ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 00:56

Punëtorët e sektorit privat duan paga mbi 350 euro, paralajmërojnë protesta

Punëtorët e sektorit privat duan paga mbi 350 euro, paralajmërojnë protesta
Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori.
Top Channel | 08-Nov-2019 18:03
Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori.

Punëtorët e sektorit privat kërkojnë paga mbi 350 euro, paralajmërojnë protesta
Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori. Në këtë takim u tha se ka ende kushte të këqija ...
InFokusi | 08-Nov-2019 18:20
Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori. Në këtë takim u tha se ka ende kushte të këqija ...

Punëtorët e sektorit privat kërkojnë paga mbi 350 euro, paralajmërojnë protesta
Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori. Në këtë takim u tha se ka ende kushte të këqija ...
Gazeta Express | 08-Nov-2019 18:20
Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori. Në këtë takim u tha se ka ende kushte të këqija ...

Punëtorët e sektorit privat duan paga mbi 350 euro
Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori. Në këtë takim u tha se ka ende kushte të këqija ...
Arbresh | 08-Nov-2019 16:18
Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori. Në këtë takim u tha se ka ende kushte të këqija ...

Punëtorët e sektorit privat duan rritje pagash, paralajmërojnë protesta
Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës të premten ka mbajtur një takim me kryetarë të disa shoqatave sindikaliste . Gjatë këtij takimi u diskutua për gjendjen e punetorëve të këtij sektori, shkruan gazeta ...
InFokusi | 08-Nov-2019 16:11
Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës të premten ka mbajtur një takim me kryetarë të disa shoqatave sindikaliste . Gjatë këtij takimi u diskutua për gjendjen e punetorëve të këtij sektori, shkruan gazeta ...

Punëtorët e sektorit privat duan paga mbi 350 euro, paralajmërojnë protesta
Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori. Në këtë takim u tha se ka ende kushte të këqija ...
Gazeta Observer | 08-Nov-2019 16:03
Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori. Në këtë takim u tha se ka ende kushte të këqija ...

Punëtorët e sektorit privat duan paga mbi 350 euro, paralajmërojnë protesta
Në këtë takim u tha se ka ende kushte të këqija të punës dhe punëtorë që paguhen ende me pagë 130 dhe 170 euro. Ne këtë takim të SPSPK-së u vendos që nga java e ardhshme të fillohet me protesta dhe greva, duke kërkuar ...
Lajminet | 08-Nov-2019 15:59
Në këtë takim u tha se ka ende kushte të këqija të punës dhe punëtorë që paguhen ende me pagë 130 dhe 170 euro. Ne këtë takim të SPSPK-së u vendos që nga java e ardhshme të fillohet me protesta dhe greva, duke kërkuar ...

Punëtorët e sektorit privat duan paga mbi 350 euro, paralajmërojnë protesta
Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori. Në këtë takim u tha se ka ende kushte të këqija ...
Indeks Online | 08-Nov-2019 15:58
Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori. Në këtë takim u tha se ka ende kushte të këqija ...

Punëtorët e sektorit privat duan paga mbi 350 euro, paralajmërojnë protesta
Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori.
Kosova Press | 08-Nov-2019 15:50
Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori.

Kostoja e pagave në sektorin publik rrezikon konkurrueshmërinë dhe stabilitetin ekonomik
Sektori privat duhet të jetë top prioritet i qeverisë Kurti. Kostoja e pagave të sektorit publik ka pasoja në politikat monetare dhe fiskale në Republikën e Kosovës dhe këto të fundit kanë gjithashtu një ndikim ...
EkonomiaOnline | 07-Nov-2019 20:12
Sektori privat duhet të jetë top prioritet i qeverisë Kurti. Kostoja e pagave të sektorit publik ka pasoja në politikat monetare dhe fiskale në Republikën e Kosovës dhe këto të fundit kanë gjithashtu një ndikim ...

Shtohen kërkesat që paga minimale të jetë 350 euro
Meqenëse paga minimale në sektorin privat është 250 euro, mbrojtësit e të drejtave të punëtorëve kërkojnë që kjo shumë të rritet edhe për 100 euro. Së fundmi sindikalistët kanë vendosur që Qeverisë së re t’i adresojnë ...
AlbInfo | 07-Nov-2019 08:25
Meqenëse paga minimale në sektorin privat është 250 euro, mbrojtësit e të drejtave të punëtorëve kërkojnë që kjo shumë të rritet edhe për 100 euro. Së fundmi sindikalistët kanë vendosur që Qeverisë së re t’i adresojnë ...

Burjani: LDK ka frikë ndaj Albin Kurtit si kryeministër për disa çështje
Njohësi i çështjeve politike, Blerim Burjani, ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend dhe kohën e formimit të institucioneve. Burjani në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë se partia e parë që ka dalë në ...
Telegrafi | 06-Nov-2019 20:37
Njohësi i çështjeve politike, Blerim Burjani, ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend dhe kohën e formimit të institucioneve. Burjani në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë se partia e parë që ka dalë në ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved