ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/10/2019 10:55

Rama e lavdëroi opozitën e Maqedonisë së Veriut

Rama e lavdëroi opozitën e Maqedonisë së Veriut
Lidhur me kërkesën e Holandës, Shqipëria të vlerësohet ndaras nga Maqedonia e Veriut, kur bëhet fjalë për hapjen e negociatave me BE-në, kryeministri shqiptar, Edi Rama tha se “procesi i integrimit të Shqipërisë dhe ...
Ina-Online | 10-Oct-2019 08:47
Lidhur me kërkesën e Holandës, Shqipëria të vlerësohet ndaras nga Maqedonia e Veriut, kur bëhet fjalë për hapjen e negociatave me BE-në, kryeministri shqiptar, Edi Rama tha se “procesi i integrimit të Shqipërisë dhe ...

Rama e lavdëroi opozitën e Maqedonisë së Veriut, ndërkaq e akuzoi atë vendore për qëndrimet e ndryshme të vendeve të BE-së
Lidhur me kërkesën e Holandës, Shqipëria të vlerësohet ndaras nga Maqedonia e Veriut, kur bëhet fjalë për hapjen e negociatave me BE-në, kryeministri shqiptar, Edi Rama tha se “procesi i integrimit të Shqipërisë dhe ...
Shenja | 10-Oct-2019 08:25
Lidhur me kërkesën e Holandës, Shqipëria të vlerësohet ndaras nga Maqedonia e Veriut, kur bëhet fjalë për hapjen e negociatave me BE-në, kryeministri shqiptar, Edi Rama tha se “procesi i integrimit të Shqipërisë dhe ...

Rama e lavdëroi opozitën e Maqedonisë së Veriut, ndërkaq e akuzoi atë vendore për qëndrimet e ndryshme të vendeve të BE-së
Lidhur me kërkesën e Holandës, Shqipëria të vlerësohet ndaras nga Maqedonia e Veriut, kur bëhet fjalë për hapjen e negociatave me BE-në, kryeministri shqiptar, Edi Rama tha se “procesi i integrimit të Shqipërisë dhe ...
TetovaSot | 09-Oct-2019 22:10
Lidhur me kërkesën e Holandës, Shqipëria të vlerësohet ndaras nga Maqedonia e Veriut, kur bëhet fjalë për hapjen e negociatave me BE-në, kryeministri shqiptar, Edi Rama tha se “procesi i integrimit të Shqipërisë dhe ...

Rama e lavdëroi opozitën e Maqedonisë së Veriut, ndërkaq e akuzoi atë vendore për qëndrimet e ndryshme të vendeve të BE-së
Tiranë, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Lidhur me kërkesën e Holandës, Shqipëria të vlerësohet ndaras nga Maqedonia e Veriut, kur bëhet fjalë për hapjen e negociatave me BE-në, kryeministri shqiptar, Edi Rama tha se “procesi i ...
Medial | 09-Oct-2019 20:11
Tiranë, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Lidhur me kërkesën e Holandës, Shqipëria të vlerësohet ndaras nga Maqedonia e Veriut, kur bëhet fjalë për hapjen e negociatave me BE-në, kryeministri shqiptar, Edi Rama tha se “procesi i ...

Rama: Holanda merr vendime për elektoratin e saj, jo për Shqipërinë
Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar sërish një problem të brendshëm të vendeve skeptike dhe veçanërisht Holandës faktin që dyzohet për të dhënë një “Po” për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Nga foltorja e Parlamentit ...
Portalb | 09-Oct-2019 18:36
Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar sërish një problem të brendshëm të vendeve skeptike dhe veçanërisht Holandës faktin që dyzohet për të dhënë një “Po” për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Nga foltorja e Parlamentit ...

Ja si e komenton Rama  qëndrimin e Holandës nga integrimit të Shqipërisë!
Parlamenti holandez tha dje se Shqipëria duhet të trajtohet e ndarë nga Maqedonia e Veriut, dhe se vendi ynë ka ende shumë punë për të bërë në luftën ndaj korrupsionit e krimit. Gjatë seancës së sotme parlamentare, ...
Dritare | 09-Oct-2019 13:17
Parlamenti holandez tha dje se Shqipëria duhet të trajtohet e ndarë nga Maqedonia e Veriut, dhe se vendi ynë ka ende shumë punë për të bërë në luftën ndaj korrupsionit e krimit. Gjatë seancës së sotme parlamentare, ...

Ndarja mes Shqipërisë dhe Maqedonisë/ Rama: Dallimi, i përcaktuar nga opozita
Nga foltorja e Parlamentit, kryeministri i vendit, Edi Rama ka thënë se të gjithë ata që thonë se ndarja në propagandë apo në qëndrime mes Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë do të çojë në një ndarje në një gjykim të ...
Dritare | 09-Oct-2019 13:17
Nga foltorja e Parlamentit, kryeministri i vendit, Edi Rama ka thënë se të gjithë ata që thonë se ndarja në propagandë apo në qëndrime mes Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë do të çojë në një ndarje në një gjykim të ...

Qëndrimi holandez, Rama: Ja pse trajtohemi ndryshe nga Maqedonia
Kryeministri Edi Rama ka folur mbi debatin e zhvilluar dje në Parlamentin holandez për integrimin e Shqipërisë, teksa Holanda kërkon që procesi për vendin tonë të trajtohet i ndarë nga Maqedonia e Veriut. Nga foltorja e ...
Ina-Online | 09-Oct-2019 13:11
Kryeministri Edi Rama ka folur mbi debatin e zhvilluar dje në Parlamentin holandez për integrimin e Shqipërisë, teksa Holanda kërkon që procesi për vendin tonë të trajtohet i ndarë nga Maqedonia e Veriut. Nga foltorja e ...

‘Ata nuk janë gati’/ Rama ‘zbut’ tonet për skeptikët në BE: Kjo s’do të thotë se Europa nuk na do
Ndërsa në seancën e shkuar kryeministri Edi Rama foli i prerë duke hedhur akuza të drejtpërdrejta ndaj Europës, duke thënë “se ata nuk janë gati për të nisur negociatat me Shqipërinë ”, këtë herë duket se është treguar ...
Politiko | 09-Oct-2019 13:02
Ndërsa në seancën e shkuar kryeministri Edi Rama foli i prerë duke hedhur akuza të drejtpërdrejta ndaj Europës, duke thënë “se ata nuk janë gati për të nisur negociatat me Shqipërinë ”, këtë herë duket se është treguar ...

Rama: Opozita bojkotoi zgjedhjet vetëm për të minuar çeljen e negociatave
Kryeministri Edi Rama komentoi nga Kuvendi diskutimet e një nate më parë në Parlamentin e Holandës, duke thënë se pavarësisht pakënaqësive të shprehura, vendimi do të merret “në bllok” si për Shqipërinë ashtu edhe për ...
Medial | 09-Oct-2019 13:02
Kryeministri Edi Rama komentoi nga Kuvendi diskutimet e një nate më parë në Parlamentin e Holandës, duke thënë se pavarësisht pakënaqësive të shprehura, vendimi do të merret “në bllok” si për Shqipërinë ashtu edhe për ...

Rama: Opozita bojkotoi zgjedhjet vetëm për të minuar çeljen e negociatave
Kryeministri Edi Rama komentoi nga Kuvendi diskutimet e një nate më parë në Parlamentin e Holandës, duke thënë se pavarësisht pakënaqësive të shprehura, vendimi do të merret “në bllok” si për Shqipërinë ashtu edhe për ...
RTSH | 09-Oct-2019 12:52
Kryeministri Edi Rama komentoi nga Kuvendi diskutimet e një nate më parë në Parlamentin e Holandës, duke thënë se pavarësisht pakënaqësive të shprehura, vendimi do të merret “në bllok” si për Shqipërinë ashtu edhe për ...

Qëndrimi i Holandës, Rama: Çështje e politikës së tyre të brendshme, ja pse trajtohemi ndryshe nga Maqedonia
Kryeministri Edi Rama ka folur mbi debatin e zhvilluar dje në Parlamentin holandez për integrimin e Shqipërisë, teksa Holanda kërkon që procesi për vendin tonë të trajtohet i ndarë nga Maqedonia e Veriut. Nga foltorja e ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 12:34
Kryeministri Edi Rama ka folur mbi debatin e zhvilluar dje në Parlamentin holandez për integrimin e Shqipërisë, teksa Holanda kërkon që procesi për vendin tonë të trajtohet i ndarë nga Maqedonia e Veriut. Nga foltorja e ...

Qëndrimi skeptik i Holandës, Rama: Çështje e politikës së tyre të brendshme, ja pse trajtohemi ndryshe nga Maqedonia
Kryeministri Edi Rama ka folur mbi debatin e zhvilluar dje në Parlamentin holandez për integrimin e Shqipërisë, teksa Holanda kërkon që procesi për vendin tonë të trajtohet i ndarë nga Maqedonia e Veriut. Nga foltorja e ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 12:44
Kryeministri Edi Rama ka folur mbi debatin e zhvilluar dje në Parlamentin holandez për integrimin e Shqipërisë, teksa Holanda kërkon që procesi për vendin tonë të trajtohet i ndarë nga Maqedonia e Veriut. Nga foltorja e ...

“Hapja e negociatave, e parakohshme”, Rama e ‘lexon’ ndryshe qëndrimin e Holandës: Fjalimet ishin për elektoratin
Kryeministri Edi Rama ka komentuar debatin e zhvilluar dje në mbledhjen e komisionit parlamentar për Çështjet Evropiane holandeze, duke ripërsëritur edhe një herë qëndrimin se hapja e negociatave me Shqipërinë është e ...
Politiko | 09-Oct-2019 12:40
Kryeministri Edi Rama ka komentuar debatin e zhvilluar dje në mbledhjen e komisionit parlamentar për Çështjet Evropiane holandeze, duke ripërsëritur edhe një herë qëndrimin se hapja e negociatave me Shqipërinë është e ...

Qëndrimi i Holandës, Rama: Çështje e politikës së tyre të brendshme, ja pse trajtohemi ndryshe nga Maqedonia
Kryeministri Edi Rama ka folur mbi debatin e zhvilluar dje në Parlamentin holandez për integrimin e Shqipërisë, teksa Holanda kërkon që procesi për vendin tonë të trajtohet i ndarë nga Maqedonia e Veriut. Nga foltorja e ...
Medial | 09-Oct-2019 12:38
Kryeministri Edi Rama ka folur mbi debatin e zhvilluar dje në Parlamentin holandez për integrimin e Shqipërisë, teksa Holanda kërkon që procesi për vendin tonë të trajtohet i ndarë nga Maqedonia e Veriut. Nga foltorja e ...

“Vendimi i Holandës s’ka lidhje me ne. BE, një familje e madhe interesash”
Seanca plenare e ditës së enjte është zhvendosur ditën e sotme. Kryeministri Edi Rama po komenton debatin në Parlamentin e Holandës lidhur me vendimin për çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE-në. Rama e cilësoi ...
Gazeta Dita | 09-Oct-2019 12:37
Seanca plenare e ditës së enjte është zhvendosur ditën e sotme. Kryeministri Edi Rama po komenton debatin në Parlamentin e Holandës lidhur me vendimin për çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE-në. Rama e cilësoi ...

Rama: Debati në Holandë për politikën e tyre, jo për Shqipërinë
Kryeministri Edi Rama nga seanca plenare e kësaj të mërkure ka debatin në parlamentin e Hollandës, për vendimin për çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE-në. Shefi i qeverisë është shprehur se debate në parlamentin ...
Medial | 09-Oct-2019 12:34
Kryeministri Edi Rama nga seanca plenare e kësaj të mërkure ka debatin në parlamentin e Hollandës, për vendimin për çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE-në. Shefi i qeverisë është shprehur se debate në parlamentin ...

Rama: Debati në Holandë për politikën e tyre, jo për Shqipërinë
Kryeministri Edi Rama nga seanca plenare e kësaj të mërkure ka debatin në parlamentin e Hollandës, për vendimin për çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE-në. Shefi i qeverisë është shprehur se debate në parlamentin ...
VizionPlus | 09-Oct-2019 12:34
Kryeministri Edi Rama nga seanca plenare e kësaj të mërkure ka debatin në parlamentin e Hollandës, për vendimin për çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE-në. Shefi i qeverisë është shprehur se debate në parlamentin ...

Ndarja midis Shkupit dhe Tiranës? Rama: Dallimi për negociatat është përcaktuar nga opozita
Kryeministri Edi Rama ka fajësuar opozitën shqiptare se me sjelljen e saj ka përcaktuar dallimin që ekziston sot brenda vendeve të Bashkimit Evropian sa i përket qasjes që kanë për negociatat me Shqipërinë dhe ...
Top Channel | 09-Oct-2019 12:33
Kryeministri Edi Rama ka fajësuar opozitën shqiptare se me sjelljen e saj ka përcaktuar dallimin që ekziston sot brenda vendeve të Bashkimit Evropian sa i përket qasjes që kanë për negociatat me Shqipërinë dhe ...

Video/ Rama fjalim të fortë në Parlament: Propaganda minuese e opozitës shqiptare përballë qëndrimit të opozitës maqedonase për negociatat (dhe një lexim i qëndrimit të Holandës)
Kryeministri Edi Rama u shpreh nga foltorja e Kuvendit se cështja e hapjes së negociatave nuk lidhet më me kushtet që duhet të plotësojë Shqipëria, pasi e ka bërë një gjë të tillë, por problemet e brendshme të vendeve ...
Lexo | 09-Oct-2019 12:34
Kryeministri Edi Rama u shpreh nga foltorja e Kuvendit se cështja e hapjes së negociatave nuk lidhet më me kushtet që duhet të plotësojë Shqipëria, pasi e ka bërë një gjë të tillë, por problemet e brendshme të vendeve ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved