ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2019 12:21

Maqedoni/ Zgjedhjet e parakohshme, partitë “nisin” fushatën

Maqedoni/ Zgjedhjet e parakohshme, partitë “nisin” fushatën
Pa kaluar 24 orë nga vendimit të liderëve politik për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, partitë në Maqedoni kanë nisur jozyrtarisht fushatën, thotë Alsat.
Top Channel | 21-Oct-2019 17:23
Pa kaluar 24 orë nga vendimit të liderëve politik për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, partitë në Maqedoni kanë nisur jozyrtarisht fushatën, thotë Alsat.

Nikolovski mund të vijë në krye të qeverisë teknike?
Shkup, 21 tetor – Pas deklaratës së kryeministrit Zoran Zaev, se në përputhje me Marrëveshjen e Përzhinos, do të tërhiqet nga funksioni më 3 janar, në opinion filluan kalkulimet se zëvendës i tij do të jetë ministri ...
Koha.mk | 21-Oct-2019 20:40
Shkup, 21 tetor – Pas deklaratës së kryeministrit Zoran Zaev, se në përputhje me Marrëveshjen e Përzhinos, do të tërhiqet nga funksioni më 3 janar, në opinion filluan kalkulimet se zëvendës i tij do të jetë ministri ...

Vendimi për zgjedhje të parakohshme, ekspertët: Do të pësojnë reformat dhe lufta me krimin
Vendimi unanim i liderëve politikë për zgjedhje të parakohshme parlamentare më 12 prill, duke marrë si shkas vendimin e Këshillit Evropian për pezullimin e datës për fillimin e negociatave, vlerësohet si i paqëndrueshëm ...
Flaka | 21-Oct-2019 19:57
Vendimi unanim i liderëve politikë për zgjedhje të parakohshme parlamentare më 12 prill, duke marrë si shkas vendimin e Këshillit Evropian për pezullimin e datës për fillimin e negociatave, vlerësohet si i paqëndrueshëm ...

Miratohet ligji për inspektoratin për zbatimin e ligjit për gjuhën shqipe
Kuvendi e miratoi ligjin për inspektoratin për zbatimin e ligjit për gjuhën shqipe. Kështu njofton deputeti i BDI-së, Artan Grubi në një postim të tij në Fejsbuk, transmeton Flaka
Flaka | 21-Oct-2019 18:27
Kuvendi e miratoi ligjin për inspektoratin për zbatimin e ligjit për gjuhën shqipe. Kështu njofton deputeti i BDI-së, Artan Grubi në një postim të tij në Fejsbuk, transmeton Flaka

Miratohet Inspektorati për shqipen, Alimi përkujton Kushtetutën dhe Marrëveshjen e Ohrit
Shkup, 21 tetor – Parlamenti i Maqedonisë së Veriut sot miratoi Ligjin për Inspektoriatin që do të kujdeset, mbikëqyrë dhe do të sanksionojë çdo autoritet, i cili nuk respekton apo abuzon me Ligjin për përdorimin e ...
Koha.mk | 21-Oct-2019 18:14
Shkup, 21 tetor – Parlamenti i Maqedonisë së Veriut sot miratoi Ligjin për Inspektoriatin që do të kujdeset, mbikëqyrë dhe do të sanksionojë çdo autoritet, i cili nuk respekton apo abuzon me Ligjin për përdorimin e ...

Maqedoni: Zgjedhjet e parakohshme, partitë “nisin” fushatën
Pa kaluar 24 orë nga vendimit të liderëve politik për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, partitë në Maqedoni kanë nisur jozyrtarisht fushatën, thotë Alsat. Në konferencat e tyre për shtyp, LSDM-ja dhe ...
Klan Kosova | 21-Oct-2019 17:47
Pa kaluar 24 orë nga vendimit të liderëve politik për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, partitë në Maqedoni kanë nisur jozyrtarisht fushatën, thotë Alsat. Në konferencat e tyre për shtyp, LSDM-ja dhe ...

Maqedoni: Zgjedhjet e parakohshme, partitë “nisin” fushatën
As VMRO-DPMNE-ja nuk pranon të ketë në tavolinë emra konkret të cilët do të vinë në postin e ministrit të brendshëm ose ministrit për punë dhe politikë sociale. Sipas Kodit Zgjedhor, përveç këtyre dy dikastereve, ...
AlbInfo | 21-Oct-2019 17:07
As VMRO-DPMNE-ja nuk pranon të ketë në tavolinë emra konkret të cilët do të vinë në postin e ministrit të brendshëm ose ministrit për punë dhe politikë sociale. Sipas Kodit Zgjedhor, përveç këtyre dy dikastereve, ...

Ja si mund të duket qeveria e 100-ditëve
Pas paralajmërimeve për zgjedhje të parakohshme ku do të zbatohet i ashtuquajturi modeli i Përzhinos për Qeveri teknike 100 ditë para mbajtjes së zgjedhjeve, kryeministri Zoran Zaev, ashtu edhe siç paralajmëroi pas ...
Albportali | 21-Oct-2019 16:50
Pas paralajmërimeve për zgjedhje të parakohshme ku do të zbatohet i ashtuquajturi modeli i Përzhinos për Qeveri teknike 100 ditë para mbajtjes së zgjedhjeve, kryeministri Zoran Zaev, ashtu edhe siç paralajmëroi pas ...

Ja si mund të duket qeveria e 100-ditëve
Pas paralajmërimeve për zgjedhje të parakohshme ku do të zbatohet i ashtuquajturi modeli i Përzhinos për Qeveri teknike 100 ditë para mbajtjes së zgjedhjeve, kryeministri Zoran Zaev, ashtu edhe siç paralajmëroi pas ...
Republika | 21-Oct-2019 16:40
Pas paralajmërimeve për zgjedhje të parakohshme ku do të zbatohet i ashtuquajturi modeli i Përzhinos për Qeveri teknike 100 ditë para mbajtjes së zgjedhjeve, kryeministri Zoran Zaev, ashtu edhe siç paralajmëroi pas ...

Ja si mund të duket qeveria e 100-ditëve
Pas paralajmërimeve për zgjedhje të parakohshme ku do të zbatohet i ashtuquajturi modeli i Përzhinos për Qeveri teknike 100 ditë para mbajtjes së zgjedhjeve, kryeministri Zoran Zaev, ashtu edhe siç paralajmëroi pas ...
TetovaSot | 21-Oct-2019 16:27
Pas paralajmërimeve për zgjedhje të parakohshme ku do të zbatohet i ashtuquajturi modeli i Përzhinos për Qeveri teknike 100 ditë para mbajtjes së zgjedhjeve, kryeministri Zoran Zaev, ashtu edhe siç paralajmëroi pas ...

(VIDEO) Ja se si mund të duket qeveria e 100-ditëve
Pas paralajmërimeve për zgjedhje të parakohshme ku do të zbatohet i ashtuquajturi modeli i Përzhinos për Qeveri teknike 100 ditë para mbajtjes së zgjedhjeve, kryeministri Zoran Zaev, ashtu edhe siç paralajmëroi pas ...
Shenja | 21-Oct-2019 16:00
Pas paralajmërimeve për zgjedhje të parakohshme ku do të zbatohet i ashtuquajturi modeli i Përzhinos për Qeveri teknike 100 ditë para mbajtjes së zgjedhjeve, kryeministri Zoran Zaev, ashtu edhe siç paralajmëroi pas ...

Zgjedhjet në Maqedoni do të mbahen, por çka thotë ligji sipas marrëveshjes së Përzhinos
Maqedonia do të votojë më 12 prill të viti 2020 dhe për këtë janë marrë vesh kryetarët e partive parlamentare në takimin e djeshëm (20.10.2019) tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski, njofton Telegrafi Maqedoni. ...
Telegrafi | 21-Oct-2019 14:09
Maqedonia do të votojë më 12 prill të viti 2020 dhe për këtë janë marrë vesh kryetarët e partive parlamentare në takimin e djeshëm (20.10.2019) tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski, njofton Telegrafi Maqedoni. ...

Zgjedhjet e parakohshme, partitë “nisin” fushatën
Vetëm një ditë pas vendimit të liderëve politik për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, partitë filluar fushatën jozyrtare. Në konferencat e tyre për media LSDM-ja dhe VMRO-DPMNE-ja ftojnë qytetarët të ...
Alsat-M | 21-Oct-2019 15:45
Vetëm një ditë pas vendimit të liderëve politik për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, partitë filluar fushatën jozyrtare. Në konferencat e tyre për media LSDM-ja dhe VMRO-DPMNE-ja ftojnë qytetarët të ...

Çfarë parashikojnë dispozitat për Qeveri kalimtare 100 ditë para zgjedhjeve
Pas takimit të liderëve që u mbajt dje te presidenti Stevo Pendarovski, pjesëmarrësit paralajmëruan se janë dakordësuar të mbahen zgjedhje të parakohshme parlamentare më 12 prill të vitit të ardhshëm. Kryeministri dhe ...
TetovaSot | 21-Oct-2019 15:24
Pas takimit të liderëve që u mbajt dje te presidenti Stevo Pendarovski, pjesëmarrësit paralajmëruan se janë dakordësuar të mbahen zgjedhje të parakohshme parlamentare më 12 prill të vitit të ardhshëm. Kryeministri dhe ...

Zgjedhjet në Maqedoni do të mbahen, por çka thotë ligji sipas marrëveshjes së Përzhinos
Maqedonia do të votojë më 12 prill të viti 2020 dhe për këtë janë marrë vesh kryetarët e partive parlamentare në takimin e djeshëm (20.10.2019) tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski, njofton Telegrafi Maqedoni. ...
Albportali | 21-Oct-2019 14:52
Maqedonia do të votojë më 12 prill të viti 2020 dhe për këtë janë marrë vesh kryetarët e partive parlamentare në takimin e djeshëm (20.10.2019) tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski, njofton Telegrafi Maqedoni. ...

Qeveri teknike për të përgatitur zgjedhjet e parakohshme të 12 prillit 2019
Më 12 prill të vitit të ardhshëm do të zhvillohen zgjedhjet e parakohshme parlamentare ne Maqedonine e Veriut . Ky vendim vjen pasi Shkupi zyrtar dështoi të marrë datën për fillimin e negociatave me BE. Në takimin e ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 12:27
Më 12 prill të vitit të ardhshëm do të zhvillohen zgjedhjet e parakohshme parlamentare ne Maqedonine e Veriut . Ky vendim vjen pasi Shkupi zyrtar dështoi të marrë datën për fillimin e negociatave me BE. Në takimin e ...

Zgjedhjet në Maqedoni do të mbahen, por çka thotë ligji sipas marrëveshjes së Përzhinos
Maqedonia do të votojë më 12 prill të viti 2020 dhe për këtë janë marrë vesh kryetarët e partive parlamentare në takimin e djeshëm (20.10.2019) tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Zgjedhjet duhet të mbahen dhe ...
Ina-Online | 21-Oct-2019 14:40
Maqedonia do të votojë më 12 prill të viti 2020 dhe për këtë janë marrë vesh kryetarët e partive parlamentare në takimin e djeshëm (20.10.2019) tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Zgjedhjet duhet të mbahen dhe ...

Çfarë parashikojnë dispozitat për Qeveri kalimtare 100 ditë para zgjedhjeve
Shkup, 21 tetor 2019 (MEDIAL) – Pas takimit të liderëve që u mbajt dje te presidenti Stevo Pendarovski, pjesëmarrësit paralajmëruan se janë dakordësuar të mbahen zgjedhje të parakohshme parlamentare më 12 prill të ...
Medial | 21-Oct-2019 13:10
Shkup, 21 tetor 2019 (MEDIAL) – Pas takimit të liderëve që u mbajt dje te presidenti Stevo Pendarovski, pjesëmarrësit paralajmëruan se janë dakordësuar të mbahen zgjedhje të parakohshme parlamentare më 12 prill të ...

Çfarë parashikojnë dispozitat për Qeveri kalimtare 100 ditë para zgjedhjeve
Shkup, 21 tetor – Pas takimit të liderëve që u mbajt dje te presidenti Stevo Pendarovski, pjesëmarrësit paralajmëruan se janë dakordësuar të mbahen zgjedhje të parakohshme parlamentare më 12 prill të vitit të ardhshëm. ...
Koha.mk | 21-Oct-2019 13:10
Shkup, 21 tetor – Pas takimit të liderëve që u mbajt dje te presidenti Stevo Pendarovski, pjesëmarrësit paralajmëruan se janë dakordësuar të mbahen zgjedhje të parakohshme parlamentare më 12 prill të vitit të ardhshëm. ...

Qeveri teknike për të përgatitur zgjedhjet e parakohshme të 12 prillit 2019
Më 12 prill të vitit të ardhshëm do të zhvillohen zgjedhjet e parakohshme parlamentare ne Maqedonine e Veriut . Ky vendim vjen pasi Shkupi zyrtar dështoi të marrë datën për fillimin e negociatave me BE. Në takimin e ...
Medial | 21-Oct-2019 12:40
Më 12 prill të vitit të ardhshëm do të zhvillohen zgjedhjet e parakohshme parlamentare ne Maqedonine e Veriut . Ky vendim vjen pasi Shkupi zyrtar dështoi të marrë datën për fillimin e negociatave me BE. Në takimin e ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved