ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 00:16

5 arsye pse është më mirë ta pastroni shtëpinë më rrallë

5 arsye pse është më mirë ta pastroni shtëpinë më rrallë
Sipas statistikave, 94% e njerëzve në botë besojnë se është shumë e rëndësishme të ruani pastërtinë në shtëpinë tuaj. Banorët e Rusisë janë ata që i kushtojnë më shumë kohë këtij aktiviteti.
Top Channel | 08-Nov-2019 19:12
Sipas statistikave, 94% e njerëzve në botë besojnë se është shumë e rëndësishme të ruani pastërtinë në shtëpinë tuaj. Banorët e Rusisë janë ata që i kushtojnë më shumë kohë këtij aktiviteti.

Shenjat që tregojnë se një restorant nuk do t’ia dijë për klientët e tij
Restoranti nuk do te kishte “jetuar” kaq gjate nese stafi i tyre nuk do te ishte vertet mikprites. Jo te gjithe pronaret e restoranteve jane te vemendshem ndaj klienteve te tyre. Ndonjehere, edhe nje dreke apo darke ...
ikub.al | 08-Nov-2019 14:30
Restoranti nuk do te kishte “jetuar” kaq gjate nese stafi i tyre nuk do te ishte vertet mikprites. Jo te gjithe pronaret e restoranteve jane te vemendshem ndaj klienteve te tyre. Ndonjehere, edhe nje dreke apo darke ...

Nëse i dashuri yt bën këto 5 gjëra, mos u mendo më, merre këtë veprim
Njeriu perfekt nuk ekziston, por edhe sikur të ekzistonte ti ndoshta nuk do ta doje. Ne dashurohemi me njerëzit që janë një paketë virtytesh dhe defektesh, disa nga të cilat edhe i anashkalojmë për hir të dashurisë. ...
Portalb | 08-Nov-2019 19:39
Njeriu perfekt nuk ekziston, por edhe sikur të ekzistonte ti ndoshta nuk do ta doje. Ne dashurohemi me njerëzit që janë një paketë virtytesh dhe defektesh, disa nga të cilat edhe i anashkalojmë për hir të dashurisë. ...

Vedat Muriqi shënoi përsëri (VIDEO)
Vedat Muriqi sapo ka shënuar gol për Fenerbahçen. Në ndeshjen ndaj Kasimpasha, Muriqi ka shënuar gol në minutën e 6-të. Goli erdhi pas penalltisë së fituar nga Tosun. Ishte ky goli i gjashtë sezonal për sulmuesin e ...
Portalb | 08-Nov-2019 19:28
Vedat Muriqi sapo ka shënuar gol për Fenerbahçen. Në ndeshjen ndaj Kasimpasha, Muriqi ka shënuar gol në minutën e 6-të. Goli erdhi pas penalltisë së fituar nga Tosun. Ishte ky goli i gjashtë sezonal për sulmuesin e ...

9 shenjat që tregojnë se një restorant nuk i intereson për klientët e tij
Restoranti më i vjetër në botë, i quajtur Sobrino de Botín, ndodhet në Madrid. Në vitin 2025, do të ketë 300-vjetorin e themelimit. Restoranti nuk do të kishte “jetuar” kaq gjatë nëse stafi i tyre nuk do të ishte ...
Portalb | 08-Nov-2019 19:19
Restoranti më i vjetër në botë, i quajtur Sobrino de Botín, ndodhet në Madrid. Në vitin 2025, do të ketë 300-vjetorin e themelimit. Restoranti nuk do të kishte “jetuar” kaq gjatë nëse stafi i tyre nuk do të ishte ...

Humb 79 kg vetëm për një arsye
Romar Lyle gjithmonë dëshironte të bëhej polic. Por gjithashtu e dinte se nuk mund ta realizonte ëndrrën e tij nëse nuk bënte disa ndryshime në jetë, transmeton Koha.net “Kam marrë diplomë në ekspertizën mjeko-ligjore ...
Portalb | 08-Nov-2019 19:05
Romar Lyle gjithmonë dëshironte të bëhej polic. Por gjithashtu e dinte se nuk mund ta realizonte ëndrrën e tij nëse nuk bënte disa ndryshime në jetë, transmeton Koha.net “Kam marrë diplomë në ekspertizën mjeko-ligjore ...

Ja pse është më mirë ta pastroni shtëpinë më rrallë
Por duke iu referuar shume kerkimeve shkencore ne po ju japim nje lajm te mire: Keshillohet te perjashtoni disa punet e shtepise nga lista e gjerave qe duhet te behen çdo jave. Ështe e demshme per te hekurosur disa ...
ikub.al | 07-Nov-2019 19:02
Por duke iu referuar shume kerkimeve shkencore ne po ju japim nje lajm te mire: Keshillohet te perjashtoni disa punet e shtepise nga lista e gjerave qe duhet te behen çdo jave. Ështe e demshme per te hekurosur disa ...

Pas Ramiz Ladrovcit, edhe një i ftuar nga Gjykata Speciale
Selim Krasniqi ish-pjesëtar i UÇK-së është i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale, transmeton Koha.net Këtë e ka bërë të ditur vetë ai, përmes një postimi në Facebook. Selimi ka shkruar se vendimi i është komunikuar ...
Portalb | 08-Nov-2019 18:44
Selim Krasniqi ish-pjesëtar i UÇK-së është i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale, transmeton Koha.net Këtë e ka bërë të ditur vetë ai, përmes një postimi në Facebook. Selimi ka shkruar se vendimi i është komunikuar ...

Disa këshilla si të lini një përshtypje të mirë tek vjehrra në takimin tuaj të parë
Jeni fejuar kohët e fundit? Urime! A ndiheni nervoz që do të takoni vjehrrën dhe vjehrrin? Mos u shqetësoni. Shumica e njerëzve shqetësohen për këtë takim të parë me familjen e partnerit. Ne do t’ju japim disa këshilla ...
Portalb | 08-Nov-2019 18:27
Jeni fejuar kohët e fundit? Urime! A ndiheni nervoz që do të takoni vjehrrën dhe vjehrrin? Mos u shqetësoni. Shumica e njerëzve shqetësohen për këtë takim të parë me familjen e partnerit. Ne do t’ju japim disa këshilla ...

Ndiheni të trishtuar në ditët me shi? Shkenca tregon shkakun pse ndodh kjo
Trupi juaj mund të reagojë ndaj motit në mënyra të ndryshme, në varësi të personit dhe personalitetit tuaj. Skenë: Keni takime të rëndësishme gjatë gjithë ditës dhe duhet të lëvizni sa në një vend në tjetrin. Jashtë bie ...
Lexo | 08-Nov-2019 18:16
Trupi juaj mund të reagojë ndaj motit në mënyra të ndryshme, në varësi të personit dhe personalitetit tuaj. Skenë: Keni takime të rëndësishme gjatë gjithë ditës dhe duhet të lëvizni sa në një vend në tjetrin. Jashtë bie ...

Palmer theksoi se SHBA mbështet iniciativa si “Shengeni Ballkanik”
Metju Palmer, sekretari amerikan për Ballkanin Perëndimor, sot në Davos publikisht deklaroi se SHBA mbështet iniciativat si “Shengeni Ballkanik”, transmeton Portalb.mk. “Ky ka qenë themeli për angazhimin amerikan në ...
Portalb | 08-Nov-2019 18:14
Metju Palmer, sekretari amerikan për Ballkanin Perëndimor, sot në Davos publikisht deklaroi se SHBA mbështet iniciativat si “Shengeni Ballkanik”, transmeton Portalb.mk. “Ky ka qenë themeli për angazhimin amerikan në ...

5 mënyra për të lënë punën dhe shqetësimet e saj pas
Të gjithë e dimë se të balancosh punën dhe jetën është gjë shumë e vështirë. Fakti që është e vështirë, nuk do të thotë se është e pamundur. E rëndësishme është të jeni të vendosur dhe të përkushtuar, transmeton Revista ...
Portalb | 08-Nov-2019 17:57
Të gjithë e dimë se të balancosh punën dhe jetën është gjë shumë e vështirë. Fakti që është e vështirë, nuk do të thotë se është e pamundur. E rëndësishme është të jeni të vendosur dhe të përkushtuar, transmeton Revista ...

Turqia thotë se do t’i kthejë xhihadistët e huaj në vendet e tyre
Turqia do të fillojë, nga java e ardhshme, t’i kthejë xhihadistët e huaj nëpër vendet e tyre, tha të premten ministri i Brendshëm turk, Suleyman Soylu. “Ju njoftojmë se do t’i kthejmë. Do të fillojmë ta bëjmë këtë nga e ...
Portalb | 08-Nov-2019 16:04
Turqia do të fillojë, nga java e ardhshme, t’i kthejë xhihadistët e huaj nëpër vendet e tyre, tha të premten ministri i Brendshëm turk, Suleyman Soylu. “Ju njoftojmë se do t’i kthejmë. Do të fillojmë ta bëjmë këtë nga e ...

Jeta nuk është për…
Jeta nuk është për ta gjetur veten. Jeta është për ta krijuar veten. George Bernard Shaw Download Nulled WordPress Themes Download Premium WordPress Themes Free Premium WordPress Themes Download Free Download WordPress ...
Portalb | 08-Nov-2019 15:22
Jeta nuk është për ta gjetur veten. Jeta është për ta krijuar veten. George Bernard Shaw Download Nulled WordPress Themes Download Premium WordPress Themes Free Premium WordPress Themes Download Free Download WordPress ...

Këto janë 5 kompanitë më të suksesshme në RMV, sipas OEMVP-së (VIDEO)
Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore sot shpalli TOP 100 kompanitë më të suksesshme gjatë vitit të kaluar në Maqedoninë e Veriut. Ky manifestim është shndërruar në traditë dhe për të nëntën herë bën përzgjedhjen ...
Portalb | 08-Nov-2019 14:16
Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore sot shpalli TOP 100 kompanitë më të suksesshme gjatë vitit të kaluar në Maqedoninë e Veriut. Ky manifestim është shndërruar në traditë dhe për të nëntën herë bën përzgjedhjen ...

Pesë arsye PSE duhet të hash gjithmonë para se të flesh
Të gjithë ata që mendojnë se eliminimi i darkës është një zgjidhje e mirë për të rënë nga pesha, gabohen. Sa herë që ke provuar të flesh me stomakun bosh, ke vënë re që nuk ke bërë gjumë të qetë, shruan Class. Sipas ...
Portalb | 08-Nov-2019 13:13
Të gjithë ata që mendojnë se eliminimi i darkës është një zgjidhje e mirë për të rënë nga pesha, gabohen. Sa herë që ke provuar të flesh me stomakun bosh, ke vënë re që nuk ke bërë gjumë të qetë, shruan Class. Sipas ...

4 ndryshimet që i ndodhin trupit tuaj nëse konsumoni çdo ditë bajame
Konsumimi i bajameve mund të shpëtojë jetën tuaj. Në një studim, Shoqata Amerikane e Zemrës zbuloi se konsumimi i ulët i tyre rrit shanset për zhvillimin e sëmundjeve kardiovaskulare. Bajamet jo vetëm janë të shijshme, ...
Portalb | 08-Nov-2019 12:55
Konsumimi i bajameve mund të shpëtojë jetën tuaj. Në një studim, Shoqata Amerikane e Zemrës zbuloi se konsumimi i ulët i tyre rrit shanset për zhvillimin e sëmundjeve kardiovaskulare. Bajamet jo vetëm janë të shijshme, ...

Zbuloni pse nuk duhet ta lini kurrë bukën mbi banak, rrezikoni të…
Disa njerëz e lënë bukën në banakun e kuzhinës, apo në dollap, por kjo nuk është mënyra më e shëndetëshme. Përkundrazi, bukën duhet ta ruani bukën në frigorifer. Kjo sepse ju do ta ruani bukën çdo herë të freskët. Por ...
Lexo | 08-Nov-2019 12:41
Disa njerëz e lënë bukën në banakun e kuzhinës, apo në dollap, por kjo nuk është mënyra më e shëndetëshme. Përkundrazi, bukën duhet ta ruani bukën në frigorifer. Kjo sepse ju do ta ruani bukën çdo herë të freskët. Por ...

Ujë i nxehtë apo i ftohtë për larjen e dhëmbëve?
Larja e dhëmbëve është një pjesë shumë e rëndësishme e higjienës së përditshme. Nëse nuk i lan dhëmbët shpesh gjatë ditës (ose aq sa duhet), atëherë ata do të të shkatërrohen shumë shpejt, shkruan Class. Por kur është ...
Portalb | 08-Nov-2019 12:41
Larja e dhëmbëve është një pjesë shumë e rëndësishme e higjienës së përditshme. Nëse nuk i lan dhëmbët shpesh gjatë ditës (ose aq sa duhet), atëherë ata do të të shkatërrohen shumë shpejt, shkruan Class. Por kur është ...

Kjo është arsyeja përse duhet ta vendosni bukën në frigoriger
Lënia e bukës në banak ose dollap në kuzhinë nuk është një gjë e shëndetshme. Përkundrazi, disa rekomandojnë që buka duhet të ruhet në frigorifer. Kjo, me arsyetimin që të ruhet freskia e saj. Një nga arsyet më të ...
EkonomiaOnline | 08-Nov-2019 12:35
Lënia e bukës në banak ose dollap në kuzhinë nuk është një gjë e shëndetshme. Përkundrazi, disa rekomandojnë që buka duhet të ruhet në frigorifer. Kjo, me arsyetimin që të ruhet freskia e saj. Një nga arsyet më të ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved