ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/10/2019 04:53

Cakaj: Krocia mbështet anëtarësimin në BE për Shqipërinë

Cakaj: Krocia mbështet anëtarësimin në BE për Shqipërinë
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, gjatë qëndrimit në Zagreb, zhvilloi një takim me Kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkovic. Në statusin e tij në facebook, Ministri në Detyrë Cakaj, u ...
Aktuale.MK | 10-Oct-2019 08:31
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, gjatë qëndrimit në Zagreb, zhvilloi një takim me Kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkovic. Në statusin e tij në facebook, Ministri në Detyrë Cakaj, u ...

Premtimet e Borrellit dhe realiteti i funksionimit të BE-së
Me të drejtë mund të thuhet se kishte një lloj shqetësimi në disa pjesë të Ballkanit Perëndimor dhe te fqinjët lindorë të Bashkimit Evropian, kur gjatë verës u njoftua emërimi i Josep Borrell si shef i politikës së ...
Arbresh | 09-Oct-2019 06:33
Me të drejtë mund të thuhet se kishte një lloj shqetësimi në disa pjesë të Ballkanit Perëndimor dhe te fqinjët lindorë të Bashkimit Evropian, kur gjatë verës u njoftua emërimi i Josep Borrell si shef i politikës së ...

Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë, mbjellin një pemë në shenjë miqësie mes dy vendeve
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 22:29
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...

Ministri i Jashtëm i Austrisë: Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...
Telegrafi | 08-Oct-2019 20:47
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...

Veliaj takohet me Ministrin e Jashtëm të Austrisë
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...
Klan Kosova | 08-Oct-2019 20:34
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...

Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë, Schallenberg: Mbështetje Shqipërisë për integrimin, sa herë që vij në Tiranë shoh zhvillim
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...
GazetaTema | 08-Oct-2019 16:34
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...

Azilkërkuesit shqiptarë, problem i përsëritur për Francën
Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg ishte sot për një vizitë zyrtare në Tiranë, ku u takua me homologun Gent Cakaj, me të cilin zhvilloi edhe një konferencë të përbashkët. Pasi konfirmoi qëndrimin e ...
Flaka | 08-Oct-2019 19:54
Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg ishte sot për një vizitë zyrtare në Tiranë, ku u takua me homologun Gent Cakaj, me të cilin zhvilloi edhe një konferencë të përbashkët. Pasi konfirmoi qëndrimin e ...

Cakaj: Shqipëria meriton hapjen e negociatave për anëtarësim në BE
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka deklaruar se Shqipëria meriton hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian (BE), gjatë konferencës për mediat me ...
Shenja | 08-Oct-2019 18:28
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka deklaruar se Shqipëria meriton hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian (BE), gjatë konferencës për mediat me ...

Ministri i Jashtëm i Austrisë mbjell pemë me Veliajn: Në Tiranë shoh zhvillim
Ministri Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Austrisë, Alexander Schallenberg ua takua në Tiranë edhe me kryebashkiakun Veliaj. Schallenberg duke konfirmuar mbështetjen pa kushte të Austrisë për ...
VizionPlus | 08-Oct-2019 15:11
Ministri Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Austrisë, Alexander Schallenberg ua takua në Tiranë edhe me kryebashkiakun Veliaj. Schallenberg duke konfirmuar mbështetjen pa kushte të Austrisë për ...

Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë/ Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...
Lexo | 08-Oct-2019 17:05
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...

Schallenberg: “Sa herë që vij në Tiranë shoh zhvillim, mbështetje Shqipërisë për integrimin”; Veliaj: “Austria avokate e përhershme e Shqipërisë”
Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë, mbjellin një pemë në shenjë miqësie mes dy vendeve Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka ...
Telegraf | 08-Oct-2019 15:00
Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë, mbjellin një pemë në shenjë miqësie mes dy vendeve Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka ...

Meta takon ministrin austriak: Austria nënshkroi pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot në një takim Ministrin Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Alexander Schallenberg. Presidenti Meta e falënderoi ministrin ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 13:09
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot në një takim Ministrin Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Alexander Schallenberg. Presidenti Meta e falënderoi ministrin ...

Premtimet e Borrellit dhe realiteti i funksionimit të BE-së
Me të drejtë mund të thuhet se kishte një lloj shqetësimi në disa pjesë të Ballkanit Perëndimor dhe te fqinjët lindorë të Bashkimit Evropian, kur gjatë verës u njoftua emërimi i Josep Borrell si shef i politikës së ...
Radio Evropa e Lire | 08-Oct-2019 15:57
Me të drejtë mund të thuhet se kishte një lloj shqetësimi në disa pjesë të Ballkanit Perëndimor dhe te fqinjët lindorë të Bashkimit Evropian, kur gjatë verës u njoftua emërimi i Josep Borrell si shef i politikës së ...

Zgjedhjet në Kosovë, flet Gent Cakaj: Elektorati tregoi pjekuri dhe përgjegjshmëri
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka folur për zgjedhjet parlamentare në Kosovë, të cilat u fituan nga Lëvizja Vetëvendosje dhe në vend të dytë u rendit partia tjetër opozitare, Lidhja Demokratike.
Top Channel | 08-Oct-2019 10:56
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka folur për zgjedhjet parlamentare në Kosovë, të cilat u fituan nga Lëvizja Vetëvendosje dhe në vend të dytë u rendit partia tjetër opozitare, Lidhja Demokratike.

Ambasadori i ri i Kroacisë i paraqet Letrat Kredenciale Metës
Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim, Ambasadorin e ri të Kroacisë në Tiranë, Zlatko Kramaric, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale.
Top Channel | 08-Oct-2019 10:50
Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim, Ambasadorin e ri të Kroacisë në Tiranë, Zlatko Kramaric, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale.

Ministri i Jashtëm i Austrisë: Azilkërkuesit shqiptarë, problem i përsëritur për Francën
Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg ishte sot për një vizitë zyrtare në Tiranë, ku u takua me homologun Gent Cakaj, me të cilin zhvilloi edhe një konferencë të përbashkët.
Top Channel | 08-Oct-2019 10:47
Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg ishte sot për një vizitë zyrtare në Tiranë, ku u takua me homologun Gent Cakaj, me të cilin zhvilloi edhe një konferencë të përbashkët.

Meta pret ambasadorin e ri kroat: Ka ende potencial të pashfrytëzuar sa i përket shkëmbimeve tregtare
Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim, Ambasadorin e ri të Kroacisë në Tiranë, Zlatko Kramaric, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale. Duke i uruar mirëseardhjen dhe suksese në detyrë, ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 10:36
Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim, Ambasadorin e ri të Kroacisë në Tiranë, Zlatko Kramaric, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale. Duke i uruar mirëseardhjen dhe suksese në detyrë, ...

Negociatat/ Ministri i Austrisë jep garancinë: Të hapet drita jeshile e Shqipërisë me BE
Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë ka pritur në një takim homologun e tij austriak, Alexander Schallenberg. Në fjalën e tyre para mediave, të dy ministrat u ndalën tek përpjekjet që po bën ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 10:04
Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë ka pritur në një takim homologun e tij austriak, Alexander Schallenberg. Në fjalën e tyre para mediave, të dy ministrat u ndalën tek përpjekjet që po bën ...

Presidenti Meta pret në takim Ministrin e Jashtëm të Austrisë
Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim Ministrin Federal për Europën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Alexander Schallenberg. Kreu i Shtetit e falenderoi Ministrin ...
Telegraf | 08-Oct-2019 13:29
Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim Ministrin Federal për Europën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Alexander Schallenberg. Kreu i Shtetit e falenderoi Ministrin ...

Ministri austriak: Kosova është realitet! Cakaj: I dha shembull rajonit si bëhen zgjedhjet
Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg, ka deklaruar nga Tirana se Kosova është një realitet, pavarësisht se disa vende të Bashkimit Evropian vijojnë të mos e njohin. “Kosova është një realitet, shumica e ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 10:04
Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg, ka deklaruar nga Tirana se Kosova është një realitet, pavarësisht se disa vende të Bashkimit Evropian vijojnë të mos e njohin. “Kosova është një realitet, shumica e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved