ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 04:28

Tërmeti i fuqishëm godet Iranin, shumë shtëpi, ndërtesa e objekte afariste shkatërrohen – humbin jetën 6 persona e 300 tjerë lëndohen

Tërmeti i fuqishëm godet Iranin, shumë shtëpi, ndërtesa e objekte afariste shkatërrohen – humbin jetën 6 persona e 300 tjerë lëndohen
Një tërmet i fuqishëm prej 5.9 magnitudë ka goditur mbrëmë pjesën veriperëndimore të Iranit, duke bërë që gjashtë persona të humbin jetën dhe të lëndohen më shumë se 300 tjerë, raportojnë mediat iraniane. Tërmeti është ...
EkonomiaOnline | 08-Nov-2019 18:20
Një tërmet i fuqishëm prej 5.9 magnitudë ka goditur mbrëmë pjesën veriperëndimore të Iranit, duke bërë që gjashtë persona të humbin jetën dhe të lëndohen më shumë se 300 tjerë, raportojnë mediat iraniane. Tërmeti është ...

Atsushi Miyazaki, heroi i tërmetit të vitit 2011 në Turqinë lindore
Kanë kaluar vite që kur mjeku japonez Atsushi Miyazaki humbi jetën në provincën lindore Van të Turqisë pas një tërmeti në vitin 2011, por ai akoma mbetet një burim frymëzimi dhe respekti për popullin turk. Miyazaki ...
Medial | 08-Nov-2019 16:45
Kanë kaluar vite që kur mjeku japonez Atsushi Miyazaki humbi jetën në provincën lindore Van të Turqisë pas një tërmeti në vitin 2011, por ai akoma mbetet një burim frymëzimi dhe respekti për popullin turk. Miyazaki ...

Tërmet vdekjeprurës në Iran, 6 persona humbin jetën
Së paku gjashtë njerëz u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën nga një tërmet në veriperëndim të Iranit. Tërmeti, prej 5.9 shkallësh të Richterit, goditi në orët e hershme të së premtes në provincën Azerbajxhani Lindor, ...
VizionPlus | 08-Nov-2019 14:16
Së paku gjashtë njerëz u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën nga një tërmet në veriperëndim të Iranit. Tërmeti, prej 5.9 shkallësh të Richterit, goditi në orët e hershme të së premtes në provincën Azerbajxhani Lindor, ...

Tërmet në Prilep
Tërmet me fuqi prej 2,3 ballë sipas shkallës së Rihterit është regjistruar në mëngjes në ora 04:39 në rajonin e Prilepit, kumtoi Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit të Shkencave Natyrore dhe Matematikore në Shkup. ...
Gazeta Observer | 08-Nov-2019 13:47
Tërmet me fuqi prej 2,3 ballë sipas shkallës së Rihterit është regjistruar në mëngjes në ora 04:39 në rajonin e Prilepit, kumtoi Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit të Shkencave Natyrore dhe Matematikore në Shkup. ...

Tërmet vdekjeprurës godet Iranin
Së paku gjashtë njerëz u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën nga një tërmet në veriperëndim të Iranit. Tërmeti, prej 5.9 shkallësh të Richterit, goditi në orët e hershme të së premtes në provincën Azerbajxhani Lindor, ...
EkonomiaOnline | 08-Nov-2019 13:25
Së paku gjashtë njerëz u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën nga një tërmet në veriperëndim të Iranit. Tërmeti, prej 5.9 shkallësh të Richterit, goditi në orët e hershme të së premtes në provincën Azerbajxhani Lindor, ...

Tërmet vdekjeprurës godet Iranin
Së paku gjashtë njerëz u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën nga një tërmet në veriperëndim të Iranit. Tërmeti, prej 5.9 shkallësh të Richterit, goditi në orët e hershme të së premtes në provincën Azerbajxhani Lindor, ...
Radio Evropa e Lire | 08-Nov-2019 12:43
Së paku gjashtë njerëz u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën nga një tërmet në veriperëndim të Iranit. Tërmeti, prej 5.9 shkallësh të Richterit, goditi në orët e hershme të së premtes në provincën Azerbajxhani Lindor, ...

Tërmeti vdekjeprurës godet Iranin
Së paku gjashtë njerëz u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën nga një tërmet në veriperëndim të Iranit. Tërmeti, prej 5.9 shkallësh të Richterit, goditi në orët e hershme të së premtes në provincën Azerbajxhani Lindor, ...
Gazeta Express | 08-Nov-2019 12:40
Së paku gjashtë njerëz u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën nga një tërmet në veriperëndim të Iranit. Tërmeti, prej 5.9 shkallësh të Richterit, goditi në orët e hershme të së premtes në provincën Azerbajxhani Lindor, ...

Është regjistruar tërmet në Prilep
Rrjeti telemetrik seizmologjik në Maqedoninë e Veriut pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup, mëngjesin e sotëm, rreth orës 04:39 minuta ka regjistruar tërmet me epiqendër 65 kilometra në jug të Shkupit. Tërmeti ...
Telegrafi | 08-Nov-2019 11:49
Rrjeti telemetrik seizmologjik në Maqedoninë e Veriut pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup, mëngjesin e sotëm, rreth orës 04:39 minuta ka regjistruar tërmet me epiqendër 65 kilometra në jug të Shkupit. Tërmeti ...

Tërmeti godet Gjilanin
Një tërmet i shkallës 2.1 Rihter ka goditur sonte rajonin e Gjilanit.
Top Channel | 08-Nov-2019 08:49
Një tërmet i shkallës 2.1 Rihter ka goditur sonte rajonin e Gjilanit.

Është regjistruar tërmet në Prilep
Rrjeti telemetrik seizmologjik në Maqedoninë e Veriut pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup, mëngjesin e sotëm, rreth orës 04:39 minuta ka regjistruar tërmet me epiqendër 65 kilometra në jug të Shkupit. Tërmeti ...
Arbresh | 08-Nov-2019 12:35
Rrjeti telemetrik seizmologjik në Maqedoninë e Veriut pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup, mëngjesin e sotëm, rreth orës 04:39 minuta ka regjistruar tërmet me epiqendër 65 kilometra në jug të Shkupit. Tërmeti ...

Goditje të tjera tërmeti, IGJEUM jep detaje për lëkundjet e regjistruara
Te tjera goditje termeti ne vend. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka regjistruar tre termete gjate nates ne vendin tone. Sipas te dhenave epiqendra vazhdon te jete ne Korce, fillimisht ne Arrez ...
Telegraf | 08-Nov-2019 09:01
Te tjera goditje termeti ne vend. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka regjistruar tre termete gjate nates ne vendin tone. Sipas te dhenave epiqendra vazhdon te jete ne Korce, fillimisht ne Arrez ...

Tërmeti me magnitudë 4.9 trondit Italinë, ja ku ishte epiqendra
Një tërmet i fortë ka tronditur Italinë këtë mbrëmje. Raportohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.9 të shkallës Rihter, ndërsa ka goditur Italinë qendrore, 100 kilometra nga Roma. Sipas anketave të Institutit Italian ...
BalkanWeb | 07-Nov-2019 19:03
Një tërmet i fortë ka tronditur Italinë këtë mbrëmje. Raportohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.9 të shkallës Rihter, ndërsa ka goditur Italinë qendrore, 100 kilometra nga Roma. Sipas anketave të Institutit Italian ...

Tërmet në Prilep
Tërmet me fuqi prej 2,3 ballë sipas shkallës së Rihterit është regjistruar në mëngjes në ora 04:39 në rajonin e Prilepit, kumtoi Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit të Shkencave Natyrore dhe Matematikore në Shkup. ...
Gazeta Express | 08-Nov-2019 11:46
Tërmet me fuqi prej 2,3 ballë sipas shkallës së Rihterit është regjistruar në mëngjes në ora 04:39 në rajonin e Prilepit, kumtoi Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit të Shkencave Natyrore dhe Matematikore në Shkup. ...

Korça nuk ka paqe, 6 lëkundje tërmeti për 24 orët e fundit
Lëkundje të tjera tërmeti, të gjitha me epiqendër në Korçë. Janë gjashtë lëkundje të regjistruara nga Instituti i Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit nga mëngjesi i së mërkurës deri mëngjesin e sotëm. bëhet fjalë për ...
BalkanWeb | 07-Nov-2019 08:26
Lëkundje të tjera tërmeti, të gjitha me epiqendër në Korçë. Janë gjashtë lëkundje të regjistruara nga Instituti i Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit nga mëngjesi i së mërkurës deri mëngjesin e sotëm. bëhet fjalë për ...

S’ka qetësi në Korçë, dridhet disa herë toka gjatë natës
Korça duket se nuk po gjen qetësi nga dridhjet e tokës. Instituti i Gjeoshkencave, ka regjistruar tre lëkundje tërmeti gjatë natës. Sipas të dhënave lëkundjet fillimisht janë ndjerë në fshatin Arrëz dhe më pas në ...
ABCNews | 08-Nov-2019 09:37
Korça duket se nuk po gjen qetësi nga dridhjet e tokës. Instituti i Gjeoshkencave, ka regjistruar tre lëkundje tërmeti gjatë natës. Sipas të dhënave lëkundjet fillimisht janë ndjerë në fshatin Arrëz dhe më pas në ...

Tërmet në Prilep
Rrjeti telemetrik seizmologjik në Republikën e Maqedonisë së Veriut pranë Fakultetit Matematiko-natyror në Shkup, mëngjesin e sotëm, rreth orës 04:39 minuta ka regjistruar tërmet me epiqendër 65 kilometra në jug të ...
Alsat-M | 08-Nov-2019 11:38
Rrjeti telemetrik seizmologjik në Republikën e Maqedonisë së Veriut pranë Fakultetit Matematiko-natyror në Shkup, mëngjesin e sotëm, rreth orës 04:39 minuta ka regjistruar tërmet me epiqendër 65 kilometra në jug të ...

Tërmet i dobët është ndjerë në Prilep
Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Tërmet me fuqi prej 2,3 ballë sipas shkallës së Rihterit është regjistruar në mëngjes në ora 04:39 në rajonin e Prilepit, kumtoi Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit të Shkencave ...
Medial | 08-Nov-2019 11:29
Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Tërmet me fuqi prej 2,3 ballë sipas shkallës së Rihterit është regjistruar në mëngjes në ora 04:39 në rajonin e Prilepit, kumtoi Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit të Shkencave ...

Tërmeti i fortë godet Italinë
Një tërmet me magnitutë 4.9 ballë ka goditur Italinë këtë të enjte. Epiqendra e tij ishte Balsorano dhe Pescosolido Tërmeti sipas Institutit Italian të Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë, kishte një thellësi prej 14 km. ...
VizionPlus | 07-Nov-2019 21:20
Një tërmet me magnitutë 4.9 ballë ka goditur Italinë këtë të enjte. Epiqendra e tij ishte Balsorano dhe Pescosolido Tërmeti sipas Institutit Italian të Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë, kishte një thellësi prej 14 km. ...

Italia tronditet nga tërmeti, ja sa ballë ishte
Një tërmet i fortë ka tronditur Italinë këtë mbrëmje. Raportohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.9 të shkallës Rihter, ndërsa ka goditur Italinë qendrore, 100 kilometra nga Roma.
Telegraf | 07-Nov-2019 19:16
Një tërmet i fortë ka tronditur Italinë këtë mbrëmje. Raportohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.9 të shkallës Rihter, ndërsa ka goditur Italinë qendrore, 100 kilometra nga Roma.

Tërmet i fuqishëm në veri të Iranit
Së paku gjashtë persona kanë humbur jetën, ndërsa qindra të tjerë janë lënduar si pasojë e tërmetit të fuqishëm që sot në mëngjes e goditi rajonin verior të Iranit, raporton Anadolu. Tërmeti me fuqi prej 5.9 ballë ka ...
Alsat-M | 08-Nov-2019 09:50
Së paku gjashtë persona kanë humbur jetën, ndërsa qindra të tjerë janë lënduar si pasojë e tërmetit të fuqishëm që sot në mëngjes e goditi rajonin verior të Iranit, raporton Anadolu. Tërmeti me fuqi prej 5.9 ballë ka ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved