ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/02/2020 19:40

Kushtetuesja, Manja: Ligji nuk e lejon Presidentin ta bllokojë, të hënën votohen në Kuvend 2 anëtarët

Kushtetuesja, Manja: Ligji nuk e lejon Presidentin ta bllokojë, të hënën votohen në Kuvend 2 anëtarët
“Nëse, Presidenti nuk ushtron kompetencën e tij, brenda afatit 30 ditor, kandidati i listuar i pari, konsiderohet i emëruar dhe ky afat është afat prekluziv”, ka deklaruar sot Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 17:16
“Nëse, Presidenti nuk ushtron kompetencën e tij, brenda afatit 30 ditor, kandidati i listuar i pari, konsiderohet i emëruar dhe ky afat është afat prekluziv”, ka deklaruar sot Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi ...

“Të hënën votojmë 2 anëtarin e ri”,kreu i Komisionit të Ligjeve: Presidenti nuk e bllokon dot Kushtetuesen
TIRANE Mazhoranca konsideron Arta Vorpsin, kandidaten e renditur nga Këshilli Emërimeve në Drejtësi në krye të listës e cila i është vënë në dispozicion institucionit të Presidentit, automatikisht të zgjedhur si anëtare ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 16:54
TIRANE Mazhoranca konsideron Arta Vorpsin, kandidaten e renditur nga Këshilli Emërimeve në Drejtësi në krye të listës e cila i është vënë në dispozicion institucionit të Presidentit, automatikisht të zgjedhur si anëtare ...

Arta Vorpsi, një betim larg Gjykatës Kushtetuese
Kontestimi i presidentit Ilir Meta ndaj procedurës së KED dhe refuzimi i tij për të zgjedhur anëtarin e dytë të Gjykatës Kushtetuese brenda afatit 30-ditor fut në lojë mekanizmin zhbllokues që shpall kandidaten Arta ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 09:28
Kontestimi i presidentit Ilir Meta ndaj procedurës së KED dhe refuzimi i tij për të zgjedhur anëtarin e dytë të Gjykatës Kushtetuese brenda afatit 30-ditor fut në lojë mekanizmin zhbllokues që shpall kandidaten Arta ...

Gjykata Kushtetuese në “ngërç”/ Presidenti letër Kuvendit kundër KED
Kur të gjithë mendonin se plotësimi i vendeve vakante në Gjykatën Kushtetuese kishte hyrë në rrugë të mbarë, krijohet ngërçi i radhës.
Top Channel | 07-Nov-2019 19:53
Kur të gjithë mendonin se plotësimi i vendeve vakante në Gjykatën Kushtetuese kishte hyrë në rrugë të mbarë, krijohet ngërçi i radhës.

Beteja e Ilir Metës për të “çdekretuar”, Gjykatën Kushtetuese
Nga Mero Baze Presidenti ka nisur një betejë të re, në dukje proceduriale, për të sabotuar ngritjen e Gjykatës Kushtetuese. Ai ka refuzuar të dekretojë si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese, njërin nga kandidatët të ...
GazetaTema | 07-Nov-2019 20:19
Nga Mero Baze Presidenti ka nisur një betejë të re, në dukje proceduriale, për të sabotuar ngritjen e Gjykatës Kushtetuese. Ai ka refuzuar të dekretojë si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese, njërin nga kandidatët të ...

Kuvendi “rrëzon” Metën, njeh Arta Vorpsin si gjyqtare kushtetuese, Manja: S’ka pezullim
Për Kuvendin e Shqipërisë, Arta Vorpsi është nga sot, automatikisht Gjyqtare Kushtetuese. Ajo është e renditur e para në vakancën e dytë të Presidentit, vakancë për të cilën Meta kërkoi të pezullohej. Kryetari i ...
ABCNews | 08-Nov-2019 15:32
Për Kuvendin e Shqipërisë, Arta Vorpsi është nga sot, automatikisht Gjyqtare Kushtetuese. Ajo është e renditur e para në vakancën e dytë të Presidentit, vakancë për të cilën Meta kërkoi të pezullohej. Kryetari i ...

Bie refuzimi i Metës, nesër Arta Vorpsi zgjidhet automatikisht anëtare e Gjykatës Kushtetuese
Presidenti Ilir Meta ka refuzuar të zgjedh anëtarin e dytë të Gjykatës Kushtetuese, mes një liste të dytë me tre emra të renditur sipas meritave nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi. Me refuzimin e Metës, pavarësisht ...
GazetaTema | 07-Nov-2019 18:52
Presidenti Ilir Meta ka refuzuar të zgjedh anëtarin e dytë të Gjykatës Kushtetuese, mes një liste të dytë me tre emra të renditur sipas meritave nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi. Me refuzimin e Metës, pavarësisht ...

Shumica kundërshton Metën: Ka gabuar, Arta Vorpsi është automatikisht Gjyqtare Kushtetuese
Shumica parlamentare nuk është dakord me arsyetimin e presidentit Ilir Meta për pezullimin e vakancës së dytë në Gjykatën Kushtetuese. Në letrën e dërguar Kuvendit dhe Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, kreu i shtetit ...
Politiko | 08-Nov-2019 18:10
Shumica parlamentare nuk është dakord me arsyetimin e presidentit Ilir Meta për pezullimin e vakancës së dytë në Gjykatën Kushtetuese. Në letrën e dërguar Kuvendit dhe Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, kreu i shtetit ...

Meta doli ‘jashtë loje’, zgjidhet automatikisht anëtarja e re e Gjykatës Kushtetuese/ Manja: Presidenti nuk e bllokon dot!
Postuar: 08/11/2019 - 17:10 Arta Vorpsi është zgjedhur automatikisht anëtare e Gjykatës Kushtetuese. Kreu i Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja, shpjegon se dhe pse Kreu i Shtetit nuk ushtroi të drejtën e dekretimit të një ...
Sot.Al | 08-Nov-2019 17:16
Postuar: 08/11/2019 - 17:10 Arta Vorpsi është zgjedhur automatikisht anëtare e Gjykatës Kushtetuese. Kreu i Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja, shpjegon se dhe pse Kreu i Shtetit nuk ushtroi të drejtën e dekretimit të një ...

“Të hënën votojmë 2 anëtarin e ri”,kreu i Komisionit të Ligjeve: Presidenti nuk e bllokon dot Kushtetuesen
TIRANE Mazhoranca konsideron Arta Vorpsin, kandidaten e renditur nga Këshilli Emërimeve në Drejtësi në krye të listës e cila i është vënë në dispozicion institucionit të Presidentit, automatikisht të zgjedhur si anëtare ...
Medial | 08-Nov-2019 16:58
TIRANE Mazhoranca konsideron Arta Vorpsin, kandidaten e renditur nga Këshilli Emërimeve në Drejtësi në krye të listës e cila i është vënë në dispozicion institucionit të Presidentit, automatikisht të zgjedhur si anëtare ...

Bllokoi zgjedhjen e anëtarit të Gjykatës Kushtetuese, KED i përgjigjet Metës
Këshilli i Emërimeve në Drejtësi i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta, i cili kërkoi sot pezullimin e procesit për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese. Presidenti Meta tha se ishte shkelur ...
GazetaTema | 07-Nov-2019 17:31
Këshilli i Emërimeve në Drejtësi i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta, i cili kërkoi sot pezullimin e procesit për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese. Presidenti Meta tha se ishte shkelur ...

Manja: Të hënën votohen në Kuvend 2 anëtarët, presidenti nuk e bllokon dot “Kushtetuesen”
Ndonëse presidenti Ilir Meta refuzoi për të zgjedhur anëtarin e radhës së Gjykatës Kushtetuese, mes një liste të dytë me tre emra të renditur nga KED, Kuvendi i Shqipërisë ditën e hënë më datë 11, do të votojë dy ...
Lexo | 08-Nov-2019 16:28
Ndonëse presidenti Ilir Meta refuzoi për të zgjedhur anëtarin e radhës së Gjykatës Kushtetuese, mes një liste të dytë me tre emra të renditur nga KED, Kuvendi i Shqipërisë ditën e hënë më datë 11, do të votojë dy ...

Manja: Meta kërkon të bllokojë Kushtetuesen, të hënën ne votojmë anëtarët në Kuvend
Ndonëse Presidenti Ilir Meta refuzoi për të zgjedhur anëtarin e radhës së Gjykatës Kushtetuese, mes një liste të dytë me tre emra të renditur nga KED, Kuvendi i Shqipërisë ditën e hënë më datë 11, do të votojë dy ...
Gazeta Dita | 08-Nov-2019 15:07
Ndonëse Presidenti Ilir Meta refuzoi për të zgjedhur anëtarin e radhës së Gjykatës Kushtetuese, mes një liste të dytë me tre emra të renditur nga KED, Kuvendi i Shqipërisë ditën e hënë më datë 11, do të votojë dy ...

Gjykata Kushtetuese/ Meta nuk pranon të zgjedhë anëtarin e dytë
Presidenti i vendit, Ilir Meta, i ka dërguar një letër zyrtare kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçit, në lidhje me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Presidenti kërkon që të respektohet radha e kushtetueses, ndaj nuk ka ...
Dritare | 08-Nov-2019 12:35
Presidenti i vendit, Ilir Meta, i ka dërguar një letër zyrtare kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçit, në lidhje me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Presidenti kërkon që të respektohet radha e kushtetueses, ndaj nuk ka ...

Mazhoranca rrëzon presidentin: Pezullimi i garës për Kushtetuesen i pavlefshëm, po shkelet hapur Kushtetuta, do emërohet emri i parë në listë
Postuar: 08/11/2019 - 09:10 Mazhoranca ka rrëzuar tentativat e presidentit Ilir Meta për të bllokuar garën për në Gjykatën Kushtetuese. Presidenti u shpreh dje se ka pezulluar përzgjedhjen e emrit të dytë, por për ...
Sot.Al | 08-Nov-2019 07:49
Postuar: 08/11/2019 - 09:10 Mazhoranca ka rrëzuar tentativat e presidentit Ilir Meta për të bllokuar garën për në Gjykatën Kushtetuese. Presidenti u shpreh dje se ka pezulluar përzgjedhjen e emrit të dytë, por për ...

Meta i shpall luftë Kuvendit dhe KED, refuzon të zgjedhë anëtarin e Kushtetueses dhe tenton të bllokojë procesin, presidenti në alarm nga shkarkimi
Postuar: 08/11/2019 - 09:20 Presidenti Ilir Meta duket se po luan të gjithë gurët për të shtyrë sa më gjatë ngritjen e Gjykatës Kushtetuese dhe vendimin për shkarkimin e tij. Ashtu siç gazeta e paralajmëroi se ...
Sot.Al | 08-Nov-2019 07:44
Postuar: 08/11/2019 - 09:20 Presidenti Ilir Meta duket se po luan të gjithë gurët për të shtyrë sa më gjatë ngritjen e Gjykatës Kushtetuese dhe vendimin për shkarkimin e tij. Ashtu siç gazeta e paralajmëroi se ...

Refuzoi anëtarin e dytë për në Kushtetuese, KED i dërgon Metës kopje të dokumentacioneve
Këshilli i Emërimeve në Drejtësi i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta, pas refuzimit, te ketij te fundit, për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese me argumentin është shkelur Kushtetuta. KED pas ...
VizionPlus | 07-Nov-2019 17:28
Këshilli i Emërimeve në Drejtësi i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta, pas refuzimit, te ketij te fundit, për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese me argumentin është shkelur Kushtetuta. KED pas ...

Beteja e Ilir Metës për të zhdekretuar, Gjykatën Kushtetuese
Nga Mero Baze Nga Mero Baze Presidenti ka nisur një betejë të re, në dukje procedurale, për të sabotuar ngritjen e Gjykatës Kushtetuese. Ai ka refuzuar të dekretojë si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese, njërin nga ...
Dritare | 07-Nov-2019 23:15
Nga Mero Baze Nga Mero Baze Presidenti ka nisur një betejë të re, në dukje procedurale, për të sabotuar ngritjen e Gjykatës Kushtetuese. Ai ka refuzuar të dekretojë si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese, njërin nga ...

Arta Vorpsi, një betim larg Gjykatës Kushtetuese
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kontestimi i presidentit Ilir Meta ndaj procedurës së KED dhe refuzimi i tij për të zgjedhur anëtarin e dytë të Gjykatës ...
Reporter | 07-Nov-2019 21:30
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kontestimi i presidentit Ilir Meta ndaj procedurës së KED dhe refuzimi i tij për të zgjedhur anëtarin e dytë të Gjykatës ...

“Pezulloni procesin”, KED i përgjigjet Metës, çon në Presidencë dosjet e kandidatëve të Kushtetueses
Këshilli i Emërimeve në Drejtësi i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta, i cili kërkoi sot pezullimin e procesit për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese, pasi sipas tij, është shkelur Kushtetuta. Në ...
BalkanWeb | 07-Nov-2019 16:25
Këshilli i Emërimeve në Drejtësi i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta, i cili kërkoi sot pezullimin e procesit për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese, pasi sipas tij, është shkelur Kushtetuta. Në ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved