ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/11/2019 23:26

“Rritja ekonomike 4,1%,” Denaj prezanton pr/buxhetin 2020: Hapim 35 mijë vendeve të reja pune

“Rritja ekonomike 4,1%,” Denaj prezanton pr/buxhetin 2020: Hapim 35 mijë vendeve të reja pune
Projektbuxheti i vitit 2020 do të mbështesë reformat e ndërmarra nga qeveria që promovojnë rritjen ekonomike, punësimin, përmirësimin e cilësisë së shërbimeve ndaj qytetarit dhe procesin e integrimit. Ministrja e ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 15:37
Projektbuxheti i vitit 2020 do të mbështesë reformat e ndërmarra nga qeveria që promovojnë rritjen ekonomike, punësimin, përmirësimin e cilësisë së shërbimeve ndaj qytetarit dhe procesin e integrimit. Ministrja e ...

Në 2020-n taksat nuk ndryshojnë! Rritja ekonomike parashikohet në 4.1 përqind
Të ardhurat në buxhetin e vitit të ardhshëm programohen 502 miliardë lekë ose 6.2 përqind më shumë se këtë vit, ndërkohë që taksat nuk ndryshojnë.
Top Channel | 08-Nov-2019 15:21
Të ardhurat në buxhetin e vitit të ardhshëm programohen 502 miliardë lekë ose 6.2 përqind më shumë se këtë vit, ndërkohë që taksat nuk ndryshojnë.

Denaj prezanton buxhetin 2020 në Kuvend, asnjë investim i ri, s’ka rritje pagash dhe pensionesh
Qeveria prezantoi në Kuvend buxhetin për vitin e ardhshëm. Ministrja Anila Denaj shpjegoi se paratë do të përdoren për të vijuar programet e mëdha infrastukturore që janë në proces, por nuk përmendi invesime të reja, e ...
ABCNews | 08-Nov-2019 18:03
Qeveria prezantoi në Kuvend buxhetin për vitin e ardhshëm. Ministrja Anila Denaj shpjegoi se paratë do të përdoren për të vijuar programet e mëdha infrastukturore që janë në proces, por nuk përmendi invesime të reja, e ...

Prezantohet buxheti 2020, synohet të hapen 35 mijë vende pune
Pas rishikimit në rënie që i bëri rritjes ekonomike për këtë vit, qeveria parashikon se vitin tjetër ekonomia do të zgjerohet me 4.1%. Anila Denaj teksa prezantoi buxhetin në konferencën e kryetarëve u shpreh optimiste ...
VizionPlus | 08-Nov-2019 13:40
Pas rishikimit në rënie që i bëri rritjes ekonomike për këtë vit, qeveria parashikon se vitin tjetër ekonomia do të zgjerohet me 4.1%. Anila Denaj teksa prezantoi buxhetin në konferencën e kryetarëve u shpreh optimiste ...

Denaj prezanton projekt-buxhetin e vitit 2020: Rritja ekonomike parashikohet 4%, ulim borxhin dhe papunësinë
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj ka prezantuar projekt-buxhetin e vitit 2020, që sipas saj parashikon një rritje ekonomike prej 4%. Ministrja Denaj ka bërë parashikime optimiste për uljen e papunësisë ...
ABCNews | 08-Nov-2019 14:35
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj ka prezantuar projekt-buxhetin e vitit 2020, që sipas saj parashikon një rritje ekonomike prej 4%. Ministrja Denaj ka bërë parashikime optimiste për uljen e papunësisë ...

Prezantohet Buxheti 2020 për Shqipërinë, synohet të hapen 35 mijë vende pune
Pas rishikimit në rënie që i bëri rritjes ekonomike për këtë vit, Qeveria e Shqipërisë parashikon se vitin tjetër ekonomia do të zgjerohet me 4.1%. Anila Denaj teksa prezantoi buxhetin në konferencën e kryetarëve u ...
EkonomiaOnline | 08-Nov-2019 14:35
Pas rishikimit në rënie që i bëri rritjes ekonomike për këtë vit, Qeveria e Shqipërisë parashikon se vitin tjetër ekonomia do të zgjerohet me 4.1%. Anila Denaj teksa prezantoi buxhetin në konferencën e kryetarëve u ...

Rreziqet që i “kanosen” buxhetit – Rritja ekonomike nën parashikime dhe rivlerësimi i banesave
Pavarësisht parashikimeve të qeverisë për rritje të të ardhurave tatimore, në relacionin e projektbuxhetit 2020 listohen edhe rreziqet e mundshme të këtyre objektivave. Sipas relacionit, projeksioni i të ardhurave për ...
ScanTv | 08-Nov-2019 13:25
Pavarësisht parashikimeve të qeverisë për rritje të të ardhurave tatimore, në relacionin e projektbuxhetit 2020 listohen edhe rreziqet e mundshme të këtyre objektivave. Sipas relacionit, projeksioni i të ardhurave për ...

Kush ia bëri “gropën” buxhetit? Shifrat/ Sa ndikoi te të ardhurat kursi i këmbimit e prodhimi i energjisë! Pritshmëritë për këto 2 muaj
Gjatë këtij viti, disa zëra të buxhetit po përballen me mosrealizime. Kjo çështje u adresua edhe në prezantimin e projektbuxhetit 2020 nga ministrja e Financave Anila Denaj. Kush ndikoi negativisht këtë 9 mujor? Shkaqet ...
ScanTv | 08-Nov-2019 12:48
Gjatë këtij viti, disa zëra të buxhetit po përballen me mosrealizime. Kjo çështje u adresua edhe në prezantimin e projektbuxhetit 2020 nga ministrja e Financave Anila Denaj. Kush ndikoi negativisht këtë 9 mujor? Shkaqet ...

Buxheti 2020: Rriten fondet për drejtësinë dhe për universitetet, ulje për Emergjencat
Institucionet e zbatimit të ligjit – Prokuroria, Gjykatat, SHISH – do të marrin rritjen më të madhe në fondet buxhetore të 2020-ës, krahasuar me buxhetin e tyre në vitin në vazhdim. Në të njejtën kohë, rritje të ...
Gazeta Dita | 08-Nov-2019 12:43
Institucionet e zbatimit të ligjit – Prokuroria, Gjykatat, SHISH – do të marrin rritjen më të madhe në fondet buxhetore të 2020-ës, krahasuar me buxhetin e tyre në vitin në vazhdim. Në të njejtën kohë, rritje të ...

Denaj për buxhetin 2020: Fiskalizimi do të minojë informaliettin
Fiskalizimi do të minojë informalitetin në ekonomi tha sot ministrja e Financave, Anila Denaj gjatë raportimit për projktbuxhetin e vitit 2020 në konferencën e Kryetareve në Kuvendin e Shqipërisë. Denaj tha se gjatë ...
Monitor | 08-Nov-2019 12:13
Fiskalizimi do të minojë informalitetin në ekonomi tha sot ministrja e Financave, Anila Denaj gjatë raportimit për projktbuxhetin e vitit 2020 në konferencën e Kryetareve në Kuvendin e Shqipërisë. Denaj tha se gjatë ...

Nga rivlerësimi i banesave e ulja e tatifitimit për makinat te akciza e cigareve- Të gjitha ndryshimet e Paketës Fiskale 2020
Ministrja e Financave Anila Denaj ka prezantuar projektbuxhetin dhe paketën e re fiskale për vitin 2020. Pas prezantimit diskutimet do të kalojnë në komisione kuvendore e seancë plenare nen për nen dhe më pas do të ...
ScanTv | 08-Nov-2019 12:18
Ministrja e Financave Anila Denaj ka prezantuar projektbuxhetin dhe paketën e re fiskale për vitin 2020. Pas prezantimit diskutimet do të kalojnë në komisione kuvendore e seancë plenare nen për nen dhe më pas do të ...

Projekt-buxheti 2020, si do të ndahen paratë në 61 bashkitë e vendit. Kush merr më shumë e kush më pak
Në projektbuxhetin e vitit 2020, shuma e transfertës së pakushtëzuar për njësitë e pushtetit vendor në 18 miliardë lekë, nga 17.6 miliardë lekë që ishte në buxhetin e vitit 2019, pra rreth 400 milionë lekë më shumë ...
ScanTv | 08-Nov-2019 12:03
Në projektbuxhetin e vitit 2020, shuma e transfertës së pakushtëzuar për njësitë e pushtetit vendor në 18 miliardë lekë, nga 17.6 miliardë lekë që ishte në buxhetin e vitit 2019, pra rreth 400 milionë lekë më shumë ...

Projekt-buxheti 2020/ Ministrja Denaj: Më shumë rritje ekonomike, papunësia do bjerë në 10.6%
“Do të ketë më shumë rritje ekonomike dhe reforma të rëndësishme. Papunesia do bjerë në 10.6% në vitin 2020”. Këto ishin premtimet dhe angazhimet e Anila Denajt, ministre e Financave, gjatë prezantimit të ...
Top Channel | 08-Nov-2019 11:55
“Do të ketë më shumë rritje ekonomike dhe reforma të rëndësishme. Papunesia do bjerë në 10.6% në vitin 2020”. Këto ishin premtimet dhe angazhimet e Anila Denajt, ministre e Financave, gjatë prezantimit të ...

Denaj prezanton projektbuxhetin 2020 – Parashikohet rritje të ardhurash
Gjatë vitit të ardhshëm vendi nuk do të përballet me rritje taksash por do të ketë rritje të ardhurash. Kjo u deklarua nga ministrja e Financave Anila Denaj në prezantimin e projektbuxhetit të vitit 2020 para komisionit ...
ScanTv | 08-Nov-2019 11:55
Gjatë vitit të ardhshëm vendi nuk do të përballet me rritje taksash por do të ketë rritje të ardhurash. Kjo u deklarua nga ministrja e Financave Anila Denaj në prezantimin e projektbuxhetit të vitit 2020 para komisionit ...

Ministrja e Financave takim me kompanitë që operojnë në sektorin e call-center! Diskutohet për informalitetin dhe të drejtat e punonjësve
Në kuadër të takimeve me sektorë të ndryshëm të biznesit, Ministrja e Financave Anila Denaj sëbashku me Kryeinspektorin e Punës, pritën në takim përfaqësues të shoqërive që operojnë në sektorin e call-center “Diskutuam ...
ScanTv | 07-Nov-2019 16:48
Në kuadër të takimeve me sektorë të ndryshëm të biznesit, Ministrja e Financave Anila Denaj sëbashku me Kryeinspektorin e Punës, pritën në takim përfaqësues të shoqërive që operojnë në sektorin e call-center “Diskutuam ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved