ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/10/2019 00:54

‘Çmenduria’ e Metës në median estoneze që turpëron Shqipërinë

‘Çmenduria’ e Metës në median estoneze që turpëron Shqipërinë
Nga Flogert Muça Ilir Meta ka vazhduar ditën e djeshme ‘çmendurinë’ e tij politike duke sulmuar në një media estoneze kryeministrin Rama. Pas luftës me Venecian e cila me opinionin e saj e ‘’shkarkoi’’ pak ditë më parë ...
Dritare | 09-Oct-2019 19:18
Nga Flogert Muça Ilir Meta ka vazhduar ditën e djeshme ‘çmendurinë’ e tij politike duke sulmuar në një media estoneze kryeministrin Rama. Pas luftës me Venecian e cila me opinionin e saj e ‘’shkarkoi’’ pak ditë më parë ...

“Çmenduria” e Metës në median estoneze që turpëron Shqipërinë
Nga Flogert Muça Ilir Meta ka vazhduar ditën e djeshme ‘çmendurinë’ e tij politike duke sulmuar në një media estoneze kryeministrin Rama. Pas luftës me Venecian e cila me opinionin e saj e ‘’shkarkoi’’ pak ditë më parë ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 18:38
Nga Flogert Muça Ilir Meta ka vazhduar ditën e djeshme ‘çmendurinë’ e tij politike duke sulmuar në një media estoneze kryeministrin Rama. Pas luftës me Venecian e cila me opinionin e saj e ‘’shkarkoi’’ pak ditë më parë ...

‘Çmenduria’ e Metës në median estoneze që turpëron Shqipërinë
Nga Flogert Muça/ Ilir Meta ka vazhduar ditën e djeshme ‘çmendurinë’ e tij politike duke sulmuar në një media estoneze kryeministrin Rama. Pas luftës me Venecian e cila me opinionin e saj e ‘’shkarkoi’’ pak ditë më parë ...
Lexo | 09-Oct-2019 18:36
Nga Flogert Muça/ Ilir Meta ka vazhduar ditën e djeshme ‘çmendurinë’ e tij politike duke sulmuar në një media estoneze kryeministrin Rama. Pas luftës me Venecian e cila me opinionin e saj e ‘’shkarkoi’’ pak ditë më parë ...

Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë, mbjellin një pemë në shenjë miqësie mes dy vendeve
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 22:29
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...

BE ultimatum opozitës të ulet në dialog me PS, Basha nuk tërhiqet, këmbëngul tek 5 kushtet për reformën zgjedhore
Postuar: 09/10/2019 - 09:02 Bashkimi Evropian i bën thirrje opozitës të ulet në dialog me Partinë Socialiste, duke theksuar se zgjidhja e krizës është një pikë kyçe për hapjen e negociatave. Zëdhënësja e BE, Maja ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 09:08
Postuar: 09/10/2019 - 09:02 Bashkimi Evropian i bën thirrje opozitës të ulet në dialog me Partinë Socialiste, duke theksuar se zgjidhja e krizës është një pikë kyçe për hapjen e negociatave. Zëdhënësja e BE, Maja ...

Ministri i Jashtëm i Austrisë: Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...
Telegrafi | 08-Oct-2019 20:47
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...

Basha: Qeveria nuk ka plotësuar asnjë kriter për negociatat
Pas takimit që zhvilloi me ministrin e Jashtëm të Austrisë, Alexander Schallenberg, kryeopozitari Lulzim Basha theksoi se Qeveria e drejtuar nga Edi Rama nuk ka plotësuar kriteret kryesore të hapjes së negociatave. ...
Lajmi i Fundit | 08-Oct-2019 20:47
Pas takimit që zhvilloi me ministrin e Jashtëm të Austrisë, Alexander Schallenberg, kryeopozitari Lulzim Basha theksoi se Qeveria e drejtuar nga Edi Rama nuk ka plotësuar kriteret kryesore të hapjes së negociatave. ...

‘Skam frikë nga votat kundër’, Vasili sulmon Cakajn: S’i bëhet vonë për negociatat, e ka lidhur gomarin tjetër kund
Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar ashpër ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakajn sa i takon deklaratës së këtij të fundit për çeljen e negociatave në BE. Përmes një postimi në ‘Facebook’ ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 16:47
Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar ashpër ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakajn sa i takon deklaratës së këtij të fundit për çeljen e negociatave në BE. Përmes një postimi në ‘Facebook’ ...

Veliaj takohet me Ministrin e Jashtëm të Austrisë
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...
Klan Kosova | 08-Oct-2019 20:34
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...

Ironia e Publicistit Ylli Dylgjeri: Gent Cakaj si gjahtari leshko…
Nga Ylli Dylgjeri: Gent Cakaj si gjahtari leshko… Kjo deklarata sot në Konferencë shtypi e Genc Cakës, “se nuk kam frikë nga votat kundër, por jam duke kërkuar votat pro për në BE”, me kujton dialogun e një gjahtari ...
Telegraf | 08-Oct-2019 18:18
Nga Ylli Dylgjeri: Gent Cakaj si gjahtari leshko… Kjo deklarata sot në Konferencë shtypi e Genc Cakës, “se nuk kam frikë nga votat kundër, por jam duke kërkuar votat pro për në BE”, me kujton dialogun e një gjahtari ...

Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë, Schallenberg: Mbështetje Shqipërisë për integrimin, sa herë që vij në Tiranë shoh zhvillim
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...
GazetaTema | 08-Oct-2019 16:34
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...

Basha: Gati për zgjidhjen e krizës. Rama ka ende në tryezë propozimin tonë
Në prag të vendimit për negociatat, Lulzim Basha kritikoi rrugën që ka zgjedhur të ndjekë Edi Rama me disa prej vendeve të Bashkimit Europian të cilët janë ende skeptik për fatin e Shqipërisë.
Top Channel | 08-Oct-2019 14:49
Në prag të vendimit për negociatat, Lulzim Basha kritikoi rrugën që ka zgjedhur të ndjekë Edi Rama me disa prej vendeve të Bashkimit Europian të cilët janë ende skeptik për fatin e Shqipërisë.

Basha: Qeveria nuk ka plotësuar kriteret për negociatat
Pas takimit që zhvilloi me ministrin e Jashtëm të Austrisë, Alexander Schallenberg, kryeopozitari Lulzim Basha theksoi se Qeveria e drejtuar nga Edi Rama nuk ka plotësuar kriteret kryesore të hapjes së negociatave. ...
Flaka | 08-Oct-2019 19:54
Pas takimit që zhvilloi me ministrin e Jashtëm të Austrisë, Alexander Schallenberg, kryeopozitari Lulzim Basha theksoi se Qeveria e drejtuar nga Edi Rama nuk ka plotësuar kriteret kryesore të hapjes së negociatave. ...

Deklarata e Cakajt/ Vasili: S’i bëhet vonë për Shqipërinë, se ky e ka lidhur gomarin tjetër kund
Në një konferencë për shtyp me homologun e tij austriak, Alexander Schallenberg, ministri i jashtëm në detyrë Gent Cakaj, i pyetur lidhur me fatin e çeljes së negociatave, u shpreh ndër të tjera se, “Nuk kam frikë nga ...
Telegraf | 08-Oct-2019 17:04
Në një konferencë për shtyp me homologun e tij austriak, Alexander Schallenberg, ministri i jashtëm në detyrë Gent Cakaj, i pyetur lidhur me fatin e çeljes së negociatave, u shpreh ndër të tjera se, “Nuk kam frikë nga ...

Meta takon ministrin austriak: Austria nënshkroi pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot në një takim Ministrin Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Alexander Schallenberg. Presidenti Meta e falënderoi ministrin ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 13:09
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot në një takim Ministrin Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Alexander Schallenberg. Presidenti Meta e falënderoi ministrin ...

Azilkërkuesit shqiptarë, problem i përsëritur për Francën
Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg ishte sot për një vizitë zyrtare në Tiranë, ku u takua me homologun Gent Cakaj, me të cilin zhvilloi edhe një konferencë të përbashkët. Pasi konfirmoi qëndrimin e ...
Flaka | 08-Oct-2019 19:54
Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg ishte sot për një vizitë zyrtare në Tiranë, ku u takua me homologun Gent Cakaj, me të cilin zhvilloi edhe një konferencë të përbashkët. Pasi konfirmoi qëndrimin e ...

Negociatat/ Basha: Rruga që ka zgjedhur Rama, e gabuar. Propozimi ynë mbetet ende mbi tryezë
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pas takimit që zhvilloi me ministrin e Jashtëm të Austrisë, Alexander Schallenberg foli para gazetarëve , ndërsa u ndal tek procesi i hapjes së negociatave të Shqipërisë me ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 12:34
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pas takimit që zhvilloi me ministrin e Jashtëm të Austrisë, Alexander Schallenberg foli para gazetarëve , ndërsa u ndal tek procesi i hapjes së negociatave të Shqipërisë me ...

Basha: Qeveria nuk ka plotësuar kriteret për negociatat; Rama po sulmon BE-në
Pas takimit që zhvilloi me ministrin e Jashtëm të Austrisë, Alexander Schallenberg, kryeopozitari Lulzim Basha theksoi se Qeveria e drejtuar nga Edi Rama nuk ka plotësuar kriteret kryesore të hapjes së negociatave.
Top Channel | 08-Oct-2019 12:33
Pas takimit që zhvilloi me ministrin e Jashtëm të Austrisë, Alexander Schallenberg, kryeopozitari Lulzim Basha theksoi se Qeveria e drejtuar nga Edi Rama nuk ka plotësuar kriteret kryesore të hapjes së negociatave.

Ministri i Jashtëm i Austrisë mbjell pemë me Veliajn: Në Tiranë shoh zhvillim
Ministri Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Austrisë, Alexander Schallenberg ua takua në Tiranë edhe me kryebashkiakun Veliaj. Schallenberg duke konfirmuar mbështetjen pa kushte të Austrisë për ...
VizionPlus | 08-Oct-2019 15:11
Ministri Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Austrisë, Alexander Schallenberg ua takua në Tiranë edhe me kryebashkiakun Veliaj. Schallenberg duke konfirmuar mbështetjen pa kushte të Austrisë për ...

Zgjedhjet në Kosovë, flet Gent Cakaj: Elektorati tregoi pjekuri dhe përgjegjshmëri
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka folur për zgjedhjet parlamentare në Kosovë, të cilat u fituan nga Lëvizja Vetëvendosje dhe në vend të dytë u rendit partia tjetër opozitare, Lidhja Demokratike.
Top Channel | 08-Oct-2019 10:56
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka folur për zgjedhjet parlamentare në Kosovë, të cilat u fituan nga Lëvizja Vetëvendosje dhe në vend të dytë u rendit partia tjetër opozitare, Lidhja Demokratike.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved