ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/11/2019 00:37

PD: Nuk ka rritje të pagave, buxheti nuk rrit as pensionet

PD: Nuk ka rritje të pagave, buxheti nuk rrit as pensionet
Në analizën e demokratëve, projektbuxheti i vitit 2020 është i pamëshirshëm me qytetarët e ndershëm dhe favorizues për atë kategori që Partia Demokratike i etiketon si oligarkët.
Top Channel | 08-Nov-2019 16:18
Në analizën e demokratëve, projektbuxheti i vitit 2020 është i pamëshirshëm me qytetarët e ndershëm dhe favorizues për atë kategori që Partia Demokratike i etiketon si oligarkët.

Buxheti 2020, Teliti: S’ka rritje pagash dhe pensionesh
mapo.al Partia Demokratike e quan buxhetin e shtetit për vitin 2020 si buxhetin e oligarkëve dhe jo të qytetarëve. Drejtori i Kabinetit të PD, Dorian Teliti u shpreh gjatë një konference për shtyp se buxheti i vitit të ...
Mapo | 08-Nov-2019 15:51
mapo.al Partia Demokratike e quan buxhetin e shtetit për vitin 2020 si buxhetin e oligarkëve dhe jo të qytetarëve. Drejtori i Kabinetit të PD, Dorian Teliti u shpreh gjatë një konference për shtyp se buxheti i vitit të ...

Partia Demokratike: Projektbuxheti i vitit 2020 i qeverisë favorizon oligarkët dhe jo qytetarët
Sipas tij projektbuxheti reflekton edhe rënie edhe në investimet publike. MEDIAL.mk
Medial | 08-Nov-2019 16:33
Sipas tij projektbuxheti reflekton edhe rënie edhe në investimet publike. MEDIAL.mk

Partia Demokratike: Projektbuxheti i vitit 2020 i qeverisë favorizon oligarkët dhe jo qytetarët
Partia Demokratike pretendon se projektbuxheti i vitit 2020 i qeverisë është favorizues për atë kategori që ajo e konsideron si “oligarkë” dhe aspak social për qytetarët. Dorian Teliti, drejtor i Kabinetit në PD, në një ...
RTSH | 08-Nov-2019 16:24
Partia Demokratike pretendon se projektbuxheti i vitit 2020 i qeverisë është favorizues për atë kategori që ajo e konsideron si “oligarkë” dhe aspak social për qytetarët. Dorian Teliti, drejtor i Kabinetit në PD, në një ...

“Do pasurohen më shumë oligarkët e Ramës” PD: Buxheti 2020 nuk ka rritje pagash e pensionesh
TIRANË Partia Demokratike përmes drejtorit të kabinetit Dorian Telitit ka reaguar për buxhetin e vitit 2020. Ai thekson se ky buxhet nuk parashikon rritje pagash e pensionesh, por vetëm rritje të PPP-ve duke pasuruar ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 15:43
TIRANË Partia Demokratike përmes drejtorit të kabinetit Dorian Telitit ka reaguar për buxhetin e vitit 2020. Ai thekson se ky buxhet nuk parashikon rritje pagash e pensionesh, por vetëm rritje të PPP-ve duke pasuruar ...

PD: Buxheti 2020 nuk ka rritje pagash e pensionesh
TIRANË Partia Demokratike përmes drejtorit të kabinetit Dorian Telitit ka reaguar për buxhetin e vitit 2020. Ai thekson se ky buxhet nuk parashikon rritje pagash e pensionesh, por vetëm rritje të PPP-ve duke pasuruar ...
Lajmi i Fundit | 08-Nov-2019 15:50
TIRANË Partia Demokratike përmes drejtorit të kabinetit Dorian Telitit ka reaguar për buxhetin e vitit 2020. Ai thekson se ky buxhet nuk parashikon rritje pagash e pensionesh, por vetëm rritje të PPP-ve duke pasuruar ...

“Do pasurohen më shumë oligarkët e Ramës” PD: Buxheti 2020 nuk ka rritje pagash e pensionesh
Partia Demokratike përmes drejtorit të kabinetit Dorian Telitit ka reaguar për buxhetin e vitit 2020. Ai thekson se ky buxhet nuk parashikon rritje pagash e pensionesh, por vetëm rritje të PPP-vë duke pasuruar akoma ...
Medial | 08-Nov-2019 15:43
Partia Demokratike përmes drejtorit të kabinetit Dorian Telitit ka reaguar për buxhetin e vitit 2020. Ai thekson se ky buxhet nuk parashikon rritje pagash e pensionesh, por vetëm rritje të PPP-vë duke pasuruar akoma ...

Basha në gjyq, PD nuk i ndal sulmet për projekt-buxhetin e 2020-s: Favorizues për oligarkët (Reagimi i plotë)
Postuar: 08/11/2019 - 15:30 Partia Demokratike i ka reaguar sërish me anë të një deklarate zyrtare për projektbuxhetin e vitit 2020 duke e quajtur të pamëshirshëm me qytetarët e ndershëm dhe favorizues për oligarkët. ...
Sot.Al | 08-Nov-2019 15:32
Postuar: 08/11/2019 - 15:30 Partia Demokratike i ka reaguar sërish me anë të një deklarate zyrtare për projektbuxhetin e vitit 2020 duke e quajtur të pamëshirshëm me qytetarët e ndershëm dhe favorizues për oligarkët. ...

Teliti akuza për buxhetin 2020: Pasuron më shumë oligarkët dhe klientët e Ramës
“Buxheti 2020 i qeverisë së Edi Ramës nuk është buxheti që rrit mirëqenien e qytetarëve, por është buxheti që pasuron akoma më shumë oligarkët dhe klientët e qeverisë së Edi Rama”, kështu u shpreh nga selia blu, Dorian ...
ABCNews | 08-Nov-2019 14:30
“Buxheti 2020 i qeverisë së Edi Ramës nuk është buxheti që rrit mirëqenien e qytetarëve, por është buxheti që pasuron akoma më shumë oligarkët dhe klientët e qeverisë së Edi Rama”, kështu u shpreh nga selia blu, Dorian ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved