ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/10/2019 11:06

Asnjë negociatë për qeverinë në Kosovë, LDK pret votat e diasporës

Asnjë negociatë për qeverinë në Kosovë, LDK pret votat e diasporës
Mundesite per nje koalicion qe do te drejtonte qeverine e re te Kosoves jane ende te paqarta ndersa vijon numerimi i votave me kusht, atyre me poste si dhe votat e personave me aftesi te kufizuar. Komisioni Qendror i ...
VizionPlus | 09-Oct-2019 12:30
Mundesite per nje koalicion qe do te drejtonte qeverine e re te Kosoves jane ende te paqarta ndersa vijon numerimi i votave me kusht, atyre me poste si dhe votat e personave me aftesi te kufizuar. Komisioni Qendror i ...

Reshitaj thotë se ka fituar votat e mjaftueshme për t’u bërë deputete
Kandidatja e AAK-së, Albena Reshitaj ka thënë se në zgjedhjet e së dielës (6 tetor) ka marrë mbështetje të madhe nga qytetarët. Reshitaj përmes një shkrimi në Facebook, ka falënderuar qytetarët për mbështetjen e dhënë, ...
Telegrafi | 09-Oct-2019 22:09
Kandidatja e AAK-së, Albena Reshitaj ka thënë se në zgjedhjet e së dielës (6 tetor) ka marrë mbështetje të madhe nga qytetarët. Reshitaj përmes një shkrimi në Facebook, ka falënderuar qytetarët për mbështetjen e dhënë, ...

Kush e mundi Ramush Haradinajn në Kamenicë dhe sa vota morri Shpend Ahmeti( Lista e plotë koalicionit AAK-PSD)
Koalicioni AAK-PSD në komunën e Kamenicës ka dalur e treta në zgjedhjet që u mbajtën të dielën. Komuna që udhëhiqet nga nënkryetari i PSD-së, Qëndron Kastrati ka arritur të marrë 15,07% ose 2 mijë e 344 vota. Nga ky ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 11:03
Koalicioni AAK-PSD në komunën e Kamenicës ka dalur e treta në zgjedhjet që u mbajtën të dielën. Komuna që udhëhiqet nga nënkryetari i PSD-së, Qëndron Kastrati ka arritur të marrë 15,07% ose 2 mijë e 344 vota. Nga ky ...

Ia pa hajrin largimit nga AKR-ja, kandidatja e AAK-së thotë se është bërë deputete
Në korrik të këtij viti, Albena Reshitja ishte larguar nga AKR-ja e Behgjet Pacollit dhe ju bashkua AAK-së së Ramush Haradinajt. Duket se ky vendim i Reshitajt ishte i drejt, pasi sapo kishte dal në AAK, ajo u bë me ...
Zeri | 10-Oct-2019 09:43
Në korrik të këtij viti, Albena Reshitja ishte larguar nga AKR-ja e Behgjet Pacollit dhe ju bashkua AAK-së së Ramush Haradinajt. Duket se ky vendim i Reshitajt ishte i drejt, pasi sapo kishte dal në AAK, ajo u bë me ...

Albena Reshitaj thotë që ka marr vota të mjaftueshme për deputete
Kandidatja për deputete nga koalicioni AAK-PSD, Albena Reshitaj, nëpërmjet një statusi në Facebook, ka treguar se ka marrë votat e mjaftueshme që të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës. E kjo, Reshitaj thotë se do të jetë ...
InFokusi | 09-Oct-2019 22:46
Kandidatja për deputete nga koalicioni AAK-PSD, Albena Reshitaj, nëpërmjet një statusi në Facebook, ka treguar se ka marrë votat e mjaftueshme që të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës. E kjo, Reshitaj thotë se do të jetë ...

Berisha: Më janë dhimbse djemtë e PSD-së, por vetëm Natyra Kuçi ka gjasë të bëhet deputete prej tyre!
Ish-deputeti i AAK-së, tashmë ndër kandidatët me më së shumti vota nga koalicioni AAK-PSD, Bekë Berisha ka deklaruar se qytetarët tashmë i kanë dhënë besimin Albin Kurtit dhe se ai duhet me udhëheq Kosovën. Ai tutje ...
Zeri | 09-Oct-2019 22:36
Ish-deputeti i AAK-së, tashmë ndër kandidatët me më së shumti vota nga koalicioni AAK-PSD, Bekë Berisha ka deklaruar se qytetarët tashmë i kanë dhënë besimin Albin Kurtit dhe se ai duhet me udhëheq Kosovën. Ai tutje ...

Sa ministra e zëvendësministra do t’i kenë serbët në qeverinë e ardhshme sipas Kushtetutës?
Zgjedhjet në Kosovë kanë prodhuar një fitues të tyre, e që është Lëvizja Vetëvendosje, ndërsa koalicioni qeverisës pritet të jetë ai mes tyre dhe partisë që doli e dyta në këto zgjedhje, Lidhjës Demokratike të......
Zeri | 09-Oct-2019 22:30
Zgjedhjet në Kosovë kanë prodhuar një fitues të tyre, e që është Lëvizja Vetëvendosje, ndërsa koalicioni qeverisës pritet të jetë ai mes tyre dhe partisë që doli e dyta në këto zgjedhje, Lidhjës Demokratike të......

Berisha: Më janë dhimbse djemtë e PSD-së, por vetëm Natyra Kuçi ka gjasë të bëhet deputete prej tyre!
Ish-deputeti i AAK-së, tashmë ndër kandidatët me më së shumti vota nga koalicioni AAK-PSD, Bekë Berisha ka deklaruar se qytetarët tashmë i kanë dhënë besimin Albin Kurtit dhe se ai duhet me udhëheq Kosovën. Ai tutje ...
Indeks Online | 09-Oct-2019 22:24
Ish-deputeti i AAK-së, tashmë ndër kandidatët me më së shumti vota nga koalicioni AAK-PSD, Bekë Berisha ka deklaruar se qytetarët tashmë i kanë dhënë besimin Albin Kurtit dhe se ai duhet me udhëheq Kosovën. Ai tutje ...

Asnjë ish deputet i PSD-së, nuk ka siguruar votat e mjaftueshme për t’u bërë deputet
Listës së këtij koalicioni i prin kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj, i pasuar nga vëllai i tij Daut Haradinaj. Ajo që bie në sy është se asnjë kandidat i PSD-së nuk ka siguruar votat e mjaftueshme përveç ...
PortaliOnline | 09-Oct-2019 17:22
Listës së këtij koalicioni i prin kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj, i pasuar nga vëllai i tij Daut Haradinaj. Ajo që bie në sy është se asnjë kandidat i PSD-së nuk ka siguruar votat e mjaftueshme përveç ...

LDK: “Presim rezultatin pastaj negociojmë qeverinë”, Haradinaj sulmon Kurtin
Lidhja Demokratike e Kosovës ka deklaruar se mundësitë për një koalicion me LVV do të konsiderohen vetëm pasi rezultati i zgjedhjeve të bëhet zyrtar. Kryetari i partisë, Isa Mustafa sqaroi se vetëm pasi të mbarojë ...
VizionPlus | 08-Oct-2019 15:51
Lidhja Demokratike e Kosovës ka deklaruar se mundësitë për një koalicion me LVV do të konsiderohen vetëm pasi rezultati i zgjedhjeve të bëhet zyrtar. Kryetari i partisë, Isa Mustafa sqaroi se vetëm pasi të mbarojë ...

Si u votuan kandidatët e AAK-PSD në Fushë Kosovë, kjo është lista e plotë
Koalicioni 100% i AAK-së e PSD-së, në zgjedhjet e gjashtë tetorit arriti që të radhitet e katërta sa i përket votave. Gazeta Express ka siguruar votat që kanë marrë deputetët e kësaj liste në Fushë-Kosovë. Lideri i ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 16:56
Koalicioni 100% i AAK-së e PSD-së, në zgjedhjet e gjashtë tetorit arriti që të radhitet e katërta sa i përket votave. Gazeta Express ka siguruar votat që kanë marrë deputetët e kësaj liste në Fushë-Kosovë. Lideri i ...

Këta janë deputetët e ardhshem të AAK-së, PSD-ja mund të mbetet pa asnjë
Meqenëse koalicioni AAK-PSD është subjekti i katërt në zgjedhjet parlamentare me 11.57 për qind apo 92 mijë e 149 vota, listës së këtij koalicioni i prinë kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj. Sipas të dhënave të ...
Shenja | 09-Oct-2019 13:52
Meqenëse koalicioni AAK-PSD është subjekti i katërt në zgjedhjet parlamentare me 11.57 për qind apo 92 mijë e 149 vota, listës së këtij koalicioni i prinë kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj. Sipas të dhënave të ...

AAK e pranon rezultatin zgjedhor, nuk dëshiron rinumërim të votave
Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se AAK nuk dëshiron rinumërim të votave dhe përmbysje të rezultateve.
Top Channel | 08-Oct-2019 14:19
Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se AAK nuk dëshiron rinumërim të votave dhe përmbysje të rezultateve.

Këto janë deputetët e AAK-së, PSD në rrezik veç një deputet?!
Listës së këtij koalicioni i prin kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj, i pasuar nga vëllai i tij Daut Haradinaj. Ajo që bie në sy është se asnjë kandidat i PSD-së nuk ka siguruar votat e mjaftueshme përveç ...
Ina-Online | 09-Oct-2019 13:11
Listës së këtij koalicioni i prin kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj, i pasuar nga vëllai i tij Daut Haradinaj. Ajo që bie në sy është se asnjë kandidat i PSD-së nuk ka siguruar votat e mjaftueshme përveç ...

Këta janë deputetët e ardhshem të AAK-së, PSD-ja mund të mbetet pa asnjë
Meqenëse koalicioni AAK-PSD është subjekti i katërt në zgjedhjet parlamentare me 11.57 për qind apo 92 mijë e 149 vota, listës së këtij koalicioni i prinë kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj. Sipas të dhënave të ...
Medial | 09-Oct-2019 13:10
Meqenëse koalicioni AAK-PSD është subjekti i katërt në zgjedhjet parlamentare me 11.57 për qind apo 92 mijë e 149 vota, listës së këtij koalicioni i prinë kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj. Sipas të dhënave të ...

Këta janë deputetët e ardhshem të AAK-së, PSD-ja mund të mbetet pa asnjë
Meqenëse koalicioni AAK-PSD është subjekti i katërt në zgjedhjet parlamentare me 11.57 për qind apo 92 mijë e 149 vota, listës së këtij koalicioni i prinë kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj. Sipas të dhënave të ...
Arbresh | 09-Oct-2019 13:02
Meqenëse koalicioni AAK-PSD është subjekti i katërt në zgjedhjet parlamentare me 11.57 për qind apo 92 mijë e 149 vota, listës së këtij koalicioni i prinë kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj. Sipas të dhënave të ...

Asnjë negociatë për qeverinë në Kosovë, LDK pret votat e diasporës
Mundesite per nje koalicion qe do te drejtonte qeverine e re te Kosoves jane ende te paqarta ndersa vijon numerimi i votave me kusht, atyre me poste si dhe votat e personave me aftesi te kufizuar. Komisioni Qendror i ...
Medial | 09-Oct-2019 12:24
Mundesite per nje koalicion qe do te drejtonte qeverine e re te Kosoves jane ende te paqarta ndersa vijon numerimi i votave me kusht, atyre me poste si dhe votat e personave me aftesi te kufizuar. Komisioni Qendror i ...

Kush arriti të bëhet deputet nga AAK-ja, PSD-ja po lufton vetëm për një deputet (Lista)
Listës së këtij koalicioni i prin kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj, i pasuar nga vëllai i tij Daut Haradinaj. Ajo që bie në sy është se asnjë kandidat i PSD-së nuk ka siguruar votat e mjaftueshme përveç ...
TetovaSot | 09-Oct-2019 11:54
Listës së këtij koalicioni i prin kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj, i pasuar nga vëllai i tij Daut Haradinaj. Ajo që bie në sy është se asnjë kandidat i PSD-së nuk ka siguruar votat e mjaftueshme përveç ...

Deputetët e AAK-së që rrëmbyen karrige në Kuvend, PSD me vetëm një deputete
Ajo që bie në sy është se asnjë kandidat i PSD-së nuk ka siguruar votat e mjaftueshme përveç zëdhënëses së tyre Natyra Kuçi, e cila është duke ”luftuar” me Donika Kadajn për tu bërë deputete. Poashtu është interesant se ...
Lajminet | 09-Oct-2019 11:39
Ajo që bie në sy është se asnjë kandidat i PSD-së nuk ka siguruar votat e mjaftueshme përveç zëdhënëses së tyre Natyra Kuçi, e cila është duke ”luftuar” me Donika Kadajn për tu bërë deputete. Poashtu është interesant se ...

Këta janë deputetët e ardhshem të AAK-së, PSD-ja mund të mbetet pa asnjë
Meqenëse koalicioni AAK-PSD është subjekti i katërt në zgjedhjet parlamentare me 11.57 për qind apo 92 mijë e 149 vota, listës së këtij koalicioni i prinë kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj. Sipas të dhënave të ...
AlbInfo | 09-Oct-2019 11:31
Meqenëse koalicioni AAK-PSD është subjekti i katërt në zgjedhjet parlamentare me 11.57 për qind apo 92 mijë e 149 vota, listës së këtij koalicioni i prinë kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj. Sipas të dhënave të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved