ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/02/2020 20:00

Viktor Zhusti vlerësohet me çmim në Festivalin e Filmit në Irak

Viktor Zhusti vlerësohet me çmim në Festivalin e Filmit në Irak
mapo.al Festivali i Filmit në Irak ka vlerësuar aktorin shqiptar Viktor Zhusti me çmimin ‘Best Actor’ (Aktori më i mirë), në edicionin e katërt të këtij festivali që u mbajt më 7 tetor 2019. “Slemani International Film ...
Mapo | 09-Oct-2019 12:00
mapo.al Festivali i Filmit në Irak ka vlerësuar aktorin shqiptar Viktor Zhusti me çmimin ‘Best Actor’ (Aktori më i mirë), në edicionin e katërt të këtij festivali që u mbajt më 7 tetor 2019. “Slemani International Film ...

Festivali i Filmit ballkanik në Pogradec/ Në garë 78 prodhime nga 10 vende të rajonit
Festivali i Filmit Ballkanik dhe Kulinarisë ka nisur edicionin e tij të 9 në qytetin e Pogradecit. 78 filma në zhanre të ndryshme do të jenë pjesë e këtij edicioni ndërsa vijnë nga 10 vende të Ballkanit. Organizatorët ...
Flaka | 10-Oct-2019 08:31
Festivali i Filmit Ballkanik dhe Kulinarisë ka nisur edicionin e tij të 9 në qytetin e Pogradecit. 78 filma në zhanre të ndryshme do të jenë pjesë e këtij edicioni ndërsa vijnë nga 10 vende të Ballkanit. Organizatorët ...

Festivali i Filmit Ballkanik
Festivali i nëntë i Filmit Ballkanik dhe kulinarisë startoi mbrëmjen e se hënës në Pogradec. 78 filma me metrazh te shkurtër dhe jo vetëm, nga Greqia, Mali i Zi, Bullgaria, Maqedonia e Veriut dhe Kosova do te shfaqen ...
Telegrafi | 09-Oct-2019 09:58
Festivali i nëntë i Filmit Ballkanik dhe kulinarisë startoi mbrëmjen e se hënës në Pogradec. 78 filma me metrazh te shkurtër dhe jo vetëm, nga Greqia, Mali i Zi, Bullgaria, Maqedonia e Veriut dhe Kosova do te shfaqen ...

Festivali i Filmit ballkanik në Pogradec/ Në garë 78 prodhime nga 10 vende të rajonit
Festivali i Filmit Ballkanik dhe Kulinarisë ka nisur edicionin e tij të 9 në qytetin e Pogradecit.78 filma në zhanre të ndryshme do të jenë pjesë e këtij edicioni ndërsa vijnë nga 10 vende të Ballkanit. Organizatorët ...
Aktuale.MK | 10-Oct-2019 08:31
Festivali i Filmit Ballkanik dhe Kulinarisë ka nisur edicionin e tij të 9 në qytetin e Pogradecit.78 filma në zhanre të ndryshme do të jenë pjesë e këtij edicioni ndërsa vijnë nga 10 vende të Ballkanit. Organizatorët ...

Ministri Ismaili realizoi takim me regjisorin Mançevski
Ministri i Kulturës në kabinetin e tij realizoi takim me regjisorin e filmit me famë botërore, Millço Mançevski, filmat e të cilit janë shpërndarë në më shumë se 50 vende, ndërsa veprat e tij deri më tani kanë pasur më ...
Shenja | 09-Oct-2019 10:59
Ministri i Kulturës në kabinetin e tij realizoi takim me regjisorin e filmit me famë botërore, Millço Mançevski, filmat e të cilit janë shpërndarë në më shumë se 50 vende, ndërsa veprat e tij deri më tani kanë pasur më ...

Viktor Zhusti merr çmimin e aktorit më të mirë, në festivalin e filmit në Irak
Ditën e djeshme në Irak është mbajtur dhe fesitivali i filmit, ku morën pjesë 154 filma nga 78 shtete në botë. Mes tyre ishte dhe filmi shqiptar ” Delegacioni”, i cili i dha titullin ‘Aktori më i mirë’, artistit Viktor ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 09:25
Ditën e djeshme në Irak është mbajtur dhe fesitivali i filmit, ku morën pjesë 154 filma nga 78 shtete në botë. Mes tyre ishte dhe filmi shqiptar ” Delegacioni”, i cili i dha titullin ‘Aktori më i mirë’, artistit Viktor ...

Viktor Zhusti, aktori më i mirë në festivalin ndërkombëtar të filmit me 78 vende pjesëmarrëse!
Viktor Zhusti rrëmbeu trofenë e aktorit më të mirë në festivalin e filmit ‘Slemani International Film Festival’, i zhvilluar në Irak. Aktori mjaft I talentuar shqiptar e mori këtë vlerësim në një kohë kur në garë ishin ...
Bordo | 08-Oct-2019 23:28
Viktor Zhusti rrëmbeu trofenë e aktorit më të mirë në festivalin e filmit ‘Slemani International Film Festival’, i zhvilluar në Irak. Aktori mjaft I talentuar shqiptar e mori këtë vlerësim në një kohë kur në garë ishin ...

Viktor Zhusti vlerësohet me çmim në Festivalin e Filmit në Irak
“Slemani International Film Festivl” u mbajt ne qytetin Slemani ne Kurdistan Irak dhe moren pjese 154 filma nga 78 vende te botes. Shqiperia garoi me filmin “Delegacioni” ku arriti te marre çmimin prestigjioz nga aktori ...
ikub.al | 08-Oct-2019 14:26
“Slemani International Film Festivl” u mbajt ne qytetin Slemani ne Kurdistan Irak dhe moren pjese 154 filma nga 78 vende te botes. Shqiperia garoi me filmin “Delegacioni” ku arriti te marre çmimin prestigjioz nga aktori ...

Aktori shqiptar Viktor Zhusti merr çmimin “Aktori më i mirë” në Festivalin e Filmit në Irak
Festivali i Filmit në Irak ka vlerësuar aktorin shqiptar Viktor Zhusti me çmimin “Best Actor” (Aktori më i mirë), në edicionin e katërt të këtij festivali që u mbajt më 7 tetor 2019.
Kosova Press | 08-Oct-2019 18:30
Festivali i Filmit në Irak ka vlerësuar aktorin shqiptar Viktor Zhusti me çmimin “Best Actor” (Aktori më i mirë), në edicionin e katërt të këtij festivali që u mbajt më 7 tetor 2019.

Aktori shqiptar Viktor Zhusti vlerësohet me çmim në Festivalin e Filmit në Irak
Tiranë, 8 tetor – Festivali i Filmit në Irak ka vlerësuar aktorin shqiptar Viktor Zhusti me çmimin ‘Best Actor’ (Aktori më i mirë), në edicionin e katërt të këtij festivali që u mbajt më 7 tetor 2019. “Slemani ...
Medial | 08-Oct-2019 16:21
Tiranë, 8 tetor – Festivali i Filmit në Irak ka vlerësuar aktorin shqiptar Viktor Zhusti me çmimin ‘Best Actor’ (Aktori më i mirë), në edicionin e katërt të këtij festivali që u mbajt më 7 tetor 2019. “Slemani ...

Filma e kulinari në Pogradec, nis festivali i Filmit Ballkanik
Festivali i nëntë i Filmit Ballkanik dhe kulinarisë startoi mbrëmjen e se hënës në Pogradec. 78 filma me metrazh te shkurtër dhe jo vetëm, nga Greqia, Mali i Zi, Bullgaria, Maqedonia e Veriut dhe Kosova do te shfaqen ...
Medial | 08-Oct-2019 15:21
Festivali i nëntë i Filmit Ballkanik dhe kulinarisë startoi mbrëmjen e se hënës në Pogradec. 78 filma me metrazh te shkurtër dhe jo vetëm, nga Greqia, Mali i Zi, Bullgaria, Maqedonia e Veriut dhe Kosova do te shfaqen ...

“Aga’s House” hap festivalin e filmit në Tetovë
Filmi Aga`s House i Lendita Zeqirajt e shpërblyer në festivalet e vendit dhe ato botërore, duke u nominuar madje edhe me çmimin për konkurrencë në Oscar, ka shënuar fillimin e festivalit të filmit në Tetovë, Tiff Oda. ...
Alsat-M | 08-Oct-2019 15:21
Filmi Aga`s House i Lendita Zeqirajt e shpërblyer në festivalet e vendit dhe ato botërore, duke u nominuar madje edhe me çmimin për konkurrencë në Oscar, ka shënuar fillimin e festivalit të filmit në Tetovë, Tiff Oda. ...

Viktor Zhusti vlerësohet me çmimin “Aktori më i mirë” në Festivalin e Filmit ne Irak!
Një tjetër çmim ka mbledhur Viktor Zhusti në arkivën e artë të sukseseve të tij në karrierën e gjatë si aktor. Festivali i Filmit në Irak ka vlerësuar aktorin shqiptar me çmimin ‘Best Actor’ (Aktori më i mirë), në ...
Bordo | 08-Oct-2019 14:19
Një tjetër çmim ka mbledhur Viktor Zhusti në arkivën e artë të sukseseve të tij në karrierën e gjatë si aktor. Festivali i Filmit në Irak ka vlerësuar aktorin shqiptar me çmimin ‘Best Actor’ (Aktori më i mirë), në ...

Festivali Ballkanik i Filmit dhe Kulinarisë, në edicionin e 9 në Pogradec
Për të nëntin vit rradhazi, në Pogradec organizohet Festivalit Ballkanik i Filmit dhe Kulinarisë. Për 5 ditë dhe netë me radhë, në sallën e kinemasë së qytetit do të shfaqen 80 filma me metrazh të shkurtër e të gjatë ...
RTSH | 08-Oct-2019 11:44
Për të nëntin vit rradhazi, në Pogradec organizohet Festivalit Ballkanik i Filmit dhe Kulinarisë. Për 5 ditë dhe netë me radhë, në sallën e kinemasë së qytetit do të shfaqen 80 filma me metrazh të shkurtër e të gjatë ...

Filma e kulinari në Pogradec, nis edicioni i 9-të i festivalit
Festivali i nënte i Filmit Ballkanik dhe kulinarise startoi mbrëmjen e se hënës ne Pogradec. 78 filma me metrazh te shkurtër dhe jo vetëm, nga Greqia, Mali i Zi, Bullgaria, Maqedonia e Veriut dhe Kosova do te shfaqen ...
Medial | 08-Oct-2019 11:34
Festivali i nënte i Filmit Ballkanik dhe kulinarise startoi mbrëmjen e se hënës ne Pogradec. 78 filma me metrazh te shkurtër dhe jo vetëm, nga Greqia, Mali i Zi, Bullgaria, Maqedonia e Veriut dhe Kosova do te shfaqen ...

Filma e kulinari në Pogradec, nis edicioni i 9-të i festivalit
Festivali i nënte i Filmit Ballkanik dhe kulinarise startoi mbrëmjen e se hënës ne Pogradec. 78 filma me metrazh te shkurtër dhe jo vetëm, nga Greqia, Mali i Zi, Bullgaria, Maqedonia e Veriut dhe Kosova do te shfaqen ...
VizionPlus | 08-Oct-2019 11:22
Festivali i nënte i Filmit Ballkanik dhe kulinarise startoi mbrëmjen e se hënës ne Pogradec. 78 filma me metrazh te shkurtër dhe jo vetëm, nga Greqia, Mali i Zi, Bullgaria, Maqedonia e Veriut dhe Kosova do te shfaqen ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved