ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/02/2020 20:00

Bomba në Legatën Sovjetike në Tiranë/ Ja procesverbali i mbledhjes së Byrosë Politike. Mehmet Shehu: Si t’i përgjigjemi terrorit me terror. Sigurimi i Shtetit përgatit 3 lista për 22 ekzekutime. Si u veprua nga Gjykata e Lartë Ushtarake, si u pushkat

Bomba në Legatën Sovjetike në Tiranë/ Ja procesverbali i mbledhjes së Byrosë Politike. Mehmet Shehu: Si t’i përgjigjemi terrorit me terror. Sigurimi i Shtetit përgatit 3 lista për 22 ekzekutime. Si u veprua nga Gjykata e Lartë Ushtarake, si u pushkat
Mehmet Shehu: Si t’i përgjigjemi terrorit me terror Sigurimi i Shtetit, tre lista për 22 ekzekutime U desh shpërthimi i një bombe në një legatë të huaj, dhe pikërisht në atë të ish-Bashkimit Sovjetik, që shteti shqiptar ...
Telegraf | 10-Oct-2019 09:49
Mehmet Shehu: Si t’i përgjigjemi terrorit me terror Sigurimi i Shtetit, tre lista për 22 ekzekutime U desh shpërthimi i një bombe në një legatë të huaj, dhe pikërisht në atë të ish-Bashkimit Sovjetik, që shteti shqiptar ...

Shtator-Tetor 1948/ Zhapokika, revolta e Jugut kundër komunizmit
mapo.al Lëvizja e armatosur e Zhapokikës, në jug të vendit, u organizua në shtator-tetor 1948, si një kryengritje antikomuniste e banorëve të zonës, ndaj pakënaqësisë së qeverisjes komuniste dhe përpjekje e qartë kundër ...
Mapo | 08-Oct-2019 12:34
mapo.al Lëvizja e armatosur e Zhapokikës, në jug të vendit, u organizua në shtator-tetor 1948, si një kryengritje antikomuniste e banorëve të zonës, ndaj pakënaqësisë së qeverisjes komuniste dhe përpjekje e qartë kundër ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved