ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2019 13:12

Ngërçi i Brexit, Johnson kërkon mbështetje për ujdinë e re

Ngërçi i Brexit, Johnson kërkon mbështetje për ujdinë e re
mapo.alm Boris Johnson u kërkon deputetëve britanikë të votojnë marrëveshjen e re për Brexit, e arritur me Bashkimin Europian ditën e enjte. Për kryeministrin, sigurimi i dritës jeshile do të jetë një sipërmarrje e ...
Mapo | 21-Oct-2019 18:10
mapo.alm Boris Johnson u kërkon deputetëve britanikë të votojnë marrëveshjen e re për Brexit, e arritur me Bashkimin Europian ditën e enjte. Për kryeministrin, sigurimi i dritës jeshile do të jetë një sipërmarrje e ...

Johnson i dërgon letër të panënshkruar BE-së për të kërkuar shtyrjen e Brexit-it
Kryeministri britanik Boris Johnson i dërgoi një letër të panënshkruar Bashkimit Evropian (BE) të shtunën në mbrëmje duke kërkuar shtyrjen e Brexit-it, i cili në është paraparë të ndodhë më 31 tetor. Letra iu dërgua ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 03:40
Kryeministri britanik Boris Johnson i dërgoi një letër të panënshkruar Bashkimit Evropian (BE) të shtunën në mbrëmje duke kërkuar shtyrjen e Brexit-it, i cili në është paraparë të ndodhë më 31 tetor. Letra iu dërgua ...

Britania në udhëkryq, Johnson kërkon votimin e BREXIT në parlament
Mbretëria e bashkuar po përjeton një gjendje kaosi të shkaktuar nga procedura e divorcit me BE. Kryeministri Boris Johnson po kërkon me ngulm votimin e marrëveshjes së re të dakordësuar pak ditë më parë me krerët e ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 13:53
Mbretëria e bashkuar po përjeton një gjendje kaosi të shkaktuar nga procedura e divorcit me BE. Kryeministri Boris Johnson po kërkon me ngulm votimin e marrëveshjes së re të dakordësuar pak ditë më parë me krerët e ...

E detyruan deputetët, Johnson i kërkon BE-së shtyrjen e Brexit-it
Kryeministri Boris Johnson i ka kërkuar Bashkimit Evropian, të vonojë Brexitin pasi parlamenti britanik shtyu një vendim për të mbështetur marrëveshjen e tij të divorcit nga BE-ja. Por zoti Johnson gjithashtu bëri të ...
GazetaTema | 20-Oct-2019 15:19
Kryeministri Boris Johnson i ka kërkuar Bashkimit Evropian, të vonojë Brexitin pasi parlamenti britanik shtyu një vendim për të mbështetur marrëveshjen e tij të divorcit nga BE-ja. Por zoti Johnson gjithashtu bëri të ...

Parlamenti britanik nuk lejon votë me “Po ose Jo” për marrëveshjen e Brexit
Boris Johnson ka dështuar në përpjekjen e tij për të sjellë marrëveshjen e tij të re për Brexit në parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar, për një votim të drejtpërdrejtë me “po ose jo”. Vendimi u mor nga kreu i ...
ABCNews | 21-Oct-2019 18:27
Boris Johnson ka dështuar në përpjekjen e tij për të sjellë marrëveshjen e tij të re për Brexit në parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar, për një votim të drejtpërdrejtë me “po ose jo”. Vendimi u mor nga kreu i ...

Kaosi i Brexit-it vazhdon
Ministri britanik i shtetit dhe i ngarkuar p?r Brexit-in Michael Gove insiston p?r afatin e daljes nga BE-ja m? 31 tetor. Qeveria britanike pas d?shtimit n? parlament i k?rkoi zyrtarisht BE-s? nj? shtyrje t? afatit. ...
Lapsi | 21-Oct-2019 10:41
Ministri britanik i shtetit dhe i ngarkuar p?r Brexit-in Michael Gove insiston p?r afatin e daljes nga BE-ja m? 31 tetor. Qeveria britanike pas d?shtimit n? parlament i k?rkoi zyrtarisht BE-s? nj? shtyrje t? afatit. ...

Refuzohet kërkesa e kryeministrit britanik për votim të marrëveshjes për Brexit
Kryetari i Dhomës së Komunëve, John Bercow, refuzoi të kalojë sërish në votim marrëveshjen e Brexit-itmes Londrës dhe Bashkimit Europian, duke shpjeguar se mocioni ishte shqyrtuar ditën e shtunë. “Mocioni nuk do të ...
Lexo | 21-Oct-2019 20:33
Kryetari i Dhomës së Komunëve, John Bercow, refuzoi të kalojë sërish në votim marrëveshjen e Brexit-itmes Londrës dhe Bashkimit Europian, duke shpjeguar se mocioni ishte shqyrtuar ditën e shtunë. “Mocioni nuk do të ...

Bllokohet votimi në Parlamentin britanik
Kryetari i Parlamentit britanik John Bercow bllokoi të hënën një votim të ri në Dhomën e Komuneve mbi Brexit-in, ndërlikimi më i fundit në përpjekjet e kryeministrit Boris Johnson për shkëputjen e vendit nga Bashkimi ...
Zeri Amerikes | 21-Oct-2019 20:33
Kryetari i Parlamentit britanik John Bercow bllokoi të hënën një votim të ri në Dhomën e Komuneve mbi Brexit-in, ndërlikimi më i fundit në përpjekjet e kryeministrit Boris Johnson për shkëputjen e vendit nga Bashkimi ...

Parisi: Shtyrja e mëtejshme në interes të askujt
Franca ripohoi sot në lidhje me Brexit, se shtyrja e mëtejshme nuk është në interes të askujt, ndërkohë që Gjermania tha se ishte e hapur për një shtyrje të shkurtër teknike të datës së largimit të Britanisë së Madhe ...
Arbresh | 21-Oct-2019 20:25
Franca ripohoi sot në lidhje me Brexit, se shtyrja e mëtejshme nuk është në interes të askujt, ndërkohë që Gjermania tha se ishte e hapur për një shtyrje të shkurtër teknike të datës së largimit të Britanisë së Madhe ...

Qeveria britanike tenton ta kalojë marrëveshjen për Brexit
Qeveria britanike do të përpiqet sot, pas një dështimi të parë, të sigurojë një votim në Parlament për marrëveshjen e Brexit të arritur me Brukselin dhe për të garantuar që vendi të dalë nga BE në fund të tetorit, ...
Kosova Press | 21-Oct-2019 19:20
Qeveria britanike do të përpiqet sot, pas një dështimi të parë, të sigurojë një votim në Parlament për marrëveshjen e Brexit të arritur me Brukselin dhe për të garantuar që vendi të dalë nga BE në fund të tetorit, ...

Brexit/ BE zgjatje të afatit deri në shkurt të vitit 2020 nëse Johnson nuk arrin marrëveshje me Parlamentin.
Bashkimi Europian po përgatit dy plane në lidhje me Brexit, pas vendimit të Parlamentit britanik për të mos hedhur në votim marrëveshjen e arritur mes Unionit dhe Kryeministrit britanik Boris Johnson. Zyrtarët në ...
Lexo | 21-Oct-2019 18:36
Bashkimi Europian po përgatit dy plane në lidhje me Brexit, pas vendimit të Parlamentit britanik për të mos hedhur në votim marrëveshjen e arritur mes Unionit dhe Kryeministrit britanik Boris Johnson. Zyrtarët në ...

Parlamenti britanik nuk lejon votë me “Po ose Jo” për marrëveshjen e Brexit
Lexime: 2 Boris Johnson ka dështuar në përpjekjen e tij për të sjellë marrëveshjen e tij të re për Brexit në parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar, për një votim të drejtpërdrejtë me “po ose jo”. Vendimi u mor nga kreu i ...
Medial | 21-Oct-2019 18:27
Lexime: 2 Boris Johnson ka dështuar në përpjekjen e tij për të sjellë marrëveshjen e tij të re për Brexit në parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar, për një votim të drejtpërdrejtë me “po ose jo”. Vendimi u mor nga kreu i ...

Refuzohet kërkesa e Qeverisë Britanike për votim të marrëveshjes për Brexit
Kryetari i Parlamentit britanik, John Bercow ka refuzuar kërkesën e Qeverisë Britanike për të votuar rreth marrëveshjes për largim të Britanisë nga Bashkimi Evropian. Kryeministri britanik, Boris Johnson ka arritur ...
Arbresh | 21-Oct-2019 18:07
Kryetari i Parlamentit britanik, John Bercow ka refuzuar kërkesën e Qeverisë Britanike për të votuar rreth marrëveshjes për largim të Britanisë nga Bashkimi Evropian. Kryeministri britanik, Boris Johnson ka arritur ...

Refuzohet kërkesa e kryeministrit britanik për votim të marrëveshjes për Brexit
Kryetari i Parlamentit britanik, John Bercow ka refuzuar kërkesën e Qeverisë Britanike për të votuar rreth marrëveshjes për largim të Britanisë nga Bashkimi Evropian. Kryeministri britanik, Boris Johnson ka arritur ...
Aktuale.MK | 21-Oct-2019 18:04
Kryetari i Parlamentit britanik, John Bercow ka refuzuar kërkesën e Qeverisë Britanike për të votuar rreth marrëveshjes për largim të Britanisë nga Bashkimi Evropian. Kryeministri britanik, Boris Johnson ka arritur ...

Refuzohet kërkesa e kryeministrit britanik për votim të marrëveshjes për Brexit
Kryetari i Parlamentit britanik, John Bercow ka refuzuar kërkesën e Qeverisë Britanike për të votuar rreth marrëveshjes për largim të Britanisë nga Bashkimi Evropian. Kryeministri britanik, Boris Johnson ka arritur ...
EkonomiaOnline | 21-Oct-2019 17:54
Kryetari i Parlamentit britanik, John Bercow ka refuzuar kërkesën e Qeverisë Britanike për të votuar rreth marrëveshjes për largim të Britanisë nga Bashkimi Evropian. Kryeministri britanik, Boris Johnson ka arritur ...

May mbështet marrëveshjen e Johnson pavarësisht ndryshimeve në dogana
Ish-kryeministrja konservatore, Theresa May deklaroi se mbështet marrëveshjen e Brexit-it, të negociuar nga pasardhësi i saj, Boris Johnson, pavarësisht se kjo marrëveshje kaloi limitin nga negociatat e saj me ...
BalkanWeb | 20-Oct-2019 03:40
Ish-kryeministrja konservatore, Theresa May deklaroi se mbështet marrëveshjen e Brexit-it, të negociuar nga pasardhësi i saj, Boris Johnson, pavarësisht se kjo marrëveshje kaloi limitin nga negociatat e saj me ...

Refuzohet kërkesa e kryeministrit britanik për votim të marrëveshjes për Brexit
Kryetari i Parlamentit britanik, John Bercow ka refuzuar kërkesën e Qeverisë Britanike për të votuar rreth marrëveshjes për largim të Britanisë nga Bashkimi Evropian. Kryeministri britanik, Boris Johnson ka arritur ...
Gazeta Express | 21-Oct-2019 17:44
Kryetari i Parlamentit britanik, John Bercow ka refuzuar kërkesën e Qeverisë Britanike për të votuar rreth marrëveshjes për largim të Britanisë nga Bashkimi Evropian. Kryeministri britanik, Boris Johnson ka arritur ...

Londër, qindra mijëra persona kërkojnë një referendum të ri për Brexit
Qindra mijëra britanikë u bashkuan sot në një marshim për një referendum të dytë mbi Brexit-in, pasi deputetët votuan kundër marrëveshjes së kryeministrit Boris Johnson për të dalë nga Bashkimi Europian. Grupi, i ...
BalkanWeb | 20-Oct-2019 02:38
Qindra mijëra britanikë u bashkuan sot në një marshim për një referendum të dytë mbi Brexit-in, pasi deputetët votuan kundër marrëveshjes së kryeministrit Boris Johnson për të dalë nga Bashkimi Europian. Grupi, i ...

Refuzohet kërkesa e kryeministrit britanik për votim të marrëveshjes për Brexit
Kryetari i Parlamentit britanik, John Bercow ka refuzuar kërkesën e Qeverisë Britanike për të votuar rreth marrëveshjes për largim të Britanisë nga Bashkimi Evropian. Kryeministri britanik, Boris Johnson ka arritur ...
Radio Evropa e Lire | 21-Oct-2019 17:27
Kryetari i Parlamentit britanik, John Bercow ka refuzuar kërkesën e Qeverisë Britanike për të votuar rreth marrëveshjes për largim të Britanisë nga Bashkimi Evropian. Kryeministri britanik, Boris Johnson ka arritur ...

Refuzohet kërkesa e kryeministrit britanik për votim të marrëveshjes për Brexit
Kryetari i Parlamentit britanik, John Bercow ka refuzuar kërkesën e Qeverisë Britanike për të votuar rreth marrëveshjes për largim të Britanisë nga Bashkimi Evropian. Kryeministri britanik, Boris Johnson ka arritur ...
Alsat-M | 21-Oct-2019 17:23
Kryetari i Parlamentit britanik, John Bercow ka refuzuar kërkesën e Qeverisë Britanike për të votuar rreth marrëveshjes për largim të Britanisë nga Bashkimi Evropian. Kryeministri britanik, Boris Johnson ka arritur ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved