ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/11/2019 22:55

Dikur ‘mushkëria’ e Vlorës, sot pylli i Sodës kthehet në vend grumbullim mbeturinash

Dikur ‘mushkëria’ e Vlorës, sot pylli i Sodës kthehet në vend grumbullim mbeturinash
Prej shumë kohësh i cilësuar si “mushkëria” e qytetit të Vlorës, Pylli i Sodës, i kthyer në vend grumbullim mbeturinash, tashmë mund të quhet edhe një varrezë makinash. Në të përveçse mbeturinave, mbetjeve inerte, mund ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 14:26
Prej shumë kohësh i cilësuar si “mushkëria” e qytetit të Vlorës, Pylli i Sodës, i kthyer në vend grumbullim mbeturinash, tashmë mund të quhet edhe një varrezë makinash. Në të përveçse mbeturinave, mbetjeve inerte, mund ...

Adelina Tahiri në zi, këngëtarja humb personin e dashur (Foto)
TIRANE Adelina Tahiri është një nga këngëtaret më të dashura për publikun. Dita e djeshme ka qenë një ditë mjaft e vështirë për të pasi këngëtarja ka humbur një person shumë të dashur. Bëhet fjalë për gjyshen e saj, të ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 12:04
TIRANE Adelina Tahiri është një nga këngëtaret më të dashura për publikun. Dita e djeshme ka qenë një ditë mjaft e vështirë për të pasi këngëtarja ka humbur një person shumë të dashur. Bëhet fjalë për gjyshen e saj, të ...

Mediat rozë aluduan për një histori të re dashurie, shpërthen Stresi Foto)
TIRANE Mbrëmjen e mërkurës këngëtari i njohur Stresi publikoi në Instagram një video së bashku me një vajzë që kërcente në një klub nate. Dhe menjëherë pas kësaj mediat rozë shkruan se këngëtari pas ndarjes nga Keisi ka ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 11:20
TIRANE Mbrëmjen e mërkurës këngëtari i njohur Stresi publikoi në Instagram një video së bashku me një vajzë që kërcente në një klub nate. Dhe menjëherë pas kësaj mediat rozë shkruan se këngëtari pas ndarjes nga Keisi ka ...

“Komani dhe Fierza në nivele normale”, Prefekti i Shkodrës: S’ka probleme nga reshjet, kemi marrë masat
“Nuk ka probleme nga reshjet! Dje kishim probleme në rrugën e Dukagjinit, sot është normal pas ndërhyrjeve! Shkarkimet janë në rrjedhë normale”. Kështu deklaron prefekti i Shkodrës Çesk Millja në një prononcim për ...
BalkanWeb | 07-Nov-2019 10:32
“Nuk ka probleme nga reshjet! Dje kishim probleme në rrugën e Dukagjinit, sot është normal pas ndërhyrjeve! Shkarkimet janë në rrjedhë normale”. Kështu deklaron prefekti i Shkodrës Çesk Millja në një prononcim për ...

Pamjet e gjendje së mjerueshme të pyllit shqiptar, Soda kthehet në ‘varrezë’ makinash dhe plehrash
Katastrofë mjedisore në pyllin e Sodës në Vlorë. I cilësuar si “mushkëria” e qytetit ky pyll është kthyer në vend grumbullim mbeturinash. Por ndotja e vazhdueshme tashmë e ka kthyer pyllin edhe në një varrezë makinash. ...
Gazeta Express | 08-Nov-2019 19:27
Katastrofë mjedisore në pyllin e Sodës në Vlorë. I cilësuar si “mushkëria” e qytetit ky pyll është kthyer në vend grumbullim mbeturinash. Por ndotja e vazhdueshme tashmë e ka kthyer pyllin edhe në një varrezë makinash. ...

“Dosje hetimore në makinën ku udhëtonte dhe ‘Rrumi’”, ish-ministri për prokurorin Ndoj: Nuk mjafton Vettingu
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani përmes një postimi në ‘Facebook’ ka ironizuar lajmet mbi atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoj. Ky i fundit mbeti i plagosur më 1 nëntor teksa mjeti i tij u sulmua në mbikalimin e ...
BalkanWeb | 07-Nov-2019 07:47
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani përmes një postimi në ‘Facebook’ ka ironizuar lajmet mbi atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoj. Ky i fundit mbeti i plagosur më 1 nëntor teksa mjeti i tij u sulmua në mbikalimin e ...

SHBA, OKB: Çështjet menaxheriale të kreut të UNRWA-s duhet të shqyrtohen
Një hetim i brendshëm fillestar i Kombeve të Bashkuara zbuloi se kreu i agjencisë së OKB-së për refugjatët palestinezë, nuk ka shpërdoruar fonde, por ka pasur probleme menaxhimi që duhen shqyrtuar, deklaron OKB në një ...
BalkanWeb | 07-Nov-2019 05:02
Një hetim i brendshëm fillestar i Kombeve të Bashkuara zbuloi se kreu i agjencisë së OKB-së për refugjatët palestinezë, nuk ka shpërdoruar fonde, por ka pasur probleme menaxhimi që duhen shqyrtuar, deklaron OKB në një ...

“Dosje hetimore në makinën ku udhëtonte dhe ‘Rrumi’”, ish-ministri për prokurorin Ndoj: Nuk mjafton Vettingu
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani përmes një postimi në ‘Facebook’ ka ironizuar lajmet mbi atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoj. Ky i fundit mbeti i plagosur më 1 nëntor teksa mjeti i tij u sulmua në mbikalimin e ...
Medial | 07-Nov-2019 08:01
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani përmes një postimi në ‘Facebook’ ka ironizuar lajmet mbi atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoj. Ky i fundit mbeti i plagosur më 1 nëntor teksa mjeti i tij u sulmua në mbikalimin e ...

Blolivi, OAS zotohet të kontrollojë rezultatet e zgjedhjeve presidenciale
Organizata e Shteteve Amerikane (OAS), u zotua të vazhdojë kontrollin e rezultateve të zgjedhjeve presidenciale të Bolivisë, pavarësisht akuzave se ishte gati të konfirmonte fitoren e presidentit Evo Morales, fitore ...
BalkanWeb | 07-Nov-2019 00:22
Organizata e Shteteve Amerikane (OAS), u zotua të vazhdojë kontrollin e rezultateve të zgjedhjeve presidenciale të Bolivisë, pavarësisht akuzave se ishte gati të konfirmonte fitoren e presidentit Evo Morales, fitore ...

“Normalisht është Stresi”, edhe pas ndarjes Kejsi përmend reperin shqiptar
TIRANE Stresi dhe Keisi gjithmonë kanë qenë një nga çiftet më të komentuar në rrjet, për shkak të ndarjeve dhe rikthimeve të shpeshta, të cilat kanë tërhequr herë pas here vëmendjen e publikut. Ndonëse u përfolën se ...
BalkanWeb | 06-Nov-2019 21:10
TIRANE Stresi dhe Keisi gjithmonë kanë qenë një nga çiftet më të komentuar në rrjet, për shkak të ndarjeve dhe rikthimeve të shpeshta, të cilat kanë tërhequr herë pas here vëmendjen e publikut. Ndonëse u përfolën se ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved