ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2019 13:12

LAJMI I FUNDIT/ 30-vjeçari gjendet i vdekur në banesë (EMRI)

LAJMI I FUNDIT/ 30-vjeçari gjendet i vdekur në banesë (EMRI)
mapo.al Gjendet i vdekur në banesë një 30-vjeçar nga Ksamili. Kanë qenë familjarët ata të cilët kanë gjetur pa shenja jete shtetasin Ervis Oruçi. Mësohet se Oruçi ishte person me precedent penal në vjedhje dhe prodhim ...
Mapo | 21-Oct-2019 20:33
mapo.al Gjendet i vdekur në banesë një 30-vjeçar nga Ksamili. Kanë qenë familjarët ata të cilët kanë gjetur pa shenja jete shtetasin Ervis Oruçi. Mësohet se Oruçi ishte person me precedent penal në vjedhje dhe prodhim ...

Elbasan/ Tentoi të vriste gruan me thikë, policia parandalon krimin
mapo.alm Një ngjarje e rëndë është parandaluar nga policia këtë mbrëmje. Sipas informacioneve paraprake, një çift në Elbasan janë konfliktuar me njëri-tjetrin dhe situata është përshkallëzuar, pasi burri ka tentuar të ...
Mapo | 21-Oct-2019 20:33
mapo.alm Një ngjarje e rëndë është parandaluar nga policia këtë mbrëmje. Sipas informacioneve paraprake, një çift në Elbasan janë konfliktuar me njëri-tjetrin dhe situata është përshkallëzuar, pasi burri ka tentuar të ...

Vasili citon Kryemadhin: Kështu BE nuk do të jetë më ëndërr
mapo.alm Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sjellë në vëmendjen deklaratën e dy ditëve më parë të kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi për integrimin në BE dhe aleancën me SHBA. Në një postim në Facebook, Vasili ...
Mapo | 21-Oct-2019 20:18
mapo.alm Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sjellë në vëmendjen deklaratën e dy ditëve më parë të kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi për integrimin në BE dhe aleancën me SHBA. Në një postim në Facebook, Vasili ...

“Zgjedhje të parakohshme”/ Basha thumbon Ramën me citimin e Zaev
mapo.al Edhe kreu i opozitës nuk ndalet me citatet. Kjo fillimjavë u dominua nga polemikat në rrjetet sociale mes kryeministrit Edi Rama dhe kryedemokratit Lulzim Basha, të cilët kanë shkëmbyer mesazhe të shumta në ...
Mapo | 21-Oct-2019 20:18
mapo.al Edhe kreu i opozitës nuk ndalet me citatet. Kjo fillimjavë u dominua nga polemikat në rrjetet sociale mes kryeministrit Edi Rama dhe kryedemokratit Lulzim Basha, të cilët kanë shkëmbyer mesazhe të shumta në ...

Basha i “djeg” citatet Ramës: Mbështes qëndrimet e liderëve të BE
mapo.al Lulzim Basha dhe Edi Rama vijojnë polemikat në rrjetet sociale lidhur me dështimin e negociatave me BE-në. Kryeministri vijon të publikojë në rrjetet sociale deklarimet e liderëve të BE, sipas të cilëve ...
Mapo | 21-Oct-2019 19:32
mapo.al Lulzim Basha dhe Edi Rama vijojnë polemikat në rrjetet sociale lidhur me dështimin e negociatave me BE-në. Kryeministri vijon të publikojë në rrjetet sociale deklarimet e liderëve të BE, sipas të cilëve ...

Tornado e fuqishme sjell shkatërrim në Dallas
mapo.alm Një tornado shumë e fuqishme goditi veriun e Dallasit të dielën në mbrëmje, duke shkaktuar dëme të mëdha materiale dhe ndërprerje energjie për mijëra banorë. Shërbimi Kombëtar i Motit shpjegon se tornadoja ...
Mapo | 21-Oct-2019 18:17
mapo.alm Një tornado shumë e fuqishme goditi veriun e Dallasit të dielën në mbrëmje, duke shkaktuar dëme të mëdha materiale dhe ndërprerje energjie për mijëra banorë. Shërbimi Kombëtar i Motit shpjegon se tornadoja ...

“E gjithë popullësia e Afrikës dëshiron të zhvendoset në Europë”
mapo.alm Punësimi dhe varfëria mbetet një nga shtysat kryesore që nxit emigrantët nga vendet afrikane të lundrojnë apo udhëtojnë ilegalisht drejt Europës. Por një raport i fundit zbulon se arsyet kanë të bëjnë edhe me ...
Mapo | 21-Oct-2019 18:00
mapo.alm Punësimi dhe varfëria mbetet një nga shtysat kryesore që nxit emigrantët nga vendet afrikane të lundrojnë apo udhëtojnë ilegalisht drejt Europës. Por një raport i fundit zbulon se arsyet kanë të bëjnë edhe me ...

“Rikthimi i Ibrahimovic në Serie A? Unë do ta bëja këtë çmenduri!”
mapo.alm Zlatan Ibrahimovic është padyshim njeriu më i përfolur i momentit në Itali. Suedezit i përfundon kontrata në fund të këtij viti me Los Angeles Galaxy dhe ai nuk e ka përjashtuar një rikthim të mundshëm në Serie ...
Mapo | 21-Oct-2019 17:57
mapo.alm Zlatan Ibrahimovic është padyshim njeriu më i përfolur i momentit në Itali. Suedezit i përfundon kontrata në fund të këtij viti me Los Angeles Galaxy dhe ai nuk e ka përjashtuar një rikthim të mundshëm në Serie ...

Negociatat/ Basha-Ramës: BE të ka refuzuar, mbaj përgjegjësi
mapo.al Kryedemokrati Lulzim Basha ka bërë sërish përgjegjës kryeministrin Edi Rama për shtyrjen e negociatave të anëtarësimit me BE-në. Përmes një reagimi në Twitter, Basha shkruan se BE e ka refuzuar kryeministrin dhe ...
Mapo | 21-Oct-2019 17:07
mapo.al Kryedemokrati Lulzim Basha ka bërë sërish përgjegjës kryeministrin Edi Rama për shtyrjen e negociatave të anëtarësimit me BE-në. Përmes një reagimi në Twitter, Basha shkruan se BE e ka refuzuar kryeministrin dhe ...

A do ta shpëtonte Ramën një mocion votëbesimi?!
mapo.al Kryeministri Edi Rama ka deklaruar qartë se nuk ka në plan të japë dorëheqjen, ashtu siç bëri homologu i tij, Zoran Zaev në Maqedoninë fqinje. Të dyja vendet nuk arritën ti hapin negociatat me Bashkimit ...
Mapo | 21-Oct-2019 15:16
mapo.al Kryeministri Edi Rama ka deklaruar qartë se nuk ka në plan të japë dorëheqjen, ashtu siç bëri homologu i tij, Zoran Zaev në Maqedoninë fqinje. Të dyja vendet nuk arritën ti hapin negociatat me Bashkimit ...

Kurti: Pse s’shkova te VIP-at! Bejtja: I duhet Kosovës e Shqipërisë
mapo.al Gazetari Andi Bejtja është takuar me kryeministrin e ardhshëm të Kosovës, Albin Kurtin. Nga Prishtina, Bejtja postoi një mesazh online, ku thekson se fitorja e Kurtit është fitore edhe për Shqipërinë. “Erdhi ...
Mapo | 21-Oct-2019 13:43
mapo.al Gazetari Andi Bejtja është takuar me kryeministrin e ardhshëm të Kosovës, Albin Kurtin. Nga Prishtina, Bejtja postoi një mesazh online, ku thekson se fitorja e Kurtit është fitore edhe për Shqipërinë. “Erdhi ...

Fermerët e Lushnjës në protestë: Qeveria të plotësojë kërkesat tona
mapo.al Ditën e sotme fermerët e Lushnjës kanë protestuar në rrethrrotullimin e plastmasit, për prodhimet e pashitura si dhe çmimet e larta të karburanteve dhe importeve bujqësore. Po ashtu, nga qeveria kërkojnë që të ...
Mapo | 21-Oct-2019 13:03
mapo.al Ditën e sotme fermerët e Lushnjës kanë protestuar në rrethrrotullimin e plastmasit, për prodhimet e pashitura si dhe çmimet e larta të karburanteve dhe importeve bujqësore. Po ashtu, nga qeveria kërkojnë që të ...

“Trump mund të fitojë sërish, sepse amerikanët s’votojnë me logjikë”
mapo.al Reperja amerikane Cardi B ka shprehur së fundmi shqetësimin se Donald Trump mund të zgjidhet sërish president i Shteteve të Bashkuara. Në podcastin e reperit T.I, ku ishte e ftuar së bashku me kolegun e saj ...
Mapo | 21-Oct-2019 12:46
mapo.al Reperja amerikane Cardi B ka shprehur së fundmi shqetësimin se Donald Trump mund të zgjidhet sërish president i Shteteve të Bashkuara. Në podcastin e reperit T.I, ku ishte e ftuar së bashku me kolegun e saj ...

Moisi Dalipi: Teuta merr kryesimin, Tirana dhe Partizani hapin garën
Teuta merr kryesimin, Tirana dhe Partizani hapin garën -Surprizat e bukura të javës tetë të Superiores – Moisi DALIPI Ditën e premte, më 18 tetor 2019, këtu në gazetën Telegraf në shkrimin me titull: “Topi i Superiores ...
Telegraf | 21-Oct-2019 15:20
Teuta merr kryesimin, Tirana dhe Partizani hapin garën -Surprizat e bukura të javës tetë të Superiores – Moisi DALIPI Ditën e premte, më 18 tetor 2019, këtu në gazetën Telegraf në shkrimin me titull: “Topi i Superiores ...

Mbetet në burg ‘banda e Selenicës’, jepet masa për 7 të arrestuarit
mapo.al Gjykata e Vlorës ka lënë në burg 7 personat e arrestuar në kuadër të operacionit antidrogë të koduar “Vjeshta”. Në seancën për vlerësimin e masës së sigurisë, gjykata vendosi “arrest me burg” për shtetasit ...
Mapo | 21-Oct-2019 10:41
mapo.al Gjykata e Vlorës ka lënë në burg 7 personat e arrestuar në kuadër të operacionit antidrogë të koduar “Vjeshta”. Në seancën për vlerësimin e masës së sigurisë, gjykata vendosi “arrest me burg” për shtetasit ...

Tornado shkatërron veriun e Dallasit, mijëra njerëz pa energji elektrike
Një tornado që u rrotullua fuqishëm mbi Dallas, në veri, të dielën natën vonë, ka lënë pa energji elektrike më shumë se 175 mijë shtëpi dhe biznese dhe vonoi fluturimet në aeroportet rajonale. Stuhia la një shkatërrim ...
Telegraf | 21-Oct-2019 12:20
Një tornado që u rrotullua fuqishëm mbi Dallas, në veri, të dielën natën vonë, ka lënë pa energji elektrike më shumë se 175 mijë shtëpi dhe biznese dhe vonoi fluturimet në aeroportet rajonale. Stuhia la një shkatërrim ...

Çfarë po ndodh? Basha lajmëron konferencë të rëndësishme
mapo.al Kreu i opozitës Lulzim Basha ka njoftuar një konferencë të rëndësishme për mediat nga selia blu. Në një njoftim paraprak thuhet se kryedemokrati Basha do të ketë një dalje publike për mediat në orën 11:00. Po ...
Mapo | 21-Oct-2019 10:16
mapo.al Kreu i opozitës Lulzim Basha ka njoftuar një konferencë të rëndësishme për mediat nga selia blu. Në një njoftim paraprak thuhet se kryedemokrati Basha do të ketë një dalje publike për mediat në orën 11:00. Po ...

I kapi “Vjeshta”, lihen në burg 7 trafikantët e drogës
Gjykata e Vlorë-s, caktoi masën e sigurisë “arrest në burg” për shtatë personat arrestuar gjate operacionit “Vjeshta” per trafik droge. Sipas organit të akuzës hetimet për areestimin e tyre zgjatën 6 muaj dhe u ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 12:07
Gjykata e Vlorë-s, caktoi masën e sigurisë “arrest në burg” për shtatë personat arrestuar gjate operacionit “Vjeshta” per trafik droge. Sipas organit të akuzës hetimet për areestimin e tyre zgjatën 6 muaj dhe u ...

Leksione demokratike: Si po na parakalojnë vendet e rajonit
mapo.al Dështimi me hapjen e negociatave dhe sjelljet e kundërta të dy kryeministrave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Zaev jep dorëheqjen dhe e çon vendin në zgjedhje të parakohshme, kryeministri Rama nuk pranon ...
Mapo | 21-Oct-2019 10:13
mapo.al Dështimi me hapjen e negociatave dhe sjelljet e kundërta të dy kryeministrave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Zaev jep dorëheqjen dhe e çon vendin në zgjedhje të parakohshme, kryeministri Rama nuk pranon ...

Ndodh çudia në Indi, kuti kartoni në kokë për të mos kopjuar (FOTO)
mapo.al Bhagat Pre-University College, një shkollë në Haveri, Indi, u ka kërkuar nxënësve të vendosin kuti kartoni në kokë, për t’i ndaluar nxënësit që të kopjojnë në provime. Imazhet e nxënësve me kutitë në kokë, ku në ...
Mapo | 21-Oct-2019 10:09
mapo.al Bhagat Pre-University College, një shkollë në Haveri, Indi, u ka kërkuar nxënësve të vendosin kuti kartoni në kokë, për t’i ndaluar nxënësit që të kopjojnë në provime. Imazhet e nxënësve me kutitë në kokë, ku në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved