ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 03:37

Gerberih konsideron se Maqedonia duhet të hapë negociata për në BE, për Timonie mbetet e rëndësishme lufta kundër korrupsionit

Gerberih konsideron se Maqedonia duhet të hapë negociata për në BE, për Timonie mbetet e rëndësishme lufta kundër korrupsionit
Ambasadori gjerman në vend Tomas Gerberih sot deklaroi se arsyen për anulimin e fillimit të negociatave nuk e sheh në kandidatet Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, por në skepticizmin e zgjerimit. Porosit se vendi duhet ...
Flaka | 08-Nov-2019 19:54
Ambasadori gjerman në vend Tomas Gerberih sot deklaroi se arsyen për anulimin e fillimit të negociatave nuk e sheh në kandidatet Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, por në skepticizmin e zgjerimit. Porosit se vendi duhet ...

Pendarovski: Ndryshoni metodologjinë, por duam ta dimë se kur me te vërtetë do ta fillojmë procesin
Për një dekadë e gjysmë ne kemi qenë të gatshëm me të gjitha ekipet, në të gjitha 35 kapitujt, të ballafaqohemi me të gjitha parimet dhe standardet e Bashkimit Evropian. Ne nuk kemi asnjë rezervë për këtë. Ne e ...
TetovaSot | 08-Nov-2019 19:05
Për një dekadë e gjysmë ne kemi qenë të gatshëm me të gjitha ekipet, në të gjitha 35 kapitujt, të ballafaqohemi me të gjitha parimet dhe standardet e Bashkimit Evropian. Ne nuk kemi asnjë rezervë për këtë. Ne e ...

Gerberich konsideron se Maqedonia duhet t’i nisë negociatat me BE-në, për Thimonier prioritet mbetet lufta kundër korrupsionit
Ambasadori gjerman në vend Thomas Gerberich sot deklaroi se arsyen për anulimin e fillimit të negociatave nuk e sheh tek kandidatet – Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, por në skepticizmin e zgjerimit. Ai porosit se ...
Albportali | 08-Nov-2019 17:08
Ambasadori gjerman në vend Thomas Gerberich sot deklaroi se arsyen për anulimin e fillimit të negociatave nuk e sheh tek kandidatet – Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, por në skepticizmin e zgjerimit. Ai porosit se ...

Gerberich konsideron se Maqedonia duhet t’i nisë negociatat me BE-në,
Ambasadori gjerman në vend Thomas Gerberich sot deklaroi se arsyen për anulimin e fillimit të negociatave nuk e sheh tek kandidatet – Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, por në skepticizmin e zgjerimit. Ai porosit se ...
Arbresh | 08-Nov-2019 16:58
Ambasadori gjerman në vend Thomas Gerberich sot deklaroi se arsyen për anulimin e fillimit të negociatave nuk e sheh tek kandidatet – Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, por në skepticizmin e zgjerimit. Ai porosit se ...

Pendarovski: Sido që të jetë metodologjia, ne jemi të gatshëm për anëtarësim në BE
“Për një dekadë e gjysmë ne kemi qenë të gatshëm me të gjitha ekipet, në të gjitha 35 kapitujt, të ballafaqohemi me të gjitha parimet dhe standardet e Bashkimit Evropian. Ne nuk kemi asnjë rezervë për këtë. Ne e ...
Albportali | 08-Nov-2019 16:58
“Për një dekadë e gjysmë ne kemi qenë të gatshëm me të gjitha ekipet, në të gjitha 35 kapitujt, të ballafaqohemi me të gjitha parimet dhe standardet e Bashkimit Evropian. Ne nuk kemi asnjë rezervë për këtë. Ne e ...

(VIDEO) Pendarovski: As Amerika e Gjermania nuk mund ta bindin Francën
Të mos ketë iluzione se mund të ekzistojë njeri në botë që do ta bindte presidentin francez Macron që të jap datë për fillim të bisedimeve pas 2 ose 3 javëve. Kështu u shpreh presidenti Stevo Pendarovski i cili duke ...
Shenja | 08-Nov-2019 16:41
Të mos ketë iluzione se mund të ekzistojë njeri në botë që do ta bindte presidentin francez Macron që të jap datë për fillim të bisedimeve pas 2 ose 3 javëve. Kështu u shpreh presidenti Stevo Pendarovski i cili duke ...

Gerberich konsideron se Maqedonia duhet t’i nisë negociatat me BE-në, për Thimonier prioritet mbetet lufta kundër korrupsionit
Ambasadori gjerman në vend Thomas Gerberich sot deklaroi se arsyen për anulimin e fillimit të negociatave nuk e sheh tek kandidatet – Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, por në skepticizmin e zgjerimit. Ai porosit se ...
Telegrafi | 08-Nov-2019 16:33
Ambasadori gjerman në vend Thomas Gerberich sot deklaroi se arsyen për anulimin e fillimit të negociatave nuk e sheh tek kandidatet – Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, por në skepticizmin e zgjerimit. Ai porosit se ...

Kryetari i Drenasit ftohet për intervistim nga Prokuroria Speciale
Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, u ftua për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë.
Top Channel | 08-Nov-2019 14:08
Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, u ftua për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë.

Ambasadori gjerman: Refuzimi i datës nuk është për fajin e Shkupit dhe Tiranës
Arsyen për anulimin e fillimit të negociatave, ambasadori gjerman në vend Tomas Gerberih nuk e sheh në vendet kandidate Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, por në skepticizmin e zgjerimit. Ai porosit se vendi duhet t’i ...
Aktuale.MK | 08-Nov-2019 16:33
Arsyen për anulimin e fillimit të negociatave, ambasadori gjerman në vend Tomas Gerberih nuk e sheh në vendet kandidate Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, por në skepticizmin e zgjerimit. Ai porosit se vendi duhet t’i ...

Pendarovski: Sido që të jetë metodologjia, ne jemi të gatshëm për anëtarësim në BE
“Për një dekadë e gjysmë ne kemi qenë të gatshëm me të gjitha ekipet, në të gjitha 35 kapitujt, të ballafaqohemi me të gjitha parimet dhe standardet e Bashkimit Evropian. Ne nuk kemi asnjë rezervë për këtë. Ne e ...
Telegrafi | 08-Nov-2019 15:32
“Për një dekadë e gjysmë ne kemi qenë të gatshëm me të gjitha ekipet, në të gjitha 35 kapitujt, të ballafaqohemi me të gjitha parimet dhe standardet e Bashkimit Evropian. Ne nuk kemi asnjë rezervë për këtë. Ne e ...

(VIDEO) Ambasadorët gjerman dhe francez: Refuzimi i datës nuk është për fajin e Shkupit dhe Tiranës
Arsyen për anulimin e fillimit të negociatave, ambasadori gjerman në vend Tomas Gerberih nuk e sheh në vendet kandidate Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, por në skepticizmin e zgjerimit. Ai porosit se vendi duhet t’i ...
Shenja | 08-Nov-2019 16:19
Arsyen për anulimin e fillimit të negociatave, ambasadori gjerman në vend Tomas Gerberih nuk e sheh në vendet kandidate Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, por në skepticizmin e zgjerimit. Ai porosit se vendi duhet t’i ...

Pendarovski: Sido që të jetë metodologjia, ne jemi të gatshëm për anëtarësim në BE
“Për një dekadë e gjysmë ne kemi qenë të gatshëm me të gjitha ekipet, në të gjitha 35 kapitujt, të ballafaqohemi me të gjitha parimet dhe standardet e Bashkimit Evropian. Ne nuk kemi asnjë rezervë për këtë. Ne e ...
Arbresh | 08-Nov-2019 16:03
“Për një dekadë e gjysmë ne kemi qenë të gatshëm me të gjitha ekipet, në të gjitha 35 kapitujt, të ballafaqohemi me të gjitha parimet dhe standardet e Bashkimit Evropian. Ne nuk kemi asnjë rezervë për këtë. Ne e ...

Pendarovski: Ndryshoni metodologjinë, por duam ta dimë se kur me te vërtetë do ta fillojmë procesin
Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Për një dekadë e gjysmë ne kemi qenë të gatshëm me të gjitha ekipet, në të gjitha 35 kapitujt, të ballafaqohemi me të gjitha parimet dhe standardet e Bashkimit Evropian. Ne nuk kemi asnjë ...
Medial | 08-Nov-2019 15:04
Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Për një dekadë e gjysmë ne kemi qenë të gatshëm me të gjitha ekipet, në të gjitha 35 kapitujt, të ballafaqohemi me të gjitha parimet dhe standardet e Bashkimit Evropian. Ne nuk kemi asnjë ...

Gerberih konsideron se Maqedonia duhet të hapë negociata për në BE, për Timonie mbetet e rëndësishme lufta kundër korrupsionit
Ambasadori gjerman në vend Tomas Gerberih sot deklaroi se arsyen për anulimin e fillimit të negociatave nuk e sheh në kandidatet Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, por në skepticizmin e zgjerimit. Porosit se vendi duhet ...
TetovaSot | 08-Nov-2019 15:04
Ambasadori gjerman në vend Tomas Gerberih sot deklaroi se arsyen për anulimin e fillimit të negociatave nuk e sheh në kandidatet Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, por në skepticizmin e zgjerimit. Porosit se vendi duhet ...

Gerberih konsideron se Maqedonia duhet të hapë negociata për në BE, për Timonie mbetet e rëndësishme lufta kundër korrupsionit
Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Ambasadori gjerman në vend Tomas Gerberih sot deklaroi se arsyen për anulimin e fillimit të negociatave nuk e sheh në kandidatet Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, por në skepticizmin e ...
Medial | 08-Nov-2019 14:54
Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Ambasadori gjerman në vend Tomas Gerberih sot deklaroi se arsyen për anulimin e fillimit të negociatave nuk e sheh në kandidatet Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, por në skepticizmin e ...

Lajmi i fundit: Ramiz Lladrovci ftohet nga Gjykata Speciale
Ftesë nga Gjykata Speciale sot ka marrë edhe kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci. “Valës së ftesave, nga Dhomat e specializuara, iu bashkova edhe unë, në cilësi të dëshmitarit. Nuk kam informata as dijeni më shumë se ...
Albportali | 08-Nov-2019 13:05
Ftesë nga Gjykata Speciale sot ka marrë edhe kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci. “Valës së ftesave, nga Dhomat e specializuara, iu bashkova edhe unë, në cilësi të dëshmitarit. Nuk kam informata as dijeni më shumë se ...

Konferencë ndërkombëtare për “Tranzicion të sistemeve juridike: 30 vite pas rënies së Murit të Berlinit”
Në organizim të Fakultetit Juridik “Justiniani i Parë” pranë Universitetit “Shën Cirili dhe Metodi” sot dhe nesër në Shkup do të mbahet konferencë ndërkombëtare shkencore në temën “Tranzicion të sistemeve juridike:30 ...
Shenja | 08-Nov-2019 08:19
Në organizim të Fakultetit Juridik “Justiniani i Parë” pranë Universitetit “Shën Cirili dhe Metodi” sot dhe nesër në Shkup do të mbahet konferencë ndërkombëtare shkencore në temën “Tranzicion të sistemeve juridike:30 ...

Konferencë ndërkombëtare për “Tranzicion të sistemeve juridike: 30 vite pas rënies së Murit të Berlinit”
Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Në organizim të Fakultetit Juridik “Justiniani i Parë” pranë Universitetit “Shën Cirili dhe Metodi” sot dhe nesër në Shkup do të mbahet konferencë ndërkombëtare shkencore në temën ...
Medial | 08-Nov-2019 08:03
Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Në organizim të Fakultetit Juridik “Justiniani i Parë” pranë Universitetit “Shën Cirili dhe Metodi” sot dhe nesër në Shkup do të mbahet konferencë ndërkombëtare shkencore në temën ...

(VIDEO) Zaev shpreson se Makron do të mësojë më shumë për Maqedoninë e Veriut
Kërkojmë që ta ruajmë motivimin tonë drejt rrugës evropiane, nuk kërkojmë menjëherë anëtarësim në BE. Kështu u shpreh kryeministri Zoran Zaev, duke u shprehur i bindur se takimi mes presidentit Stevo Pendarovski dhe ...
Shenja | 07-Nov-2019 18:35
Kërkojmë që ta ruajmë motivimin tonë drejt rrugës evropiane, nuk kërkojmë menjëherë anëtarësim në BE. Kështu u shpreh kryeministri Zoran Zaev, duke u shprehur i bindur se takimi mes presidentit Stevo Pendarovski dhe ...

Pendarovski: Aspiratat euroatlantike janë faktor për kohezion të shoqërisë tonë
Aspiratat euroatlantike nuk shkaktojnë ndarje, por janë faktor kohezioni, për bashkimin e shoqërisë, theksoi presidenti Stevo Pendarovski, në ligjëratën e sotme në Universitetin me renome “La Sapienca”, të cilën e ...
TetovaSot | 07-Nov-2019 15:52
Aspiratat euroatlantike nuk shkaktojnë ndarje, por janë faktor kohezioni, për bashkimin e shoqërisë, theksoi presidenti Stevo Pendarovski, në ligjëratën e sotme në Universitetin me renome “La Sapienca”, të cilën e ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved