ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/10/2019 23:23

4 frutat që duhet te hani patjetër kundër kolesterolit

4 frutat që duhet te hani patjetër kundër kolesterolit
mapo.alm Avokadot janë shumë të rekomanduara për pacientët të cilët vuajnë nga presioni i lartë i gjakut. Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë ...
Mapo | 09-Oct-2019 16:28
mapo.alm Avokadot janë shumë të rekomanduara për pacientët të cilët vuajnë nga presioni i lartë i gjakut. Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë ...

Pesë ushqimet e duhura për pastrimin rrënjësor të gjakut
Gjaku i njeriut grumbullon çdo ditë shumë toksina që vijnë nga ushqimet, ndotja por edhe stresi. Ai ka nevojë të pastrohet sepse toksinat e tepërta ndikojnë tek imuniteti, paraqitja e lëkurës dhe shëndetin në ...
Klan Kosova | 10-Oct-2019 09:28
Gjaku i njeriut grumbullon çdo ditë shumë toksina që vijnë nga ushqimet, ndotja por edhe stresi. Ai ka nevojë të pastrohet sepse toksinat e tepërta ndikojnë tek imuniteti, paraqitja e lëkurës dhe shëndetin në ...

6 ushqimet që ju ngrohin më së miri gjatë ditëve të ftohta të vjeshtës
Organizmi i njeriut ndikon ndryshe në ditët e ftohta, prandaj është e nevojshme që ta përshtatni edhe ushqimin me temperaturat në rënie. Më së miri është të hani ushqime të pasura me vitamina dhe minerale, sepse pos që ...
Kosova Sot | 10-Oct-2019 09:02
Organizmi i njeriut ndikon ndryshe në ditët e ftohta, prandaj është e nevojshme që ta përshtatni edhe ushqimin me temperaturat në rënie. Më së miri është të hani ushqime të pasura me vitamina dhe minerale, sepse pos që ...

Katër frutat që e luftojnë kolesterolin e keq
Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë për organizmin. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, në vitin 2016 sëmundjet më vdekjeprurëse u ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 18:45
Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë për organizmin. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, në vitin 2016 sëmundjet më vdekjeprurëse u ...

Brokoli apo Lule lakra, cila nga këto perime ka më shumë për t’i ofruar organizmit tonë; Ja zgjedhja më e shëndetshme
Lule lakra dhe brokoli janë perime të së njëjtës familje, shumë të pasura në lëndë ushqyese, por që sipas nutricionistëve njëra është më e shëndetshme se tjetra. Më poshtë Living do të listojë të gjitha vlerat ushqyese ...
Albportali | 09-Oct-2019 15:51
Lule lakra dhe brokoli janë perime të së njëjtës familje, shumë të pasura në lëndë ushqyese, por që sipas nutricionistëve njëra është më e shëndetshme se tjetra. Më poshtë Living do të listojë të gjitha vlerat ushqyese ...

Brokoli apo Lule lakra, cila nga këto perime ka më shumë për t’i ofruar organizmit tonë; Ja zgjedhja më e shëndetshme
Lule lakra dhe brokoli janë perime të së njëjtës familje, shumë të pasura në lëndë ushqyese, por që sipas nutricionistëve njëra është më e shëndetshme se tjetra. Më poshtë Living do të listojë të gjitha vlerat ushqyese ...
Republika | 09-Oct-2019 15:41
Lule lakra dhe brokoli janë perime të së njëjtës familje, shumë të pasura në lëndë ushqyese, por që sipas nutricionistëve njëra është më e shëndetshme se tjetra. Më poshtë Living do të listojë të gjitha vlerat ushqyese ...

4 frutat që duhet te hani patjetër kundër kolesterolit
Avokadot janë shumë të rekomanduara për pacientët të cilët vuajnë nga presioni i lartë i gjakut. Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë për ...
InFokusi | 09-Oct-2019 14:09
Avokadot janë shumë të rekomanduara për pacientët të cilët vuajnë nga presioni i lartë i gjakut. Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë për ...

Perimet Që Largojnë Fryrjen e Stomakut
Nëse ka këshillë që pranohet nga të gjithë ekipet e ekspertëve është që njeriu duhet të hajë sa më shumë perime. Zakonisht, ekspertët janë të ndarë për vlerat dhe kundërvlerat e yndyrnave apo karbohidrateve, por kur ...
AlMaKos | 23-Apr-2018 15:12
Nëse ka këshillë që pranohet nga të gjithë ekipet e ekspertëve është që njeriu duhet të hajë sa më shumë perime. Zakonisht, ekspertët janë të ndarë për vlerat dhe kundërvlerat e yndyrnave apo karbohidrateve, por kur ...

4 frutat që duhet të hani kundër kolesterolit
Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë për organizmin. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, në vitin 2016 sëmundjet më vdekjeprurëse u ...
Telegraf | 09-Oct-2019 09:36
Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë për organizmin. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, në vitin 2016 sëmundjet më vdekjeprurëse u ...

4 frutat që duhet te hani patjetër kundër kolesterolit
Avokadot janë shumë të rekomanduara për pacientët të cilët vuajnë nga presioni i lartë i gjakut, transmeton Top Channel. Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një ...
Portalb | 09-Oct-2019 14:03
Avokadot janë shumë të rekomanduara për pacientët të cilët vuajnë nga presioni i lartë i gjakut, transmeton Top Channel. Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një ...

SHËNDETËSIA Konsumoni një banane çdo ditë dhe do të befasoheni nga ajo që do t’iu ndodhë
Të pasura me vitamina dhe minerale, bananet janë frutat më të shëndetshme në botë. Konsumimi i të paktën një bananeje në ditë ju ndihmon të ulni rrezikun për t’u prekur nga sëmundje të ndryshme dhe përmirëson shëndetin. ...
Keshilla | 09-Oct-2019 10:32
Të pasura me vitamina dhe minerale, bananet janë frutat më të shëndetshme në botë. Konsumimi i të paktën një bananeje në ditë ju ndihmon të ulni rrezikun për t’u prekur nga sëmundje të ndryshme dhe përmirëson shëndetin. ...

Mësojeni! Kolesteroli i lartë mund të kthehet në rrezik për zemrën, 4 frutat që duhet të hani patjetër
Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë për organizmin. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, në vitin 2016 sëmundjet më vdekjeprurëse u ...
Standard | 09-Oct-2019 09:56
Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë për organizmin. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, në vitin 2016 sëmundjet më vdekjeprurëse u ...

Pija me një përbërës të vetëm që ul tensionin e lartë të gjakut; Ja si të mbani nën kontroll hipertensionin
Panxhari është i pasur me nitrate dhe një nga vetitë e tij kuruese lidhet me aftësinë për të ulur tensionin e lartë të gjakut. Konsumi i lëngut të panxharit apo i ushqimeve të tjera që janë të pasura me nitrat mund të ...
Telegraf | 08-Oct-2019 20:23
Panxhari është i pasur me nitrate dhe një nga vetitë e tij kuruese lidhet me aftësinë për të ulur tensionin e lartë të gjakut. Konsumi i lëngut të panxharit apo i ushqimeve të tjera që janë të pasura me nitrat mund të ...

Ja 9 ushqimet që mbajnë veshkat të pastra, parandalojnë gurët dhe inflamacionin
Besojmë e dini që veshkat janë përgjegjëse për largimin e mbetjeve nga trupi ynë. Nëse vuani nga presioni i lartë i gjakut, diabeti ose arteriet e bllokuara, mund të zhvilloni sëmundje të veshkave duke i ndaluar ato të ...
Indeks Online | 09-Oct-2019 00:47
Besojmë e dini që veshkat janë përgjegjëse për largimin e mbetjeve nga trupi ynë. Nëse vuani nga presioni i lartë i gjakut, diabeti ose arteriet e bllokuara, mund të zhvilloni sëmundje të veshkave duke i ndaluar ato të ...

4 frutat që duhet të hani patjetër kundër kolesterolit
Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë për organizmin. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, në vitin 2016 sëmundjet më vdekjeprurëse u ...
Gazeta Observer | 08-Oct-2019 20:20
Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë për organizmin. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, në vitin 2016 sëmundjet më vdekjeprurëse u ...

Vlerat e jashtëzakonshme të farave të specit për shëndetin
Farat dhe speci janë të pandashëm në përmbajtjen e vitaminës C. Farat e specit jemi mësuar t’i hedhim në kosh përpara çdo gatimi të perimes. Megjithatë, këto fara bardhoshe kanë të njëjtat vlera si speci vetë. Speci dhe ...
Telegraf | 08-Oct-2019 12:30
Farat dhe speci janë të pandashëm në përmbajtjen e vitaminës C. Farat e specit jemi mësuar t’i hedhim në kosh përpara çdo gatimi të perimes. Megjithatë, këto fara bardhoshe kanë të njëjtat vlera si speci vetë. Speci dhe ...

4 frutat që duhet të hani patjetër kundër kolesterolit
Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë për organizmin. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, në vitin 2016 sëmundjet më vdekjeprurëse u ...
Indeks Online | 08-Oct-2019 19:11
Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë për organizmin. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, në vitin 2016 sëmundjet më vdekjeprurëse u ...

Cilat janë përfitimet e të ngrënit shegë çdo ditë dhe çfarë ndodh me organizmin
Të mirat që vijnë kur hani shegë janë të provuara shkencërisht. Shegët kanë aftësinë të mbrojnë shëndetin dhe ofrojnë përfitime unike. Librat e shenjtë të besimeve të ndryshme fetare e kanë përshkruar shegën si frutin ...
Telegraf | 08-Oct-2019 11:37
Të mirat që vijnë kur hani shegë janë të provuara shkencërisht. Shegët kanë aftësinë të mbrojnë shëndetin dhe ofrojnë përfitime unike. Librat e shenjtë të besimeve të ndryshme fetare e kanë përshkruar shegën si frutin ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved