ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/12/2019 13:41

Video/ Ky aksident bëhet hit, shqiptari përplaset nga shoferja austriake, por ja çfarë bën ajo

Video/ Ky aksident bëhet hit, shqiptari përplaset nga shoferja austriake, por ja çfarë bën ajo
Një aksident trafiku ka ndodhur në Austri, ku është përfshirë edhe një shqiptar që jeton atje. Në videon e xhiruar nga shqiptarët, të cilët ishin goditur nga një shofere austriake, shihet se ajo tenton të ik nga vendi i ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 07:37
Një aksident trafiku ka ndodhur në Austri, ku është përfshirë edhe një shqiptar që jeton atje. Në videon e xhiruar nga shqiptarët, të cilët ishin goditur nga një shofere austriake, shihet se ajo tenton të ik nga vendi i ...

Mos përdorni Kim Kardashian si foto pashaporte
Një këshillë për falsifikuesit e dokumenteve: Mos përdorni fotografi të një personi të famshëm në pasaportën tuaj të falsifikuar. Sipas një zëdhënësi të policisë, një punonjës banke në Gjermani thirri policinë pasi ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 07:24
Një këshillë për falsifikuesit e dokumenteve: Mos përdorni fotografi të një personi të famshëm në pasaportën tuaj të falsifikuar. Sipas një zëdhënësi të policisë, një punonjës banke në Gjermani thirri policinë pasi ...

Partitura e Mozart-it 16-vjeçar shitet për 372 500 euro
Një partiturë origjinale me minuete e shkruar nga Wolfgang Amadeus Mozart në moshën 16-vjeçare dhe pjesë e koleksionit të Stefan Zweig, u shit sot në ankand për 372 500 euro, gati sa dyfishi i çmimit të vlerësuar. ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 07:22
Një partiturë origjinale me minuete e shkruar nga Wolfgang Amadeus Mozart në moshën 16-vjeçare dhe pjesë e koleksionit të Stefan Zweig, u shit sot në ankand për 372 500 euro, gati sa dyfishi i çmimit të vlerësuar. ...

Bjellorusi, OSBE denoncon mungesën e respektit demokratik gjatë zgjedhjeve
Verdikti i vëzhguesve perëndimorë të zgjedhjeve ishte i ashpër sot, një ditë pas zgjedhjeve parlamentare, nga të cilat nuk u zgjodh as edhe një përfaqësues i opozitës. “Këto zgjedhje kanë treguar një mungesë të plotë të ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 04:59
Verdikti i vëzhguesve perëndimorë të zgjedhjeve ishte i ashpër sot, një ditë pas zgjedhjeve parlamentare, nga të cilat nuk u zgjodh as edhe një përfaqësues i opozitës. “Këto zgjedhje kanë treguar një mungesë të plotë të ...

Francë, OECD publikon platformën interaktive për të dhënat e mjedisit
Organizata për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik (OECD), publikoi një faqe interneti me të dhëna mjedisore interaktive për 36 shtetet anëtare. Kjo siguron mundësinë e përdorimit të të dhënave më të fundit të ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 04:12
Organizata për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik (OECD), publikoi një faqe interneti me të dhëna mjedisore interaktive për 36 shtetet anëtare. Kjo siguron mundësinë e përdorimit të të dhënave më të fundit të ...

Meta: Macroni më tha që s’jam unë “djali i keq”. Për Kushtetuesen, betejë në nivelet më të larta po të jetë nevoja
Teksa preku sërish çështjen e disa diplomatëve të huaj, që sipas tij shfaqin njëanësi dhe përkrahje të Ramës, presidenti i Republikës, Ilir Meta dënoi në emisionin “Open” “sulmin” e tyre të përbashkët ndaj Macronit, sa ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 22:56
Teksa preku sërish çështjen e disa diplomatëve të huaj, që sipas tij shfaqin njëanësi dhe përkrahje të Ramës, presidenti i Republikës, Ilir Meta dënoi në emisionin “Open” “sulmin” e tyre të përbashkët ndaj Macronit, sa ...

Dritan Shakahoxha: Kosovën se pengon asgjë që të ketë një fanellë me ngjyrat kuq e zi
Gazetari Dritan Shakahoxha deklaroi mbrëmjen e sotme se Kosovën nuk e pengon asgjë që të ketë fanella me ngjyra kombëtare, kuq e zi. Shakohoxha tha për Pressing në T7 se kjo do e bënte ende më të dashur këtë ekip. ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 22:50
Gazetari Dritan Shakahoxha deklaroi mbrëmjen e sotme se Kosovën nuk e pengon asgjë që të ketë fanella me ngjyra kombëtare, kuq e zi. Shakohoxha tha për Pressing në T7 se kjo do e bënte ende më të dashur këtë ekip. ...

Zaloshnja: Ju tregoj sesi funksionon SPAK, do godasë funksionarë të lartë politikë
Analisti Eduard Zaloshnja në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se SPAK është ai institucion që do të godasë politikanët e niveleve të larta. Zaloshnja theksoi se SPAK bën punën e Prokurorive Speciale në Kroaci e ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 22:45
Analisti Eduard Zaloshnja në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se SPAK është ai institucion që do të godasë politikanët e niveleve të larta. Zaloshnja theksoi se SPAK bën punën e Prokurorive Speciale në Kroaci e ...

Pse dekretoi Meta znj. Xhaferllari? Zaloshnja: Presidenti po mbron veten, nuk do që të shkarkohet
Analisti Eduard Zaloshnja i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se presidenti Meta po dekreton zonjën Xhaferllari, që të mbrojë veten. Zaloshnja u shpreh se nëse Meta do të kishte shumicën e anëtarëve të ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 22:24
Analisti Eduard Zaloshnja i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se presidenti Meta po dekreton zonjën Xhaferllari, që të mbrojë veten. Zaloshnja u shpreh se nëse Meta do të kishte shumicën e anëtarëve të ...

‘President pa kompetenca’, Alfred Lela: Ja për çfarë ‘i heq’ kapelen Ilir Metës
Gazetari Alfred Lela deklaroi se presidenti Ilir Meta nuk ka kompetenca kushtetuese, ndërsa theksoi se kjo ka qenë ‘lufta’ e parë që ka bërë ky i fundit. I ftuar në emisionin ‘Real Story’ në ‘News24’ Lela tha se tashmë ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 22:21
Gazetari Alfred Lela deklaroi se presidenti Ilir Meta nuk ka kompetenca kushtetuese, ndërsa theksoi se kjo ka qenë ‘lufta’ e parë që ka bërë ky i fundit. I ftuar në emisionin ‘Real Story’ në ‘News24’ Lela tha se tashmë ...

“Presidenti paralajmëroi një video”, Agron Gjekmarkaj: Meta po mbron Kushtetutën
Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se presidenti Ilir Meta ka lajmëruar një video për rast të dyshuar korrupsioni. Gjekmarkaj u shpreh se ajo që po bën Meta është se po mbron ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 21:58
Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se presidenti Ilir Meta ka lajmëruar një video për rast të dyshuar korrupsioni. Gjekmarkaj u shpreh se ajo që po bën Meta është se po mbron ...

Familja Pirro në varfëri ekstreme, jetojnë në një shtëpi pa dyer e dritare/ Nëna dhe vajza të sëmura, nuk kanë para as për rekomandimin e mjekut
Me sytë nga qielli dhe me shpresën se dikush do vërë dorën në zemër dhe do t’i ndihmojë. Një familje me 4 anëtarë po jetojnë ditët më të këqija, në një banesë të amortizuar dhe pa asnjë të ardhur ekonomike. Familja ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 21:23
Me sytë nga qielli dhe me shpresën se dikush do vërë dorën në zemër dhe do t’i ndihmojë. Një familje me 4 anëtarë po jetojnë ditët më të këqija, në një banesë të amortizuar dhe pa asnjë të ardhur ekonomike. Familja ...

E pabesueshme/ Stadiumin e ri e përuruam me ZERO gjuajtje në portën e Francës!
Shqipëri-Francë duhej të ishte një ndeshje ndryshe. Pavarësisht se ishte ajo beteja klasike e mes skajeve të ndryshme, sërish në ëndrrat e tifozëve, por edhe të lojtarëve kuqezi, në stadiumin e ri kaq shumë të ëndërruar ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 19:16
Shqipëri-Francë duhej të ishte një ndeshje ndryshe. Pavarësisht se ishte ajo beteja klasike e mes skajeve të ndryshme, sërish në ëndrrat e tifozëve, por edhe të lojtarëve kuqezi, në stadiumin e ri kaq shumë të ëndërruar ...

Të kapur për dorë, Ori Nebijaj në lidhje me kolegun e saj? (Foto)
TIRANE Moderatori i njohur i ‘’Wake up’’ Isli Islami, ka postuar një foto në profilin e tij në Instagram, ku shihen bashkë me kolegen e tij bukuroshen Ori Nebijaj, të kapur dore për dore duke ecur. Në media është ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 18:57
TIRANE Moderatori i njohur i ‘’Wake up’’ Isli Islami, ka postuar një foto në profilin e tij në Instagram, ku shihen bashkë me kolegen e tij bukuroshen Ori Nebijaj, të kapur dore për dore duke ecur. Në media është ...

Aksident i rëndë në Fushë – Krujë – Milot, aksidentohet 18-vjeçari. Në gjendje kritike në spital
MILOT Një aksident i rëndë është shënuar në aksin rrugor Fushë – Krujë – Milot. Një motoçikletë ka rënë para një makine tip Benz. Nga aksidenti ka mbetur i plagosur shoferi i motorit A.Sh. I riu 18-vjeçar ka marrë plagë ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 18:37
MILOT Një aksident i rëndë është shënuar në aksin rrugor Fushë – Krujë – Milot. Një motoçikletë ka rënë para një makine tip Benz. Nga aksidenti ka mbetur i plagosur shoferi i motorit A.Sh. I riu 18-vjeçar ka marrë plagë ...

Makina përplas biçikletën, ndërron jetë çiklisti në Malin e Robit
Një 52-vjeçar ka ndërruar jetë në një aksident automobilistik në Kavajë. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 17:40 në Malin e Robit. Nga të dhënat paraprake mësohet se një makinë ka përplasur një çiklist, dhe për pasojë ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 18:32
Një 52-vjeçar ka ndërruar jetë në një aksident automobilistik në Kavajë. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 17:40 në Malin e Robit. Nga të dhënat paraprake mësohet se një makinë ka përplasur një çiklist, dhe për pasojë ...

Me dokumente false nga Italia drejt Anglisë, arrestohet shqiptari në aeroportin e Catanias
Një 44-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi po tentonte të udhëtonte drejt Anglisë me dokumente false. Mediat italiane raportojnë se bëhet fjalë për shtetasin Ladimir Muça. Shqiptari u arrestua në aeroportin e ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 18:19
Një 44-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi po tentonte të udhëtonte drejt Anglisë me dokumente false. Mediat italiane raportojnë se bëhet fjalë për shtetasin Ladimir Muça. Shqiptari u arrestua në aeroportin e ...

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas për vdekje 60-vjeçarin
ELBASAN Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur këtë pasdite në Elbasan. Një makinë ka përplasur kalimtarin e për pasojë, ky i fundit ka ndërruar jetë. Aksidenti ndodhi në qytetin e Elbasanit, ndërsa ka ndërruar jetë ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 17:58
ELBASAN Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur këtë pasdite në Elbasan. Një makinë ka përplasur kalimtarin e për pasojë, ky i fundit ka ndërruar jetë. Aksidenti ndodhi në qytetin e Elbasanit, ndërsa ka ndërruar jetë ...

“Respekt për Ilir Metën”, ish-deputeti i PS në krah të Presidentit: Ambasadorë karagjozë me gishta tepër s’kanë vend në institucione
TIRANË Vendimi i Presidentit të Republikës Ilir Meta për t’i mbyllur derën ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchadt ka sjellë reagime të shumta në skenën politike shqiptare. Një prej tyre është edhe ish-deputeti ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 17:23
TIRANË Vendimi i Presidentit të Republikës Ilir Meta për t’i mbyllur derën ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchadt ka sjellë reagime të shumta në skenën politike shqiptare. Një prej tyre është edhe ish-deputeti ...

A do ta zhbëjë opozita ‘Shengenin e Ballkanit’ kur të vijë në pushtet? Kryemadhi: Pro lëvizjeve të lira, por duhet transparencë për marrëveshjet që shkruhen
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka komentuar sot nismën për krijimin e Shengenit të Ballkanit, iniciativë e kryeministrit Edi Rama, presidentit serb Aleksandër Vuçic dhe Zoran Zaev. Kryemadhi tha para gazetarëve se ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 16:40
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka komentuar sot nismën për krijimin e Shengenit të Ballkanit, iniciativë e kryeministrit Edi Rama, presidentit serb Aleksandër Vuçic dhe Zoran Zaev. Kryemadhi tha para gazetarëve se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved