ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/10/2019 04:53

U vra ish i dashuri, gruaja nga Kavaja e martuar dhe me fëmijë

U vra ish i dashuri, gruaja nga Kavaja e martuar dhe me fëmijë
mapo.al Detaje të reja bëhen me dije në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi sot pas mesnate në lagjen nr.2 në Kavajë, ku mbeti i vdekur Dritan Haxholli, ish i dashuri i M.Q. Burime për Report.tv bëjnë me dije se gruaja ...
Mapo | 10-Oct-2019 09:49
mapo.al Detaje të reja bëhen me dije në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi sot pas mesnate në lagjen nr.2 në Kavajë, ku mbeti i vdekur Dritan Haxholli, ish i dashuri i M.Q. Burime për Report.tv bëjnë me dije se gruaja ...

Video/ Policia arreston dy banorë, protestues tek Unaza e Re
mapo.al Policia e Tiranës ka nisur arrestimet mëngjesin e sotëm tek Unaza e Re, aty ku banorët protestojnë prej një viti kundër shembjes së banesave të tyre. Në pamjet më poshtë është momenti kur policia arreston në një ...
Mapo | 10-Oct-2019 09:28
mapo.al Policia e Tiranës ka nisur arrestimet mëngjesin e sotëm tek Unaza e Re, aty ku banorët protestojnë prej një viti kundër shembjes së banesave të tyre. Në pamjet më poshtë është momenti kur policia arreston në një ...

Çfarë ironie, Edi Ramës iu rrëzua qeverisja prej KÇK-së
Nga Enton Palushi Nga Enton Palushi Pasi e shpalli veten orator të shkëlqyer, kryeministri Edi Rama doli sërish përpara parlamentit për të thënë të njëjtat gjëra. I vënë nën presion pas kushteve gjermane, që e vënë ...
Mapo | 10-Oct-2019 00:07
Nga Enton Palushi Nga Enton Palushi Pasi e shpalli veten orator të shkëlqyer, kryeministri Edi Rama doli sërish përpara parlamentit për të thënë të njëjtat gjëra. I vënë nën presion pas kushteve gjermane, që e vënë ...

Akuza e bujshme, legjenda e Milan bashkëpunëtor me terroristët
mapo.alm Probleme të tjera për ish-legjendën e mbrojtjes së Brazilit dhe Milan, Marcos Cafu. Sipas asaj që raporton revista “Veja”, ish-futbollisti kuqezi është nën hetim nga policia braziliane për marrëdhënie me PÇ ...
Mapo | 09-Oct-2019 23:05
mapo.alm Probleme të tjera për ish-legjendën e mbrojtjes së Brazilit dhe Milan, Marcos Cafu. Sipas asaj që raporton revista “Veja”, ish-futbollisti kuqezi është nën hetim nga policia braziliane për marrëdhënie me PÇ ...

Gjermania dhe Argjentina bëjnë gjithçka në fushë, spektakël e gola
mapo.alm Ishte thjeshtë një test miqësor, por Gjermania dhe Argjentina dijnë si ta kthejnë në spektakël. Në “Signal Iduna Park” të Dortmund, “Pancerat” dhe “Albicelestët” dhuruan një mbrëmje magjike, ku u shënuan 4 ...
Mapo | 09-Oct-2019 22:53
mapo.alm Ishte thjeshtë një test miqësor, por Gjermania dhe Argjentina dijnë si ta kthejnë në spektakël. Në “Signal Iduna Park” të Dortmund, “Pancerat” dhe “Albicelestët” dhuruan një mbrëmje magjike, ku u shënuan 4 ...

Monika Kryemadhi: Jam përgjuar nga Saimir Tahiri
mapo.al Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka befasuar sot me një deklaratë ndaj ish ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Në një bisedë me gazetarët Çim Peka, Arion Sulo dhe Bledian Koka, ajo ka treguar se pajisja e ...
Mapo | 09-Oct-2019 22:17
mapo.al Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka befasuar sot me një deklaratë ndaj ish ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Në një bisedë me gazetarët Çim Peka, Arion Sulo dhe Bledian Koka, ajo ka treguar se pajisja e ...

Zgjedhjet në Kosovë, Kryemadhi: Ndërkombëtarët nuk u bënë me asnjë palë
mapo.alm E ftuar në emisionin e gazetarit Cim Peka, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve në Kosovë duke bërë dhe një krahasim me situatën politike në vendin tonë. Kryemadhi u shpreh se ...
Mapo | 09-Oct-2019 21:18
mapo.alm E ftuar në emisionin e gazetarit Cim Peka, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve në Kosovë duke bërë dhe një krahasim me situatën politike në vendin tonë. Kryemadhi u shpreh se ...

Scaloni “fshin” Messin, ja cilët ngre në piedestal…
mapo.alm Argjentina do të zhvillojë dy teste miqësore, teksa mbrëmjen e sotme sfidon Gjermaninë, ndërsa katër ditë më vonë do të përballet me Ekuadorin. Në kuadër të dy ndeshjeve, trajneri Scaloni ka folur për media, ku ...
Mapo | 09-Oct-2019 20:50
mapo.alm Argjentina do të zhvillojë dy teste miqësore, teksa mbrëmjen e sotme sfidon Gjermaninë, ndërsa katër ditë më vonë do të përballet me Ekuadorin. Në kuadër të dy ndeshjeve, trajneri Scaloni ka folur për media, ku ...

Gazetarja Alice Taylor fiton betejën 8 mujore me Policinë e Shtetit
mapo.alm Gjykata Administrative e Apelit vendosi të pranojë padinë e gazetares dhe blogeres Alice Taylor ndaj Policisë së Shtetit- një konflikt gjyqësor që nisi me refuzimin e rinovimit të lejes së saj të qëndrimit në ...
Mapo | 09-Oct-2019 19:50
mapo.alm Gjykata Administrative e Apelit vendosi të pranojë padinë e gazetares dhe blogeres Alice Taylor ndaj Policisë së Shtetit- një konflikt gjyqësor që nisi me refuzimin e rinovimit të lejes së saj të qëndrimit në ...

Bëri shkrime kritike ndaj qeverisë, gazetarja britanike fiton betejën ligjore me shtetin shqiptar
Gjykata Administrative e shkallës së parë shfuqizoi sot vendimin e Drejtorisë së Emigracionit, për refuzimin e lejes së qëndrimit të gazetares Alice Taylor. Ky fakt u bë i ditur nga vetë Taylor e cila shkruan në rrjetin ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 20:03
Gjykata Administrative e shkallës së parë shfuqizoi sot vendimin e Drejtorisë së Emigracionit, për refuzimin e lejes së qëndrimit të gazetares Alice Taylor. Ky fakt u bë i ditur nga vetë Taylor e cila shkruan në rrjetin ...

Shpërndante drogë afër shkollave, pranga 41-vjeçarit në Vlorë
mapo.alm Një 41-vjeçar është arrestuar në flagrancë në qytetin e Vlorës, pasi sipas policisë shpërndante lëndë narkotike në afërsi të shkollave dhe qendrave të internetit. Pas ndalimit, policia realizoi një kontroll në ...
Mapo | 09-Oct-2019 19:50
mapo.alm Një 41-vjeçar është arrestuar në flagrancë në qytetin e Vlorës, pasi sipas policisë shpërndante lëndë narkotike në afërsi të shkollave dhe qendrave të internetit. Pas ndalimit, policia realizoi një kontroll në ...

VIDEO: Neonazisti i transmetoi vrasjet në internet
mapo.al BILD Sulm mbi një sinagogë në lagjen Paulus në Halle të Gjermanisë. Së paku dy persona u ekzekutuan nga atentatori. Mbi godinë ai hodhi edhe lëndë shpërthyese. Për orë të të tëra, policia mbajti frymën, forcat ...
Mapo | 09-Oct-2019 19:41
mapo.al BILD Sulm mbi një sinagogë në lagjen Paulus në Halle të Gjermanisë. Së paku dy persona u ekzekutuan nga atentatori. Mbi godinë ai hodhi edhe lëndë shpërthyese. Për orë të të tëra, policia mbajti frymën, forcat ...

De Biasi te Sampdoria, tekniku italian zbulon prapaskenat
mapo.alm Emri i tij është lakuar orët e fundit te Sampdoria, me klubin e Serie A që ka shkarkuar trajnerin Eusebio di Francesco për shkak të rezultateve negative. Bëhet fjalë për ish-trajnerin e kombëtares shqiptare, ...
Mapo | 09-Oct-2019 19:33
mapo.alm Emri i tij është lakuar orët e fundit te Sampdoria, me klubin e Serie A që ka shkarkuar trajnerin Eusebio di Francesco për shkak të rezultateve negative. Bëhet fjalë për ish-trajnerin e kombëtares shqiptare, ...

“Fëmijët nuk e dinë se babai nuk jeton më, po flas me psikologë”, rrëfimi i dhimbshëm i gruas së shqiptarit që humbi jetën në Itali
ITALI Familjarët e 35-vjeçarit , Redian Abllanica, i cili ka humbur jetën në një aksident në Itali përpara tri vitesh kërkojnë që të zbardhet e vërteta për këtë tragjedi. Bashkëshortja e tij italiane Serena Luicietto ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 21:18
ITALI Familjarët e 35-vjeçarit , Redian Abllanica, i cili ka humbur jetën në një aksident në Itali përpara tri vitesh kërkojnë që të zbardhet e vërteta për këtë tragjedi. Bashkëshortja e tij italiane Serena Luicietto ...

Ditmir Bushati tregon sfidat e Vetëvendosjes: Albini dhe Vjosa njerëz të lirë nga oligarkia financiare dhe mediatike, ja çdo ndodhë pas fitores
Ish ministri i Jashtëm Ditmir Bushati i ftuar në emisionin “Përballë” në RTSH të Lutfi Dervishit foli mbi sfidat e Albin Kurtit pas fitores së zgjedhjeve të 6 tetorit. Ai tha se dy fituesit Albin Kurti i Vetëvendosjes ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 11:31
Ish ministri i Jashtëm Ditmir Bushati i ftuar në emisionin “Përballë” në RTSH të Lutfi Dervishit foli mbi sfidat e Albin Kurtit pas fitores së zgjedhjeve të 6 tetorit. Ai tha se dy fituesit Albin Kurti i Vetëvendosjes ...

Pallati botanik
mapo.al Qeveria nuk mori pjesë në një seancë gjyqësore për çështjen e Kopshtit Botanik, ndërsa kryebashkiaku Erion Veliaj u tregua i ashpër me akademikët duke i sulmuar me fyerje të ulëta. Pavarësisht se dhjetëra ...
Mapo | 09-Oct-2019 19:26
mapo.al Qeveria nuk mori pjesë në një seancë gjyqësore për çështjen e Kopshtit Botanik, ndërsa kryebashkiaku Erion Veliaj u tregua i ashpër me akademikët duke i sulmuar me fyerje të ulëta. Pavarësisht se dhjetëra ...

OSBE, Montella: Reforma Zgjedhore kërkon angazhimin e të gjithëve
mapo.al Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Roberto Montella, priti këtë të mërkurë një delegacion nga Kuvendi i Shqipërisë në kuadër të përgatitjes për marrjen e drejtimit të Presidencës së ...
Mapo | 09-Oct-2019 19:11
mapo.al Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Roberto Montella, priti këtë të mërkurë një delegacion nga Kuvendi i Shqipërisë në kuadër të përgatitjes për marrjen e drejtimit të Presidencës së ...

4 bajame në ditë parandalojnë kancerin
mapo.alm Bajamet janë një ushqim i shkëlqyer për t’u ngrënë çdo ditë, sepse ato janë plot me proteina, vitamina dhe fibra. Konsumimi i tyre rregullisht mendohet se zvogëlon rrezikun për prekjen nga problemet ...
Mapo | 09-Oct-2019 19:03
mapo.alm Bajamet janë një ushqim i shkëlqyer për t’u ngrënë çdo ditë, sepse ato janë plot me proteina, vitamina dhe fibra. Konsumimi i tyre rregullisht mendohet se zvogëlon rrezikun për prekjen nga problemet ...

E refuzuan 20 familje, vajzën me sindromë “down” e birëson shqiptari
mapo.alm Alba kishte vetëm pak ditë që kishte lindur kur prindërit e saj në Itali e dhanë për birësim, pasi kishte sindromën “down”. Fatkeqësisht, 20 familje të tjera refuzuan ta birësojnë edhe pse ishte vetëm 13 ...
Mapo | 09-Oct-2019 19:01
mapo.alm Alba kishte vetëm pak ditë që kishte lindur kur prindërit e saj në Itali e dhanë për birësim, pasi kishte sindromën “down”. Fatkeqësisht, 20 familje të tjera refuzuan ta birësojnë edhe pse ishte vetëm 13 ...

OSHEE: 10-11 tetor, këto zona në Tiranë s’do kenë drita
mapo.al Oshee nëpërmjet një njoftimi ka bërë me dije se në dy ditët e ardhshme disa zona do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike për disa orë pasi po bëhen punime në kabina. Njoftimi i OSHEE Stakim i datës 10-11 ...
Mapo | 09-Oct-2019 18:17
mapo.al Oshee nëpërmjet një njoftimi ka bërë me dije se në dy ditët e ardhshme disa zona do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike për disa orë pasi po bëhen punime në kabina. Njoftimi i OSHEE Stakim i datës 10-11 ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved