ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/10/2019 10:45

Shtëpia e Bardhë pozicionohet kundër hetimeve ndaj Donald Trump

Shtëpia e Bardhë pozicionohet kundër hetimeve ndaj Donald Trump
Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët. Përmes një letre ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 15:48
Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët. Përmes një letre ...

Biden kërkon shkarkimin e Trumpit
Trump në anën tjetër ka parashikuar se vetëm Gjykata Supreme do ta zgjidhë këtë çështje. “Për të ruajtur kushtetutën, demokracinë dhe integritetin bazik, ai duhet të shkarkohet”, u ka thënë Biden mbështetësve të tij në ...
Lajminet | 10-Oct-2019 09:46
Trump në anën tjetër ka parashikuar se vetëm Gjykata Supreme do ta zgjidhë këtë çështje. “Për të ruajtur kushtetutën, demokracinë dhe integritetin bazik, ai duhet të shkarkohet”, u ka thënë Biden mbështetësve të tij në ...

Biden kërkon shkarkimin e Trumpit
Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka bërë thirrje për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, duke thënë se ai ka “tradhtuar” SHBA-në. Trump në anën tjetër ka parashikuar se ...
Koha.mk | 10-Oct-2019 09:43
Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka bërë thirrje për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, duke thënë se ai ka “tradhtuar” SHBA-në. Trump në anën tjetër ka parashikuar se ...

Biden kërkon shkarkimin e Trumpit
Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka bërë thirrje për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, duke thënë se ai ka “tradhtuar” SHBA-në. Trump në anën tjetër ka parashikuar se ...
Arbresh | 10-Oct-2019 09:28
Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka bërë thirrje për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, duke thënë se ai ka “tradhtuar” SHBA-në. Trump në anën tjetër ka parashikuar se ...

‘Hetimi për Trump’, SHBA po shkon drejt një krize kushtetuese
mapo.al Shtëpia e Bardhë ka refuzuar zyrtarisht që të bashkëpunojë me hetimin për shkarkimin kundër presidentit Donald Trump. Një komision i drejtuar nga Demokratët në Dhomën e Përfaqësuesve ka nisur hetimet. Por ...
Mapo | 09-Oct-2019 09:49
mapo.al Shtëpia e Bardhë ka refuzuar zyrtarisht që të bashkëpunojë me hetimin për shkarkimin kundër presidentit Donald Trump. Një komision i drejtuar nga Demokratët në Dhomën e Përfaqësuesve ka nisur hetimet. Por ...

Biden kërkon shkarkimin e Trumpit
Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka bërë thirrje për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, duke thënë se ai ka “tradhtuar” SHBA-në. Trump në anën tjetër ka parashikuar se ...
Radio Evropa e Lire | 10-Oct-2019 09:20
Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka bërë thirrje për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, duke thënë se ai ka “tradhtuar” SHBA-në. Trump në anën tjetër ka parashikuar se ...

Presidenti Trump dhe procesi për shkarkim e tij
Demokratët e opozitës po avancojnë në hetimet për të hapur procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump, ndërkohë që administrata ka bllokuar dëshmitë e disa prej personave kyçë dhe ka vonuar dorëzimin e ...
Aktuale.MK | 10-Oct-2019 08:31
Demokratët e opozitës po avancojnë në hetimet për të hapur procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump, ndërkohë që administrata ka bllokuar dëshmitë e disa prej personave kyçë dhe ka vonuar dorëzimin e ...

DASH urdhëron ambasadorin Sondland të mos dëshmojë në Kongres
Administrata e Presidentit Donald Trump urdhëroi të martën ambasadorin amerikan në Bashkimin Evropian Gordon Sondland, që të mos paraqitet përpara Kongresit për t’u marrë në pyetje lidhur me komunikimet mes zotit Trump ...
Aktuale.MK | 10-Oct-2019 08:31
Administrata e Presidentit Donald Trump urdhëroi të martën ambasadorin amerikan në Bashkimin Evropian Gordon Sondland, që të mos paraqitet përpara Kongresit për t’u marrë në pyetje lidhur me komunikimet mes zotit Trump ...

Shtëpia e Bardhë: Kërkesa për hetime ndaj Trumpit “e paligjshme”
Shtëpia e Bardhë u shkroi një letër mospërfillëse Demokratëve të martën, në të cilën thotë se ajo nuk do të bashkëpunojë me hetimet e tyre “ilegale dhe antikushtetuese” kundër presidentit të SHBA-ve, Donald Trump lidhur ...
Shenja | 09-Oct-2019 18:18
Shtëpia e Bardhë u shkroi një letër mospërfillëse Demokratëve të martën, në të cilën thotë se ajo nuk do të bashkëpunojë me hetimet e tyre “ilegale dhe antikushtetuese” kundër presidentit të SHBA-ve, Donald Trump lidhur ...

Shtëpia e Bardhë kundër bashkëpunimit në hetimin për shkarkimin e Presidentit
Shtëpia e Bardhë njoftoi se nuk do të bëhet pjesë e atij që e quan “hetim antikushtetues” për ngritjen e akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Avokati i Shtëpisë së Bardhë Pat Cipollone, i dërgoi një letër ...
Zeri Amerikes | 09-Oct-2019 17:19
Shtëpia e Bardhë njoftoi se nuk do të bëhet pjesë e atij që e quan “hetim antikushtetues” për ngritjen e akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Avokati i Shtëpisë së Bardhë Pat Cipollone, i dërgoi një letër ...

Hetimi për shkarkimin e presidentit Trump, Shtëpia e Bardhë refuzon bashkëpunimin me Dhomën e Përfaqësuesve
Shtëpia e Bardhë, zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë, lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët. Përmes një letre ...
RTSH | 09-Oct-2019 17:01
Shtëpia e Bardhë, zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë, lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët. Përmes një letre ...

Presidenti Trump ndalon ambasadorin amerikan në BE që të dëshmojë
Presidenti Donald Trump ka ndaluar ambasadorin amerikan në BE që të dëshmojë komisionin hetimor të demokratëve, mbi telefonatën e presidentit Trump me homologun ukrainas Volodimir Zelenski. Presidenti e ka cilësuar ...
VizionPlus | 09-Oct-2019 09:23
Presidenti Donald Trump ka ndaluar ambasadorin amerikan në BE që të dëshmojë komisionin hetimor të demokratëve, mbi telefonatën e presidentit Trump me homologun ukrainas Volodimir Zelenski. Presidenti e ka cilësuar ...

Presidenti Trump dhe procesi për shkarkim nga posti
Demokratët e opozitës po avancojnë në hetimet për të hapur procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump, ndërkohë që administrata ka bllokuar dëshmitë e disa prej personave kyçë dhe ka vonuar dorëzimin e ...
Zeri Amerikes | 09-Oct-2019 16:36
Demokratët e opozitës po avancojnë në hetimet për të hapur procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump, ndërkohë që administrata ka bllokuar dëshmitë e disa prej personave kyçë dhe ka vonuar dorëzimin e ...

Shtëpia e Bardhë pozicionohet kundër hetimeve ndaj Trumpit
Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët. Përmes një letre ...
Koha.mk | 09-Oct-2019 14:57
Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët. Përmes një letre ...

Shtëpia e Bardhë pozicionohet kundër hetimeve ndaj Trumpit
Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët. Përmes një letre ...
TetovaSot | 09-Oct-2019 13:28
Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët. Përmes një letre ...

Shtëpia e Bardhë pozicionohet kundër hetimeve ndaj Trumpit
Përmes një letre dërguar drejtuesve demokratë, Shtëpia e Bardhë e refuzoi hetimin si “të pabazë” dhe “jo të vlefshëm nga ana kushtetuese”. Tri komitete të Dhomës së Përfaqësuesve të udhëhequra nga demokratët po hetojnë ...
Lajminet | 09-Oct-2019 12:40
Përmes një letre dërguar drejtuesve demokratë, Shtëpia e Bardhë e refuzoi hetimin si “të pabazë” dhe “jo të vlefshëm nga ana kushtetuese”. Tri komitete të Dhomës së Përfaqësuesve të udhëhequra nga demokratët po hetojnë ...

Shtëpia e Bardhë pozicionohet kundër hetimeve ndaj Trumpit
Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët. Përmes një letre ...
Arbresh | 09-Oct-2019 12:15
Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët. Përmes një letre ...

Shtëpia e Bardhë pozicionohet kundër hetimeve ndaj Trumpit
Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët. Përmes një letre ...
Radio Evropa e Lire | 09-Oct-2019 12:00
Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët. Përmes një letre ...

Shtëpia e Bardhë u dërgoi letër ligjvënësve demokratë
Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim ndaj presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët, njofton REL. ...
Portalb | 09-Oct-2019 10:59
Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim ndaj presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët, njofton REL. ...

‘Hetimi për Trump’, SHBA po shkon drejt një krize kushtetuese
Postuar: 09/10/2019 - 10:29 Shtëpia e Bardhë ka refuzuar zyrtarisht që të bashkëpunojë me hetimin për shkarkimin kundër presidentit Donald Trump. Një komision i drejtuar nga Demokratët në Dhomën e Përfaqësuesve ka nisur ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 10:32
Postuar: 09/10/2019 - 10:29 Shtëpia e Bardhë ka refuzuar zyrtarisht që të bashkëpunojë me hetimin për shkarkimin kundër presidentit Donald Trump. Një komision i drejtuar nga Demokratët në Dhomën e Përfaqësuesve ka nisur ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved