ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 12:53

Akar: Do të përdorim forcën kundër kujtdo që nuk respekton armëpushimin në Idlib

Akar: Do të përdorim forcën kundër kujtdo që nuk respekton armëpushimin në Idlib
ANKARA Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar sot në Bruksel deklaroi se arsyeja e dërgimit të trupave shtesë turke në Idlib ishte vendosja e një armëpushimi të qëndrueshëm në rajon. Ai tha se Turqia do të marrë të ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 06:57
ANKARA Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar sot në Bruksel deklaroi se arsyeja e dërgimit të trupave shtesë turke në Idlib ishte vendosja e një armëpushimi të qëndrueshëm në rajon. Ai tha se Turqia do të marrë të ...

Gjermania kërkon nga Rusia të ndalojë sulmet në Idlib të Sirisë
MYNIH Gjermania i ka bërë thirrje Rusisë të përdorë ndikimin e saj te regjimi sirian për të ndaluar ofensivën në veriperëndim të Sirisë. “Këto sulme duhet të ndalen”, tha Heiko Maas, ministër i Punëve të Jashtme i ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 06:51
MYNIH Gjermania i ka bërë thirrje Rusisë të përdorë ndikimin e saj te regjimi sirian për të ndaluar ofensivën në veriperëndim të Sirisë. “Këto sulme duhet të ndalen”, tha Heiko Maas, ministër i Punëve të Jashtme i ...

Kriza në Idlib dhe e ardhmja e marrëdhënieve turko-ruse!
Qyteti jug-perëndimor i Sirisë në kufi me Turqinë, Idlibi me 800 mijë banorë sa kishte, para luftës së Sirisë nuk ka qenë ndonjë qytet gjithaq i zhvilluar. Pikërisht për shkak të pozitës së tij që është nën hijen e ...
Shenja | 14-Feb-2020 08:04
Qyteti jug-perëndimor i Sirisë në kufi me Turqinë, Idlibi me 800 mijë banorë sa kishte, para luftës së Sirisë nuk ka qenë ndonjë qytet gjithaq i zhvilluar. Pikërisht për shkak të pozitës së tij që është nën hijen e ...

Parlamenti i Sirisë njeh gjenocidin ndaj armenëve
Të enjten, parlamenti i Sirisë, njohu si gjenocid vrasjen e deri në 1.5 milion armenëve gjatë viteve 1915-1917. Vendimi vjen në kohën kur tensionet me Turqinë janë në pikën më të lartë, për shkak të luftimeve në ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 15:14
Të enjten, parlamenti i Sirisë, njohu si gjenocid vrasjen e deri në 1.5 milion armenëve gjatë viteve 1915-1917. Vendimi vjen në kohën kur tensionet me Turqinë janë në pikën më të lartë, për shkak të luftimeve në ...

Tensioni në veri të Sirisë, Turqia tha se vrau 55 ushtarë të tjerë nga regjimi i Bashar al-Asad
Ushtria turke ka rritur praninë e saj ushtarake në Idlib, fortesa e fundit e fraksioneve kryengritëse islamike kundër Damaskut, pas sulmeve të pësuara nga trupat e saj. Të paktën 55 ushtarë të ushtrisë siriane janë ...
Medial | 13-Feb-2020 23:42
Ushtria turke ka rritur praninë e saj ushtarake në Idlib, fortesa e fundit e fraksioneve kryengritëse islamike kundër Damaskut, pas sulmeve të pësuara nga trupat e saj. Të paktën 55 ushtarë të ushtrisë siriane janë ...

Parlamenti i Sirisë njohu gjenocidin ndaj armenëve që Turqia e mohon
Të enjten, parlamenti i Sirisë, njohu si gjenocid vrasjen e deri në 1.5 milion armenëve nga ana e Preandorisë Osmane, gjatë viteve 1915-1917, shkruan REL Vendimi vjen në kohën kur tensionet me Turqinë janë në pikën më ...
Portalb | 13-Feb-2020 22:58
Të enjten, parlamenti i Sirisë, njohu si gjenocid vrasjen e deri në 1.5 milion armenëve nga ana e Preandorisë Osmane, gjatë viteve 1915-1917, shkruan REL Vendimi vjen në kohën kur tensionet me Turqinë janë në pikën më ...

Parlamenti sirian njeh gjenocidin armen
Parlamenti i Sirisë, njohu si gjenocid vrasjen e deri në 1.5 milion armenëve nga ana e Perandorisë Osmane, gjatë viteve 1915-1917. Vendimi vjen në kohën kur tensionet me Turqinë janë në pikën më të lartë, për shkak të ...
Koha.mk | 13-Feb-2020 22:12
Parlamenti i Sirisë, njohu si gjenocid vrasjen e deri në 1.5 milion armenëve nga ana e Perandorisë Osmane, gjatë viteve 1915-1917. Vendimi vjen në kohën kur tensionet me Turqinë janë në pikën më të lartë, për shkak të ...

Gjermania kërkon nga Rusia të ndalojë sulmet në Idlib të Sirisë
Gjermania i ka bërë thirrje Rusisë të përdorë ndikimin e saj te regjimi sirian për të ndaluar ofensivën në veriperëndim të Sirisë, transmeton Anadolu Agency (AA). “Këto sulme duhet të ndalen”, tha Heiko Maas, ministër i ...
Arbresh | 13-Feb-2020 21:56
Gjermania i ka bërë thirrje Rusisë të përdorë ndikimin e saj te regjimi sirian për të ndaluar ofensivën në veriperëndim të Sirisë, transmeton Anadolu Agency (AA). “Këto sulme duhet të ndalen”, tha Heiko Maas, ministër i ...

OKB: Mbi 800.000 të zhvendosur shkaku i ofensivës ruse në Siri
Më shumë se 800.000 sirianë, pjesa më e madhe e të cilëve gra dhe fëmijë, kanë ikur prej shtëpive të tyre shkaku i fushatës së pandërprerë ushtarake ruse në Sirinë veriperëndimore që nga 1 dhjetori, ka deklaruar të ...
Koha.net | 13-Feb-2020 21:56
Më shumë se 800.000 sirianë, pjesa më e madhe e të cilëve gra dhe fëmijë, kanë ikur prej shtëpive të tyre shkaku i fushatës së pandërprerë ushtarake ruse në Sirinë veriperëndimore që nga 1 dhjetori, ka deklaruar të ...

Pas paralajmërimit të Erdogan, Forcat e Armatosura turke vendosin raketahedhësit në kufi me Sirinë
Forcat e Armatosura të Turqisë kanë vendosur përforcime të trupave komando drejt pikave të vëzhgimit në Idlib të Sirisë një ditë pas paralajmërimit të fortë të Presidentit turk. Forcat komando të dërguara në rajonin ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 12:06
Forcat e Armatosura të Turqisë kanë vendosur përforcime të trupave komando drejt pikave të vëzhgimit në Idlib të Sirisë një ditë pas paralajmërimit të fortë të Presidentit turk. Forcat komando të dërguara në rajonin ...

Turqia: Do të përdorim forcën kundër atyre që nuk respektojnë armëpushimin në Idleb
Turqia kërcënoi sot se do të godiste xhihadistët në Idleb, në Siri nëse ata nuk respektojnë një armëpushim që synon t’i japë fund luftimeve në këtë provincë rebele, pas kritikave të ashpra të Moskës kundër Ankarasë. “Do ...
Shprehja | 13-Feb-2020 21:06
Turqia kërcënoi sot se do të godiste xhihadistët në Idleb, në Siri nëse ata nuk respektojnë një armëpushim që synon t’i japë fund luftimeve në këtë provincë rebele, pas kritikave të ashpra të Moskës kundër Ankarasë. “Do ...

Opsionet e Turqisë në Siri, “një e panjohur e madhe”
Një ofensivë siriane e mbështetur nga Rusia në Idlib i ka sjellë forcat turke në konfrontim të drejtpërdrejtë me trupat e Presidentit Asad. Kjo kërcënon të minojë një marrëveshje të brishtë mes Turqisë dhe Rusisë, ...
AlbInfo | 13-Feb-2020 20:51
Një ofensivë siriane e mbështetur nga Rusia në Idlib i ka sjellë forcat turke në konfrontim të drejtpërdrejtë me trupat e Presidentit Asad. Kjo kërcënon të minojë një marrëveshje të brishtë mes Turqisë dhe Rusisë, ...

Opsionet e Turqisë pakësohen në Siri, Rusia mbështet lëvizjen e Asadit
Një ofensivë siriane e mbështetur nga Rusia në Idlib i ka sjellë forcat turke në konfrontim të drejtpërdrejtë me trupat e Presidentit Asad. Kjo kërcënon të minojë një marrëveshje të brishtë mes Turqisë dhe Rusisë. ...
Shprehja | 13-Feb-2020 20:45
Një ofensivë siriane e mbështetur nga Rusia në Idlib i ka sjellë forcat turke në konfrontim të drejtpërdrejtë me trupat e Presidentit Asad. Kjo kërcënon të minojë një marrëveshje të brishtë mes Turqisë dhe Rusisë. ...

Opsionet e Turqisë pakësohen në Siri, Rusia mbështet lëvizjen e Asadit
Një ofensivë siriane e mbështetur nga Rusia në Idlib i ka sjellë forcat turke në konfrontim të drejtpërdrejtë me trupat e Presidentit Asad. Kjo kërcënon të minojë një marrëveshje të brishtë mes Turqisë dhe Rusisë. ...
Alsat-M | 13-Feb-2020 20:45
Një ofensivë siriane e mbështetur nga Rusia në Idlib i ka sjellë forcat turke në konfrontim të drejtpërdrejtë me trupat e Presidentit Asad. Kjo kërcënon të minojë një marrëveshje të brishtë mes Turqisë dhe Rusisë. ...

Turqia: Do të përdorim forcën kundër atyre që nuk respektojnë armëpushimin në Idleb
Turqia kërcënoi sot se do të godiste xhihadistët në Idleb, në Siri nëse ata nuk respektojnë një armëpushim që synon t’i japë fund luftimeve në këtë provincë rebele, pas kritikave të ashpra të Moskës kundër Ankarasë. “Do ...
Alsat-M | 13-Feb-2020 20:33
Turqia kërcënoi sot se do të godiste xhihadistët në Idleb, në Siri nëse ata nuk respektojnë një armëpushim që synon t’i japë fund luftimeve në këtë provincë rebele, pas kritikave të ashpra të Moskës kundër Ankarasë. “Do ...

Përplasje Moskë-Ankara: Opsionet e Turqisë pakësohen në Siri, Rusia mbështet lëvizjen e Asadit
Një ofensivë siriane e mbështetur nga Rusia në Idlib i ka sjellë forcat turke në konfrontim të drejtpërdrejtë me trupat e Presidentit Asad. Kjo kërcënon të minojë një marrëveshje të brishtë mes Turqisë dhe Rusisë. Nga ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 10:34
Një ofensivë siriane e mbështetur nga Rusia në Idlib i ka sjellë forcat turke në konfrontim të drejtpërdrejtë me trupat e Presidentit Asad. Kjo kërcënon të minojë një marrëveshje të brishtë mes Turqisë dhe Rusisë. Nga ...

Opsionet e Turqisë pakësohen në Siri, Rusia mbështet lëvizjen e Asadit
Bisedimet për qetësimin e situatës midis përfaqësuesve të Rusisë dhe Turqisë nuk kanë arritur asnjë marrëveshje, pasi 13 ushtarë u vranë gjatë javës së kaluar kur forcat e Presidentit sirian Bashar Asad vazhduan ...
Indeks Online | 13-Feb-2020 19:52
Bisedimet për qetësimin e situatës midis përfaqësuesve të Rusisë dhe Turqisë nuk kanë arritur asnjë marrëveshje, pasi 13 ushtarë u vranë gjatë javës së kaluar kur forcat e Presidentit sirian Bashar Asad vazhduan ...

Parlamenti i Sirisë njeh gjenocidin ndaj armenëve
Të enjten, parlamenti i Sirisë, njohu si gjenocid vrasjen e deri në 1.5 milion armenëve nga ana e Preandorisë Osmane, gjatë viteve 1915-1917. Vendimi vjen në kohën kur tensionet me Turqinë janë në pikën më të lartë, për ...
TetovaSot | 13-Feb-2020 19:00
Të enjten, parlamenti i Sirisë, njohu si gjenocid vrasjen e deri në 1.5 milion armenëve nga ana e Preandorisë Osmane, gjatë viteve 1915-1917. Vendimi vjen në kohën kur tensionet me Turqinë janë në pikën më të lartë, për ...

Turqia vendos multi raketahedhësit në kufi me Sirinë
Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) kanë dërguar përforcime të trupave komando drejt pikave të vëzhgimit në Idlib të Sirisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Forcat komando të dërguara në rajonin Reyhanli të qytetit ...
Shenja | 13-Feb-2020 18:22
Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) kanë dërguar përforcime të trupave komando drejt pikave të vëzhgimit në Idlib të Sirisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Forcat komando të dërguara në rajonin Reyhanli të qytetit ...

Koston e mosveprimit në Siri e paguan populli i Idlibit
Gazeta britanike The Times në kryeartikullin e saj kushtuar zhvillimeve në Idlib ka theksuar se kalimi në veprim ushtarak ka një kosto, por se koston e mosveprimit në Siri e paguan populli i Idlibit, transmeton Anadolu ...
Shenja | 13-Feb-2020 18:04
Gazeta britanike The Times në kryeartikullin e saj kushtuar zhvillimeve në Idlib ka theksuar se kalimi në veprim ushtarak ka një kosto, por se koston e mosveprimit në Siri e paguan populli i Idlibit, transmeton Anadolu ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved