ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/10/2019 04:53

Çmimin Nobel për mjekësi e fituan tre shkencëtarë

Çmimin Nobel për mjekësi e fituan tre shkencëtarë
Dy shkencëtarë amerikanë, dhe një anglez, janë fituesit e sivjetëm të Çmimit Nobel në mjekësi. Komiteti i Nobelit i vlerësoi zbulimet e tyre, për mënyrën se si qelizat njerëzore përshtaten me disponueshmërinë e ...
Aktuale.MK | 10-Oct-2019 08:31
Dy shkencëtarë amerikanë, dhe një anglez, janë fituesit e sivjetëm të Çmimit Nobel në mjekësi. Komiteti i Nobelit i vlerësoi zbulimet e tyre, për mënyrën se si qelizat njerëzore përshtaten me disponueshmërinë e ...

Nobel-i në mjekësi shkon për Kailin, Ratcliffe dhe Semenza
Behet fjalim per nje mekanizem me rendesi te madhe pasi lidhet me jeten dhe shendetin e qelizave, ndersa studimi i tij hap shtigje te reja per te kuptuarit e shume semundjeve, ne radhe te pare ato qe lidhen me anemine ...
ikub.al | 08-Oct-2019 13:45
Behet fjalim per nje mekanizem me rendesi te madhe pasi lidhet me jeten dhe shendetin e qelizave, ndersa studimi i tij hap shtigje te reja per te kuptuarit e shume semundjeve, ne radhe te pare ato qe lidhen me anemine ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved