ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/10/2019 10:14

Paralajmërojnë ekonomistët: Ekonomia botërore gati për recesion

Paralajmërojnë ekonomistët: Ekonomia botërore gati për recesion
Sipas ekonomistëve, investitorët, pronarët e bizneseve dhe konsumatorët duhet të dëgjojnë mesazhin e fortë që po jep lakorja e përmbysur e rendimentit të bonove të thesarit, në lidhje me parashikimet e ardhshme ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 09:28
Sipas ekonomistëve, investitorët, pronarët e bizneseve dhe konsumatorët duhet të dëgjojnë mesazhin e fortë që po jep lakorja e përmbysur e rendimentit të bonove të thesarit, në lidhje me parashikimet e ardhshme ...

Britania e Madhe pritet t’i humb 123 miliardë dollarë në financat publike pas BREXIT-it
Pavarësisht premtimeve, kryeministri britanik Boris Johnson nuk ka vazhduar më tej me planet e tij për ulje masive të taksave mes paralajmërimeve se një BREXIT pa marrëveshje mund të sillte një humbje plot 123 miliardë ...
Telegrafi | 08-Oct-2019 12:59
Pavarësisht premtimeve, kryeministri britanik Boris Johnson nuk ka vazhduar më tej me planet e tij për ulje masive të taksave mes paralajmërimeve se një BREXIT pa marrëveshje mund të sillte një humbje plot 123 miliardë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved