ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/02/2020 06:19

Sa shpesh duhet ta ndërroni furçën e dhëmbëve?

Sa shpesh duhet ta ndërroni furçën e dhëmbëve?
Sipas një studimi të kryer së fundmi, furca e dhëmbëve përmban më shumë se 10 milionë baktere, duke përfshirë E. coli dhe staphylococcus. Ekzistojnë 100-200 lloje të baktereve që jetojnë në gojën tuaj dhe të gjitha ato ...
Mapo | 18-Jul-2017 19:22
Sipas një studimi të kryer së fundmi, furca e dhëmbëve përmban më shumë se 10 milionë baktere, duke përfshirë E. coli dhe staphylococcus. Ekzistojnë 100-200 lloje të baktereve që jetojnë në gojën tuaj dhe të gjitha ato ...

Sa shpesh duhet ta ndërroni brushën e dhëmbëve
Furçën tuaj të dhëmbëve duhet ta ndërroni çdo 2-3 muaj Sipas një studimi të kryer së fundmi, brusha e dhëmbëve përmban më shumë se 10 milionë baktere, duke përfshirë E. coli dhe staphylococcus. Ekzistojnë 100-200 lloje ...
TV21 | 17-Jul-2017 22:35
Furçën tuaj të dhëmbëve duhet ta ndërroni çdo 2-3 muaj Sipas një studimi të kryer së fundmi, brusha e dhëmbëve përmban më shumë se 10 milionë baktere, duke përfshirë E. coli dhe staphylococcus. Ekzistojnë 100-200 lloje ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved