ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/04/2020 03:19

Challandes: Ndeshja ndaj Gjibraltarit është e rëndësishme

Challandes: Ndeshja ndaj Gjibraltarit është e rëndësishme
Kosova do të luajë nesër një miqësore ndaj Gjibraltarit, vetëm 4 ditë para sfidës mjaft të rëndësishme eliminatore të Euro 2020-ës ndaj Malit të Zi, ndërsa trajneri i “Dardanëve” Bernard Challandes doli sot në një ...
Top Channel | 09-Oct-2019 22:09
Kosova do të luajë nesër një miqësore ndaj Gjibraltarit, vetëm 4 ditë para sfidës mjaft të rëndësishme eliminatore të Euro 2020-ës ndaj Malit të Zi, ndërsa trajneri i “Dardanëve” Bernard Challandes doli sot në një ...

Kosova sot zhvillon miqësoren ndaj Gjibraltarit
Përfaqësuesja e Kosovës është nikoqire e Gjibraltarit në një miqësore të aranzhuar muaj më parë. Dardanët janë në formë të lartë duke pasur formë superiore me 15 ndeshje pa humbje në të gjitha garat. Kjo statistikë e ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 09:28
Përfaqësuesja e Kosovës është nikoqire e Gjibraltarit në një miqësore të aranzhuar muaj më parë. Dardanët janë në formë të lartë duke pasur formë superiore me 15 ndeshje pa humbje në të gjitha garat. Kjo statistikë e ...

Gjibraltari, mundësi për të nisur tjetër seri të fitoreve
Seleksionuesi i Kosovës, Bernard Challandes, ka refuzuar ta quajë ndeshjen me Gjibraltarin miqësore. Për të është shumë më tepër. Ai thotë se kjo ndeshje, që të enjten (sot, 18:00) do të luhet në stadiumin “Fadil ...
EkonomiaOnline | 10-Oct-2019 09:49
Seleksionuesi i Kosovës, Bernard Challandes, ka refuzuar ta quajë ndeshjen me Gjibraltarin miqësore. Për të është shumë më tepër. Ai thotë se kjo ndeshje, që të enjten (sot, 18:00) do të luhet në stadiumin “Fadil ...

Kosova rrezikon të humbë pikë për renditjen e FIFA-s nga ndeshja kundër Gjibraltarit
Sot do të jetë hera e parë ndonjëherë që Kombëtarja e Kosovës dhe e Gjibraltarit do të përballen mes vete në fushën e lojës. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në orën......
Zeri | 10-Oct-2019 09:43
Sot do të jetë hera e parë ndonjëherë që Kombëtarja e Kosovës dhe e Gjibraltarit do të përballen mes vete në fushën e lojës. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në orën......

Kosova renditet te skuadrat e mëdha, që duhet ndjekur këtë javë
Që nga sot nisin ndeshjet ndërkombëtare për garat e nivelit kontinental. Kosova përveç Gjibraltarit, do të luajë edhe ndeshjen kualifikuese për Euron 2020 kundër Malit të Zi. “Sam Tighe” ka renditur 10 kombëtaret, që ...
Indeks Online | 10-Oct-2019 09:43
Që nga sot nisin ndeshjet ndërkombëtare për garat e nivelit kontinental. Kosova përveç Gjibraltarit, do të luajë edhe ndeshjen kualifikuese për Euron 2020 kundër Malit të Zi. “Sam Tighe” ka renditur 10 kombëtaret, që ...

Kosova sfidon Gjibraltarin,  mendon për Malin e Zi
Kombëtarja e Kosovës, sot në orën 18.00, në stadiumin “Fadil Vokrri”, do të zhvillojë ndeshjen miqësore kundër Gjibraltarit, që e paraprin atë kundër Malit të Zi në kuadër të eliminatoreve Evropianin e vitit 2020. ...
Alsat-M | 10-Oct-2019 09:43
Kombëtarja e Kosovës, sot në orën 18.00, në stadiumin “Fadil Vokrri”, do të zhvillojë ndeshjen miqësore kundër Gjibraltarit, që e paraprin atë kundër Malit të Zi në kuadër të eliminatoreve Evropianin e vitit 2020. ...

Ja sa pikë mund t’i humbë Kombëtarja e Kosovës në rast se pëson disfatë nga Gjibraltari
Sot Kombëtarja e jonë do të zbarkojë në fushën e blertë të stadiumit ‘Fadil Vokrri’ për të zhvilluar takimin miqësor kundër Gjibraltarit. Dje ‘Dardanët’ zhvilluan seancën e fundit stërvitore para këtij dueli, ku për fat ...
GazetaBlic | 10-Oct-2019 09:28
Sot Kombëtarja e jonë do të zbarkojë në fushën e blertë të stadiumit ‘Fadil Vokrri’ për të zhvilluar takimin miqësor kundër Gjibraltarit. Dje ‘Dardanët’ zhvilluan seancën e fundit stërvitore para këtij dueli, ku për fat ...

Kosova rrezikon të humbë pikë për listën e FIFA-s nga ndeshja kundër Gjibraltarit
Sot do të jetë hera e parë ndonjëherë që Kombëtarja e Kosovës dhe e Gjibraltarit do të përballen mes vete në fushën e lojës. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në orën 18:00. Rezultati i ...
Kosova Sot | 10-Oct-2019 09:28
Sot do të jetë hera e parë ndonjëherë që Kombëtarja e Kosovës dhe e Gjibraltarit do të përballen mes vete në fushën e lojës. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në orën 18:00. Rezultati i ...

Kosova rrezikon të humbë pikë për listën e FIFA-s nga ndeshja kundër Gjibraltarit
Sot do të jetë hera e parë ndonjëherë që Kombëtarja e Kosovës dhe e Gjibraltarit do të përballen mes vete në fushën e lojës. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në orën 18:00. Rezultati i ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 09:20
Sot do të jetë hera e parë ndonjëherë që Kombëtarja e Kosovës dhe e Gjibraltarit do të përballen mes vete në fushën e lojës. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në orën 18:00. Rezultati i ...

Xherdan Shaiqiri feston ditëlindjen – ja si e uron klubi i Liverpoolit
Djelmoshat e Challandes do të zbresin sot në fushën e blertë të stadiumit ‘Fadil Vokrri’ për të zhvilluar ndeshjen miqësore kundër Kombëtares së Gjibraltarit. Ndërkaq pas kësaj ndeshje testues, Kombëtaren tonë e pret ...
GazetaBlic | 10-Oct-2019 09:13
Djelmoshat e Challandes do të zbresin sot në fushën e blertë të stadiumit ‘Fadil Vokrri’ për të zhvilluar ndeshjen miqësore kundër Kombëtares së Gjibraltarit. Ndërkaq pas kësaj ndeshje testues, Kombëtaren tonë e pret ...

“Kombëtarja më në formë e Evropës” – Federata e Gjibraltarit, plot lëvdata për Kosovën
Federata e Futbollit e Gjibraltarit e ka lavdëruar ekipin kombëtar të Kosovës për arritjet dhe paraqitjet në ndeshjet e zhvilluara që nga pranimi në FIFA e UEFA, duke i vlerësuar “Dardanët” si kundërshtarë të vështirë. ...
Gazeta Observer | 10-Oct-2019 09:13
Federata e Futbollit e Gjibraltarit e ka lavdëruar ekipin kombëtar të Kosovës për arritjet dhe paraqitjet në ndeshjet e zhvilluara që nga pranimi në FIFA e UEFA, duke i vlerësuar “Dardanët” si kundërshtarë të vështirë. ...

Miqësorja mes Kosovës dhe Gjibraltarit zhvillohet sot
“Dardanët” do të luajnë sot duke nisur nga ora 18:00 ndeshjen miqësore kundër Gjibraltarit, që e paraprin atë kundër Malit të Zi në kuadër të kampanjës kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020. Kjo ndeshje do të ...
AlbInfo | 10-Oct-2019 09:05
“Dardanët” do të luajnë sot duke nisur nga ora 18:00 ndeshjen miqësore kundër Gjibraltarit, që e paraprin atë kundër Malit të Zi në kuadër të kampanjës kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020. Kjo ndeshje do të ...

Dita për të larguar monotoninë e politikës, dita e “Dardanëve”
Sot rikthehen emocionet e Kombëtares, që vetëm djemtë më të mirë dinë t’i dhurojnë. Pas një ngarkese të madhe politike, është dita që të çlodhemi dhe të shijojmë ndeshjen e Kosovës, shkruan Indeksonline. “Dardanët” do ...
Indeks Online | 10-Oct-2019 09:05
Sot rikthehen emocionet e Kombëtares, që vetëm djemtë më të mirë dinë t’i dhurojnë. Pas një ngarkese të madhe politike, është dita që të çlodhemi dhe të shijojmë ndeshjen e Kosovës, shkruan Indeksonline. “Dardanët” do ...

Kosovë – Gjibraltar: Kompanitë e basteve japin favoritin ‘e pastër’, koeficient minimale për Kosovën
Në dy ndeshjet e tetorit, ku vëmendja e plotë shkon tek ndeshja ndaj Malit të Zi, Kosova do të ketë edhe një ndeshje testuese, kundër Gjibraltarit. Kombëtarja Dardane shihet si favorite absolute në këtë takim, duke ...
Lajminet | 10-Oct-2019 09:01
Në dy ndeshjet e tetorit, ku vëmendja e plotë shkon tek ndeshja ndaj Malit të Zi, Kosova do të ketë edhe një ndeshje testuese, kundër Gjibraltarit. Kombëtarja Dardane shihet si favorite absolute në këtë takim, duke ...

Challandes: Do të ketë ndryshime edhe në portë ndaj Gjibraltarit
Përzgjedhësi Bernard Challandes, ka folur në konferencën e fundit për shtyp ndaj Gjibraltarit. Ai e ka pranuar që do të ketë ndryshime në formacion, ndërsa e ka ritheksuar se ata që luajnë duhet ta japin maksimumin. ...
Telegrafi | 09-Oct-2019 19:33
Përzgjedhësi Bernard Challandes, ka folur në konferencën e fundit për shtyp ndaj Gjibraltarit. Ai e ka pranuar që do të ketë ndryshime në formacion, ndërsa e ka ritheksuar se ata që luajnë duhet ta japin maksimumin. ...

Testi i fundit para Malit të Zi
Kosova do ta zhvillojë sot testin e fundit para ndeshjes së rëndësishme ndaj Malit të Zi, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të hënën, shkruan zeri.info “Dardanët” do të përballen ndaj Gjibraltarit......
Zeri | 10-Oct-2019 08:47
Kosova do ta zhvillojë sot testin e fundit para ndeshjes së rëndësishme ndaj Malit të Zi, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të hënën, shkruan zeri.info “Dardanët” do të përballen ndaj Gjibraltarit......

Kosova – Gjibraltari, këto janë kuotat e basteve
Përfaqësuesja e Kosovës do të luajë sot në një ndeshje miqësore me Gjibraltarin, shkruan zeri.info Sfida do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës, derisa fillon prej orës 18:00. “Dardanët” shihen......
Zeri | 10-Oct-2019 08:47
Përfaqësuesja e Kosovës do të luajë sot në një ndeshje miqësore me Gjibraltarin, shkruan zeri.info Sfida do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës, derisa fillon prej orës 18:00. “Dardanët” shihen......

“Kombëtarja më në formë e Evropës” – Federata e Gjibraltarit, plot lëvdata për Kosovën
Federata e Futbollit e Gjibraltarit e ka lavdëruar ekipin kombëtar të Kosovës për arritjet dhe paraqitjet në ndeshjet e zhvilluara që nga pranimi në FIFA e UEFA, duke i vlerësuar “Dardanët” si kundërshtarë të vështirë. ...
Kosova Sot | 10-Oct-2019 08:47
Federata e Futbollit e Gjibraltarit e ka lavdëruar ekipin kombëtar të Kosovës për arritjet dhe paraqitjet në ndeshjet e zhvilluara që nga pranimi në FIFA e UEFA, duke i vlerësuar “Dardanët” si kundërshtarë të vështirë. ...

Kosova zhvillon sot miqësoren me Gjibraltarin
Djemtë e Kosovës do të dalin sërish në fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” sot në orën 18:00 për ndeshjen miqësore kundër Gjibraltarit, që e paraprin atë kundër Malit të Zi në kuadër të kampanjës kualifikuese për ...
Kosova Sot | 10-Oct-2019 08:40
Djemtë e Kosovës do të dalin sërish në fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” sot në orën 18:00 për ndeshjen miqësore kundër Gjibraltarit, që e paraprin atë kundër Malit të Zi në kuadër të kampanjës kualifikuese për ...

Gjithçka që duhet të dini për Gjibraltarin para ndeshjes kundër Kosovës
Kosova do ta presë Gjibraltarin në fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” sot në orën 18:00 për një ndeshje miqësore, që e paraprin atë kundër Malit të Zi në kuadër të kampanjës kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020. ...
Kosova Sot | 10-Oct-2019 08:40
Kosova do ta presë Gjibraltarin në fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” sot në orën 18:00 për një ndeshje miqësore, që e paraprin atë kundër Malit të Zi në kuadër të kampanjës kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved