ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/10/2019 23:12

Bullgaria voton pro hapjes së negociatave për Shqipërinë

Bullgaria voton pro hapjes së negociatave për Shqipërinë
Me 129 vota pro, 4 kundër dhe një abstenim ka votuar pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Në përfundim të seancës, ministrja e Jashtme Ekaterina Zaharieva tha se mbështeste fillimin e ...
Lajmi i Fundit | 10-Oct-2019 21:42
Me 129 vota pro, 4 kundër dhe një abstenim ka votuar pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Në përfundim të seancës, ministrja e Jashtme Ekaterina Zaharieva tha se mbështeste fillimin e ...

Parlamenti i Holandës, tre mocione kundër Shqipërisë: Të mos hapen negociatat me asnjë kusht
Qëndrimi i Francës për t’i thënë jo deri në 2020-n mos hapjes së negociatave me Shqipërinë është përforcuar edhe nga Holanda. Paraditen e të enjtes në parlamentin holandez, tre deputetë depozituan tre mocione bllokuese ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 21:35
Qëndrimi i Francës për t’i thënë jo deri në 2020-n mos hapjes së negociatave me Shqipërinë është përforcuar edhe nga Holanda. Paraditen e të enjtes në parlamentin holandez, tre deputetë depozituan tre mocione bllokuese ...

Bie kandidatura e Macron, PE rrëzon për herë të tretë Ursula von der Leyen
Parlamenti Europian ka rrëzuar kandidaten e propozuar nga Franca për të drejtuar Komisionin e Industrisë. Parlamenti Europian nuk e mbështeti kandidaturën e ish-ministres së Mbrojtjes së Francës, Silvi Gulard, për shkak ...
VizionPlus | 10-Oct-2019 21:28
Parlamenti Europian ka rrëzuar kandidaten e propozuar nga Franca për të drejtuar Komisionin e Industrisë. Parlamenti Europian nuk e mbështeti kandidaturën e ish-ministres së Mbrojtjes së Francës, Silvi Gulard, për shkak ...

Franca vendosi për negociatat e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë me BE-në
Franca kërkon shtyrjen e negociatave të anëtarësimit për në vitin 2020, për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut si dhe reformimin e procesit të zgjerimit të Bashkimit Evropian. Qeveria franceze ka parashtruar kushtet e ...
Portalb | 10-Oct-2019 20:57
Franca kërkon shtyrjen e negociatave të anëtarësimit për në vitin 2020, për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut si dhe reformimin e procesit të zgjerimit të Bashkimit Evropian. Qeveria franceze ka parashtruar kushtet e ...

Parlamenti holandez rrëzon 3 mocionet e bllokimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE
Parlamenti holandez vendosi që të rrëzojë tre mocionet e bllokimit të dorëzuara sot paradite nga 3 deputetë të së majtës dhe të djathtës ekstreme. Mocionet e depozituara ishin: T’i themi jo hapjes së negociatave me ...
Politiko | 10-Oct-2019 20:57
Parlamenti holandez vendosi që të rrëzojë tre mocionet e bllokimit të dorëzuara sot paradite nga 3 deputetë të së majtës dhe të djathtës ekstreme. Mocionet e depozituara ishin: T’i themi jo hapjes së negociatave me ...

Kushtet franceze për Bashkimin Evropian, kundër Shqipërisë e Maqedonisë
Nga Mero Baze Franca ia ka kërkuar Bashkimit Evropianë, që brenda vitit të reformojë qasjen e vet ndaj vendeve që aspirojnë të hyjnë në Bashkimin Evropian, duke ngadalësuar ritmin e antarësimeve dhe duke I dhënë të ...
Lexo | 10-Oct-2019 20:39
Nga Mero Baze Franca ia ka kërkuar Bashkimit Evropianë, që brenda vitit të reformojë qasjen e vet ndaj vendeve që aspirojnë të hyjnë në Bashkimin Evropian, duke ngadalësuar ritmin e antarësimeve dhe duke I dhënë të ...

Kushtet franceze për Bashkimin Europian, kundër Shqipërisë e Maqedonisë
Nga Mero Baze Franca i ka kërkuar Bashkimit Europian, që brenda vitit të reformojë qasjen e vet ndaj vendeve që aspirojnë të hyjnë në Bashkimin Europian, duke ngadalësuar ritmin e anëtarësimeve dhe duke i dhënë të ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 20:08
Nga Mero Baze Franca i ka kërkuar Bashkimit Europian, që brenda vitit të reformojë qasjen e vet ndaj vendeve që aspirojnë të hyjnë në Bashkimin Europian, duke ngadalësuar ritmin e anëtarësimeve dhe duke i dhënë të ...

Eurodeputetët kundërshtojnë kandidaturën e komisionares franceze
Deputetët e BE kanë kundërshtuar ashpër kandidaturën e eurokomisioneres franceze, Sylvie Goulard. Goulard u emërua nga Macron dhe u caktua nga presidentja e zgjedhur e komisionit, Ursula von der Leyen. Ajo u kritikua ...
TetovaSot | 10-Oct-2019 20:39
Deputetët e BE kanë kundërshtuar ashpër kandidaturën e eurokomisioneres franceze, Sylvie Goulard. Goulard u emërua nga Macron dhe u caktua nga presidentja e zgjedhur e komisionit, Ursula von der Leyen. Ajo u kritikua ...

Franca shtyn për vitin tjetër hapjen e negociatave? Johanes Hahn zbulon se çfarë do të ndodhë me Shqipërinë
Postuar: 10/10/2019 - 20:21 Komisioneri i BE për Zgjerimin Johanes Hahn ka deklaruar se Shqipëria dhe Maqedonia kanë ende shanse për hapjen e negociatave. Duke iu përgjigjur interesit të ABC News lidhur me qëndrimin ...
Sot.Al | 10-Oct-2019 20:23
Postuar: 10/10/2019 - 20:21 Komisioneri i BE për Zgjerimin Johanes Hahn ka deklaruar se Shqipëria dhe Maqedonia kanë ende shanse për hapjen e negociatave. Duke iu përgjigjur interesit të ABC News lidhur me qëndrimin ...

Holanda e vendosur: Mos të hapen negociatat me Shqipërinë
Qëndrimi refuzues i Holandës ndaj çeljes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian, vijon të përforcohet me afrimin e mbledhjes së ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare, më 17 dhe tetor, në ...
Lajmi i Fundit | 10-Oct-2019 20:09
Qëndrimi refuzues i Holandës ndaj çeljes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian, vijon të përforcohet me afrimin e mbledhjes së ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare, më 17 dhe tetor, në ...

Negociatat, Shqipëria “përçan” Bashkimin Europian: Zhgënjyese, besueshmëria jonë është në diskutim
Një lajm i shpërndarë nga Reuters dhe më pas marrë nga Euroneës, njofton se Franca është kundër hapjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian tani për tani. “Franca u tha vendeve ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 18:47
Një lajm i shpërndarë nga Reuters dhe më pas marrë nga Euroneës, njofton se Franca është kundër hapjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian tani për tani. “Franca u tha vendeve ...

Bisedimet me BE, Zëri i Amerikës: Franca kërkon shtyrjen për Tiranën e Shkupin
Parisi propozon rishikim të proceit të Zgjerimit: Komisioni europian të paraqesë brenda pranverës së 2020 strategjinë e re. Ndërkohë të dy vendeve u kërkohet të avancojnë me reformat. Franca kërkon shtyrjen e një ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 18:15
Parisi propozon rishikim të proceit të Zgjerimit: Komisioni europian të paraqesë brenda pranverës së 2020 strategjinë e re. Ndërkohë të dy vendeve u kërkohet të avancojnë me reformat. Franca kërkon shtyrjen e një ...

Juncker mesazh të qartë BE-së: Të mbahet premtimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker gjatë fjalës në seancën e sotme i ka dërguar një mesazh të qartë për të gjithë vendet e BE-së, për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. ...
Lajmi i Fundit | 10-Oct-2019 20:09
Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker gjatë fjalës në seancën e sotme i ka dërguar një mesazh të qartë për të gjithë vendet e BE-së, për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. ...

“Zëri i Amerikës”: Pse Franca kërkon shtyrjen e bisedimeve për Tiranën e Shkupin
Parisi propozon rishikim të proceit të Zgjerimit: Komisioni europian të paraqesë brenda pranverës së 2020 strategjinë e re. Ndërkohë të dy vendeve u kërkohet të avancojnë me reformat. Franca kërkon shtyrjen e një ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 18:35
Parisi propozon rishikim të proceit të Zgjerimit: Komisioni europian të paraqesë brenda pranverës së 2020 strategjinë e re. Ndërkohë të dy vendeve u kërkohet të avancojnë me reformat. Franca kërkon shtyrjen e një ...

Parlamenti i Holandës, 3 mocione kundër Shqipërisë: Të mos hapen negociatat, me asnjë kusht
Qëndrimi i Francës për t'i thënë jo deri në 2020-n mosçeljes së negociatave me Shqipërinë është përforcuar edhe nga Holanda.
Top Channel | 10-Oct-2019 16:41
Qëndrimi i Francës për t'i thënë jo deri në 2020-n mosçeljes së negociatave me Shqipërinë është përforcuar edhe nga Holanda.

Reuters: Franca kundër çeljes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, rivlerësim në vitin 2020
Franca kundër çeljes së negociatave në tetor për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kështu shkruan agjencia e lajmeve Reuters, teksa thekson se Franca kërkon rivlerësim në vitin 2020. Sipas Reuters, Franca thotë se BE ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 15:14
Franca kundër çeljes së negociatave në tetor për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kështu shkruan agjencia e lajmeve Reuters, teksa thekson se Franca kërkon rivlerësim në vitin 2020. Sipas Reuters, Franca thotë se BE ...

Diplomati francez për Reuters: Jo negociata në 2019, ndoshta në 2020
Agjencia e lajmeve ‘Reuters’ raporton se Franca kundërshton hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Një diplomat francez ka thënë se nuk do të ketë negociata këtë vit, por situata do ...
Top Channel | 10-Oct-2019 14:46
Agjencia e lajmeve ‘Reuters’ raporton se Franca kundërshton hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Një diplomat francez ka thënë se nuk do të ketë negociata këtë vit, por situata do ...

VOA kofirmon: Franca kërkon të shtyhen negociatat për Tiranën dhe Shkupit
Franca kërkon shtyrjen e një vendimi për hapjen e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Europian me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në mbledhjen e javës së ardhshme të Këshillit Europian. Parisi propozon rishikim të ...
Lajmi i Fundit | 10-Oct-2019 20:09
Franca kërkon shtyrjen e një vendimi për hapjen e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Europian me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në mbledhjen e javës së ardhshme të Këshillit Europian. Parisi propozon rishikim të ...

Pas “Jo”-së franceze, ku ka të drejtë dhe ku gënjen Edi Rama!
Nga Andi Bushati Burime të disafishta diplomatike bëjnë me dije se Parisi po e shpie drejt një “Jo”-je përfundimtare vendimin e 28 vendeve të BE-së për të hapur negociatat me Shqipërinë. Në një lajm të agjensisë ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 18:03
Nga Andi Bushati Burime të disafishta diplomatike bëjnë me dije se Parisi po e shpie drejt një “Jo”-je përfundimtare vendimin e 28 vendeve të BE-së për të hapur negociatat me Shqipërinë. Në një lajm të agjensisë ...

“Procesi në fazë kritike” Deputeti gjerman: Franca e Gjermania nuk duhet të përçahen për negociatat
Christian Petry, socialdemokrat, deputet i Bundestagut ndodhet për një vizitë në Maqedoninë e Veriut e Shqipëri. Franca e Gjermania nuk duhet të përçahen për negociatat me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut, thotë ai. ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 11:50
Christian Petry, socialdemokrat, deputet i Bundestagut ndodhet për një vizitë në Maqedoninë e Veriut e Shqipëri. Franca e Gjermania nuk duhet të përçahen për negociatat me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut, thotë ai. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved