ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 12:43

Buxheti tre miliardë eurosh i mundshëm në Kosovë

Buxheti tre miliardë eurosh i mundshëm në Kosovë
Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se me qeverisjen e tij buxheti i Kosovës do të arrijë në 3 miliardë euro, nga 2.3 miliardë sa ishte vitin e kaluar. Ekspertët e Ekonomisë janë optimistë se ky projeksion mund të ...
Koha.net | 14-Feb-2020 09:11
Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se me qeverisjen e tij buxheti i Kosovës do të arrijë në 3 miliardë euro, nga 2.3 miliardë sa ishte vitin e kaluar. Ekspertët e Ekonomisë janë optimistë se ky projeksion mund të ...

A mund ta arrijë Kosova buxhetin prej tre miliardë eurosh?
Ekspertët e Ekonomisë janë optimistë se ky projeksion mund të arrihet madje edhe të tejkalohet. Ata konsiderojnë se garanci për këtë është sundimi i rendit dhe ligjit dhe lufta kundër informalitetit. Eksperti i ...
Lajminet | 14-Feb-2020 08:48
Ekspertët e Ekonomisë janë optimistë se ky projeksion mund të arrihet madje edhe të tejkalohet. Ata konsiderojnë se garanci për këtë është sundimi i rendit dhe ligjit dhe lufta kundër informalitetit. Eksperti i ...

Luftimi i ekonomisë joformale, sfidë për Qeverinë e re të Kosovës
Prishtinë, 13 shkurt 2020 – Institucionet publike nevojitet të fuqizojnë partneritetin me komunitetin e bizneseve për luftimin e ekonomisë joformale dhe të evazionit fiskal, si kusht për krijimin e një mjedisi më të ...
Illyriapress | 13-Feb-2020 13:03
Prishtinë, 13 shkurt 2020 – Institucionet publike nevojitet të fuqizojnë partneritetin me komunitetin e bizneseve për luftimin e ekonomisë joformale dhe të evazionit fiskal, si kusht për krijimin e një mjedisi më të ...

Luftimi i ekonomisë joformale të mbetet prioritet në agjendën e qeverisë
Institucionet publike nevojitet të fuqizojnë partneritetin me komunitetin e bizneseve drejt luftimit të ekonomisë joformale dhe evazionit fiskal, duke synuar krijimin e një mjedisi me trajtim të barabartë dhe sa më të ...
Zeri | 13-Feb-2020 12:24
Institucionet publike nevojitet të fuqizojnë partneritetin me komunitetin e bizneseve drejt luftimit të ekonomisë joformale dhe evazionit fiskal, duke synuar krijimin e një mjedisi me trajtim të barabartë dhe sa më të ...

Luftimi i ekonomisë joformale të mbetet prioritet në agjendën e qeverisë
Institucionet publike nevojitet të fuqizojnë partneritetin me komunitetin e bizneseve drejt luftimit të ekonomisë joformale dhe evazionit fiskal, duke synuar krijimin e një mjedisi me trajtim të barabartë dhe sa më të ...
Klan Kosova | 13-Feb-2020 12:21
Institucionet publike nevojitet të fuqizojnë partneritetin me komunitetin e bizneseve drejt luftimit të ekonomisë joformale dhe evazionit fiskal, duke synuar krijimin e një mjedisi me trajtim të barabartë dhe sa më të ...

Luftimi i ekonomisë joformale të mbetet prioritet në agjendën e qeverisë
Prishtinë, 13 shkurt – Institucionet publike nevojitet të fuqizojnë partneritetin me komunitetin e bizneseve drejt luftimit të ekonomisë joformale dhe evazionit fiskal, duke synuar krijimin e një mjedisi me trajtim të ...
Koha.net | 13-Feb-2020 11:36
Prishtinë, 13 shkurt – Institucionet publike nevojitet të fuqizojnë partneritetin me komunitetin e bizneseve drejt luftimit të ekonomisë joformale dhe evazionit fiskal, duke synuar krijimin e një mjedisi me trajtim të ...

Oda Ekonomike Amerikane: Luftimi i ekonomisë joformale të mbetet prioritet në agjendën e qeverisë
Institucionet publike nevojitet të fuqizojnë partneritetin me komunitetin e bizneseve drejt luftimit të ekonomisë joformale dhe evazionit fiskal, duke synuar krijimin e një mjedisi me trajtim të barabartë dhe sa më të ...
Telegrafi | 13-Feb-2020 11:33
Institucionet publike nevojitet të fuqizojnë partneritetin me komunitetin e bizneseve drejt luftimit të ekonomisë joformale dhe evazionit fiskal, duke synuar krijimin e një mjedisi me trajtim të barabartë dhe sa më të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved