ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/11/2019 23:00

Kili, shkon në 10 bilanci i viktimave pas protestave të dhunshme

Kili, shkon në 10 bilanci i viktimave pas protestave të dhunshme
Te pakten 10 persona u vranë në protestat e dhunshme dhe në sulmet me zjarrvënie gjatë fundjavës në disa qytete në Veri dhe Jug të Kilit. “Jemi në luftë kundër një armiku të fuqishëm, i cili është i gatshëm të përdorë ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 10:45
Te pakten 10 persona u vranë në protestat e dhunshme dhe në sulmet me zjarrvënie gjatë fundjavës në disa qytete në Veri dhe Jug të Kilit. “Jemi në luftë kundër një armiku të fuqishëm, i cili është i gatshëm të përdorë ...

Tarifat e transportit publik sjellin kaos në Kili, 10 viktima
Kili ka shpallur gjendjen e emergjencës pas përshkallëzimit të protestave të dhunshme që lanë pas deri tani 10 viktima dhe qindra të plagosur. Protestat, e drejtuara nga studentët, filluan dy javë më parë kundër rritjes ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 12:13
Kili ka shpallur gjendjen e emergjencës pas përshkallëzimit të protestave të dhunshme që lanë pas deri tani 10 viktima dhe qindra të plagosur. Protestat, e drejtuara nga studentët, filluan dy javë më parë kundër rritjes ...

Shtetrrethim në Kili, regjistrohen 10 viktima
Duket sikur nuk do të marrin fund trazirat në Kili, ku prej ditësh tensionet janë në qiell si pasojë e protestave të filluara në Santiago, por që shpejt u përhapën në të gjithë vendin për shkak të rritjes së çmimeve në ...
Lapsi | 21-Oct-2019 17:27
Duket sikur nuk do të marrin fund trazirat në Kili, ku prej ditësh tensionet janë në qiell si pasojë e protestave të filluara në Santiago, por që shpejt u përhapën në të gjithë vendin për shkak të rritjes së çmimeve në ...

Digjet fabrika e veshjeve, humbin jetën pesë persona
Pesë persona humbën jetën pasi një fabrikë veshjesh në Santiago, kryeqytetin e Kilit, u përfshi nga zjarri gjatë valës së protestave të dhunshme që kanë përfshirë vendin. Ushtria dhe policia përdorën gaz lotsjellës dhe ...
Standard | 21-Oct-2019 19:07
Pesë persona humbën jetën pasi një fabrikë veshjesh në Santiago, kryeqytetin e Kilit, u përfshi nga zjarri gjatë valës së protestave të dhunshme që kanë përfshirë vendin. Ushtria dhe policia përdorën gaz lotsjellës dhe ...

Kili, 8 të vdekur në protestat kundër rritjes së çmimit të metros
Numri i viktimave në Kili ka shkuar në 8 persona në demonstratat kundër rritjes së çmimit të metros, që u shndërruan në protesta të dhunshme, transmeton AA. Pesë persona humbën jetën nga zjarri në një fabrikë të ...
Shenja | 21-Oct-2019 18:40
Numri i viktimave në Kili ka shkuar në 8 persona në demonstratat kundër rritjes së çmimit të metros, që u shndërruan në protesta të dhunshme, transmeton AA. Pesë persona humbën jetën nga zjarri në një fabrikë të ...

Katari instalon ajër të kondicionuar nëpër rrugë
Qeveria në Kili vendosi të zgjasë më tej gjendjen e emergjencës në disa qytete në veri dhe në jug pas protestave të dhunshme të ditëve të fundit ku kanë humbur jetën të paktën 7 persona. Gjatë në deklarate për shtyp ...
Alsat-M | 21-Oct-2019 14:36
Qeveria në Kili vendosi të zgjasë më tej gjendjen e emergjencës në disa qytete në veri dhe në jug pas protestave të dhunshme të ditëve të fundit ku kanë humbur jetën të paktën 7 persona. Gjatë në deklarate për shtyp ...

Protesta dhe përplasje në Kili, shpallet gjendja e jashtëzkonshme
10 persona kanë humbur jetën në Kili si pasojë e protestave të dhunshme që kanë përfshirë vendin pas rritjes së çmimit të biletës së metrosë. Por ky vendim është pezulluar nga presidenti i vendit, ndërkohë në kryeqytet ...
ABCNews | 21-Oct-2019 10:41
10 persona kanë humbur jetën në Kili si pasojë e protestave të dhunshme që kanë përfshirë vendin pas rritjes së çmimit të biletës së metrosë. Por ky vendim është pezulluar nga presidenti i vendit, ndërkohë në kryeqytet ...

Kaos në Kil: Të paktën 7 të vdekur nga protestat e dhunshme
Ushtria dhe policia përdorën gaz lotsjellës kundër protestuesve dhe në qytete të mëdha është vendosur ora policore. Shteti ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme në kryeqytet, Santiago, dhe në qytete tjera të mëdha në ...
Gazeta Observer | 21-Oct-2019 14:29
Ushtria dhe policia përdorën gaz lotsjellës kundër protestuesve dhe në qytete të mëdha është vendosur ora policore. Shteti ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme në kryeqytet, Santiago, dhe në qytete tjera të mëdha në ...

Shtetrrethim në Kili- Vendi në trazira, regjistrohen 10 viktima
Duket sikur nuk do të marrin fund trazirat në Kili, ku prej ditësh tensionet janë në qiell si pasojë e protestave të filluara në Santiago, por që shpejt u përhapën në të gjithë vendin për shkak të rritjes së çmimeve në ...
Aktuale.MK | 21-Oct-2019 13:46
Duket sikur nuk do të marrin fund trazirat në Kili, ku prej ditësh tensionet janë në qiell si pasojë e protestave të filluara në Santiago, por që shpejt u përhapën në të gjithë vendin për shkak të rritjes së çmimeve në ...

Pesë të vdekur nga protestat në Kili
Pesë njerëz kanë vdekur mes një valë protestash të dhunshme që kanë shpërthyer pranë kryeqytetit të Kilit, në Santiago. Ushtria dhe policia përdorën gaz lotsjellës dhe topa uji kundër protestuesve ndërsa u vendos një ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 08:05
Pesë njerëz kanë vdekur mes një valë protestash të dhunshme që kanë shpërthyer pranë kryeqytetit të Kilit, në Santiago. Ushtria dhe policia përdorën gaz lotsjellës dhe topa uji kundër protestuesve ndërsa u vendos një ...

Kili, shkon në 10 bilanci i viktimave pas protestave të dhunshme
Te paktën 10 persona u vranë në protestat e dhunshme dhe në sulmet me zjarr-vënie gjatë fundjavës në disa qytete në Veri dhe Jug të Kilit. “Jemi në luftë kundër një armiku të fuqishëm, i cili është i gatshëm të përdorë ...
Alsat-M | 21-Oct-2019 10:54
Te paktën 10 persona u vranë në protestat e dhunshme dhe në sulmet me zjarr-vënie gjatë fundjavës në disa qytete në Veri dhe Jug të Kilit. “Jemi në luftë kundër një armiku të fuqishëm, i cili është i gatshëm të përdorë ...

Protesta dhe përplasje në Kili, shpallet gjendja e jashtëzkonshme
Lexime: 1 10 persona kanë humbur jetën në Kili si pasojë e protestave të dhunshme që kanë përfshirë vendin pas rritjes së çmimit të biletës së metrosë. Por ky vendim është pezulluar nga presidenti i vendit, ndërkohë në ...
Medial | 21-Oct-2019 10:41
Lexime: 1 10 persona kanë humbur jetën në Kili si pasojë e protestave të dhunshme që kanë përfshirë vendin pas rritjes së çmimit të biletës së metrosë. Por ky vendim është pezulluar nga presidenti i vendit, ndërkohë në ...

Vazhdojnë trazirat në Kili, zgjatet gjendja emergjente
Protestat e dhunshme kanë vazhduar edhe gjatë mbrëmjes së kaluar në Kili, pavarësisht vendimit të presidentit për ta anuluar rritjen e çmimit të transportit hekurudhor, e cila ka qenë arsye për nisjen e kryengritjes. ...
EkonomiaOnline | 21-Oct-2019 10:25
Protestat e dhunshme kanë vazhduar edhe gjatë mbrëmjes së kaluar në Kili, pavarësisht vendimit të presidentit për ta anuluar rritjen e çmimit të transportit hekurudhor, e cila ka qenë arsye për nisjen e kryengritjes. ...

Rritet çmimi i metrosë, protesta të dhunshme në Kili, 3 të vdekur
mapo.al Në ditën e dytë të protestave, tre persona janë vrarë në Kili. Dy nga viktimat ndërruan jetë në vend ndërsa viktima e tretë ndërroi jetë gjatë transportit për në spital, tha për gazetarët krysebashkiakja Karla ...
Mapo | 20-Oct-2019 11:16
mapo.al Në ditën e dytë të protestave, tre persona janë vrarë në Kili. Dy nga viktimat ndërruan jetë në vend ndërsa viktima e tretë ndërroi jetë gjatë transportit për në spital, tha për gazetarët krysebashkiakja Karla ...

Vazhdojnë trazirat në Kili, zgjatet gjendja emergjente
Protestat e dhunshme kanë vazhduar edhe gjatë mbrëmjes së kaluar në Kili, pavarësisht vendimit të presidentit për ta anuluar rritjen e çmimit të transportit hekurudhor, e cila ka qenë arsye për nisjen e kryengritjes. ...
Gazeta Express | 21-Oct-2019 10:22
Protestat e dhunshme kanë vazhduar edhe gjatë mbrëmjes së kaluar në Kili, pavarësisht vendimit të presidentit për ta anuluar rritjen e çmimit të transportit hekurudhor, e cila ka qenë arsye për nisjen e kryengritjes. ...

Protestat në Kili: I vihet flaka fabrikës së rrobave
Pesë persona kanë vdekur pasi i është vënë flaka një fabrike të rrobave nga plaçkitësit në afërsi të Santiagos – kryeqytetit të Kilit – në valën e protestave të dhunshme. Ushtria dhe policia kanë përdorur gaz lotsjellës ...
Arbresh | 21-Oct-2019 10:12
Pesë persona kanë vdekur pasi i është vënë flaka një fabrike të rrobave nga plaçkitësit në afërsi të Santiagos – kryeqytetit të Kilit – në valën e protestave të dhunshme. Ushtria dhe policia kanë përdorur gaz lotsjellës ...

Protestat në Kili, 5 të vdekur gjatë plaçkitjes së një fabrike
5 persona kanë vdekur në një fabrikë në kryeqytetin e Kilit, pasi u plaçkit në mesin e një vale protestash të dhunshme, shkruan BBC, informon dritare.net. Ushtria dhe policia përdorën gaz lotsjellës dhe ujë kundër ...
Dritare | 21-Oct-2019 10:12
5 persona kanë vdekur në një fabrikë në kryeqytetin e Kilit, pasi u plaçkit në mesin e një vale protestash të dhunshme, shkruan BBC, informon dritare.net. Ushtria dhe policia përdorën gaz lotsjellës dhe ujë kundër ...

Gjendje e jashtëzakonshme në Kili, shkak, protestat e dhunshme
Qeveria e Kilit do të shtrijë gjendjen e jashtëzakonshme në qytetet në veri dhe jug, sipas presidentit Sebastian Pinera, pasi te paktën 7 persona u vranë në protestat e dhunshme dhe në sulmet me zjarrvënie gjatë ...
RTSH | 21-Oct-2019 09:45
Qeveria e Kilit do të shtrijë gjendjen e jashtëzakonshme në qytetet në veri dhe jug, sipas presidentit Sebastian Pinera, pasi te paktën 7 persona u vranë në protestat e dhunshme dhe në sulmet me zjarrvënie gjatë ...

Gjendje e jashtëzakonshme në disa pjesë të Kilit, shkak protestat
Qeveria e Kilit do të shtrijë gjendjen e jashtëzakonshme në qytetet në veri dhe jug, tha presidenti i këtij vendi, Sebastian Pinera, pasi së paku shtatë njerëz u vranë në protestat e dhunshme dhe në sulmet me zjarrvënie ...
Radio Evropa e Lire | 21-Oct-2019 08:51
Qeveria e Kilit do të shtrijë gjendjen e jashtëzakonshme në qytetet në veri dhe jug, tha presidenti i këtij vendi, Sebastian Pinera, pasi së paku shtatë njerëz u vranë në protestat e dhunshme dhe në sulmet me zjarrvënie ...

Protestat në Kili: I vihet flaka fabrikës së rrobave, pesë të vdekur
Pesë persona kanë vdekur pasi i është vënë flaka një fabrike të rrobave nga plaçkitësit në afërsi të Santiagos – kryeqytetit të Kilit – në valën e protestave të dhunshme. Ushtria dhe policia kanë përdorur gaz lotsjellës ...
Shenja | 21-Oct-2019 08:31
Pesë persona kanë vdekur pasi i është vënë flaka një fabrike të rrobave nga plaçkitësit në afërsi të Santiagos – kryeqytetit të Kilit – në valën e protestave të dhunshme. Ushtria dhe policia kanë përdorur gaz lotsjellës ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved