ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/10/2019 22:42

E tmerrshme shifra e kosovarëve që e lënë vendin vit pas viti

E tmerrshme shifra e kosovarëve që e lënë vendin vit pas viti
Për çdo vit përllogaritet që shtetësinë e Kosovës e lënë rreth 5 mijë qytetarë, teksa nga viti 2009 e kanë lënë mbi 40 mijë shtetas. Nga janari e deri në gusht të këtij viti nga shtetësia e Kosovës, sipas Ministrisë së ...
Albportali | 10-Oct-2019 10:04
Për çdo vit përllogaritet që shtetësinë e Kosovës e lënë rreth 5 mijë qytetarë, teksa nga viti 2009 e kanë lënë mbi 40 mijë shtetas. Nga janari e deri në gusht të këtij viti nga shtetësia e Kosovës, sipas Ministrisë së ...

?Eriona Sejdiu përfaqëson Kosovën në Miss Globe 2019
Vajza nga Prishtina, Eriona Sejdiu do ta përfaqësojë Kosovën në Miss Globe 2019. Nëntëmbëdhjetë vjeçarja merr pjesë për herë të parë në një garë të tillë bukurie të nivelit kaq të lartë. Ajo studion shkencat juridike në ...
Alsat-M | 10-Oct-2019 09:05
Vajza nga Prishtina, Eriona Sejdiu do ta përfaqësojë Kosovën në Miss Globe 2019. Nëntëmbëdhjetë vjeçarja merr pjesë për herë të parë në një garë të tillë bukurie të nivelit kaq të lartë. Ajo studion shkencat juridike në ...

Arifi në Vishticë inspektoi realizimin e më shumë projekteve të filluara
Kryetari i Komunës së Likovës z.Erkan Arifi vizitoj f.Vishtic, Sot vizituam f.Vishtic ku po kryhen punët ndërtimore edhe atë: Nxemja qendrore e shkollës së fshatit, ndërrimin e dyshemeve në të gjitha klasat dhe lyerjen ...
Albportali | 10-Oct-2019 00:16
Kryetari i Komunës së Likovës z.Erkan Arifi vizitoj f.Vishtic, Sot vizituam f.Vishtic ku po kryhen punët ndërtimore edhe atë: Nxemja qendrore e shkollës së fshatit, ndërrimin e dyshemeve në të gjitha klasat dhe lyerjen ...

Kurti tregon çfarë raporte ka me Thaçin dhe si do të sillet me të si kryeministër
Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, e cila i ka fituar zgjedhjet parlamentare sipas rezultateve preliminare, ka treguar se çfarë raporte ka me presidentin Hashim Thaçi dhe se si do të sillet me të, nëse ...
Albportali | 09-Oct-2019 22:53
Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, e cila i ka fituar zgjedhjet parlamentare sipas rezultateve preliminare, ka treguar se çfarë raporte ka me presidentin Hashim Thaçi dhe se si do të sillet me të, nëse ...

Shteti që largoi ‘Photoshop’-in nga përdorimi
Aplikacioni më i popullarizuar i përpunimit dhe manipulimit të fotove Photoshop nuk është më zyrtarisht në dispozicion në Venezuelë. Përkatësisht, për shkak të sanksioneve amerikane ndaj këtij vendi, Adobe duhej të ...
Albportali | 09-Oct-2019 20:39
Aplikacioni më i popullarizuar i përpunimit dhe manipulimit të fotove Photoshop nuk është më zyrtarisht në dispozicion në Venezuelë. Përkatësisht, për shkak të sanksioneve amerikane ndaj këtij vendi, Adobe duhej të ...

Policia po e arreston edhe babain e Boki 13
Në këto momente po zhvillohet aksioni policor për arrestimin e Mie Jovanovskit, babait të Bojan Jovanovskit, i cili poashtu është i dyshuar si i përfshirë në organizatën e djalit të tij “Bashkimi ndërkombëtar”. Burimi: ...
Albportali | 09-Oct-2019 20:32
Në këto momente po zhvillohet aksioni policor për arrestimin e Mie Jovanovskit, babait të Bojan Jovanovskit, i cili poashtu është i dyshuar si i përfshirë në organizatën e djalit të tij “Bashkimi ndërkombëtar”. Burimi: ...

Bonuçi flet për një incident që i ka ndodhur kur ishte i vogël
Leonardo Bonuçi është një nga lojtarët më të mirë të Juventusit, teksa pas dëmtimit të Kielinit është ai kapiteni i ekipit bardhezi. Mbrojtësi italian ka prezantuar librin e tij “Miku im Leo”, teksa ka dhënë edhe një ...
Koha.mk | 09-Oct-2019 20:11
Leonardo Bonuçi është një nga lojtarët më të mirë të Juventusit, teksa pas dëmtimit të Kielinit është ai kapiteni i ekipit bardhezi. Mbrojtësi italian ka prezantuar librin e tij “Miku im Leo”, teksa ka dhënë edhe një ...

Pjesëtarit të Grupit të Kumanovës Dem Shehu nuk i lejohet takimi me fëmijët!
Demë Shehu, anëtar i “Grupit të Kumanovës”, i cili për momentin është i vendosur në burgun e Shutkës, për më tepër se katër vite nuk i lejohet ti pranoj në vizitë fëmijët e tij. Shehu përmes avokatit të tij Naser Raufi, ...
Albportali | 09-Oct-2019 19:56
Demë Shehu, anëtar i “Grupit të Kumanovës”, i cili për momentin është i vendosur në burgun e Shutkës, për më tepër se katër vite nuk i lejohet ti pranoj në vizitë fëmijët e tij. Shehu përmes avokatit të tij Naser Raufi, ...

Bonuçi rrëfen: Një djalë më kërcënoi dhe kërkoi të më merrte…
Leonardo Bonuçi është kthyer në një lider të vërtetë tek skuadra e Juventusit. Teksa pas dëmtimit të Kielinit është ai kapiteni i ekipit bardhezi. Së fundmi mbrojtësi italian ka prezantuar për publikun librin e tij ...
Albportali | 09-Oct-2019 19:41
Leonardo Bonuçi është kthyer në një lider të vërtetë tek skuadra e Juventusit. Teksa pas dëmtimit të Kielinit është ai kapiteni i ekipit bardhezi. Së fundmi mbrojtësi italian ka prezantuar për publikun librin e tij ...

Bonuçi rrëfen: Një djalë më kërcënoi dhe kërkoi të më merrte…
Leonardo Bonuçi është kthyer në një lider të vërtetë tek skuadra e Juventusit. Teksa pas dëmtimit të Kielinit është ai kapiteni i ekipit bardhezi. Së fundmi mbrojtësi italian ka prezantuar për publikun librin e tij ...
Lexo | 09-Oct-2019 19:19
Leonardo Bonuçi është kthyer në një lider të vërtetë tek skuadra e Juventusit. Teksa pas dëmtimit të Kielinit është ai kapiteni i ekipit bardhezi. Së fundmi mbrojtësi italian ka prezantuar për publikun librin e tij ...

Skandal seksual: Kryebashkiaku filmohet duke kryer marrëdhënie me prostituta (FOTO LAJM)
Pak ditë para zgjedhjeve lokale, një skandal seksual ka shpëthyer në Hungari pak ditë para zgjedhjeve lokale. Në mediat e vendit janë publikuar pamje të kryebashkiakut të qytetit Gyor, Zolt Borkai, i cili është filmuar ...
Albportali | 09-Oct-2019 16:52
Pak ditë para zgjedhjeve lokale, një skandal seksual ka shpëthyer në Hungari pak ditë para zgjedhjeve lokale. Në mediat e vendit janë publikuar pamje të kryebashkiakut të qytetit Gyor, Zolt Borkai, i cili është filmuar ...

Kadri Veseli e merr mbështetjen e degëve të PDK-së për të mbetur në opozitë
Pak ditë pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme, kreu i PDK-së, Kadri Veseli u takua me kryetarët e degëve dhe shtabeve zgjedhore të partisë të cilën ai udhëheq, raporton Gazeta Express. Përmes një njoftimi drejtuar mediave, ...
Albportali | 09-Oct-2019 16:14
Pak ditë pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme, kreu i PDK-së, Kadri Veseli u takua me kryetarët e degëve dhe shtabeve zgjedhore të partisë të cilën ai udhëheq, raporton Gazeta Express. Përmes një njoftimi drejtuar mediave, ...

Kështu është dukur Robert Berisha para 31 vjetëve
Kështu dukej Robert Berisha në vitin 1988. Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Robert Berisha, qe një kohë të gjatë u bë pjesë e skenës muzikore. Fillimisht u bë i njohur si muzikant, ku shihej vazhdimisht përkrah ...
Albportali | 09-Oct-2019 15:41
Kështu dukej Robert Berisha në vitin 1988. Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Robert Berisha, qe një kohë të gjatë u bë pjesë e skenës muzikore. Fillimisht u bë i njohur si muzikant, ku shihej vazhdimisht përkrah ...

Sony konfirmon lansimin e PlayStation 5
Sony ka konfirmuar se ekipet e tyre po punojnë në një PlayStation 5 të ardhshëm. Edhe pse ka pasur spekulime online për lansimin e pasardhësit të PS4 për vite me rradhë, kjo është hera e parë që firma japoneze e lojrave ...
Albportali | 09-Oct-2019 15:17
Sony ka konfirmuar se ekipet e tyre po punojnë në një PlayStation 5 të ardhshëm. Edhe pse ka pasur spekulime online për lansimin e pasardhësit të PS4 për vite me rradhë, kjo është hera e parë që firma japoneze e lojrave ...

Për 24 orë, policia ka shqiptuar 1 mijë e 601 gjoba trafiku
Policia e Kosovës në raportin 24-orësh ka njoftuar se ka shqiptuar gjithsej 1601 tiketa trafiku. Në 24 orët e fundit aksidente me të lënduar kanë qenë shtatë ndërsa pa të lënduar 36. Të arrestuar janë 26 persona, kurse ...
Albportali | 09-Oct-2019 14:50
Policia e Kosovës në raportin 24-orësh ka njoftuar se ka shqiptuar gjithsej 1601 tiketa trafiku. Në 24 orët e fundit aksidente me të lënduar kanë qenë shtatë ndërsa pa të lënduar 36. Të arrestuar janë 26 persona, kurse ...

Messi: Iu tregoj trajnerin më të mirë që kam punuar gjatë karrierës time!
Lionel Messi ka zgjedhur trajnerin më të mirë që ka punuar gjatë karrierës së tij. “Ylli” argjentinas ka punuar me shumë trajnerë te Barça, por ai që i ka lënë më shumë mbresa është trajneri aktual i Manchester City-t, ...
Albportali | 09-Oct-2019 14:50
Lionel Messi ka zgjedhur trajnerin më të mirë që ka punuar gjatë karrierës së tij. “Ylli” argjentinas ka punuar me shumë trajnerë te Barça, por ai që i ka lënë më shumë mbresa është trajneri aktual i Manchester City-t, ...

Sony konfirmon lansimin e PlayStation 5
Sony ka konfirmuar se ekipet e tyre po punojnë në një PlayStation 5 të ardhshëm. Edhe pse ka pasur spekulime online për lansimin e pasardhësit të PS4 për vite me rradhë, kjo është hera e parë që firma japoneze e lojrave ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 14:25
Sony ka konfirmuar se ekipet e tyre po punojnë në një PlayStation 5 të ardhshëm. Edhe pse ka pasur spekulime online për lansimin e pasardhësit të PS4 për vite me rradhë, kjo është hera e parë që firma japoneze e lojrave ...

IDEJA/ Albin Kurti për bashkimin me Shqipërinë: pse jam me Arbën Xhaferin dhe jo me Ukshin Hotin
Albin Kurti, njeriu që pritet të marrë frenat e qeverisjes, përsëriti se e favorizon unitetin kombëtar të shqiptarëve brenda një koncepti federate e jo brenda Bashkimit Evropian. “Uniteti kombëtar i shqiptarëve nuk mund ...
Tesheshi | 09-Oct-2019 14:25
Albin Kurti, njeriu që pritet të marrë frenat e qeverisjes, përsëriti se e favorizon unitetin kombëtar të shqiptarëve brenda një koncepti federate e jo brenda Bashkimit Evropian. “Uniteti kombëtar i shqiptarëve nuk mund ...

Kandidati për deputet i Nismës: Më fal o Fatmir Limaj, më fal që s’munda më shumë!
Fatmir Limaj ka marrë një kërkimfalje publike nga kandidati për deputet nga Nisma, Hasim Talabaku. Kandidati nga Pozherani ka thënë se ndjehet keq që nuk ka mundur të bënte më shumë për Fatmir Limajn dhe ka gjetur ...
Albportali | 09-Oct-2019 14:17
Fatmir Limaj ka marrë një kërkimfalje publike nga kandidati për deputet nga Nisma, Hasim Talabaku. Kandidati nga Pozherani ka thënë se ndjehet keq që nuk ka mundur të bënte më shumë për Fatmir Limajn dhe ka gjetur ...

MPPS: Propozim-ligji kaloi në seancë qeveritare, deri në 6.000 denarë subvencione për paga më të larta
Në mbledhjen e 158-të, Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut e vërtetoi tekstin e Propozim-ligjit për subvencionimin e kontributeve të sigurimit social. Siç thonë nga Ministria e Punës dhe Politikë Sociale, ...
Telegrafi | 09-Oct-2019 11:46
Në mbledhjen e 158-të, Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut e vërtetoi tekstin e Propozim-ligjit për subvencionimin e kontributeve të sigurimit social. Siç thonë nga Ministria e Punës dhe Politikë Sociale, ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved