ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 04:28

Rritet numri i vatrave të zjarrit në Australi

Rritet numri i vatrave të zjarrit në Australi
Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin. Zjarret – shumë në zonat e prekura nga thatësira – po përkeqësohen nga erërat dhe nxehtësia deri në 35 gradë Celsius. Në disa vende raportohet për njerëz të ...
Koha.mk | 08-Nov-2019 23:13
Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin. Zjarret – shumë në zonat e prekura nga thatësira – po përkeqësohen nga erërat dhe nxehtësia deri në 35 gradë Celsius. Në disa vende raportohet për njerëz të ...

Zjarre të mëdha në Australi
Autoritetet australiane thanë se një numër “i paparë” i zjarreve ka prekur shtetin e New South Wales. Më shumë se 90 zjarre ishin lajmëruar në të tërë shtetin këtë të premte, ku disa prej tyre e bënë qiellin ngjyrë ...
Aktuale.MK | 08-Nov-2019 22:49
Autoritetet australiane thanë se një numër “i paparë” i zjarreve ka prekur shtetin e New South Wales. Më shumë se 90 zjarre ishin lajmëruar në të tërë shtetin këtë të premte, ku disa prej tyre e bënë qiellin ngjyrë ...

Zjarre të mëdha në Australi (VIDEO)
Autoritetet australiane thanë se një numër “i paparë” i zjarreve ka prekur shtetin e New South Wales. Më shumë se 90 zjarre ishin lajmëruar në të tërë shtetin këtë të premte, ku disa prej tyre e bënë qiellin ngjyrë ...
Klan Kosova | 08-Nov-2019 21:55
Autoritetet australiane thanë se një numër “i paparë” i zjarreve ka prekur shtetin e New South Wales. Më shumë se 90 zjarre ishin lajmëruar në të tërë shtetin këtë të premte, ku disa prej tyre e bënë qiellin ngjyrë ...

Zjarr i madh kaplon Australinë
Autoritetet Australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve të nivelit të urgjencës po kërcënojnë shtetin e Uellsit të Ri Jugor (NSW). Më shumë se 80 zjarre kanë kapluar të gjithë shtetin të premten shkruan BBC ...
Arbresh | 08-Nov-2019 16:49
Autoritetet Australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve të nivelit të urgjencës po kërcënojnë shtetin e Uellsit të Ri Jugor (NSW). Më shumë se 80 zjarre kanë kapluar të gjithë shtetin të premten shkruan BBC ...

Zjarre të frikshme në Australi
Autoritetet australiane po përballen me vatra zjarri të rrezikshme që po djegin mbi 570 mijë hektarë tokë. Zjarret e përhapura nga pyjet dhe shkurret kanë shkrumbuar disa shtëpi, kanë bllokuar rrugët ndërsa banorëve të ...
RTSH | 08-Nov-2019 12:04
Autoritetet australiane po përballen me vatra zjarri të rrezikshme që po djegin mbi 570 mijë hektarë tokë. Zjarret e përhapura nga pyjet dhe shkurret kanë shkrumbuar disa shtëpi, kanë bllokuar rrugët ndërsa banorëve të ...

Zjarre masive dhe të papritura përfshijë Australinë
Autoritetet australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve masive kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri kanë përfshirë këtë shtet, të premten. Zjarret, më shumë në zonat e ...
Dritare | 08-Nov-2019 09:40
Autoritetet australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve masive kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri kanë përfshirë këtë shtet, të premten. Zjarret, më shumë në zonat e ...

Rritet numri i vatrave të zjarrit në Australi
Autoritetet australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin. Zjarret – shumë në zonat e prekura nga ...
Alsat-M | 08-Nov-2019 09:40
Autoritetet australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin. Zjarret – shumë në zonat e prekura nga ...

Rritet numri i vatrave të zjarrit në Australi
Autoritetet australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin. Zjarret – shumë në zonat e prekura nga ...
Arbresh | 08-Nov-2019 09:32
Autoritetet australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin. Zjarret – shumë në zonat e prekura nga ...

Zjarret përpinë Australinë, përkeqësohet situata në shumë zona/ FOTO
Autoritetet Australiane kanë ngritur alarmin se një numër “i paparë” zjarresh të po kërcënojnë seriozisht shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë aktivizuar në të gjithë shtetin e Uellsit të Ri ...
VizionPlus | 08-Nov-2019 08:33
Autoritetet Australiane kanë ngritur alarmin se një numër “i paparë” zjarresh të po kërcënojnë seriozisht shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë aktivizuar në të gjithë shtetin e Uellsit të Ri ...

Zjarre të mëdha po përhapen në Australi (VIDEO)
Zjarrfikësit janë duke luftuar me disa raste të paprecedentë të përhapjes së zjarreve në të gjithë Australinë Lindore. Më shumë se 30 zjarre janë përhapur në të gjithë Queensland në mes të motit të nxehtë dhe erërave të ...
Ina-Online | 08-Nov-2019 09:28
Zjarrfikësit janë duke luftuar me disa raste të paprecedentë të përhapjes së zjarreve në të gjithë Australinë Lindore. Më shumë se 30 zjarre janë përhapur në të gjithë Queensland në mes të motit të nxehtë dhe erërave të ...

Është rritur numri i vatrave të zjarrit në Australi
Autoritetet australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor, njofton REL Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin. Zjarret – shumë në zonat e prekura ...
Portalb | 08-Nov-2019 09:23
Autoritetet australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor, njofton REL Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin. Zjarret – shumë në zonat e prekura ...

Rritet numri i vatrave të zjarrit në Australi
Autoritetet australiane thonë se një numër "i paparë" i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin. Zjarret - shumë në zonat e prekura nga ...
Radio Evropa e Lire | 08-Nov-2019 09:22
Autoritetet australiane thonë se një numër "i paparë" i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin. Zjarret - shumë në zonat e prekura nga ...

Rritet numri i vatrave të zjarrit në Australi
Autoritetet australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin. Zjarret – shumë në zonat e prekura nga ...
Gazeta Express | 08-Nov-2019 09:16
Autoritetet australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin. Zjarret – shumë në zonat e prekura nga ...

Zjarre të mëdha po përhapen në Australi
Zjarrfikësit janë duke luftuar me disa raste të paprecedentë të përhapjes së zjarreve në të gjithë Australinë Lindore. Më shumë se 30 zjarre janë përhapur në të gjithë Queensland në mes të motit të nxehtë dhe erërave të ...
EkonomiaOnline | 08-Nov-2019 08:57
Zjarrfikësit janë duke luftuar me disa raste të paprecedentë të përhapjes së zjarreve në të gjithë Australinë Lindore. Më shumë se 30 zjarre janë përhapur në të gjithë Queensland në mes të motit të nxehtë dhe erërave të ...

Zjarret përpinë Australinë, përkeqësohet situata në shumë zona
Autoritetet Australiane kanë ngritur alarmin se një numër “i paparë” zjarresh të po kërcënojnë seriozisht shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë aktivizuar në të gjithë shtetin e Uellsit të Ri ...
Shenja | 08-Nov-2019 08:50
Autoritetet Australiane kanë ngritur alarmin se një numër “i paparë” zjarresh të po kërcënojnë seriozisht shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë aktivizuar në të gjithë shtetin e Uellsit të Ri ...

Zjarre të mëdha po përhapen në Australi (VIDEO)
Zjarrfikësit janë duke luftuar me disa raste të paprecedentë të përhapjes së zjarreve në të gjithë Australinë Lindore. Më shumë se 30 zjarre janë përhapur në të gjithë Queensland në mes të motit të nxehtë dhe erërave të ...
Klan Kosova | 08-Nov-2019 08:49
Zjarrfikësit janë duke luftuar me disa raste të paprecedentë të përhapjes së zjarreve në të gjithë Australinë Lindore. Më shumë se 30 zjarre janë përhapur në të gjithë Queensland në mes të motit të nxehtë dhe erërave të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved