ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 00:56

Shantazhi/ Standardi i dyfishtë i Edi Ramës me drejtësinë

Shantazhi/ Standardi i dyfishtë i Edi Ramës me drejtësinë
mapo.al Kryeministri Edi Rama sulmon ashpër prokurorë dhe gjyqtarë që procedojnë penalisht drejtorët e emëruar nga qeveria. Rama: “Disa prokurorë dhe gjyqtarë, kanë ngritur një grup ‘KÇK’ (kap ça të kapësh). Këtë ...
Mapo | 10-Oct-2019 10:26
mapo.al Kryeministri Edi Rama sulmon ashpër prokurorë dhe gjyqtarë që procedojnë penalisht drejtorët e emëruar nga qeveria. Rama: “Disa prokurorë dhe gjyqtarë, kanë ngritur një grup ‘KÇK’ (kap ça të kapësh). Këtë ...

Kur propozova një vit më parë një armë kundër ‘KÇK’-së
Nga Carlo Bollino Nuk më pëlqen të citoj atë që kam shkruar unë vetë. Dhe, nëse e bëj këtë herë, kjo është vetëm pasi alarmi, që lëshova sakësisht një vit më parë, më në fund u dëgjua. Është vonë, shumë vonë, por ka ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 19:56
Nga Carlo Bollino Nuk më pëlqen të citoj atë që kam shkruar unë vetë. Dhe, nëse e bëj këtë herë, kjo është vetëm pasi alarmi, që lëshova sakësisht një vit më parë, më në fund u dëgjua. Është vonë, shumë vonë, por ka ...

“KÇK, bandë e madhe kriminale”, Murrizi përplaset me Ramën: Pjesë e saj, edhe deputetë, ministra, kryebashkiakë!
Kryeministri Edi Rama është përplasur në Kuvend me deputetin e opozitës, Myslym Murrizi, për negociatat e Shqipërisë me Bashkimin Evropian, por edhe për deklaratën e tij se gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar janë ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 14:38
Kryeministri Edi Rama është përplasur në Kuvend me deputetin e opozitës, Myslym Murrizi, për negociatat e Shqipërisë me Bashkimin Evropian, por edhe për deklaratën e tij se gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar janë ...

“Kap ça të kapësh”, Dade: Është edhe nga përvojat personale
KÇK (Kap ça të kapësh). Kështu iu drejtua kryeministri Edi Rama, prokurorëve dhe gjyqtarëve që e dinë se nuk e kalojnë Vettingun. Gjatë fjalës së tij në parlament këtë të mërkurë, ai tha se “Këtë grupim KÇK, ky ...
ABCNews | 09-Oct-2019 21:50
KÇK (Kap ça të kapësh). Kështu iu drejtua kryeministri Edi Rama, prokurorëve dhe gjyqtarëve që e dinë se nuk e kalojnë Vettingun. Gjatë fjalës së tij në parlament këtë të mërkurë, ai tha se “Këtë grupim KÇK, ky ...

Edi Rama i shpall luftë organizatës “KÇK”
Reforma ne drejtesi nuk do te mbaroje me vetingun. Nga foltorja e parlamentit Kryeministri Rama ka sulmuar ashper te gjitha ata prokurore e gjyqtare qe shkelin ligjin, e qe zbatojne teorine kap cfare te kapesh, duke e ...
VizionPlus | 09-Oct-2019 15:04
Reforma ne drejtesi nuk do te mbaroje me vetingun. Nga foltorja e parlamentit Kryeministri Rama ka sulmuar ashper te gjitha ata prokurore e gjyqtare qe shkelin ligjin, e qe zbatojne teorine kap cfare te kapesh, duke e ...

Edi Rama acarohet me drejtësinë pas refuzimit të KLP për prokurorin e Durrësit, kërcënon me ligj gjyqtarët dhe prokurorët
Postuar: 10/10/2019 - 08:10 Partisë Socialiste duket se po i del situata nga duart, sa i takon sistemit të drejtësisë. Edhe pse reforma mban flamurin e kësaj mazhorance, po jepen sinjale se drejtësia çdo ditë e më shumë ...
Sot.Al | 10-Oct-2019 08:14
Postuar: 10/10/2019 - 08:10 Partisë Socialiste duket se po i del situata nga duart, sa i takon sistemit të drejtësisë. Edhe pse reforma mban flamurin e kësaj mazhorance, po jepen sinjale se drejtësia çdo ditë e më shumë ...

Dakord me “luftën” ndaj KÇK, po kush do i shpallë si të tillë?! Zyra e Ramës apo Parlamenti moçal!!!
Në presionin e fortë të një “Jo”-je të mundshme për negociatat më 15 tetor, kryeministri Rama ka shpërthyer sot në Parlament duke folur për grupin “KÇK” , shkurtim i ‘kap çfarë të kapësh’. Përtej arsyeve që e detyrojnë ...
Standard | 09-Oct-2019 20:39
Në presionin e fortë të një “Jo”-je të mundshme për negociatat më 15 tetor, kryeministri Rama ka shpërthyer sot në Parlament duke folur për grupin “KÇK” , shkurtim i ‘kap çfarë të kapësh’. Përtej arsyeve që e detyrojnë ...

Rama propozon ligj special për prokurorët dhe gjyqtarët
Kryeministri i ka kërkuar parlamentit që të miratojë urgjent një ligj të posaçëm që prokurorët e gjyqtarët që ende nuk kanë kaluar vettingun, të penalizohen nëse ju bien në qafë qytetarëve, ndërsa ata që shkarkohen nga ...
ABCNews | 09-Oct-2019 15:26
Kryeministri i ka kërkuar parlamentit që të miratojë urgjent një ligj të posaçëm që prokurorët e gjyqtarët që ende nuk kanë kaluar vettingun, të penalizohen nëse ju bien në qafë qytetarëve, ndërsa ata që shkarkohen nga ...

“Shpërthimi” i Murrizit ndaj Ramës: Pjesë e “KÇK”, ke vëllezër, kunetër, motra, që i ke në…
Gjatë fjalës së tij në Kuvend, kryeministri Edi Rama është përplasur me deputetin Myslim Murrizi i cili deklaroi se jo vetëm prokurorë dhe gjykatës janë pjesë e “KÇK”, por se ajo është një sindikatë e madhe, që ka ...
Standard | 09-Oct-2019 20:39
Gjatë fjalës së tij në Kuvend, kryeministri Edi Rama është përplasur me deputetin Myslim Murrizi i cili deklaroi se jo vetëm prokurorë dhe gjykatës janë pjesë e “KÇK”, por se ajo është një sindikatë e madhe, që ka ...

Kur propozova një vit më parë një armë kundër ‘KÇK’-së
Nga Carlo Bollino Nuk më pëlqen të citoj atë që kam shkruar unë vetë. Dhe, nëse e bëj këtë herë, kjo është vetëm pasi alarmi, që lëshova sakësisht një vit më parë, më në fund u dëgjua. Është vonë, shumë vonë, por ka ...
Lexo | 09-Oct-2019 20:26
Nga Carlo Bollino Nuk më pëlqen të citoj atë që kam shkruar unë vetë. Dhe, nëse e bëj këtë herë, kjo është vetëm pasi alarmi, që lëshova sakësisht një vit më parë, më në fund u dëgjua. Është vonë, shumë vonë, por ka ...

Myslim Murrizi-Ramës: Brenda KÇK ka deputetë, ministra dhe kryebashkiakë
Kryeministri i vendit, Edi Rama tha sot gjatë seancës plenare se, Parlamenti do të shpallë në kërkim grupin KÇK, brenda të cilit janë prokurorë dhe gjyqtarë të korruptuar dhe në organizata kriminale. Për këtë deklaratë ...
Dritare | 09-Oct-2019 16:11
Kryeministri i vendit, Edi Rama tha sot gjatë seancës plenare se, Parlamenti do të shpallë në kërkim grupin KÇK, brenda të cilit janë prokurorë dhe gjyqtarë të korruptuar dhe në organizata kriminale. Për këtë deklaratë ...

Edi Rama i shpall luftë organizatës “KÇK”
Reforma ne drejtesi nuk do te mbaroje me vetingun. Nga foltorja e parlamentit Kryeministri Rama ka sulmuar ashper te gjitha ata prokurore e gjyqtare qe shkelin ligjin, e qe zbatojne teorine kap cfare te kapesh, duke e ...
Medial | 09-Oct-2019 15:10
Reforma ne drejtesi nuk do te mbaroje me vetingun. Nga foltorja e parlamentit Kryeministri Rama ka sulmuar ashper te gjitha ata prokurore e gjyqtare qe shkelin ligjin, e qe zbatojne teorine kap cfare te kapesh, duke e ...

“Le të hidhen përpjetë”! Rama me tone të ashpra: Parlamenti do ndërhyjë me çdo çmim ndaj këtyre dy kategorive
Kryeministri Edi Rama ka vijuar me akuzat e forta ndaj prokurorëve dhe gjyqtarëve, që sipas tij, janë të zhytur në korrupsion. Nga foltorja e Kuvendit, Rama tha se Prokuroria është kthyer si një kafene, ku policia kap ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 13:11
Kryeministri Edi Rama ka vijuar me akuzat e forta ndaj prokurorëve dhe gjyqtarëve, që sipas tij, janë të zhytur në korrupsion. Nga foltorja e Kuvendit, Rama tha se Prokuroria është kthyer si një kafene, ku policia kap ...

Arrestimi i drejtuesit të Kadastrës në Durrës, Rama: Nuk iu përkul krimit
Është rasti i Liridon Pulës, drejtor i Kadastrës së Durrësit, që ka shtyrë kryeministrin Edi Rama të flasë në Parlament për grupin “KÇK” (Të kapësh çfarë të kapësh), ku përfshiu prokurorë dhe gjykatës që e dinë që nuk e ...
Top Channel | 09-Oct-2019 13:10
Është rasti i Liridon Pulës, drejtor i Kadastrës së Durrësit, që ka shtyrë kryeministrin Edi Rama të flasë në Parlament për grupin “KÇK” (Të kapësh çfarë të kapësh), ku përfshiu prokurorë dhe gjykatës që e dinë që nuk e ...

“KÇK, bandë e madhe kriminale”, Murrizi përplaset me Ramën: Pjesë e saj, edhe deputetë, ministra, kryebashkiakë!
Kryeministri Edi Rama është përplasur në Kuvend me deputetin e opozitës, Myslym Murrizi, për negociatat e Shqipërisë me Bashkimin Evropian, por edhe për deklaratën e tij se gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar janë ...
Medial | 09-Oct-2019 14:38
Kryeministri Edi Rama është përplasur në Kuvend me deputetin e opozitës, Myslym Murrizi, për negociatat e Shqipërisë me Bashkimin Evropian, por edhe për deklaratën e tij se gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar janë ...

“’KÇK’, grupimi më i madh kriminal”! Rama merr tezën e ish-ministrit demokrat: Ja çfarë deklaronte ai për sistemin e Drejtësisë
Kryeministri Edi Rama gjatë seancës së sotme parlamentare ka sulmuar atë që ai e quajti si organizatën më të madhe kriminale në drejtësinë shqiptare “KÇK”. Rama tha sot se kjo organizatë që përbëhet nga gjyqtarë dhe ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 14:37
Kryeministri Edi Rama gjatë seancës së sotme parlamentare ka sulmuar atë që ai e quajti si organizatën më të madhe kriminale në drejtësinë shqiptare “KÇK”. Rama tha sot se kjo organizatë që përbëhet nga gjyqtarë dhe ...

Rama: ju tregoj KÇK-në, organizatën kriminale që duhet kapur e ndëshkuar
Kryeministri Rama denoncoi ashpër atë që e quajti KÇK, për të cilën tha se është një organizatë kriminale që “duhet kapur e ndëshkuar”. “Ka ardhur koha të reagojmë me forcë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve që nuk e kanë ...
Tesheshi | 09-Oct-2019 14:25
Kryeministri Rama denoncoi ashpër atë që e quajti KÇK, për të cilën tha se është një organizatë kriminale që “duhet kapur e ndëshkuar”. “Ka ardhur koha të reagojmë me forcë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve që nuk e kanë ...

Rama: Të shpallim në kërkim prokurorë e gjyqtarë banditë
mapo.al Kryeministri Edi Rama e ka përqendruar edhe sot fjalimin në Parlament tek gjyqtarët e prokurorët. Ndërsa javën e kaluar sulmoi prokurorin e Durrësit, Arjan Ndoj, këtë javë shkoi më tej duke u shprehur se në vend ...
Mapo | 09-Oct-2019 13:03
mapo.al Kryeministri Edi Rama e ka përqendruar edhe sot fjalimin në Parlament tek gjyqtarët e prokurorët. Ndërsa javën e kaluar sulmoi prokurorin e Durrësit, Arjan Ndoj, këtë javë shkoi më tej duke u shprehur se në vend ...

“Do të shpallim në kërkim grupin KÇK”, Rama: Duhet të reagojmë fort ndaj prokurorëve dhe gjykatësve që po bëjnë kërdinë
Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar parlamentit që të reagojnë fortë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve ntë korruptuar që s’kanë kaluar vetingun. Gjatë fjalës që mbajti në Kuvend teksa i quajti prokurorët dhe gjykatësit e ...
Lexo | 09-Oct-2019 13:49
Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar parlamentit që të reagojnë fortë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve ntë korruptuar që s’kanë kaluar vetingun. Gjatë fjalës që mbajti në Kuvend teksa i quajti prokurorët dhe gjykatësit e ...

Rama: KÇK është grupi më i madh kriminal në Shqipëri
“Grupi të kapësh çfarë të kapësh”, kështu i konsideroi kryeministri Edi Rama ata prokurorë apo gjyqtarë që, sipas tij, po punojnë kundër interesave të qytetarëve dhe nuk po japin drejtësi pasi e dinë se nuk e kalojnë ...
Gazeta Dita | 09-Oct-2019 13:27
“Grupi të kapësh çfarë të kapësh”, kështu i konsideroi kryeministri Edi Rama ata prokurorë apo gjyqtarë që, sipas tij, po punojnë kundër interesave të qytetarëve dhe nuk po japin drejtësi pasi e dinë se nuk e kalojnë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved