ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/11/2019 23:06

Rafineria nuk paguan taksat/ Bashkia e Mallakatrës: Na detyrohet 70 milionë lekë

Rafineria nuk paguan taksat/ Bashkia e Mallakatrës: Na detyrohet 70 milionë lekë
90 milionë lekë të reja taksa për ndotjen e mjedisit dhe te gjelbërimit, i detyrohen bashkisë Mallakastër dy kompani të nxjerrjes dhe përpunimit të naftës që operojnë në këtë zonë.
Top Channel | 08-Nov-2019 12:22
90 milionë lekë të reja taksa për ndotjen e mjedisit dhe te gjelbërimit, i detyrohen bashkisë Mallakastër dy kompani të nxjerrjes dhe përpunimit të naftës që operojnë në këtë zonë.

Bashkia Kukës gjobit kompaninë minerare me 52 mln USD, Gjici: Ka kryer masakër mjedisore
Kompania minerare që ushtron aktivitetin në zonën e Kalimashit “IMI” (Illyria Minerals Industry SH.A) është pezulluar dhe gjobitur 52 milionë dollarë nga Bashkia Kukës, me argumentin se “ka shkatërruar mjedisin dhe ...
Medial | 07-Nov-2019 20:32
Kompania minerare që ushtron aktivitetin në zonën e Kalimashit “IMI” (Illyria Minerals Industry SH.A) është pezulluar dhe gjobitur 52 milionë dollarë nga Bashkia Kukës, me argumentin se “ka shkatërruar mjedisin dhe ...

Bashkia Kukës gjobit kompaninë minerare me 52 mln USD, Gjici: Ka kryer masakër mjedisore
Kompania minerare që ushtron aktivitetin në zonën e Kalimashit “IMI” (Illyria Minerals Industry SH.A) është pezulluar dhe gjobitur 52 milionë dollarë nga Bashkia Kukës, me argumentin se “ka shkatërruar mjedisin dhe ...
RTSH | 07-Nov-2019 20:15
Kompania minerare që ushtron aktivitetin në zonën e Kalimashit “IMI” (Illyria Minerals Industry SH.A) është pezulluar dhe gjobitur 52 milionë dollarë nga Bashkia Kukës, me argumentin se “ka shkatërruar mjedisin dhe ...

E inauguroi Rama, Bashkia Kukës e gjobit me 52 mln $ kompaninë minerare
E inauguruar dy vite më parë nga kryeministri Rama si një ndër kompanitë minerare që përdor teknologjinë e fundit për nxjerrjen e materialeve të çmuara nga nëntoka shqiptare, por sipas Bashkisë së Kukësit çështja ...
Gazeta Express | 07-Nov-2019 17:15
E inauguruar dy vite më parë nga kryeministri Rama si një ndër kompanitë minerare që përdor teknologjinë e fundit për nxjerrjen e materialeve të çmuara nga nëntoka shqiptare, por sipas Bashkisë së Kukësit çështja ...

Rama e inaguroi dy vite më parë, Safet Gjici gjobit me 52 milionë dollarë kompaninë minerare
Bashkia e Kukësit ka gjobitur me 52 milion dollarë gjobë kompaninë minerare n“IMI sh.p.k”. Mësohet se arsyeja e gjobitjes është për shkak të dëmtimit të ambientit. Por jo vetëm gjoba pasi raportohet se kësaj kompanie i ...
Lajmi i Fundit | 07-Nov-2019 16:57
Bashkia e Kukësit ka gjobitur me 52 milion dollarë gjobë kompaninë minerare n“IMI sh.p.k”. Mësohet se arsyeja e gjobitjes është për shkak të dëmtimit të ambientit. Por jo vetëm gjoba pasi raportohet se kësaj kompanie i ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved