ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/04/2020 04:00

Magjia e poezive të Rumit rikthen në skenë aktorët Ndriçim Xhepa dhe Luiza Xhuvani

Magjia e poezive të Rumit rikthen në skenë aktorët Ndriçim Xhepa dhe Luiza Xhuvani
Poeti Persian Rumi, bashkon sërish në skenë aktorët Luiza Xhuvani dhe Ndriçim Xhepa. Producenti dhe aktori i mbremjes poetike Kristian Koroveshi thotë se magjia e dashurisë nuk njeh kohë dhe moshë. Drita dhe dhimbja ...
ABCNews | 08-Nov-2019 16:23
Poeti Persian Rumi, bashkon sërish në skenë aktorët Luiza Xhuvani dhe Ndriçim Xhepa. Producenti dhe aktori i mbremjes poetike Kristian Koroveshi thotë se magjia e dashurisë nuk njeh kohë dhe moshë. Drita dhe dhimbja ...

Luiza Xhuvani rikthehet në skenë
Luiza Xhuvani është ringjitur sërish në skenë e ka dalë përpara publikut artdashës, vetëm pak javë pasi humbi bashkëshortin e saj, regjisorin Gjergj Xhuvani. Ishte shfaqja poetike “Mbrëmë i përshpërita një ylli”, e ...
Lapsi | 08-Nov-2019 15:32
Luiza Xhuvani është ringjitur sërish në skenë e ka dalë përpara publikut artdashës, vetëm pak javë pasi humbi bashkëshortin e saj, regjisorin Gjergj Xhuvani. Ishte shfaqja poetike “Mbrëmë i përshpërita një ylli”, e ...

Luiza Xhuvani ngjitet në skenë për herë të parë; emocionon një publik të tërë
Aktorja e njohur Luiza Xhuvani është ringjitur sërish në skenë e ka dalë përpara publikut artdashës, vetëm pak javë pasi humbi bashkëshortin e saj, regjisorin Gjergj Xhuvani. Shfaqja poetike “Mbrëmë i përshpërita një ...
Bordo | 08-Nov-2019 14:25
Aktorja e njohur Luiza Xhuvani është ringjitur sërish në skenë e ka dalë përpara publikut artdashës, vetëm pak javë pasi humbi bashkëshortin e saj, regjisorin Gjergj Xhuvani. Shfaqja poetike “Mbrëmë i përshpërita një ...

“Mbrëmë i pëshpërita një ylli”, Ndriçim Xhepa e Luiza Xhuvani risjellin poezitë e Rumit
“Mbrëmë i pëshpërita nje ylli”, ketë emër mbajti nata e poemës dramatike, e cila solli per publikun poezitë e famshme persiane nga filozofi dhe poeti i njohur Rumi. Lirika e dashurisë se tij, u rijetezua ne skene nga ...
VizionPlus | 08-Nov-2019 11:46
“Mbrëmë i pëshpërita nje ylli”, ketë emër mbajti nata e poemës dramatike, e cila solli per publikun poezitë e famshme persiane nga filozofi dhe poeti i njohur Rumi. Lirika e dashurisë se tij, u rijetezua ne skene nga ...

Rikthimi në skenë pas humbjes së bashkëshortit, Luiza Xhuvani e Ndriçim Xhepa me poezi, aktori: Për një hapje shpirtërore
Ndërsa jashtë gëlon trafiku i rënduar i fjalëve e i shpirtrave të trazuar, që bëhen pjesë e konfliktit e kërkojnë t’i shpëtojnë atij, Qendra Kulturore e Katedrales Ortodokse kthehet në një vatër të ngrohtë, ku dashuria ...
Dritare | 08-Nov-2019 12:35
Ndërsa jashtë gëlon trafiku i rënduar i fjalëve e i shpirtrave të trazuar, që bëhen pjesë e konfliktit e kërkojnë t’i shpëtojnë atij, Qendra Kulturore e Katedrales Ortodokse kthehet në një vatër të ngrohtë, ku dashuria ...

“Për një dashuri që ikën…” , e madhja Luiza Xhuvani u ngjit në skenë pasi humbi bashkëshortin, flet regjisori: Njeriu më i rrallë që kam njohur në jetën time. Kisha frikë se s’do vinte (Tregon ç’do bënte nëse ndodhte kjo)
Postuar: 07/11/2019 - 15:03 Ata bëhen bashkë, jo për film, as për drama të tejzgjatura, por për poezinë. “Mbrëmë i përshpërita një ylli” është shfaqja poetike që do të vijë sonte në mbrëmje në Qendrën Kulturore të ...
Sot.Al | 07-Nov-2019 15:05
Postuar: 07/11/2019 - 15:03 Ata bëhen bashkë, jo për film, as për drama të tejzgjatura, por për poezinë. “Mbrëmë i përshpërita një ylli” është shfaqja poetike që do të vijë sonte në mbrëmje në Qendrën Kulturore të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved