mund të arrestohen. I ftuar në emisionin Opinion, Rama ka thënë se me qeverinë e re ...

Rama i kapi të gjitha
Disa ditë përpara tërmetit të nëntorit, Kryeministri lajmëroi me bujë të madhe në ato daljet e tij të tipit “one man show”, luftën e hapur ndaj krimit të organizuar shqiptar dhe segmenteve të drejtësisë që bashkëpunojnë ...
Gazeta Express | 13-Feb-2020 16:04
Disa ditë përpara tërmetit të nëntorit, Kryeministri lajmëroi me bujë të madhe në ato daljet e tij të tipit “one man show”, luftën e hapur ndaj krimit të organizuar shqiptar dhe segmenteve të drejtësisë që bashkëpunojnë ...

Një ditë pasi sulmoi analistët, Rama sot përballë tyre për anti-KÇK-në: Pse OFL s’merret me Surrelin, Gjirin e Lalëzit e Parlamentin
Kryeministri Edi Rama do të jetë sonte përballë analistëve për të diskutuar për ndryshimet ligjore të votuara dje në Kuvend për anti-KÇK-në. Sonte Rama njofton se do të jetë i ftuar në emisionin ‘Opinion’, madje tregon ...
Politiko | 13-Feb-2020 09:31
Kryeministri Edi Rama do të jetë sonte përballë analistëve për të diskutuar për ndryshimet ligjore të votuara dje në Kuvend për anti-KÇK-në. Sonte Rama njofton se do të jetë i ftuar në emisionin ‘Opinion’, madje tregon ...

Paketa “Anti-KÇK” dhe OFL – Rama: Do i godasim kriminelët te pasuria. Gjyqtarët do të japin llogari
Gjatë diskutimeve të ndryshimeve ligjore për paketën e njohur tashmë si “Anti-Kçk”, Kreu i Qeverisë Edi Rama është shprehur me tone mjaft të ashpra lidhur me ata gjyqtarë e prokurorë që po kryejnë shkelje të rënda në ...
ScanTv | 12-Feb-2020 16:10
Gjatë diskutimeve të ndryshimeve ligjore për paketën e njohur tashmë si “Anti-Kçk”, Kreu i Qeverisë Edi Rama është shprehur me tone mjaft të ashpra lidhur me ata gjyqtarë e prokurorë që po kryejnë shkelje të rënda në ...

ILD, proces paralel vetingu prokurorëve dhe gjykatësve në detyrë
Kryeministri Rama lavdëroi sot në Kuvend miratimin e ndryshimeve ligjore, të cilat i japin të drejtën Inspektoriatin e Lartë të Drejtësisë (ILD) të kontrollojë dhe nisë hetimet ndaj prokurorëve dhe gjykatësve. “Sot ne i ...
Gazeta Observer | 12-Feb-2020 15:41
Kryeministri Rama lavdëroi sot në Kuvend miratimin e ndryshimeve ligjore, të cilat i japin të drejtën Inspektoriatin e Lartë të Drejtësisë (ILD) të kontrollojë dhe nisë hetimet ndaj prokurorëve dhe gjykatësve. “Sot ne i ...

Rama: OFL ka tronditur palcën e krimit të organizuar në Shqipëri!
Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij në Kuvend, foli për Paketën antiKÇK dhe për Operacionin Forca e Ligjit. Shefi i qeverisë tha se KÇK ka vlerë të madhe ndërsa vijon Vetting, ndërsa për OFL tha se ka trembur në ...
Dritare | 12-Feb-2020 15:32
Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij në Kuvend, foli për Paketën antiKÇK dhe për Operacionin Forca e Ligjit. Shefi i qeverisë tha se KÇK ka vlerë të madhe ndërsa vijon Vetting, ndërsa për OFL tha se ka trembur në ...

Vasili i përgjigjet Ramës: Operacioni i OFL, alibi për bashkëpunimin e rilindjes me krimin
Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili i është përgjigjet kryeministrit Edi Rama pas deklaratave të tij në Kuvend se nuk ka pasur deri vitin e kaluar se ku t’i dërgonte ligji special dosjet e ...
ABCNews | 12-Feb-2020 14:40
Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili i është përgjigjet kryeministrit Edi Rama pas deklaratave të tij në Kuvend se nuk ka pasur deri vitin e kaluar se ku t’i dërgonte ligji special dosjet e ...

Rama: E di që më doni në burg, por unë nuk mund të hetoj pasurinë time
Sot në fjalën e tij në Kuvend, kryeministri Rama foli gjatë për paktën anti-KÇK. Ai tha se beteja e shtetit me krimin do të fitojë falë SPAK. Po kështu kreu i qeverisë, në lidhje me Operacionin forca e Ligjit, tha se do ...
Dritare | 12-Feb-2020 15:32
Sot në fjalën e tij në Kuvend, kryeministri Rama foli gjatë për paktën anti-KÇK. Ai tha se beteja e shtetit me krimin do të fitojë falë SPAK. Po kështu kreu i qeverisë, në lidhje me Operacionin forca e Ligjit, tha se do ...

Bardhi: Anti-KÇK të nisë nga vila luksoze e Ramës dhe shtëpitë e Lleshajt (po ato të Saliut dhe Lulit?)
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur kryeministrit Rama, pas deklaratave të këtij të fundit në Kuvend për paketën “Anti-KÇK”, ku tha se nuk mund të nisi hetimit ndaj ...
Gazeta Dita | 12-Feb-2020 15:19
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur kryeministrit Rama, pas deklaratave të këtij të fundit në Kuvend për paketën “Anti-KÇK”, ku tha se nuk mund të nisi hetimit ndaj ...

Bardhi: Anti-KÇK të nisë punën nga vila luksoze e Ramës dhe nga shtëpitë e padeklaruara të Sandër Lleshajt
Gazment Bardhi: Anti-KÇK të nisë punën nga vila luksoze e Edi Ramës dhe nga shtëpitë e padeklaruara të Sandër Lleshajt Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama ditën ...
ABCNews | 12-Feb-2020 14:37
Gazment Bardhi: Anti-KÇK të nisë punën nga vila luksoze e Edi Ramës dhe nga shtëpitë e padeklaruara të Sandër Lleshajt Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama ditën ...

STOIK/ Rama avokon fort “Anti-KÇK”-në dhe akuzon: krimi, pagesa në studio televizive!
Kryeministri Rama i bëri një tjetër avokati të fortë paketës “Anti-KÇK”, deri dhe duke akuzuar se krimi po investon në media për ta goditur si operacion. “Në studio televizive ka njerëz të paguar nga krimi për të bërë ...
Tesheshi | 12-Feb-2020 15:19
Kryeministri Rama i bëri një tjetër avokati të fortë paketës “Anti-KÇK”, deri dhe duke akuzuar se krimi po investon në media për ta goditur si operacion. “Në studio televizive ka njerëz të paguar nga krimi për të bërë ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved