ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 03:37

Merkel: BE ka interes strategjik për Ballkanin Perëndimor, mos të humbasë shpresa

Merkel: BE ka interes strategjik për Ballkanin Perëndimor, mos të humbasë shpresa
Kancelarja Angela Merkel mendon se Bashkimi Evropian duhet që të mos t’i largojë shtetet e Ballkanit Perëndimor nga perspektiva evropiane. Ajo shtoi se është në interes strategjik të unionit, që ky rajon të integrohet e ...
Politiko | 08-Nov-2019 21:40
Kancelarja Angela Merkel mendon se Bashkimi Evropian duhet që të mos t’i largojë shtetet e Ballkanit Perëndimor nga perspektiva evropiane. Ajo shtoi se është në interes strategjik të unionit, që ky rajon të integrohet e ...

(Video)Makron dhe Merkel përplasen sërish për të ardhmen e Evropës
Dy liderët më të rëndësishëm evropianë, Angela Merkel dhe Emanuel Makron, përplasin sërsish qëndrimet e tyre nga distanca, duke vënë në pah edhe një herë dallimet e tyre rreth politikave të jashtme. Pas dështimit për të ...
Shenja | 08-Nov-2019 21:08
Dy liderët më të rëndësishëm evropianë, Angela Merkel dhe Emanuel Makron, përplasin sërsish qëndrimet e tyre nga distanca, duke vënë në pah edhe një herë dallimet e tyre rreth politikave të jashtme. Pas dështimit për të ...

(Video)zyrtarët e PE-së të zhgënjyer për refuzimin e datës
Raportuesi i sapozgjedhur për Maqedoninë e Veriut në Parlamentin Evropian, Ilhan Quçuk, ka vlerësuar se vendi i Maqedonisë së Veriut dhe të gjitha shteteve nga Ballkani është në BE dhe në NATO dhe ka shprehur zhgënjimin ...
Shenja | 08-Nov-2019 21:08
Raportuesi i sapozgjedhur për Maqedoninë e Veriut në Parlamentin Evropian, Ilhan Quçuk, ka vlerësuar se vendi i Maqedonisë së Veriut dhe të gjitha shteteve nga Ballkani është në BE dhe në NATO dhe ka shprehur zhgënjimin ...

Han: Shpresoj në rishikimin e vendimit për negociatat me Shkupin dhe Tiranën
Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, në fjalimin e tij të fundit para Komisionit për Punët e Jashtme të Parlamentit Europian, në debatin e fokusuar kryesisht në Ballkanin Perëndimor shprehu keqardhjen që vendet ...
Flaka | 08-Nov-2019 19:59
Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, në fjalimin e tij të fundit para Komisionit për Punët e Jashtme të Parlamentit Europian, në debatin e fokusuar kryesisht në Ballkanin Perëndimor shprehu keqardhjen që vendet ...

Analiza/ Loja e të dërguarve specialë: A po e marrin më seriozisht Ballkanin, Amerika dhe BE
Nikola Burazer / European Western Balkans Duket se ka një inflacion të të dërguarve specialë ose të përfaqësuesve specialë për Ballkanin Perëndimor, pasi aktorët perëndimorë caktuan ose njoftuan caktimin e disa ...
Politiko | 08-Nov-2019 15:04
Nikola Burazer / European Western Balkans Duket se ka një inflacion të të dërguarve specialë ose të përfaqësuesve specialë për Ballkanin Perëndimor, pasi aktorët perëndimorë caktuan ose njoftuan caktimin e disa ...

Kyuchyuk: Vendi i Maqedonisë së Veriut është në BE dhe NATO
Raportuesi i sapozgjedhur për Maqedoninë e Veriut në Parlamentin Evropian Ilhan Kyuchyuk, në bisedë për AIM shpreh dëshpërim të madh për bllokadën e negociatave me Maqedoninë e Veriut në Këshillin Evropian. Ai kërkoi ...
Telegrafi | 08-Nov-2019 12:48
Raportuesi i sapozgjedhur për Maqedoninë e Veriut në Parlamentin Evropian Ilhan Kyuchyuk, në bisedë për AIM shpreh dëshpërim të madh për bllokadën e negociatave me Maqedoninë e Veriut në Këshillin Evropian. Ai kërkoi ...

Kyçyk:Deri më tani nuk kemi parë propozime për reforma në procesin negociues
Raportuesi i ri për Maqedoninë e Veriut në Parlamentin Evropian, Ilhan Kyçyk, vlerësoi se ata që propozojnë reforma në procesin negociua të BE-së duhet të ofrojnë propozime të qarta dhe konkrete dhe pranoi se deri më ...
TetovaSot | 08-Nov-2019 12:11
Raportuesi i ri për Maqedoninë e Veriut në Parlamentin Evropian, Ilhan Kyçyk, vlerësoi se ata që propozojnë reforma në procesin negociua të BE-së duhet të ofrojnë propozime të qarta dhe konkrete dhe pranoi se deri më ...

Quçuk për MIA-n: Deri tani nuk kemi parë mpropozime të qarta për reformën e zgjerimit
Bruksel, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Raportuesi i sapozgjedhur për Maqedoninë e Veriut në Parlamentin Evropian në bisedë për MEDIAL-n shpreh dëshpërim të madh për bllokadën e negociatave me Maqedoninë e Veriut në Këshillin ...
Medial | 08-Nov-2019 11:35
Bruksel, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Raportuesi i sapozgjedhur për Maqedoninë e Veriut në Parlamentin Evropian në bisedë për MEDIAL-n shpreh dëshpërim të madh për bllokadën e negociatave me Maqedoninë e Veriut në Këshillin ...

Hahn-it s’i del e keqja me “Jo”-në e negociatave: si po na dëmtohet besueshmëria
Komisioneri në ikje për Zgjerim dhe Fqinjësi i BE-së, Johannes Hahn tha se vonimi i fillimit të negociatave të BE me Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë do të ishte një dëm i madh për besueshmërinë e Unionit. Për kërë ...
Tesheshi | 07-Nov-2019 19:22
Komisioneri në ikje për Zgjerim dhe Fqinjësi i BE-së, Johannes Hahn tha se vonimi i fillimit të negociatave të BE me Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë do të ishte një dëm i madh për besueshmërinë e Unionit. Për kërë ...

Han: Shpresoj në rishikimin e vendimit për negociatat me Shkupin dhe Tiranën
Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, në fjalimin e tij të fundit para Komisionit për Punët e Jashtme të Parlamentit Europian, në debatin e fokusuar kryesisht në Ballkanin Perëndimor shprehu keqardhjen që vendet ...
Alsat-M | 07-Nov-2019 18:52
Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, në fjalimin e tij të fundit para Komisionit për Punët e Jashtme të Parlamentit Europian, në debatin e fokusuar kryesisht në Ballkanin Perëndimor shprehu keqardhjen që vendet ...

Franca ndryshon rregullat, Hahn: Marrëveshja Kosovë-Serbi ka sens vetëm nëse sigurohet integrimi në BE
Edhe përkundër faktit se Shkupi zyrtar kishte bërë një marrëveshje historike me Greqinë sa i përket emrit, Maqedonisë së Veriut nuk i janë hapur negociatat për anëtarësim në Bashkimin Evropian, pas vetos së ...
Zeri | 07-Nov-2019 18:04
Edhe përkundër faktit se Shkupi zyrtar kishte bërë një marrëveshje historike me Greqinë sa i përket emrit, Maqedonisë së Veriut nuk i janë hapur negociatat për anëtarësim në Bashkimin Evropian, pas vetos së ...

Franca ndryshon rregullat, Hahn: Marrëveshja Kosovë-Serbi ka sens vetëm nëse sigurohet integrimi në BE
Edhe përkundër faktit se Shkupi zyrtar kishte bërë një marrëveshje historike me Greqinë sa i përket emrit, Maqedonisë së Veriut nuk i janë hapur negociatat për anëtarësim në Bashkimin Evropian, pas vetos së Francës. ...
Gazeta Express | 07-Nov-2019 17:40
Edhe përkundër faktit se Shkupi zyrtar kishte bërë një marrëveshje historike me Greqinë sa i përket emrit, Maqedonisë së Veriut nuk i janë hapur negociatat për anëtarësim në Bashkimin Evropian, pas vetos së Francës. ...

Hahn për negociatat: BE duhet ta rregullojë atë gabim strategjik
Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Johannes Hahn, ka përsëritur edhe njëherë para largimit të tij nga kjo detyrë domosdoshmërinë e rivendosjes së besimit të humbur mes BE dhe Ballkanit Perëndimor, pas vendimit zhgënjyes ...
Telegrafi | 07-Nov-2019 13:28
Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Johannes Hahn, ka përsëritur edhe njëherë para largimit të tij nga kjo detyrë domosdoshmërinë e rivendosjes së besimit të humbur mes BE dhe Ballkanit Perëndimor, pas vendimit zhgënjyes ...

Hahn: Reformimi i BE-së mund të bëhet paralelisht me zgjerimin e unionit
Komisioneri për politikën e fqinjësisë dhe negociatave të zgjerimit, Johannes Hahn tha të enjten para komisionit të punëve te jashtme te Parlamentit Europian se reformimi i Bashkimit Europian mund të bëhet paralelisht ...
ABCNews | 07-Nov-2019 14:15
Komisioneri për politikën e fqinjësisë dhe negociatave të zgjerimit, Johannes Hahn tha të enjten para komisionit të punëve te jashtme te Parlamentit Europian se reformimi i Bashkimit Europian mund të bëhet paralelisht ...

Hahn: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë ka kuptim nëse ekziston një perspektivë e BE-së
Eurokomisioneri, Johannes Hahn ka vlerësuar se perspektiva e hyrjes në Bashkimin Evropian ishte shtysa më e madhe për reformat dhe proceset në rajon,. Ai ka thënë se kur flitet për Serbinë ideja e një marrëveshje me ...
Klan Kosova | 07-Nov-2019 15:45
Eurokomisioneri, Johannes Hahn ka vlerësuar se perspektiva e hyrjes në Bashkimin Evropian ishte shtysa më e madhe për reformat dhe proceset në rajon,. Ai ka thënë se kur flitet për Serbinë ideja e një marrëveshje me ...

Hahn: Perspektiva evropiane do të ketë ndikim të drejtpërdrejtë në dialogun Kosovë-Serbi
Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha se perspektiva e integrimit evropian për vendet e Ballkanit Perëndimor është garancia e vetme për zhvillimin e këtij rajoni. Hahn tha se duhet bërë ...
Indeks Online | 07-Nov-2019 14:51
Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha se perspektiva e integrimit evropian për vendet e Ballkanit Perëndimor është garancia e vetme për zhvillimin e këtij rajoni. Hahn tha se duhet bërë ...

Hahn: Perspektiva evropiane do të ketë ndikim të drejtpërdrejtë në dialogun Kosovë-Serbi
Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha se perspektiva e integrimit evropian për vendet e Ballkanit Perëndimor është garancia e vetme për zhvillimin e këtij rajoni.
Kosova Press | 07-Nov-2019 14:51
Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha se perspektiva e integrimit evropian për vendet e Ballkanit Perëndimor është garancia e vetme për zhvillimin e këtij rajoni.

Hahn për negociatat: BE duhet ta rregullojë atë gabim strategjik
Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Johannes Hahn, ka përsëritur edhe njëherë para largimit të tij nga kjo detyrë domosdoshmërinë e rivendosjes së besimit të humbur mes BE dhe Ballkanit Perëndimor, pas vendimit zhgënjyes ...
Gazeta Dita | 07-Nov-2019 13:45
Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Johannes Hahn, ka përsëritur edhe njëherë para largimit të tij nga kjo detyrë domosdoshmërinë e rivendosjes së besimit të humbur mes BE dhe Ballkanit Perëndimor, pas vendimit zhgënjyes ...

Hahn: Shpresoj të rishqyrtohet vendimi për negociatat me Shkupin dhe Tiranën
Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn, këtë mëngjes për herë të fundit ka mbajtur fjalim para Komisionit për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian në cilësi të funksionin të tanishëm që e ka. Ai ...
Telegrafi | 07-Nov-2019 11:09
Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn, këtë mëngjes për herë të fundit ka mbajtur fjalim para Komisionit për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian në cilësi të funksionin të tanishëm që e ka. Ai ...

Hahn për negociatat: BE duhet ta rregullojë atë gabim strategjik
Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Johannes Hahn, ka përsëritur edhe njëherë para largimit të tij nga kjo detyrë domosdoshmërinë e rivendosjes së besimit të humbur mes BE dhe Ballkanit Perëndimor, pas vendimit zhgënjyes ...
Zeri | 07-Nov-2019 13:35
Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Johannes Hahn, ka përsëritur edhe njëherë para largimit të tij nga kjo detyrë domosdoshmërinë e rivendosjes së besimit të humbur mes BE dhe Ballkanit Perëndimor, pas vendimit zhgënjyes ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved