ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/11/2019 00:37

Tirana dhe Vllaznia japin gjithçka, në fund ndajnë pikët

Tirana dhe Vllaznia japin gjithçka, në fund ndajnë pikët
mapo.al Klasikja e futbollit shqiptar prodhon gjithçka, por jo fitues. Tirana dhe Vllaznia kanë barazuan me shifrat 0-0 në takimin e vlefshëm për javën e 12-të të Kategorisë Superiore. Në një stadium të boshatisur, për ...
Mapo | 08-Nov-2019 20:04
mapo.al Klasikja e futbollit shqiptar prodhon gjithçka, por jo fitues. Tirana dhe Vllaznia kanë barazuan me shifrat 0-0 në takimin e vlefshëm për javën e 12-të të Kategorisë Superiore. Në një stadium të boshatisur, për ...

Në kërkim ‘Juli i Pashakos’, RENEA aksion në Elbasan dhe Peqin
mapo.al Forcat Speciale të policisë janë duke zhvilluar një operacion për arrestimin e Julian Sulos, i njohur me nofkën “Juli Pashakos”. Gjurmët e tij janë gjetur në makinën e atentatorëve, të cilët qëlluan me armë ...
Mapo | 08-Nov-2019 19:59
mapo.al Forcat Speciale të policisë janë duke zhvilluar një operacion për arrestimin e Julian Sulos, i njohur me nofkën “Juli Pashakos”. Gjurmët e tij janë gjetur në makinën e atentatorëve, të cilët qëlluan me armë ...

“Nuk i lë shqiptarët në baltë”, Basha: Mjerë ata që do prekin votën
mapo.al Nga Kruja, Lulzim Basha ka deklaruar sërish se PD po përgatitet për zgjedhje të parakohshme. Kreu demokrat tha se kushdo që do tentojë të prekë votën e shqiptarëve do ta pësojë rëndë. Basha tha më tej se ai nuk ...
Mapo | 08-Nov-2019 19:54
mapo.al Nga Kruja, Lulzim Basha ka deklaruar sërish se PD po përgatitet për zgjedhje të parakohshme. Kreu demokrat tha se kushdo që do tentojë të prekë votën e shqiptarëve do ta pësojë rëndë. Basha tha më tej se ai nuk ...

Në kërkim ‘Juli i Pashakos’, RENEA aksion në Elbasan dhe Peqin
mapo.al Forcat Speciale të policisë janë duke zhvilluar një operacion për arrestimin e Julian Sulos, i njohur me nofkën “Juli Pashakos”. Gjurmët e tij janë gjetur në makinën e atentatorëve, të cilët qëlluan me armë ...
Mapo | 08-Nov-2019 19:49
mapo.al Forcat Speciale të policisë janë duke zhvilluar një operacion për arrestimin e Julian Sulos, i njohur me nofkën “Juli Pashakos”. Gjurmët e tij janë gjetur në makinën e atentatorëve, të cilët qëlluan me armë ...

VIDEO/ Muriqi nuk ndalet në Turqi, shënon dy gola për 45 minuta
mapo.al Vedat Muriqi vijon të mahnisë me paraqitjet e tij te Fenerbahce. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës shënoi një dopietë personale vetëm në pjesën e parë ndaj Kasimpasa, duke i dhënë kryesimin 2-1 Fenerbahce. Ish ...
Mapo | 08-Nov-2019 19:44
mapo.al Vedat Muriqi vijon të mahnisë me paraqitjet e tij te Fenerbahce. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës shënoi një dopietë personale vetëm në pjesën e parë ndaj Kasimpasa, duke i dhënë kryesimin 2-1 Fenerbahce. Ish ...

Polici që arrestoi djalin e El Çapos vritet me 150 plumba (Video)
mapo.al Një polic meksikan, pjesëtar i forcave elitare dhe që ndihmoi me arrestimin e djalit të El Çapos, është vrare te parkingu i një qendre tregtare në Meksikë. Gjithçka zgjati rreth 30 sekonda dhe sipas Daily Mail, ...
Mapo | 08-Nov-2019 19:21
mapo.al Një polic meksikan, pjesëtar i forcave elitare dhe që ndihmoi me arrestimin e djalit të El Çapos, është vrare te parkingu i një qendre tregtare në Meksikë. Gjithçka zgjati rreth 30 sekonda dhe sipas Daily Mail, ...

Identifikohen 39 viktimat e kamionit frigoriferik në Angli (Emrat)
mapo.al Zbulohen emrat e 39 vietnamezëve, të cilët u gjetën të vdekur brenda një trajleri frigoriferik në Essex, në Angli. Dhjetë adoleshentë, përfshirë dy djem 15-vjeçarë ishin mes viktimave. Viktimat u zbuluan më 23 ...
Mapo | 08-Nov-2019 19:05
mapo.al Zbulohen emrat e 39 vietnamezëve, të cilët u gjetën të vdekur brenda një trajleri frigoriferik në Essex, në Angli. Dhjetë adoleshentë, përfshirë dy djem 15-vjeçarë ishin mes viktimave. Viktimat u zbuluan më 23 ...

Pjesa e parë i dhuron të gjitha, Tirana-Vllaznia nuk ka fitues
mapo.al Nuk ka fitues në pjesën e parë të klasikes së futbollit, Tirana-Vllaznia. Sfida e vlefshme për javën e 12-të të Kategorisë Superiore nuk prodhoi gola, me 45 minutat e parë që u mbyllën me rezultatin e bardhë, ...
Mapo | 08-Nov-2019 18:54
mapo.al Nuk ka fitues në pjesën e parë të klasikes së futbollit, Tirana-Vllaznia. Sfida e vlefshme për javën e 12-të të Kategorisë Superiore nuk prodhoi gola, me 45 minutat e parë që u mbyllën me rezultatin e bardhë, ...

Lobimi/ Basha: Prokuroria e përdorur nga Edi Rama u tërhoq
mapo.al Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar pas akuzës që prokuroria ngriti ndaj tij. Basha tha se prokuroria e përdorur nga Edi Rama, u tërhoq nga akuzat e dy viteve me radhë. “Prokuroria është e ...
Mapo | 08-Nov-2019 18:44
mapo.al Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar pas akuzës që prokuroria ngriti ndaj tij. Basha tha se prokuroria e përdorur nga Edi Rama, u tërhoq nga akuzat e dy viteve me radhë. “Prokuroria është e ...

Shkarkohet përfundimisht nga detyra gjyqtari i Apelit Fatos Qato
mapo.al Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar përfundimisht nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Apelit Tiranë, Fatos Qato. Trupi gjykues i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, i përbërë nga Ina Rama kryesuese, Natasha ...
Mapo | 08-Nov-2019 18:11
mapo.al Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar përfundimisht nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Apelit Tiranë, Fatos Qato. Trupi gjykues i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, i përbërë nga Ina Rama kryesuese, Natasha ...

Vetëvendosja e LDK firmosin të martën marrëveshjen për Qeverinë e re
mapo.al Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do ta nënshkruajnë marrëveshjen për formimin e Qeverisë së re. Lajmi është publikuar nga mediat e Kosovës, sipas të cilave kjo marrëveshje po arrihet pas ...
Mapo | 08-Nov-2019 18:03
mapo.al Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do ta nënshkruajnë marrëveshjen për formimin e Qeverisë së re. Lajmi është publikuar nga mediat e Kosovës, sipas të cilave kjo marrëveshje po arrihet pas ...

“Basha i pandehur për vulën e PD”, ironia e Manjanit: Drejtësi, jo shaka
mapo.al Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar për padinë e Prokurorisë ndaj kreut të PD-së, Lulzim Basha dhe zyrtarëve të tjerët të PD-së. Në një reagim në Facebook, Manjani shprehet se kreu i PD-së po ...
Mapo | 08-Nov-2019 18:03
mapo.al Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar për padinë e Prokurorisë ndaj kreut të PD-së, Lulzim Basha dhe zyrtarëve të tjerët të PD-së. Në një reagim në Facebook, Manjani shprehet se kreu i PD-së po ...

Welcome Ibrahimovic! Klubi i njohur zbulon blerjen më të re
mapo.al E ardhmja e Zlatan Ibrahimovic është një nga dilemat më të mëdha të merkatos së janarit. 38-vjeçarit suedez i skadon kontrata me Los Angeles Galaxy në fund të këtij viti dhe do të jetë një futbollist i lirë. Të ...
Mapo | 08-Nov-2019 18:03
mapo.al E ardhmja e Zlatan Ibrahimovic është një nga dilemat më të mëdha të merkatos së janarit. 38-vjeçarit suedez i skadon kontrata me Los Angeles Galaxy në fund të këtij viti dhe do të jetë një futbollist i lirë. Të ...

Basha me të rinjtë e Krujës: Të ardhmen do ta ndërtoni këtu
mapo.al Kryedemokrati Lulzim Basha ka vijuar në Krujë turin e bashkëbisedimit me të rinjtë. Duke iu referuar problemeve me të cilën ndeshen sot të rinjtë në Shqipëri si janë papunësia dhe emigracioni, Basha tha se do të ...
Mapo | 08-Nov-2019 17:50
mapo.al Kryedemokrati Lulzim Basha ka vijuar në Krujë turin e bashkëbisedimit me të rinjtë. Duke iu referuar problemeve me të cilën ndeshen sot të rinjtë në Shqipëri si janë papunësia dhe emigracioni, Basha tha se do të ...

Klasike pa tifozë, zbardhen formacionet në Tirana-Vllaznia
mapo.al Stadiumi “Selman Stërmasi” ka hapur dyert për të pritur klasiken e futbollit shqiptar mes Tiranës dhe Vllaznisë. Një 90 minutësh emocionues, ku vihen përballë dy skuadrat historike në vendin tonë, por ...
Mapo | 08-Nov-2019 17:50
mapo.al Stadiumi “Selman Stërmasi” ka hapur dyert për të pritur klasiken e futbollit shqiptar mes Tiranës dhe Vllaznisë. Një 90 minutësh emocionues, ku vihen përballë dy skuadrat historike në vendin tonë, por ...

Gjendet një trup i pajetë dhe i dekompozuar në Tiranë, dyshimet e para
TIRANË Një 39-vjeçar është gjetur pa shenja jete në rrugën e Kavajës në Tiranë. Lajmi konfirmohet nga policia e Tiranës. Sipas bluve të kryeqytetit, trupi i pajetë i shtetasit me iniciale R.Z u gjet në një ndërtesë që ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 17:03
TIRANË Një 39-vjeçar është gjetur pa shenja jete në rrugën e Kavajës në Tiranë. Lajmi konfirmohet nga policia e Tiranës. Sipas bluve të kryeqytetit, trupi i pajetë i shtetasit me iniciale R.Z u gjet në një ndërtesë që ...

I pandehur nga Prokuroria, Ristani: Akuzë politike
mapo.al Ish-sekretari i Përgjithshëm i PD, Arben Ristani thotë se akuza me të cilën ai është marrë i pandehur është një akuzë politike. Sipas tij, kjo i përgjigjet nevojave të momentit të qeverisë, ndërsa thekson se nuk ...
Mapo | 08-Nov-2019 17:16
mapo.al Ish-sekretari i Përgjithshëm i PD, Arben Ristani thotë se akuza me të cilën ai është marrë i pandehur është një akuzë politike. Sipas tij, kjo i përgjigjet nevojave të momentit të qeverisë, ndërsa thekson se nuk ...

Lajmi i Fundit/ 39-vjeçari gjendet i vdekur në Tiranë
mapo.al Një 39-vjeçar është gjetur i vdekur mbrëmjen e sotme në Tiranë. Ai dyshohet se ka humbur jetën disa ditë më parë, në një godinë që më parë ka shërbyer si kabinë elektrike. Nga kqyrja paraprake e trupit të ...
Mapo | 08-Nov-2019 17:03
mapo.al Një 39-vjeçar është gjetur i vdekur mbrëmjen e sotme në Tiranë. Ai dyshohet se ka humbur jetën disa ditë më parë, në një godinë që më parë ka shërbyer si kabinë elektrike. Nga kqyrja paraprake e trupit të ...

Wenger te Bayern Munich? Francezi zbulon tratativat
mapo.al Arsene Wenger nuk do të jetë trajneri i ri i Bayern Munich. Të paktën këtë ka lënë të kuptohet vetë francezi, i cili në një deklaratë për “Bild” ka mohuar të ketë pasur tratativa me drejtuesit e gjermanëve. “ ...
Mapo | 08-Nov-2019 16:59
mapo.al Arsene Wenger nuk do të jetë trajneri i ri i Bayern Munich. Të paktën këtë ka lënë të kuptohet vetë francezi, i cili në një deklaratë për “Bild” ka mohuar të ketë pasur tratativa me drejtuesit e gjermanëve. “ ...

Kush është prokurori që refuzoi të firmosë për Bashën të pandehur
mapo.al Vetëm dy nga tre prokurorë firmosën sot për marrjen nën akuzë të kryedemokratit Lulzim Basha , ish-sekretarit të Përgjithshëm të PD, Arben Ristani dhe financierit, Ilir Dervishi, për çështjen e lobimit në SHBA. ...
Mapo | 08-Nov-2019 16:27
mapo.al Vetëm dy nga tre prokurorë firmosën sot për marrjen nën akuzë të kryedemokratit Lulzim Basha , ish-sekretarit të Përgjithshëm të PD, Arben Ristani dhe financierit, Ilir Dervishi, për çështjen e lobimit në SHBA. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved