ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/10/2019 11:26

Venezuela ndalon përdorimin e fotoshopit

Venezuela ndalon përdorimin e fotoshopit
Photoshop një ndër aplikacionet më të popullarizuar të përpunimit në botë nuk është më zyrtarisht në dispozicion në Venezuelë. Për shkak të sanksioneve amerikane ndaj këtij vendi, Adobe ka pezulluar shitjen zyrtare të ...
VizionPlus | 09-Oct-2019 12:52
Photoshop një ndër aplikacionet më të popullarizuar të përpunimit në botë nuk është më zyrtarisht në dispozicion në Venezuelë. Për shkak të sanksioneve amerikane ndaj këtij vendi, Adobe ka pezulluar shitjen zyrtare të ...

Shteti që largoi ‘Photoshop’-in nga përdorimi
Aplikacioni më i popullarizuar i përpunimit dhe manipulimit të fotove Photoshop nuk është më zyrtarisht në dispozicion në Venezuelë. Përkatësisht, për shkak të sanksioneve amerikane ndaj këtij vendi, Adobe duhej të ...
Albportali | 09-Oct-2019 20:39
Aplikacioni më i popullarizuar i përpunimit dhe manipulimit të fotove Photoshop nuk është më zyrtarisht në dispozicion në Venezuelë. Përkatësisht, për shkak të sanksioneve amerikane ndaj këtij vendi, Adobe duhej të ...

Bonuçi flet për një incident që i ka ndodhur kur ishte i vogël
Leonardo Bonuçi është një nga lojtarët më të mirë të Juventusit, teksa pas dëmtimit të Kielinit është ai kapiteni i ekipit bardhezi. Mbrojtësi italian ka prezantuar librin e tij “Miku im Leo”, teksa ka dhënë edhe një ...
Koha.mk | 09-Oct-2019 20:11
Leonardo Bonuçi është një nga lojtarët më të mirë të Juventusit, teksa pas dëmtimit të Kielinit është ai kapiteni i ekipit bardhezi. Mbrojtësi italian ka prezantuar librin e tij “Miku im Leo”, teksa ka dhënë edhe një ...

Venezuela shfuqizon Photoshop-in
Aplikacioni më i popullarizuar i përpunimit dhe manipulimit të fotove Photoshop nuk është më zyrtarisht në dispozicion në Venezuelë. Përkatësisht, për shkak të sanksioneve amerikane ndaj këtij vendi, Adobe duhej të ...
TetovaSot | 09-Oct-2019 20:04
Aplikacioni më i popullarizuar i përpunimit dhe manipulimit të fotove Photoshop nuk është më zyrtarisht në dispozicion në Venezuelë. Përkatësisht, për shkak të sanksioneve amerikane ndaj këtij vendi, Adobe duhej të ...

Bonuçi rrëfen: Një djalë më kërcënoi dhe kërkoi të më merrte…
Leonardo Bonuçi është kthyer në një lider të vërtetë tek skuadra e Juventusit. Teksa pas dëmtimit të Kielinit është ai kapiteni i ekipit bardhezi. Së fundmi mbrojtësi italian ka prezantuar për publikun librin e tij ...
Albportali | 09-Oct-2019 19:41
Leonardo Bonuçi është kthyer në një lider të vërtetë tek skuadra e Juventusit. Teksa pas dëmtimit të Kielinit është ai kapiteni i ekipit bardhezi. Së fundmi mbrojtësi italian ka prezantuar për publikun librin e tij ...

Bonuçi rrëfen: Një djalë më kërcënoi dhe kërkoi të më merrte…
Leonardo Bonuçi është kthyer në një lider të vërtetë tek skuadra e Juventusit. Teksa pas dëmtimit të Kielinit është ai kapiteni i ekipit bardhezi. Së fundmi mbrojtësi italian ka prezantuar për publikun librin e tij ...
Lexo | 09-Oct-2019 19:19
Leonardo Bonuçi është kthyer në një lider të vërtetë tek skuadra e Juventusit. Teksa pas dëmtimit të Kielinit është ai kapiteni i ekipit bardhezi. Së fundmi mbrojtësi italian ka prezantuar për publikun librin e tij ...

Venezuela ndalon Photoshopin
Aplikacioni më i popullarizuar i përpunimit dhe manipulimit të fotove Photoshop nuk është më zyrtarisht në dispozicion në Venezuelë. Përkatësisht, për shkak të sanksioneve amerikane ndaj këtij vendi, Adobe duhej të ...
EkonomiaOnline | 09-Oct-2019 09:40
Aplikacioni më i popullarizuar i përpunimit dhe manipulimit të fotove Photoshop nuk është më zyrtarisht në dispozicion në Venezuelë. Përkatësisht, për shkak të sanksioneve amerikane ndaj këtij vendi, Adobe duhej të ...

Venezuela shfuqizon fotoshopin
Aplikacioni më i popullarizuar i përpunimit dhe manipulimit të fotove Photoshop nuk është më zyrtarisht në dispozicion në Venezuelë. Përkatësisht, për shkak të sanksioneve amerikane ndaj këtij vendi, Adobe duhej të ...
Zeri | 09-Oct-2019 09:29
Aplikacioni më i popullarizuar i përpunimit dhe manipulimit të fotove Photoshop nuk është më zyrtarisht në dispozicion në Venezuelë. Përkatësisht, për shkak të sanksioneve amerikane ndaj këtij vendi, Adobe duhej të ...

Venezuela shfuqizon fotoshopin
Aplikacioni më i popullarizuar i përpunimit dhe manipulimit të fotove Photoshop nuk është më zyrtarisht në dispozicion në Venezuelë. Përkatësisht, për shkak të sanksioneve amerikane ndaj këtij vendi, Adobe duhej të ...
Alsat-M | 09-Oct-2019 08:27
Aplikacioni më i popullarizuar i përpunimit dhe manipulimit të fotove Photoshop nuk është më zyrtarisht në dispozicion në Venezuelë. Përkatësisht, për shkak të sanksioneve amerikane ndaj këtij vendi, Adobe duhej të ...

Ky është shteti që zyrtarisht e shfuqizon fotoshopin
Përkatësisht, për shkak të sanksioneve amerikane ndaj këtij vendi, Adobe duhej të pezullonte shitjen zyrtare të Photoshop dhe aplikacione të tjera – Premiere, Light Room, etj. Gjithashtu, përdoruesit në Venezuelë nuk do ...
Lajminet | 09-Oct-2019 08:24
Përkatësisht, për shkak të sanksioneve amerikane ndaj këtij vendi, Adobe duhej të pezullonte shitjen zyrtare të Photoshop dhe aplikacione të tjera – Premiere, Light Room, etj. Gjithashtu, përdoruesit në Venezuelë nuk do ...

Venezuela shfuqizon fotoshopin
Aplikacioni më i popullarizuar i përpunimit dhe manipulimit të fotove Photoshop nuk është më zyrtarisht në dispozicion në Venezuelë. Përkatësisht, për shkak të sanksioneve amerikane ndaj këtij vendi, Adobe duhej të ...
Indeks Online | 09-Oct-2019 07:36
Aplikacioni më i popullarizuar i përpunimit dhe manipulimit të fotove Photoshop nuk është më zyrtarisht në dispozicion në Venezuelë. Përkatësisht, për shkak të sanksioneve amerikane ndaj këtij vendi, Adobe duhej të ...

Venezuela shfuqizon fotoshopin
Aplikacioni më i popullarizuar i përpunimit dhe manipulimit të fotove Photoshop nuk është më zyrtarisht në dispozicion në Venezuelë.
Kosova Press | 09-Oct-2019 07:30
Aplikacioni më i popullarizuar i përpunimit dhe manipulimit të fotove Photoshop nuk është më zyrtarisht në dispozicion në Venezuelë.

Rrezikohet anëtarësimi i plotë i Maqedonisë në NATO gjatë Samitit të Londrës
Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO sipas gjitha gjasave nuk do të zyrtarizohet në Samitin e 3 dhe 4 dhjetorit në Londër. Shpresat që kryeministri teknik i Spanjës, Pedro Sanchez, i kishte përcjellë kryeministrit ...
Klan Kosova | 08-Oct-2019 23:20
Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO sipas gjitha gjasave nuk do të zyrtarizohet në Samitin e 3 dhe 4 dhjetorit në Londër. Shpresat që kryeministri teknik i Spanjës, Pedro Sanchez, i kishte përcjellë kryeministrit ...

Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO nuk do të zyrtarizohet në Samitin e Londrës
Gjithnjë e më e qartë është që anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut nuk do të zyrtarizohet në Samitin e Londrës, i cili është caktuar për më 3 dhe 4 dhjetor. Sipas “360 Gradë”, shpresat që kryeministri teknik i Spanjës ...
Telegrafi | 08-Oct-2019 12:45
Gjithnjë e më e qartë është që anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut nuk do të zyrtarizohet në Samitin e Londrës, i cili është caktuar për më 3 dhe 4 dhjetor. Sipas “360 Gradë”, shpresat që kryeministri teknik i Spanjës ...

Spanja i hap probleme Maqedonisë së Veriut, rrezikohet anëtarësimi në NATO në Samitin e Londrës
SHBA-ka dhe vendet e tjera aleate janë shprehur se presin që Maqedonia e Veriut të anëtarësohet në Organizata e Traktatit të Atlantikut Verior (NATO). Por ndërsa ishte parashikuar që ky proces të mbyllej në fillim të ...
Politiko | 08-Oct-2019 19:02
SHBA-ka dhe vendet e tjera aleate janë shprehur se presin që Maqedonia e Veriut të anëtarësohet në Organizata e Traktatit të Atlantikut Verior (NATO). Por ndërsa ishte parashikuar që ky proces të mbyllej në fillim të ...

Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO nuk do të zyrtarizohet në Samitin e Londrës
Gjithnjë e më e qartë është që anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut nuk do të zyrtarizohet në Samitin e Londrës, i cili është caktuar për më 3 dhe 4 dhjetor. Sipas “360 Gradë”, shpresat që kryeministri teknik i Spanjës ...
Arbresh | 08-Oct-2019 12:56
Gjithnjë e më e qartë është që anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut nuk do të zyrtarizohet në Samitin e Londrës, i cili është caktuar për më 3 dhe 4 dhjetor. Sipas “360 Gradë”, shpresat që kryeministri teknik i Spanjës ...

Rrezikohet anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO në Samitin e Londrës
Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO sipas gjitha gjasave nuk do të zyrtarizohet në Samitin e 3 dhe 4 dhjetorit në Londër. Shpresat që kryeministri teknik i Spanjës, Pedro Sanchez, i kishte përcjellë kryeministrit ...
Arbresh | 08-Oct-2019 12:24
Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO sipas gjitha gjasave nuk do të zyrtarizohet në Samitin e 3 dhe 4 dhjetorit në Londër. Shpresat që kryeministri teknik i Spanjës, Pedro Sanchez, i kishte përcjellë kryeministrit ...

NATO, rrezikohet anëtarësimi i plotë i Maqedonisë në Samitin e Londrës
Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO sipas gjitha gjasave nuk do të zyrtarizohet në Samitin e 3 dhe 4 dhjetorit në Londër. Shpresat që kryeministri teknik i Spanjës, Pedro Sanchez, i kishte përcjellë kryeministrit ...
Albportali | 08-Oct-2019 12:14
Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO sipas gjitha gjasave nuk do të zyrtarizohet në Samitin e 3 dhe 4 dhjetorit në Londër. Shpresat që kryeministri teknik i Spanjës, Pedro Sanchez, i kishte përcjellë kryeministrit ...

NATO, rrezikohet anëtarësimi i plotë i Maqedonisë në Samitin e Londrës
Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO sipas gjitha gjasave nuk do të zyrtarizohet në Samitin e 3 dhe 4 dhjetorit në Londër. Shpresat që kryeministri teknik i Spanjës, Pedro Sanchez, i kishte përcjellë kryeministrit ...
Republika | 08-Oct-2019 12:14
Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO sipas gjitha gjasave nuk do të zyrtarizohet në Samitin e 3 dhe 4 dhjetorit në Londër. Shpresat që kryeministri teknik i Spanjës, Pedro Sanchez, i kishte përcjellë kryeministrit ...

NATO, rrezikohet anëtarësimi i plotë i Maqedonisë në Samitin e Londrës
Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO sipas gjitha gjasave nuk do të zyrtarizohet në Samitin e 3 dhe 4 dhjetorit në Londër. Shpresat që kryeministri teknik i Spanjës, Pedro Sanchez, i kishte përcjellë kryeministrit ...
TetovaSot | 08-Oct-2019 12:08
Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO sipas gjitha gjasave nuk do të zyrtarizohet në Samitin e 3 dhe 4 dhjetorit në Londër. Shpresat që kryeministri teknik i Spanjës, Pedro Sanchez, i kishte përcjellë kryeministrit ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved